Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz katt777 #9984 üzenetére

    Tuning mellett rengeteg panasz érkezett, hogy instabil az overdrive alsó órajelkapuja. Ez főleg több monitor és 120 Hz-es kijelző mellett volt. Ezért az új Overdrive modul, hogy a tuning stabil legyen, azoknak is, akiknek eddig nem volt az. Ugye az AMD az Overdrive szolgáltatásért felel. Valamilyen szinten az a driver része, és ha tudják a stabilitást növelni, akkor megteszik.
    Ahogy látom a többi tuningprogram fejlesztője is így járt el, gondolom nekik is panaszkodtak bőven a felhasználók. Ez persze egyéni döntés. Az AMD nem kötelezi őket, hogy kizárják az alsó órajelkaput.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz katt777 #9986 üzenetére

    A gond ott kezdődik, hogy a tuningra nem tesztelik a kártyákat. Ergo csak arra van garancia, hogy az alapórajeleken működik úgy, ahogy előírták. Ellenben az alsó órajelkapu kiütésével megnő a stabilitás. Persze ez nem mindenkinek megoldás, de elég sok embernek az. Az új Overdrive még tovább is engedi húzni a rendszert, mert megszűntek a nagymértékű órajelugrások, amitől korábban befagyott egy bizonyos órajelen. A tuningot sajnos nem lehet maximálisan kitesztelni, mert minden kártya más, éppen ezért a felmerült problémákra csak elméleti megoldások léteznek. Így is lesz olyan, akinek nem segít a tuning stabilitásán, és ezt nem lehet kivédeni. Pontosan ezért szoktuk mondani a tesztekben, hogy a tuningra semmi garancia nincs, így ne legyen szempont a vásárlás kapcsán.

    A legtöbb tuningprogram úgy működik (ATI-nál persze), hogy az driver Overdrive moduljából kérdezi le a kapuzást. Ezt alkalmazza alapértelmezettként. Pár programban lehet egyéni kapuzást csinálni, ami nyilván kiüti a driverben beállított értékeket. Itt minden a fejlesztőn műlik hogyan oldja meg.
    Az Express uninstall minden programmodult leszed. Csak a CCC beállítások maradnak fent, ami csak azt jegyzi meg, hogy a csúszkák hol álltak a régi driverben. Ezt persze rögtön defaultra lehet állítani a CCC első megnyitásakor.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • katt777

    félisten

    válasz Abu85 #9987 üzenetére

    Jé, most teljesen egyetértünk. :Y :C
    Viszont, ha a felhasználó mégis tuningolni akar, akkor bizony árthat is neki az újítás, nem csak használhat. Éppen a kártyák egyéniessége miatt hasznosabb (megint) az ATT-t használni, amellyel a saját VGA-nk -/+ képességeit kitapasztalva a nekünk legjobb beállításokat használhatjuk (pl. 3D energiatakarékos mód, amelyről az AMD nem is hallott). Megjegyezném, hogy az ATT-t feltelepítve már régen is rögtön eltűnt a HD48x0 karik állandó, idióta órajel- és venti ugrálása, ellenben még a 10.7-es driverrel is megvan. :P
    Végeredményben megint oda lyukadunk ki, hogy az AMD egy csomó beállítási lehetőséget elvesz a felhasználótól, miközben saját maga nem állítja be optimálisan a kártyát, az ATT meg megadja. És most jöhetsz azzal, hogy nincs gyári támogatása az ATT-nek, de, mint látod, ennek hála gond sincs vele. :R

    Többszöri jelek szerint mégsem szed le mindent az AMD uninstallja. ;)

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • rumkola

    veterán

    válasz katt777 #9986 üzenetére

    6x cseréltem drivert az elmúlt 3 nap alatt, és semmi gondom nem volt

    mindig a driver setupjával uninstallálom az előzőt aztán restart, újra setup és feltelepítem
    eddig ezzel nem volt gond

  • Alastair'

    nagyúr

    válasz rumkola #10002 üzenetére

    Pedig ott van, nekem is lsc írta valamikor, de már nem tudom pontosan hol van és ugye már nem tudom megnézni :DDD , esetleg kérdezd meg tőle. Mióta bent van a GTS ezek a driver gondok már leszakadtak a vállamról. :D De akkoriba ez a kis progi is megoldotta a downclock problémáimat.

    [ Szerkesztve ]

    Alister from Hell

  • katt777

    félisten

    válasz rumkola #9990 üzenetére

    Ez nem meglepő. Egyeseknél semmi gond nincs, másoknál meg hol ezzel, hol azzal van. Nekem pl. semmi gondom nem volt, amíg el nem távolítottam a 10.7-et, teljesen szabályosan, csakhogy ott előjött az a hiba, amely többeknél is, ti. hogy ezután bármelyik meghajtót telepítettem is, nem volt ATI kártya a gépemben. Csak C telepítő használata után, pusztán drivert telepítve működött mindegyik.

    ATT-ra ott a cikk és a topicja. Lényegében az ált. beállításoknál a határértékeket kell módosítanod, ha extra +/- tuningot akarsz. Látom közben, már megkaptad.

    Sz.L.: Minek 2 híd CF-höz? :F Sosem kellett. :N

    Abu85: Pedig írta. Én már írtam is neki, hogy gyári meghajtót telepítsen. Sebaj, kicsit lemaradtál. :R A jelek szerint ő is. :)

    Matthewsz: Ha nem olvasod a neked címzett válaszokat, játssz csak napokig. :P (#9984)

    1hijjanhusz: Nem kell szenvedni, ha valaki elolvassa a leírását. ;)

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • johntheface

    csendes tag

    Üdv.

    Egy hd4850-es vga tulaja vagyok.A gondom az, hogy CCC overdrive részén belül nem tudom visszakapcsolni a vga ventillátorának manuális sebességét.Korábban kikapcsoltam mert nem volt rá szükség.Most mikor bepipálom és beállítom a sebességet,az alkalmazás gomb lenyomása nem menti el a változásokat.A gyári beállításokat sem tudom visszaállítani.
    Most a 10.7-es hotfixelt driver van fennt.

    Hurry Mr Bubbles the Angels are waiting

  • katt777

    félisten

    válasz rayoliviero #10030 üzenetére

    Nincs valami ajánlott lista hozzá? Legalább az szokott lenni. Írj levelet a supportjuknak.
    Ha Win7-ed van, a hangeszközöknél megtalálod a VGA HDMI-t, ha XP-d, akkor nem is kell telepíteni, ill. eszközkezelőből letilthatod.

    Sz.L.: Akkor marad a táp. Hány A-t, küld a kariknak? 18A ajánlott. Nálam mondjuk egy Chieftec 550W vitte a 3870CF-t, de az megadta a kellő kraftot. A tiédet nem tudom. Egyáltalán CF-certified táp? Persze ez megint csak 1 ötlet, mondhatnám: egylet. :)
    Gondolom, CF-hidakat is cserélgetted már, ezen felül csak valami lap-hibára tudok gyanakodni. Tekintve, hogy AMD-chipsetes alaplapról van szó, nem csodálkoznék rajta. Nálam anno, amikor kijött az új chipset, totálisan megszűnt az új driverekkel az 580X CF-támogatása (anno emiatt IS kukáztam a CF-t és az AMD-t). Esetleg egy régebbi SB-driver segíthet.

    lizRRR: Mert ész nélkül vásárolsz. :P Az alá tett konfigod már egy HD3850 alá is kevés. Kezdj el gyűjteni egy E8400-kaliberű konfigra, addig max. grafikával csökkentheted a CPU-limitet valamennyire.

    kokoato: Kib.szásnak nem rossz ötlet. :N

    hibavissza: DVI csatlakozás segíthet, esetleg driver, ha kaptál (v. letölthető), mert spéci (értsd: szokványostól eltérő hardver) megjelenítőket nem minden VGA támogat.

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • Scumacher

    csendes tag

    Sziasztok!
    A gondom az lenne hogy a hd3650-es kártya driverje valamiért nem szeretne felkuszni a gépemre.Mi lehet a baj?

  • katt777

    félisten

    válasz Abu85 #10075 üzenetére

    "A marketing lényege, hogy vegyél új hardvert, AMD ezt így oldja meg." - gondolom, erre hivatkoztál. És mi erre a TE indokod (ill. az AMD-é)?:
    "az AMD nem adott ki a Windows 7-re olyan drivert, ami támogatja az x1950-e" :C :))

    Az eredmény: a user kénytelen új VGA-t venni, holott minden szempontból használhatná a régit is. :C
    Akkor most ki is mondott hülyeséget? :F

    Sz.L.: Az ATT fel sem ment? Hogy-hogy?
    Azért jó lenne letesztelned azt a CF-et, nem csak kiírva van-e, hogy megy, valójában meg mégse, mert abban Abu85-nek igaza van, hogy a CCC vezérli. Tehát könnyen lehet, hogy még ha van is CF-öd, messze nem azzal a hatásfokkal működik, amellyel kellene.

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • icon

    senior tag

    válasz katt777 #10074 üzenetére

    katt777:... opengl 1.1 amihez nagyon ragaszkodik a kártya, ha a 2.0-ás tesztek mennének, akkor a Furmark is lefutna... tudod 4870-em gariztatás alatt, gondoltam nem kell annyit machinálni a driverekkel, ha régebbi Ati kártya lézeng a gépemben amíg visszakapom valamilyen formában (lelkem mélyén örülnék ha mondjuk 5770-ként manifesztálódna:))...

    Visszatérve: a 10.4-es legacy driver az egyértelműen zsákutca volt, akkora fagyások voltak miatta, hogy a frigónak is beillett volna a gép :W
    Megyünk akkor onnan visszább, hátha valami bekattan a videókártyámnak a munkát illetően...vagy kitépem a masinámból és bedobom asszony gépébe, tán 32bites XP-vel negyedennyi gond sem lesz vele.

    http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=icon

  • válasz Thrawn #10127 üzenetére

    Na mert amit ti most itt összeirkáltatok az nagyon értelmes mi? Régóta olvasom a topikot de nem sokat láttam itt hogy ti segítetek a problémákat beíró embereknek, úgyhogy nem teljesen értem honnan kerültetek elő ekkora arccal mint a nagykapu. katt-ot azért már többször láttam itt megoldott problémát ill értelmes javaslattal állt elő, annyian voltak már itt akik vele értettek egyet különböző kérdésekben és nem abuval, mint ahányan most ti itt megjelentetek és lassan már többségre hivatkoztok.
    Személy szerint nekem is segített már olyan dologban ami abu szerint egyáltalán nem probléma, sok felhasználó szerint meg k nagy. (Azt is többen észrevették hogy ő mint valami fizetett amd ügynök mindent az ő szemszögükből néz, és még a hibákkal és szándékos korlátozásokkal is a legmesszebbmenőkig egyetért teljesen irreális módon, nem csak azt hogy katt időnként olyanokért is "balhézik" ami csak kevés embert érdekel vagy mondjuk nem egészen igazi hiba csak ő másképp gondolja.) A vízhűtés vitára ez nem vonatkozik mert meg eleve telfesen off itt, csak a driver/catalyst témáról beszéltem.
    Szóval ez a hanyagold a topikot dolog enyhénszólva szánalmas szerintem, mint ahogy ti is csak a szubjektív véleményeteket mondjátok ahogy mások, semmi de semmi többet. Ha meg oldalüzemeltetőknek/házigazdáknak ennyire zavaróak a dolgok akkor zárt oldalt kellett volna nyitni ahol csak a baráti körötök irkál egymásnak, az ilyen cenzúrára allergiás vagyok.

    Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

  • icon

    senior tag

    Még egy szubjektív vélemény az előző után, bár én nem lehetek külső szemlélődő...
    Trawn: ugyan te mit gondolnál most, ha te kapnál hasonló megjegyzéseket egy kérdéskörben, mint amik az enyémet kísérik (pl. NVIDIA Geforce 2-es "beszólásod")

    Én szakmailag megalapozott választ szerettem volna kapni, nem eszmefuttatásokat, vagy bullshit-et... ezeket bőven elég a hardvergyártóktól megkapni, lásd gagyi alkatrészekből összetákolt áramkörök, és a hozzájuk való félmunkának is erős túlzással nevezhető vezérlők.

    De az igazi poén az hogy egy 2009-ben kiadott oprendszer, egy Vista Certified videókártyából nem tud kicsikarni opengl 1.1-nél többet... ja és ha drivereket pakolsz fel Catalyst-tal, akkor nem cseréli le a rendszermappákban lévő dll-eket az újra, a Syswow64 mappában biztosan nem, úgy hogy a kártyát felismeri...

    Én ezt nem nevezném terméktámogatás hiányának...

    http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=icon

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz icon #10139 üzenetére

    Nem akarok beleszólni, de ezeket a drivereket nem tesztelik Winodws 7-en. Ezért hívja fel az AMD a figyelmet a letöltőoldalon, hogy telepítheted, de a teszt hiányában nem biztos, hogy működni fog. A meghajtót Vistára tervezték, ami még a WDDM1.0-s driver modellt használja. A Win 7 már WDDM1.1-es. Mivel az OpenGL pont e modellen keresztül van kezelve, így igen nagy a valószínűsége, hogy valami gond lesz.
    Ezért gond a támogatás hiánya, mert olyan szoftvert telepítesz, ami nem az adott oprendszerre készült. Visszafelé tökéletesen meg lehet oldani a WDDM 1.0 támogatását, de ez a driver azt sem tudja, hogy mi az a WDDM 1.1.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz siriq #10159 üzenetére

    De mi volt más az után, hogy szerinte fent volt, de szerinted nem. Tehát az eszközkelezőben ott volt a Radeon kártya a VGA-kompatibilis eszköz helyén? Az Service Pack melyik volt? Gondolom adminisztrátori módban volt a felhasználód.
    A .net nem kell a drivernek. Csak a CCC használja.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • katt777

    félisten

    válasz Abu85 #10154 üzenetére

    Senki. ;) Viszont nézd vissza, hányan próbálták szabályosan telepíteni, ami problémát okozott. Nálam pedig a 10.7 csomag eltávolításával volt gond (az, hogy utána semmiféle más AMD meghajtót nem látott), pedig direkt szűz rendszerre tettem föl, teljes Catalyst telepítéssel, és a telepítővel távolítottam el is (semmiféle pucoló progit nem használtam). És az okát máig nem tudom, csak azt, hogy valami hiba bizonyosan volt, a tiszta és szabályos telepítés ellenére. Lehet, hogy ha nem távolítom el, csak upgrade-elem, sosem jön elő.
    Tudod ez az, ami miatt sokan inkább nem írnak, vagy pü. kérnek segítséget, hiszen azzal, hogy "a tesztelők tudnak telepíteni," lényegében lehülyézed azokat, akiknél valami bug jön elő, nem segítesz (persze ez esetben nehéz is, de tagadni nem kéne a hibát :R ). Szerintem komoly segítség lenne, ha kiderítenénk. Én továbbra is annyit látok, hogy frissebb konfigokon bukkannak fel telepítési hibák, illetve ha valaki jóval újabb driver-t próbál telepíteni, mint a hardvere (még ha hivatalosan van is support). A nem szűz telepítésre én is elismerem, hogy bármi más is okozhat gondot, ezen nincs vita. :R

    icon: Itt lekérheted a Vista x64 meghajtót az 1950Pro-hoz (azaz ASUS sem támogatja a W7-et), ennek, eszközkezelőből telepítve el kellene mennie W7 x64 alatt, ha máshogy nem, aláírás-ellenőrzés kikapcsolásával (UAC meg semmiképp ne legyen).
    Ha megnézed, 8.592-es, 2009. 04. 13. az update (Catalyst 9.3). Az ASUS szerint tehát ez a a maximum meghajtó, amellyel működnie kell a karidnak.
    Ha a fentieknek már utánanéztél, nem szóltam. :R

    Bali27: Az UT CPU-limitáltsága attól függ, hogy milyen VGA-n futtatod. Ami tény, elég igénytelen (nem feltétlenül minőségre) a motorja ahhoz, hogy ne kelljen alá különösebb izom. Felülvezérléssel lehet próbálkozni, pl. Borderlands-ben beveszi az élsimítást, de még úgy sem kell a zökkenőmentes játékhoz egy HD4870.

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Abu85 #10172 üzenetére

    Nekem nem szokásom ferdíteni, tessék, a legutóbbi. Az, hogy a tesztelők tudnak telepíteni, nyilván arra utal, hogy a hibát tapasztaló delikvens meg nem, ergo hülye hozzá. Annyira nem, hogy magától ne értse, mit akarsz mondani, vagy hogy így érezze. ;) De hagyjuk ezt, én nem akarom meghatározni, hogy más miről és miképp írjon. ;)

    Értem én, hogy a számodra furcsák az ilyen hibák. Nézd, én is láttam sok meghajtónál, hogy nálam teljesen OK, másnál meg van, amelyik hibázik (nálam pl. telepítési hiba a mostani előtt anno utoljára HD3870-es koromban volt, talán 7.11-gyel, hogy nem lehetett frissíteni, és ez akkor általános gond volt a topicjában), de mivel én már 2X tapasztaltam, hogy előfordulhat, hogy hibázik a telepítő, nem mondom azt, hogy nyilván én (vagy mások) tudok (tudnak) telepíteni, és nem gúnyolódom azzal, hogy nekem nyilván külön drivert írnak, hanem megpróbálok segíteni. Vagy sikerül, vagy nem.

    Peace, nem kötözködni akarok, én is kíváncsi lennék, mi okozza ezeket a hibákat, ha a delikvens tiszta rendszerre telepíti. :R Esetleg össze kellene gyűjteni (még így is lehet, hogy no eredménnyel), hogy mi van még azon a rendszeren, amelyre installálni próbálják a C csomagot, de ez is nehéz, ha valaki csak a Windowst és a meghajtókat telepíti fel (márpedig elméletileg egy ilyen teszttel kezd, akinél baj van). A már pucolgatott, módosítgatott rendszeren veszett fejsze nyele tesztelni.
    Csak próbálok konstruktív lenni a segítséget kérők elutasítása helyett. :R

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz icon #10202 üzenetére

    Az Asus sem teszteli. Az AMD nem a Windows 7-re írta őket. Az Asus eleve nem kapja meg a forrást, hogy felkészítse az oprendszerre a drivert. Ezek a gondok a támogatás hiányából eredtek. Mázli, hogy kézi telepítéssel működik. Ez arra vezethető vissza, hogy a Win 7 sokban hasonlít a Vistára.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • katt777

    félisten

    válasz Abu85 #10206 üzenetére

    Jó, akkor maradj nyilvánosban. Idézek az idézetedből "lényegében" (tehát nem a szemükbe vágva, ennél nyilván tapintatosabbnak szeretnél látszani). Vagy ferdítesz, vagy nem érted a szó jelentését, esetleg szavakat hagysz ki olvasás közben, van ilyen. Nem én vagyok az egyetlen, aki azt értette a szavaidra, amit azok jelentettek. :R Nem határozhatod meg, ki hogyan érti a célzásaidat. Tudom, hogy vannak, akik lehülyézésnek veszik. Engem ugyan nem zavarna, ha igazad lenne (még lehet, komolyan is gondolod, hogy te aztán végképp nem vádoltál senkit csökkent értelmi képességgel), ahogy máskor is elismertem, amikor az volt, ill. a nézőpontjaink nem egyeztek. Mielőtt kérdeznéd: hogy az AvP valami védelmi hibája volt a konfigomon 10.3+ meghajtók DX11 kilépése, vagy hogy C hibának csak szigorúan a C hibákat vegyük, az AMD-ét ne. És ezt nem tartom megalázkodásnak, mert egy vitában elfogadni a másik szempontját a megértés jele, nem a behódolásé; sosem érdekelt, hogy erőből letromfoljak valakit. Egyébként szerintem már mindenki bőven érti, hogy melyikünk mit gondol a szavaidról, és vsz. unják is, ezért javasoltam a privát diskurzust. Én csak amiatt szóltam, hogy így érthetőek a szavaid, nekem aztán végképp mindegy, hogy ezt ki minek veszi, és mit gondol rólad. :R Tényleg befejeztem.

    ON: Igen, ezt értem, de lényegében akkor az AMD magas fogyasztásra és melegedésre kényszeríti az ATI kártyák használóit (amivel nem feltétlenül nyernek vásárlókat, de ez legyen az ő bajuk). Tudom, nem kötelező a tuning, ne is mondd. :DDD :R De miképp lehet, hogy ATT-szal semmiféle ilyen probléma nem merül fel? Mielőtt ebből is félreértés lenne (és nem rád értve: félremagyarázás), az érdekelne, hogy azt a stabilitást miért nem tudja az AMD gyárilag biztosítani a Control Centerben, hiszen az ATI meghajtó ugyanaz a két progi alatt. Pusztán ennyivel jobb lenne a több hónapos lemaradásban lévő ATT órajel-vezérlése? :F

    superecneB: Dehogynem. Bocs, hogy nem írom ide, de már megszóltak miatta, hogy offolok, mintha ez nem a Catalyst driverhez lenne köthető. A cikk topicjában szívesen segítünk.

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Abu85 #10210 üzenetére

    Ezt én is mondhatom neked ugye? Ezért is tartom feleslegesnek a vitát. De tudod mit? Bocs, hogy úgy értelmeztem a szavaidat, ahogy egyébként lehetett (és evvel ugyanúgy sérthettelek téged, ahogy szerintem te azokat, akiknek megkérdőjelezted a tudását egy puszta telepítést illetően). Nem én vagyok az, aki szánt szándékkal magyaráz bele bizonyos kijelentésekbe bármit (összekeversz pár ideiglenesen ide látogatóval). :) Elismerem, hogy szerinted nem gondoltad azt, amit szerintem gondoltál, így most mindenki azt gondolhat, amit akar, és azt gondolhatja másról, amit gondol, hogy más gondolhat. :R

    Igen, vártam ezt a felelősséges dolgot (ezért is írtam, hogy nem kötelező a dolog), csakhogy én azt látom, hogy vízzel öntik ki a gyereket, azaz a felhasználók egy szűk csoportjának érdekeiért a felhasználók egy nagyobb csoportjának az érdekeit sértik (ez nem kicsit meglepő az AMD részéről :) ). A problémát az az "is" jelenti, hiszen nem az ő problémájukra is találtak megoldást, hanem az övékre találtak, sok-sok felhasználónál viszont éppen ezzel okoztak problémát, ráadásul pont azoknál, akik ragaszkodnak az AMD saját, felelősségvállalt szoftvereihez (a többieket nem érdekli a felelősségvállalás, vígan ATT-oznak :DDD ). Tehát az a kérdés, miért nem úgy javítottak ki egy hibát, hogy nem okoznak vele másikat (ez lenne az igazán meglepő :DDD ). Azaz mi okozza a Catalyst működésében azt, hogy nem lehet egyszerre biztosítani a stabilitást a problémás csoport (a magasabb igényű felhasználók) számára, valamint egyidejűleg az overdrive eddigi funkcionalitását azoknak, akik eddig gond nélkül használták azt? Tehát így pont ők nem kapják meg azt a szolgáltatást, jelen eseten a powerplay-t, amiért fizettek. Hardveres gondot nem tudok elképzelni a háttérben az ATT működőképessége miatt.

    icon: De hát éppen (megint) azt írod, hogy pusztán a driver-rel jó a kari! :U igaz, most csak a CCC-nélküliséget írtam :B , de anno a csak driver-t javasoltam eszközkezelőből feltéve, és hogy csak azután próbálkozz egyebekkel, ha jól emléxem.

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • csöcshántás

    csendes tag

    Van egy nemrég vett 5750 kártyám, a boltba való visszavitelén gondolkozom -.-
    Sikerült rájönnöm a kártya hibájára, ha fel van téve a catalyst akkor játék közbe állandóan a vpu recoveryt kirakva ellehetetleníti a játékot sokszor befagy. Tehát csak driverrel hibátlanul müködik, de szeretném megkérdezni. Gondolom a Catalyst növel a teljesítményén igaz?

    Mert felesleges egy olyan kártyát magamnál tartani amire nem rakhatok driver frissítést.
    Ha elég csak a frissebb drivert felrakni és nem szükséges a ccc akkor jó, de ha nem, érdemes nvidiára váltani.
    Egyébként felraktam a 10.7es catalystot is még rosszabb már a játék kezdeténél beakad lefagy ki kell lépni (VPU Recovery). Én nem vagyok egy tuningolós fajta, csak az menjen amit igértek nekem a boltba, tehát nem használtam az overdrive funkciót.
    Segítsetek :U

  • #93794560

    törölt tag

    válasz csöcshántás #10217 üzenetére

    A VGA korrekt működéséhez alapvetően nincs szükség a Catalyst Control Centerre. Ha csak az alap drivert fölteszed, úgy is működnie kell. A CCC arra való, hogy a kártya beállításait finomhangolni lehessen. pl. Anti aliasing, filterek, húzás, egyéb finomhangolására való. De ha mindig alapbeállításokat akarsz használni, elég a sima driver is.
    Ha így nem fagy, vagy nem produkál hibát, képhibák, lassulás, fagyás, újraindulás, akkor csak a CCC megzavarodott. De ha így is gondok vannak, akkor a VGA-val vannak bajok.

    Megj. : Ha windows7-et használsz, az általa föltett driver nem elég. Töltsd le az AMD/ATI oldalról csak a sima drivert, CCC nélkül. Azzal próbáld ki!

    [ Szerkesztve ]

  • katt777

    félisten

    válasz Abu85 #10213 üzenetére

    Kikapcsolni még sosem tudtam az overdrive-ot (nem záródik vissza a lakat), csak ha eltávolítottam a teljes csomagot.
    Tartottam tőle, hogy megint egy "nem kell használni, és akkor minden OK"-típusú választ kapok. :)

    Én ott látom a gondot (majd kijavítasz, ha tévednék), hogy míg a gyári csomagot használva pl. a HD4870-em órajelei idióta módon ugrálnak már egy-egy ablakváltástól is (hűtővezérlés is), lassan már 2 éve kijavítatlanul, addig az ATT szépen fixen tartja az üzemmódot, tehát nem maga az alacsony órajel, hanem inkább az értelmetlen órajelváltások okozzák a hibát, mintha behülyítenék a hardvert.

    csöcshántás: Nézz át ide, és vsz. minden gondod megoldódik, ha driver-ből OK a kari. Viszont a Win7 driver-frissítések nem egyszer szívattak már meg ATI-tulajokat!

    gb4400: Ebben sajnos tévedsz. Mint azt Abu85 már sokszor megírta, a CC bizony sokszor szükséges a képernyőillesztő megfelelő működéséhez. Röviden csak annyit, hogy amelyik játék nem kezeli maga rendesen a driver lehetőségeit, ahelyett a CC mondja meg, mit használjon. A felülvezérlés és a tuning extra szolgáltatások a user számára. Az már más kérdés, hogy ATT-szal nincsenek ilyen problémák, de ahogy szintén Abu85 szokta mondani, arra semmi garancia, v. gyártói felelősségvállalás. ;] (Csak működik.)

    A WDM1.1-es, original w7 driverrel nem tudok különösebb bajról azon kívül, hogy régi, és bűn lassú. Persze újabb játékokkal lehetnek gondok, de én új játékokat is toltam vele bugok nélkül, amíg nem volt kész a teljes partíció-install.

    PuMbA: Az attól függ, hogy a hibamentes működés, v. a DX10 fontosabb. :DDD Viszont az igaz, hogy XP alatt messze nem teljesítenek már olyan jól ezek az új kártyák, már anno a 3870X2 lealázta a HD4870-emet, pedig DX10-ben pont fordítva volt. Nem nagyon foglalkoznak már az XP támogatásával. Az meg tény, hogy sok mindenben jobb a W7-nél, nem véletlenül berzenkednek olyan sokan a kényszerű váltástól.

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • #93794560

    törölt tag

    válasz katt777 #10221 üzenetére

    A Win7 beépített WDDM1.1-es driverével VGA szinten nincs sok baj, azon kívül, amit leírtál, de sajnos egyes szélesvásznú monitorok képarány beállításait rosszul kezeli, ha valaki szabványos VGA csatlakozón keresztül köti a gépére a monitort. Pl. ha 4:3-as felbontásban használsz egy programot, és a monitorban beállítod, hogy hagyja meg az eredeti képarányokat, ne húzza szét a képet, akkor egyes monitortípusoknál fütyül rá, és széthúzza 16:9-re, vagy 16:10-re. S ha ugyanekkor a monitor menüjében lekérdezed a felbontást, szinte minden esetben butaságot ír ki, bármilyen felbontást is használsz. Az más kérdés, hogy DVI esetén ilyen gond nincs, de analógnál a beépített driver efféléket csinál. Én is így jártam vele. De amikor letöltöttem a gyári drivert, ezek a problémák megszűntek.

    Ja! Az imént leírt hibák csak 3D-ben jelentkeznek, a desktopon nem.

    [ Szerkesztve ]

  • katt777

    félisten

    válasz #93794560 #10224 üzenetére

    Jó monitort kell venni. ;) Én teszteltem D-Sub és DVI kábellel is, mindig gond nélkül váltotta a képarányokat, sőt, még olyan hiba sem volt, hogy VGA-kábellel ne lett volna teljes képe, pedig a monitor driverét fel sem teszem W7 alá, mert besárgul tőle a képek villámnézete. :Y
    Szóval bocs, de nem hallottam erről a problémáról, nekem új volt. :R
    HD4-es szériához meg a 9.9-es Catalyst-et tudom javasolni, ha nem kell vmelyik játéknak újabb (nem feltétlenül lesz hiba az újabbakkal, de előfordulhat). Neki 5750-e van, szóval kísérletezhet szabadon, elméletileg arra folyamatosan fejlesztenek.

    gYaLo: Ha sebességre vagy kíváncsi, nálam a 10.5-ös a leggyorsabb (a 2. leggyorsabb már a 9.12hotfix), de ez a te kártyádon nem feltétlenül biztos, az AMD-t ismerve.

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz #93794560 #10235 üzenetére

    Nem én vagyok az, aki tagadja egy probléma létezését. :R Csak írtam, hogy nem hallottam róla; nem tagadtam, hogy létezik.
    Nekem is felismeri a monitoromat, csak kipróbáltam az original driver-t.
    És igen, valóban jó drivert kell írni, de ezúttal a monitoromhoz. :DDD ;) ( Jó kis paripa ez. :C )
    Szerencsére a monitorom meghajtója éppen jó a Win7-ben, és jó a monitorom is, ergo semmi gondom vele. :) (Híre sem volt még a W7-nek, amikor vettem.)

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz Dictator^ #10216 üzenetére

    A kijelző gyártójánál érdemes érdeklődni egy friss Frimware iránt. Általában ezek megoldják a gondot.

    (#10217) csöcshántás: A VPU Recovery egy biztonsági szolgáltatás. Két esetben jöhet elő, a játék instabil, vagy a hardver. A játék instabilitása a driverre és a Windowsra is visszavezethető. A javítás attól függ, hogy hány játékon csinálja. Ha sok programban levág a Recovery, akkor érdemes a Windowst újra telepíteni (lehetőleg Windows 7-et, mert ahhoz írják már a drivereket), ha csak egy program a bűnös, akkor az a driverre vagy a programra utalhat. Ilyenkor az AMD-hez kell küldeni egy levelet, hogy gond van x programban, y konfigurációval.
    A hardveres hiba esetét úgy tudod kideríteni, hogy a VPU Recovery több programban is lekapcsol, és a Wint is újraraktad, és így is folytatja. Ilyenkor nagy valószínűséggel azért lövi le a driver a kártyát, mert olyan rendellenességet tapasztalt, ami károsíthatja a hardvert.

    (#10221) katt777: A lakat azért nem záródik vissza, mert egyszer elfogadtad a feltételeket. Ez jelzi az OEM gyártónak, hogy az Overdrive szolgáltatás aktív volt, így a garancia alatt vizsgálják úgy, hogy reális volt az órajelemelés esélye. Ergo, nem kötelező cserélni a hardvert, ha a tuningra vezethető vissza a meghibásodás. Persze gondolom a te géped részletekben összerakott, amolyan válogatás, így ilyenkor nagyon nehezen tudják kideríteni, hogy volt-e tuning. :) Na de nem is ez a lényeg. Az Overdrive a lakat nélkül is kikapcsolható. Az órajelek fölött ott az engedélyező pipa. Ha azt kiveszed, akkor az olyan, mintha lakatolva lenne, persze azzal a különbséggel, hogy a feltételeket egyszer elfogadtad.
    A PowerPlay így működik. Amikor ablakot váltasz, akkor a driver megvizsgálja, hogy mi a követelmény. Ez okozza a gyors órajelváltásokat. Az ATT nem épít a PowerPlay-re, hanem saját vezérlést használ. Ez nyugisabban működik, vagyis nem vált rögtön az órajel, hanem megvárja a vezérlő, hogy tényleg terhelve lesz-e a kártya. Mindkét megoldásnak vannak előnyös és hátrányos tulajdonságai. Az ATT például nem azonnal vált vissza egy játék után az alapórajelre, hanem a program kivárja, hogy nem-e újra hadrendbe állítod a terméket. Ugyanezt alkalmazhatná az ATI is, de ők úgy mérték, hogy a gyors órajelváltásokkal több energia takarítható meg.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • csöcshántás

    csendes tag

    Köszönöm mindenkinek a segítségét. Tehát, hogy összefoglaljam. Mivel már újra raktam egyszer a Wint lehet, hogy a kártya hibás, tegyem fel a win7-et. De azzal mint mondtátok ugyancsak vannak ccc-s problémák. Akkor jöhet az ATT, amiről meg az a vélemény h nem hivatalos program, tehát nincs rá garancia.

    Én azt mondom most elvileg elfogadhatóan működik, CCC nélkül, bár azt gondolom így biztosan lassabb, a finomhangolások nélkül. Lehet úgy döntök hogy felrakom az ATT-t az XP SP3-ra és annyi. De abban is van VPU Recovery, és lehet az is boldogtalanít majd engem, bár tudom mire szolgál nagyon nem kérek belőle. :( Egyébként ha kikapcsoltam a ccc-be recoveryt akkor is kilépett a játékból csak nem ugrott fel a recoverys ablak, szal a teljes ccc-vel vmi gond volt.

    És még szeretném megköszönni az ATI-nak is a "remek időben elkészített tök kompatibilis" drivereket. KÖSZÖNÖM :((

    [ Szerkesztve ]

  • milbo

    aktív tag

    Segítség kellene!
    Szenvedek a notival!

    A problémám ott kezdődött hogy a CCC-t nem bírtam megnyitni. Framework 4.0 telepítve, gondolom ez jó. A 10.6-ot letöröltem, Driver Cleaner-el takarítottam. Fel akartam rakni a 10.7-et de azt írja hogy "INF file nem található". Vissza akartam rakni a 10.6-ot, most már itt is azt írja és nem települ. Megpróbál a 10.5, az sem települ, nincs INF file. Sajnos a gép mellé nem kaptam egy darab telepítő lemezt sem az új trendi miatt. Esetleg letöltöm a gyártó honlapjáról a 9.12-t hátha az segít. Esetleg van valakinek ötlete?

    szerk: a vga: mobil 5650

    [ Szerkesztve ]

  • katt777

    félisten

    válasz PuMbA #10260 üzenetére

    Hát én a vadi új gépemre feltettem ezt a 10 éves, elavult, de annál jobb operácios rendszert, és semmi problémám vele, ráadásul jó pár játék megy vele, amely W7 alatt semmiféle kompatibilitással, v. egyéb trükkel nem hajlandó elindulni (pedig néhányat áttrükköztem már, amelyeket nem lehetett telepíteni, v. másik OS-alól telepítve játszani). Persze ez Intel. :P AMD-vel nálam is volt bukta az avultatott SB driverek miatt (MSI-ről nem is szólva), de ma már nincs ilyen gondom, hogy a reklámmal szóljak. ;]

    Megnéztem DX9-ben is a 10.7-et. SM2 még OK, de HDR (3D06) -4%, oda is a 10.4 a leggyorsabb HD4870-re.

    icon: Mi több, még ha nincs PhysX karid, akkor is kell.

    Dark KillerX: Nekem simán jó az ATT. :D

    milbo: Már csak az a kérdés, hogy rendben is van-e minden. (pl. VGA-sebesség)

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • milbo

    aktív tag

    válasz katt777 #10271 üzenetére

    Nincs lassulás. A megszokott sebességgel meg a játék. Nem gondoltam hogy fél napot kell küszködnöm egy driver cserével.

  • katt777

    félisten

    válasz milbo #10272 üzenetére

    Számlázd ki a munkaidőt az AMD-nek. ;) (De majd Abu85 megmondja, hogy nála sosincs gond a driver-frissítéssel. :) )
    Megjelenítési hibákra gondoltam pl., de ha minden klappol, akkor csak 1 valami fontos: többet ne nyúlj hozzá! :DDD :R

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • milbo

    aktív tag

    válasz zodo #10282 üzenetére

    Nincs semmi gond. Én is bénázhatok, benne van a pakliban. Csak azért volt az idegeskedés, ha már a frissítés nem megy, a régebbi miért nem megy vissza. Ami odáig rendesen működött.

    katt777 próbából felraktam az utolsó ATT-t. Ezt írja: A bios nem olvasható! Tájékoztasson egy fejlesztőt az ön kártyájáról. Másik ablakban: Acces voilation at address 00528503 in module 'atitray.exe' Read of address 00000020.
    Reménytelen, nem ismeri a kártyát. Talán ha lesz frissebb kiadás.

    Abu85: sima Catalys-ot nem is próbáltam, A telepítő nem ad lehetőséget a driver telepítésére. Ez van nálam telepítve: 10-6_mobility_vista_win7_64_dd_ccc.exe

    [ Szerkesztve ]

  • tzsolesz

    nagyúr

    válasz Kelvin #10302 üzenetére

    Sokak panaszkodtak rá, nv és ati tulajok egyaránt.

    Akkor ezt már meg sem nézem. A Sabotőrt este megsasolom. Úgy sem láttam még.

    (#10303) rumkola Remélem azért sikerül valami megoldást találni rá. Ha driver hiba az este kiderül. :K Ki fejlesztette ezt a játékot?

    (#10305) rumkola Ha ez valóban így van, akkor szerintem inkább a fejlesztők hibája, és nem a driver írók. Ha jól rémlik akkor nem mai játék már, és lett volna idő kijavítani, ha driveres a gond. Így eladni egy játékot. :(((

    [ Szerkesztve ]

  • MikaVejneGI

    aktív tag

    Sziasztok ,nekem lenne 1 gondom talan itt tudtok tanacsot adni.
    Sapphire HD5850 1Gb kartyarol lenen szo , ami kb a 10.4es catalyst ota a kovetkezo dolgokat muveli , jatek kozben(Battlefield BadCompany 2,LOL,WoW) hirtelen elsotetul a monitor,szurke vagy feher szinure valt , a jatek hangjait hallom de nem latok kepet , aztan hirtelen vissza ter a kep es folytathatom a jatekot , a durvabb verzio amikor a monitor sarkaban megjelenik , hogy keresi a forrast ami analog vagy digitalis jel lehet (Samsung SM 2232BW) , mar raktam emiatt uj win7fel de ugyan ugy elofordul , sot mar a kartyahoz adott driverrel is probaltam , de semmi valtozas 1 ideig jo ,aztan elojon ujbol ez a hiba.
    A gep ev eleje ota megvan(adatlap). :(
    elore is koszonom a valaszokat.
    Angol bill hasznalok azert nincsennek ekezetek , ezert is elnezest kerek.
    Igaz ez nem kimondottam kartya topic , de mivel ATI , megprobaltam.

    Steam ID: MikaVejneGI , PSN ID: MikaVejneGI mindenhol másutt: MikaVejneGI vagy ATis_HUN

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz katt777 #10333 üzenetére

    Amikor a GPU-val van gond, akkor lehet némi változtatás a driverben, de a Sabutoer fagyásai főleg a proci miatt vannak. A játék fórumán írják, hogy a Windowsban kell játszani a CPU-magok prioritásával. Ez XP-n kihagyható, szóval a gond alapja a Vista/7. Ezen csak a néhai fejlesztők tudnak javítani.

    A Rep. Com. teljes játék nincs meg, de a demót leszedem és megnézem.

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • katt777

    félisten

    válasz Abu85 #10334 üzenetére

    Ők meg már nem fognak, ugye... :DDD

    A RC-s tippet köszönöm, ki fogom próbálni. Remélem, a teljes játékban is segít! Az tuti, hogy HD4870-en felhúztam mindent maxra (anno elég gagyi minőségben ment csak, szerettem volna "jóképűen" játszani), szóval lehet ez a hibaforrás. Ma lejár a netem, de majd visszajelzek, hogy sikerült-e. Kösz +1X! :R (Egyébként Dragon Age-ben is vmi ilyesmi lehetett, pedig az nem olyan régi program.)

    +1 kérdés, bár ez számomra talán nem Catalyst-hiba: 3D06 2. SM2 és 2. HDR tesztje drasztikusan esik magas minőségben (1680x1050, 8XAA, 16XAF, Full precision), az 1. teszt mind2-ben ugyanolyan sebességgel lefut. Konkrétan az 1. SM2 teszt 48FPS, a 2. 56FPS-ről 48-ra zuhan, az 1. HDR szintén marad 74FPS, míg a 2. 76FPS-ről 66-ra pottyan le. Régebben nem volt ilyen gondom (hardver természetesen ugyanez), most viszont mindegyik driverrel ezt csinálja (9.9, 10.4, 10.7), hiába jó default tesztben. Ez a DX frissítés miatt lehet, vagy mitől? Azon kívül csak annyi változott a gépen, hogy a net miatt feltettem az AVG-t, de az nem szokott ilyen problémát okozni (ha lassít valamit, akkor mindent). Ha lenne ötleted, megköszönném, addig én majd megnézem a visszaállított partíción, net-lejárta után úgyis mindig visszateszem a mentést. Rohadtul bosszant, hogy nem találom a hiba okát. :(( (És a jelek szerint az AMD-t sem szidhatom miatta! :O )

    icon: Ezt mintha én már említettem volna párszor.

    rumkola: Nem, a leg1szerűbb rögtön, kicsomagolás után kilépni a telepítőből, Eszkk.-ből feltenni a drivert az ideigl. kt-ból, aztán max az AVIVO-t telepíteni, azon kívül pedig ATT-t. :DDD

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • sgery

    őstag

    üdv mindenkinek!
    lenne nekem egy sapphire hd 4830 videókarim és egy windows 7 64bit rendszerem. most raktam újra a rendszert, feltettem a legújabb drivert, mégis 1órán belül már megint azt csinálta, hogy elmegy a kép, villódzik majd kiírja, hogy a videókártya nem reagállt és most sikeresen helyreállt.
    Mitől lehet ez? Játékoknál gyakrabban előjön ez a gond, kb 15percenként elmegy a kép 10mp-re, amíg helyreáll.
    Nagy hála annak, aki megoldja, mert engem már megőrít :/

    [ Szerkesztve ]

    FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

  • b1sti

    senior tag

    Sziasztok!

    Talán itt hátha kapok választ! :F
    Azt szeretném tudni, hogy mi lehet az oka annak, hogy játék közben a Sapphire HD 4850 Toxic-om rendetlenkedik, mégpeig oly formában, hogy kikapcsol a monitor, majd kifagy az egész gép és csak a resetelés marad?! Feltettem az ebben a fóruban olvasott 10.5-ös hotfixet, de nem értem el vele eredményt! Kb 5-10 perc játék után csinálja ugyanúgy! Lehet, hogy driver gond vagy túl melegszik és ezért lehet a problémám? Segítsetek légyszi, mert másik 3 topikba is írtam de semmi reakció egyenlőre, viszont nem csak netezésre használnám a gépem, ha már van! :F
    Előre is köszönöm!

  • lavorka

    aktív tag

    Üdv!
    Nemrég raktam fel a 10.8-as drivert és gondoltam egyet hogy játszani kéne a Doom 3-al. Tavasszal toltam ki utoljára és azóta nem is volt elindítva és ez az eredmény:

    XP kompatibilis mód, patch ilyenek nem segítenek ( Win 7-ről van szó) :W
    Az új driver lehet a gond vagy a win mujult meg?

    Hát értem én a beszédjit! Veder kell neki meg lavór... :D

  • robotjatek

    tag

    Többször olvastam már itt a PH!-n hogy driver frissítésnél sokan az uninstall-driversweeper-restart-új driver install procedúrát játsszák végig. Kell ez? Én mindig csak rátelepítettem az előző verzióra a friss drivert és működött, soha nem volt gond. Csak szerencsém volt?

    Lenne még egy sablon kérdésem is: Megérné a Catalyst 9.9-ről váltanom a 10.8-ra? Eddig azért ezt használtam mert tudtommal ez az utolsó HD4-es sorozatra optimalizált driver. Ugyanakkor ez már közel egy éves. Tehát van valami ami miatt érdemes lecserélnem ezt a jól működő Catalyst-ot?

    [ Szerkesztve ]

  • ProEvoFan

    nagyúr

    nekem olyan gondom lenne, hogy feltettem a 10.8at és azóta nem tudom elindítani a CCC-t:S
    nem tudok semmit beállítani a driverből...valaki help pls:(

    10.3 uninstal, restart - driver sweper, restart - 10.8 telepít és nem jó

    a 10.3 visszarakom ha ez nem lesz jó, csak nem találom honnan lehetne megint leszedni

  • #93794560

    törölt tag

    válasz wolfy84 #10530 üzenetére

    Hali!

    Az AMD honlapja szerint ez a cucc Windows7 alatt nem támogatott hivatalosan. A leírás szerint meg lehet próbálni feltenni a Vista drivert, de mivel ez csak WDDM 1.0, ezért az ajánlás szerint csak saját felelősségre próbálja ki a felhasználó. Elképzelhető, hogy működik, de nem minden funkció.
    Az általad írt ATI xpress 200M valóban csak XP-s támogatással bír, de az ATI xpress 200-hoz van Vista driver.
    Ha gondolod, próbáld meg. [link]

  • John Szasa

    csendes tag

    Tiszteltem!

    Letöltöttem a 10.8 as drivert mert állítólag van benne Anti Aliasing támogatás az SC2höz..

    Az a gond hogy semmi változást nem látok sem a játékban és a CCC-ben sem a 10.7 és 10.8 között.. :F

    Valakinek sikerült látni a változást?

    Előre is köszönöm a válaszokat!

    [ Szerkesztve ]

    PÁ(linkás üveg az ágy alatt)!

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz Elar #10555 üzenetére

    Ccleaner tudja pucolni a regiszterit, de előtte csinálj egy driver cleaneres pucolást.

    Ha gond van, akkor ezeket a lépéseket kell követni:

    * Disable Eyefinity groups, Crossfire, if enabled
    * Optional - Enter Device Manager: Uninstall Display Adapters and check box for 'Delete Device Driver'
    * Add/Remove Programs: Remove currently installed Application Profile updates (if installed)
    * Uninstall CCC and Display Driver, using Catalyst Install Manager Custom mode (Don't express uninstall if you have an AMD Chipset)
    * Reboot into safe mode
    * Run Driver Sweeper for ATI, don't reboot.
    * Run CCleaner for Registry - only select for removal ATI entries (click on Registry button on left, Analyze, then only remove Entries listed for ATI).
    * Reboot to desktop, run Express install on desired Catalyst driver & reboot if prompted.
    * Install all Application Profiles newer than Driver release (i.e. 10.3whql/a/b would use both March & April profile updates).
    * Enjoy!

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • proScout

    tag

    Üdv Olyan kérdésem van hogy: van egy laptopom amibe ati x700 as VGA van.

    de azt a drivert használom amit hozzá adtak

    esetleg valaki tudna ajánlani de legjobb lenne belinkelni egy olyan catalyst et ami Jó lenne ehez a laptop Mobil Vga hoz? ami most van is jól megy de gondoltam azért egy frissités nemárthat. :R

  • fatal`

    titán

    Üdv, minden textúra vibrál vagy nem is tudom leírni, linkelek egy videót inkább:

    [link]

    Mi lehet a gond?

    Amit próbáltam:

    - XP x64, régi driver, új driver, DX9, friss rendszer, csak a radeon driver meg ami hozzá kellett
    - Vista x64, régi driver, új driver, DX9, DX10, friss rendszer, configolt rendszer
    - Win7 x64, 8.8tól 10.9ig kb minden második driver, összes DX verzió, friss rendszer, configolt rendszer

    Bármilyen kombinációval ez a probléma. A kártya egyébként egy XFX HD4850.

    Szinte minden játékban látom ezt a hibát, amit itt a preview módban. Ezt most épp egy nagyon régi driverrel vettem fel.

    [ Szerkesztve ]

  • rumkola

    veterán

    válasz Izzé #10652 üzenetére

    min kell segíteni ha nincs gond a driverekkel? hagyjukmááár

  • csucsbicep

    nagyúr

    válasz katt777 #10684 üzenetére

    Eddig én is att használtam, de most afterburner + 10.7 driver van fönt és nem volt eddig gondom velük játék alatt. Azt nem tudtam, hogy már fél éve nem frissült, mert egy ideje nem használom...

Új hozzászólás Aktív témák