Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HSM

    félisten

    válasz katt777 #11192 üzenetére

    "Én úgy vélem, hogy bármennyit fizetek egy bármilyen termékért, elvárhatom, hogy az hibátlanul működőképes legyen."
    Két dolgot keversz itt össze. Oké, hogy elvárható, hibátlanul használható legyen. Ez nálam azt jelenti, hogy teljes mértékben képes legyek vele elvégezni azt a feladatot, amiért megvettem, a feladatot akadályozó hibák nélkül. De ez nem jelent feltétlen teljesen hibátlan szoftvert, vannak hibák, amikkel simán együtt lehet élni, mert nem akadályozzák jelentékeny mértékben a program használatát. Nekem a 3 hónap intenzív használat alatt 1 kékhalált produkáló Ati driver ebbe tökéletesen belefér. Viszont a 2D/3D profilok váltogatásába heti rendszerességgel "belehülyülő" ATT nem.

    Én úgy gondolom, ha egy szoftverbe beleépítenek egy funkciót, akkor bizony működjön rendesen. Pláne, hogy megvalósítás szempontjából full könnyen megvalósítható a dolog... Valójában semmi különbség nincs abban, hogy a gyárilag engedélyezett feszültségértéket írod be I2C-n egy regiszterbe, vagy egy általad megadottat. Szépen felvettem a feszt, látszódott is, kiválasztom, és maradt 1,312-n. :W De ha ilyen profi vagy, leírhatnád, mit csináltam rosszul, és hogyan kellett volna....

  • katt777

    félisten

    válasz Oliverda #11197 üzenetére

    Gratulálok, hogy a többi hsz-t sikerült figyelmen kívül hagynod. :C Így nem nehéz hülyeségeket kikombinálni a saját kútfejedből. :B

    HSM. A "hibátlan"-nak van egy nyelvtani jelentése. Bármit ebbe belemagyarázni nyilvánvaló magyar nyelvi képzetlenséget jelent. :(((

    Nekem egyetlen ATI driver sem okozott soha kék halált, ergo a hiba nem magában a driverben van, hanem a kapcsolódó szoftverekben, amelyekre hibátlan szoftverek (és nem feltétlenül a driver, mint ezt már kitárgyaltuk) esetén nem lenne szükség (ahogy régen nem is volt).

    Ja, hát először a fordítóprogramokat kéne hibátlanul megírni, ez nagy igazság. :R Basic-ben nem volt ilyen gond. :DDD Az általam használt nyelvekkel később sem, de mondjuk én C-t sosem használtam.

    Az ATT nem bolondbiztos (elméletileg a C csomag az, de a topic szerint valójában mégsem :DDD ), abban mindent neked kell beállítanod. Ha valamelyik alkalmazással hiba van, akkor annak külön profilt kell létrehozni, ha meg más alkalmazás okoz hibát, akkor azt kivételbe tenni, stb (ami persze roppant macerás, amíg az ember el nem készül vele :DDD ). Az, hogy a feszültségeket nem változtatta, az nem az ATT hibája, hanem a VGA-d volt hardveresen lockolva. Egyébiránt ilyen esetben az ATT vissza szokott ugrani az elérhető feszültségre, így ha nálad nem tette, akkor vagy valóban emelte a feszt, csak a GPU és a VRAM korlátai miatt nem mentél ezzel semmire (előfordul), vagy esetleg régebbi verziót használtál. Nálam egyiknél sem rémlik, hogy ne állt volna vissza a fesz, ha hardveresen lockolva volt a kártyán, de mivel rengeteg kártya van, és nem mindegyik (a gyárilag buheráltak egy része) kompatibilis 100%-ban, nem zárom ki a lehetőséget, hogy előfordulhat. Hogy példát mondjak, ASUS 1950XT-men ment a feszültség-emeléses tuning eredménnyel, HD4870-emen hiába emelem, lekapcsol, a negatív tuningnál meg egyszerűen nem alkalmazza a levett feszt. Ugyanakkor a topicja szerint némelyik HD48x0-en meg működik.

    Daffni2: A jelek szerint te nem érted, amit saját magad leírsz, így ezzel nincs értelme vitatkozni. Ha egy szoftver hibátlan, akkor nincs benne hiba. Ennyi, és nem több.

    kranazoli: Igen. Azóta jött infó, hogy némelyik kártyán a ventit nem vezérli, szóval ez az újabb kiadásig próba-szerencse függvénye. :((( Még jó, hogy HD5 és HD6 kariknak nem sok gondjuk van a túlmelegedéssel, hogy különösebben bele kellene nyúlni a hűtésükbe.

    Csomagold ki a telepítőt, aztán lépj ki belőle, és eszközkezelőből telepítsd a megfelelő könyvtárt betallózva.

    Az említett beállítások nagyon is jól jönnek, ha valamelyik programban nem működnek ezek a funkciók, és kényszeríteni kell őket. Mondjuk tegnap MoH-ra rákényszerítettem a max. élsimítást + még egyéb nyalánkságokat, lett is belőle kb. diavetítés. ;] 3D gyorsítás órajel-emelését úgy tudod kikapcsolni, hogy a kívánt programot kivételbe teszed, CCC-ben meg sehogy, ott akkor is 3D-ben fog menni és fogyasztani a kártya, ha a 2D órajelek is tökéletesen elegendőek lennének videolejátszásra (ha meg szoftverben kapcsolod ki, akkor a CPU fog dolgozni).

    gyiku: ATT is a C drivert kezeli. :P Igaz, hogy ott a topicja, de akkor azt áruld már el a nagy nekibuzdulásban, hogy ha valaki kíváncsi a 2 közti különbségekre, akkor hová forduljon? Csak mert akkor a logikád szerint az ATT topicban meg nyilván nem lehet CCC-s kérdésekkel foglalkozni. :U :B :N Bírom az ilyen tudati beszűkülést. :(( :((( Mintha bárkinek is ártana, aki kérdezni mer valamit.

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz katt777 #11231 üzenetére

    1. Sehogy, mert az AMD a beállított órajelekért vállal garanciát. Az alaptól eltérő órajel alkalmazása tuningnak számít, és instabil működéshez vezethet. De ezt el is fogadod, minden tuningprogram esetében. A szerző nem is engedi telepíteni, amíg nem fogadod el a feltételeket.

    2. Le tudod venni a CCC-ben az órajelet, mert visszafelé is van órajelszabályzás. Persze ez is tuningnak számít, és nem biztosította siker, bár kicsi az esélye, hogy baj lesz, főleg az órajelváltásoknál lehet gond, mert a rendszert nem erre tesztelték ki.

    3. Ha GPU gyorsítással akarsz filmet nézni, akkor kell a VGA-nak dolgoznia. GPU gyorsítást pedig ki lehet kapcsolni az adott programon belül, de a driverben ez a szolgáltatás alapértelmezetten él. Volt régebben lehetőség a WMV gyorsítás driveres kikapcsolására, de már közel egy éve nem él a szolgáltatás, mert a programok egy része direkten címzi a driver rutínjait, így nem sok helyen érsz el változást, ha kikapcsolod, a GPU dolgozni fog ettől.

    4. Erre lehetőséget ad az Overdrive, de ez megint tuningnak számít, így instabil lehet a rendszer. A ventilátor sosem pörög feleslegesen, mert a fordulatszintek a stabil működés érdekében vannak beállítva. Az AMD nem vállalhatja fel a rizikót, hogy instabil legyen a termék.

    5. Sehogy. Ez szintén a stabilitás megőrzése érdekében van. Az AMD az órajelkapukat alapórajelekre teszteli. Ott stabil lesz mindig a rendszer, de a jó ég tudja, hogy stabil marad-e a kapuváltás eltérő órajelnél. Mivel az Overdrive modul elsődlegesen a stabilitást helyezi előtérbe, így nem véletlenül szűnik meg a 2D-s órajel tuning mellett.

    6. Profilozással, de minden tuningbeállítás kívül esik az AMD hatáskörén. Erre fel is hívja a driver a figyelmet. Ha tuningolsz, akkor a magad ura vagy, és mossák a kezüket. Ők csak egy megfelelően stabil alapot biztosítanak, de a döntést neked kell meghozni.

    7. Egy erre megfelelő programmal. Válogass az Interneten.

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • kranazoli

    senior tag

    válasz Abu85 #11305 üzenetére

    Fene egye meg. Az utófeldolgozás szóról el is feledkeztem. Így már sok minden sokkal világosabb annak tudatában, amiket írtál!

    :R

    Amit még nem teljesen értek:

    "az MLAA egy post process szűrő. Annak nincs semmilyen változója. Lefut és kész"

    Játékokban már találkozni ezzel a fogalommal, hogy post-process effect. Ez hasonló, mint az MLAA?!

    Azért kérdem, mert azt írod, hogy lefut és kész, nincs változója. Ergó ez egy standard érték?! Arra gondolok, hogy azokban a játékokban melyekben megtalálható az utófeldolgozás opció, ott lehet állítani annak mértékét is. (pl. ARMA)

    De itt beteszek egy pipát a CC-be és kész engedélyeztem az MLAA-t, mint eljárást. De annak mértékét, erősségét már nem tudom szabályozni, állítani. Mindegyik VGA-t ugyanakkora mértékben terheli és ugyanazt a hatást éri el, legyen szó 5770-ről, 5870-ről, vagy 6870-esről. ?!

    Nem vagyok HC gamer. Nem tudom pontosan most mely játékok motorja támogatja már az MLAA-t. (de ha jól vettem ki az infókat, akkor az AVP és a Metro 2033 talán)

    Azoknál pl. lehet állítani az MLAA erősségét?! Mert annak Én nem sok értelmét látom, hogy ugyanazzal a paraméterekkel dolgozzon ez az eljárás és terhelje a VGA-t, legyen szó 5770-ről; vagy 5870-esről.

    A többi játéknál, amit pl. Én is írtam ráerőltetem ezt az új eljárást egy olyan játékra, aminek lövése sincs arról, hogy mi is az az MLAA. De az működik, mert a 2D-s végső képpel dolgozik, legyen az "bármi".

    Igen, elismerem, sok esetben valóban maradnak és vannak recék, DE!

    Azért a HD5770-es kártyáktól fölfelé szerintem már nem okoz akkora problémát a kártyáknak az MSAA. Főleg ha azt is nézem, hogy akinek HD5850-es; 5870-es VGA-ja van vagy egyáltalán nem is használ élsimit, vagy max. 2x-est.(mert sok gamer-nek, felhasználónak már 1920x1080-as kijelzője is van, akkor felbontáshoz pedig már egy 2x MSAA is elegendő tud lenni) Én azt tapasztaltam, hogy nem sok erőforrást visz el, hogy pl. kiválasztom játékon belül a 2x-es MSAA-t, de a 4x-es MSAA-t is szépen viszi a HD5850-es.

    Igaz, úgy van, ahogy írod, hogy recék maradnak és vannak.

    Annyit még nem tudtam tesztelgetni az MLAA-t, hogy annál mennyire redukálódnak a recék.

    "A driverben az MLAA szűrő egyébként elérhetetlen programból, pont azért, hogy a fejlesztők normális megoldást keressenek, ne pedig az egyszerűbb utat válasszák."

    Ezt nem értem, sajnos. :(

    Amit most megértettem az annyi, ha CC-ben bepipálom az MLAA-t, akkor az tulajdonképp nem egy olyan fajta élsimi ahogy azt Én képzeltem a MSAA-hoz viszonyítva.

    De amit nem teljesen értek, hogy ennek az eljárásnak az erősségét miért nem lehet(tudom) változtatni?!

    Így most van egy AMD által szállított eljárás, előre megírt értékekkel s amíg MSAA-nál tudom választani, hogy Off; 2x; 4x-es itt kaptam eby check box-ot, ami engedélyezi, vagy nem. De nem tudom állítani.

    Az, hogy mennyi GPU erőforrást visz el az MLAA függ attól, hogy milyen vas van alatta?! Pl.: HD5850; vagy HD6870?!

    :R :R :R

    [ Szerkesztve ]

    AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz kranazoli #11306 üzenetére

    A post process effekt tág fogalom, de lényegében arról van szó, hogy egy program utólag végigfut a majdnem kész pixeleken, és elvégzi azt a számítást, amit el kell végezni. Jelen esetben az MLAA a környező pixelek mintái után megváltoztatja az éppen számolt pixel színét. Konkrétan a változó, mindig az adott pixel, de külső változó nincs, ami befolyásolná az eredményt.

    A post process effektek minősége változó, ami a precizitásra vezethető vissza. A fejlesztő dönthet a minőségről, és általában több opciót is kínálnak, hogy a hardverhez illeszd a sebességet. Az MLAA esetében is lehet mondjuk több környező pixelt vizsgálni, ez a fejlesztő döntése.

    Valószínűleg az AMD egy optimális működésre lőtte be az effektet, amit kikísérleteztek. Ezen később lehet finomítani, de egyelőre csak bepipálod és működik. Mást nem lehet csinálni vele.

    A Metro 2033 esetében nem lehet állítani az MLAA működését, de az algoritmus is más. Az AVP-ben egy sokkal komplexszebb megvalósítás van. Az sem ezen az elven működik, ott lehet szabályozni a minőséget. Az ilyen driveres megoldásoknál mindig nehéz a fejlesztés, mert rengeteg eltérő motor van a piacon, és olyat kell alkotni, ami mindegyikkel jó, vagy legalább törekedni kell rá. Éppen ezért az algoritmusban olyan bemenetet kell megadni, ami minden programban megegyezik. Jelen esetben a kész pixel.

    Az MSAA-val nem az a probléma, hogy nem jó a minőség. A sebesség és a képminőség arányaiban ennél az eljárásnál a legjobb. A gond, hogy rengeteg olyan renderelési algoritmus van, amin nem működik az MSAA. A DX10.1 bevezetett egy magas kompatibilitással bíró Multisampling Acces-t, de ez sem mindenhol jó eredményt a képminőség szempontjából.
    A másik gond, hogy a DX12 a mikropoligon render felé megy. Az MSAA most azért jó sebességű, mert nem sok a szűrésre váró él. Ha mikropoligon render lesz, akkor egy pixel egy háromszög elven készítik a jelentet, ami megszázszorozza a terhelést az élek számának növekedése miatt. Vagyis az MSAA összességében lassabb lesz az SSAA-nál is, ami egyértelműen nem szempont, hiszen az SSAA jelenleg kivégzi a kártyák teljesítményét.
    Egyelőre az MLAA az egyetlen olyan alternatíva, ami a fenti problémáktól mentes.

    Az AMD driveres MLAA-ja egy nagyon komplex algoritmus. Több mint fél éve fejlesztik. Egyelőre ők tudják, hogy mennyi pixel ellenőrzése mellett ad jó eredményt. Ahhoz, hogy ezt jobban lehessen értékelni látni kellene a kódot. Valószínű, hogy így adja a legjobb képminőséget, és ezért nem lehet állítani rajta.

    Igen főleg a kártyák DirectCompute teljesítménye a fontos tényező a sebesség szempontjából.

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Jocy

    aktív tag

    válasz Vasinger! #11346 üzenetére

    Szia.Nálam felment gond nélkül,és igen,ez a végleges verzió.
    Tesztelni még nem volt időm.A 10.10e egy béta driver volt.

    Kroni1:Nekem eddig nem volt jó a powerplay tuning mellett,azt hiszem a 10.5-ös drivertől módosították.Most a 10.11-el megint megy,mint régen....érdekes.

    [ Szerkesztve ]

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz Vasinger! #11352 üzenetére

    Akkor az gáz, mert az inf állomány azonos lehet. Ezek alapján a Win Updates driver működik csak.

    A hotfix is önálló driver. Egyszerű javítások vannak benne, vagy éppen extra tartalmak. Hacsak nem három hetes a legutóbbi hotfix, akkor biztos, hogy újabb, mint az aktuális WHQL.
    Az OpenCL-lel volt valami a HD 6800 esetében. Azért maradt ki az APP-ből a támogatás, de gondolom a Catalyst megkapta ugyanazt az inf-et így arra sem megy.

    A 10.10e számít a legújabbnak jelenleg. A CCC öregebb, de valószínűleg ez nem tartalmaz sok változást. Talán az Overdrive fejlesztések kerültek ide be.

    (#11353) Jocy: Persze az MLAA a HD 5000-re november 5-én lett kész. A 10.11 már tesztre ment október végén. A WHQL alatt már nem lehet módosítani rajta.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • RootRulez

    félisten

    Sziasztok!
    Van egy 4850-esem, amihez a 9.12es hotfix disdlay driver van felrakva. Kérdésem az lenne melyik újabb driver szereti még a 4850esem, és nem érinti hátrányosan. Nem tuningolok. Azt olvastam, hogy bizonyos verzióknál nem megy a powerplay. Ez így van? Catalystet nem szoktam csak drivert feltenni, gondolom az nem probléma...

    ═════════════════════════════════════════

  • Shrike7973

    senior tag

    Helló!

    Májusban vettem laptopot, azóta van ATI kártyám (előtte csak GF volt).
    Egy Pavilion DV6-os HP laptopról van szó, benne egy HD4650 1 GB DDR3 dedicated kártyával.
    Két kérdésem lenne:

    1)

    Hot Pursuit játékot nemrég feltettem. Meglepődésemre maximum beállítások mellett is 1366*768 felbontás mellett teljesen jól fut a játék. Aztán hamar észrevettem, hogy mégse
    vegyük úgy, hogy a játékban egy verseny 5 perc. Na már most az 5 percből 2x fordul általában elő menetenként, hogy az fps leesik 2-3 mp-re kevésre (nem mérem, de szemmel láthatóan kb 15 körülire). Rákerestem, mások nem panaszkodtak, gondoltam egyből, hogy ATI driver issue. Így van-e ez szerintetek?
    Gép többi alkatrésze:
    4 GB DDR2 800 MHz RAM
    Core2Duo P8700 2,53 GHz CPU (3 MB cache)

    2)

    Előzővel kapcsolatos: tehát felmentem ATI driver downloads oldalára. Nekem ugye notebook/mobility radeon/HD 4xxx/Windows 7 64bitet kell választanom. Ad egy 1.1 MB letölhető fájlt, ami telepít egy download managert. Ezt használtam amióta csak megvan a gép, és legalább 10x telepítettem ATI drivert (ebben benne vannak a frissítések, illetve a gép windows újrainstallálás miatti telepítések). És mindig CIS mellett mentem fel csak netre, ezért gondolom, hogy nem IS blokkolás okozza a gondom. Feltelepül a manager, elindítom, kijelöli a temp mappát, hogy oda töltse, mondom oké. Aztán nem tölti, hanem hibaüzenetet kapok: &A catalayst mobilty letöltése megszakadt...
    10.10-es driver volt előtte fenn, aztán 10.11-re lehetett volna frissíteni. Gondoltam pár nap múlva megoldják, de nem. Addig is leszedtem ideiglenes megoldásként az individual downloads alatt található Catalyst Control Center-t. Ez ekvivalens telepítés a managereshez képest? Most ez van fenn, bár ha bemegyek a CCC-be, számomra értelmezhetetlen verziószámok vannak kiírva.
    Próbáltam lekapcsolni a védelmi dolgokat (Comodo Internet Security), addolni az AMD mappában levő manager exe-ket a biztonságos fájlokhoz, de nem segít. Más hálózatról is megpróbáltam a letöltést. No joy...

    [ Szerkesztve ]

  • hoffman_

    nagyúr

    Sziasztok!

    Kellene valami s.o.s. segítség, mivel egyedül már nagyon nem boldogulok. Vázolom a helyzetet:

    - XP SP3, 32bit @ 4850

    9.6 volt fenn, ezelőtt 1 hónappal, de azután volt egy csúnya összeomlásom, és teljes OS reinstall. Azóta csak szívok. A legutóbi drivereim: 9.9, 9.12, 9.12hotfix, 10.4, 10.10, 10.11. Ezekből a 9.12-eseknél nem jelentkezett ez a konkrét hiba, azok másért lettek kukázva. De most az áll fenn, hogy nincs CCC panelom. Már négyszer eljátszottam, hogy ATi driver leszed, és újrarak, vagy egy újabb, vagy ugyanaz visszarak, de nem változott.

    A leszedés menete: ATi driver törlése Driver Sweeper-rel és Driver Cleaner Pro-val. Volt, hogy együtt, volt, hogy csak az egyikkel. Ezek után az ATi mappák törlése Program Files-ból(!), újraindítás, és install. Fel is megy szépen, a driver működik, de nincs Control Panel. Már nem tudom, hogy mit próbálhatnék még meg. Gondolom, hogy ATT lehetne köztes megoldás, azzal biztos tudnék vezérelni, de összetett. Nekem csak egy szaros CCC kell, és nincs. Van ötletetek? Már több mint másfél hete nem tudtam elindítani 3D-s alkalmazást :(((

    Arról nem is beszélve, hogy vezérlés híján most olyan 68-70 fokos az a tetves kártya.

    [ Szerkesztve ]

    "The time you enjoy wasting is not wasted time."

  • hoffman_

    nagyúr

    válasz AtHoS #11422 üzenetére

    Köszönöm az alapos leírást, nagyon el voltam tévedve ezek szerint. Tényleg köszönöm. Egy kérdés maradt meg bennem még ezek után is. "az alap win drivert rendeld hozzá a kártyához" - Ez hogy történik? Nem akarok megint eltévedve gondolkodni, megkérdem, mielőtt bakot lövök...

    gyiku-nak is köszönöm a hasznos tanácsot, ha nem lenne ilyen tetves mocsok szar kedvem lőnék valamit, de így inkább hagyom a francba.

    "The time you enjoy wasting is not wasted time."

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz hoffman_ #11423 üzenetére

    "az alap win drivert rendeld hozzá a kártyához - Ez hogy történik? Nem akarok megint eltévedve gondolkodni, megkérdem, mielőtt bakot lövök..."

    Én ezt úgy oldanám meg, hogy eszközkezelőben a VGA-ra illesztőprogram frissítést csinálnék, ahol kézzel választanám ki a felajánlott listából, hogy Standard VGA. Ezután újraindít, ilyenkor persze szép kis 640x480 lesz a felbontás

    read-only mode on the forum

  • kispista92

    csendes tag

    Sziasztok!
    Nemrég vettem 1 Sapphire ati radeon 2600xt ultimat-et. Leszedtem az előző drivert és feltettem a Catalyst 10.2-t xp-re, de állandóan kékhalált kapok. Amíg nem volt fent a catalyst addig nem volt semmi gond vele. Mi lehet a probléma?

  • pete_21

    addikt

    Sziasztok!
    Előre is bocsánat a hülye kérdésemért. polonic kollégával egy cipőben járok, eddig csak nVidia kártyával volt dolgom, és ha minden igaz, holnap lesz meg a 6850-em, ami életem első ATI kártyája.
    Az ati.com oldalon kiválasztva amit kell, ilyeneket találok:
    Catalyst Software Suite (64 bit) English Only
    AMD Catalyst™ Accelerated Parallel Processing (APP) Technology Edition
    ATI Catalyst Application Profiles
    Illetve az Individual downloads alatt:
    Display Driver
    Catalyst Control Center
    És az Optional downloads alatt:
    HydraVision Package
    Avivo™ Package

    Szeretném megkérdezni, hogy ezekből melyiket érdemes felrakni? Úgy látom, hogy a CCC-vel vannak gondok. De úgy emlékszem, hogy azt régebben se rakták fel sokan, elég volt a driver. Valaki meg tudná mondani, hogy a CCC nélkül vígan el lehet-e lenni, illetve az mit nyújtana? És a többi dolog mire jó? Illetve a hotfixes drivert a 10.10-es után kell feltenni, vagy az már alapból tartalmazza a 10.10-est is, és elég azzal kezdeni? :)
    Köszönöm előre is!

  • katt777

    félisten

    válasz Oliverda #11555 üzenetére

    De azt a Heaven is ki tudja hagyni, ugyebár... :U

    pete_21: Nem egyforma a 2 bios (csak a verzió), menj át a HD68xx topicba, ott megtalálsz mindent.
    Nem, az csak a driver, az AVIVO-t és az OpenCL-t le kell tölteni az individual pack-ek közül.
    AVIVO nem csak dekódol, hanem kódolásra is használhatod, főleg olyan frankó kis programmal, amelynek az említéséért engem itt bannolnának (annyira tartanak tőle a Catalyst-fanek), de mást nem, úgyhogy majd megmondják, melyik az.

    ...

    Az lehet, hogy az Arcania a VGA-driver miatt nem megy? 10.11 van fent, és a játék, ahogy elindulna 3D-ben, szabálytalan művelettel kilép. Feltettem a grafikát gyorsító patchet, azzal még a 3D képernyőig sem jut el, ugyanez a hatás (szóval ezért gondolok a driverre). Régebbi driverekkel dettó. Túl új még a játék, és majd 10.12-vel menni fog?

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • Mustármag

    senior tag

    válasz AtHoS #11582 üzenetére

    Sziasztok
    Van egy Ati Sapphire Radeon HD5750 Vapor-X kártyám és kéne nekem hozzá a legújabb Driver hotfix verziója mert mikor legutóbb frissítettem gond volt a Méretezéssel ha megszűnik a kapcsolat a monitorral(újraindul a gép vagy alvó állapotba áll)vissza jön a 2cm fekete szegély!

  • ViTaZi

    aktív tag

    Hali

    Most raktam újra a gépet, felraktam az ati drivert 10.11-est (már vagy 3x) és egyszerűen olyan mintha a display drivert nem rakná fel -> nem állítja be a képet (HDMI-n keresztül csatlakozik a vga és TV) eddig semmi gond nem volt, de most valahogy nem tudja beállítani. Valaki találkozott már ilyen problémával?

    [ Szerkesztve ]

    braner00 kerüljétek!

  • (ÉN)közPONT

    senior tag

    válasz Steelmanus #11612 üzenetére

    THX
    :R :R :R

    Azért ez egy vicc ,hogy egy adott kártyát egy másiknak ismeri fel a windóóz (Ablak a sötétbe...,hogy lehet vki milliárdos egy ilyen szarból ? XD )...az 5let saját..kínomban és mérgemben azt mondtam..neszeba...meg mitszólsz egy Asus driverhez XD

    Lehet ,hogy más is gondolt rá? én arra voltam kíváncsi ,hogy mit lép a windóz egy más gyártó driveréhez !

    Term uninstall volt előtte minnden alkalomnál...már ki is kopott a gomb az uninstallnál XD !!!
    Sima Vgaként ismerte fel az uninstall után !
    Amikor rákúszott a 8.62 es asus vista 32 bites driver lett 3650 es videókarim :C :C

    Közben le is teszteltem...1080p mkv-t tökéletesen viszi XD :C
    Most majd "bepillanat ragasztózom" a kártyát + drivert el ne másszon nekem :DDD

    Win7 ..bele se merek gondolni ..ha ezzel ennyit veszködtem , akkor mennyit kell a win7 el? :W

    Rocker ... Gibson Les Paul Classic Custom 2008 Black

  • katt777

    félisten

    válasz (ÉN)közPONT #11616 üzenetére

    ASUS tuti. Anno ASUS driverrel sosem volt semmilyen meghajtó-problémám, miközben ref-ekkel szívtak nem kevesen, pedig anno CCC-t használtam. :B Nem baj az, hogy sokszor jókora késéssel jönnek ki, mert legalább nem nagyon bugzanak. Bár, azt most mondom, hogy ez évekkel ezelőtt volt, a mostani meghajtók közül nem teszteltem őket, mert CCC (és telepítő) nélkül a legtöbbel új kártyán nem nagyon van gond, max a sebességükkel.

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Oliverda #11720 üzenetére

    Hát ott lehet a bibi, hogy én az apró hibákért sem szeretek fizetni. Márpedig nagyobbak is voltak az elmúlt 4 évben. :(((

    Steelmanus: Nem játék alatt volt gond, hanem simán 2D-ben, vagy TV-zés közben. Talán nagyon rágyúrtak már HD6-ra. Kösz, de megnézned nem kell semmit.
    HD4670-en is nagyon szépen lehet játszani, anno ilyenem volt, amíg a 4870-em 3 hónapos kálváriáját járta. Egyedül FC2-ben volt olyan hibája (nyilván driver), hogy még a legbénább beállításokkal is szaggatott a megjelenítés. Azóta talán már javították.

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • Ano

    őstag

    Üdv!

    A következő problémára keresnék megoldást ...

    van egy laptopom (HP nc8430) amiben egy x1600-as vga található ... win7-van rajta és egyszer már sikerült megoldanom a problémát (igaz akkor sem tudtam lekövetni, hogy végülis mi oldotta meg, mert össze vissza instaláltam már mindent), de sajna újratettem a win7-et és most megint nem tudom megoldani a problémát ... tehát a gondom a következő:

    szépen működik minden, kivéve, hogy ha 3d-t haszálok akkor ha kisebb felbontásban akarnám használni mint az LCD felbontása (ami 1680x1050) akkor egy pici képet kapok és körülötte fekete sáv van (tehát kisebb a kép mint a kijelző mérete) és pl 800x600ban kb egy 5"-os képméretben lennék kénytelen nézni a 3d-s progikat ami eléggé vicces és kiábrándító ...

    szóval a kérdés az hogy ezt mivel lehetne orvosolni?

    adatok:
    os: win 7 enterprise 32it
    driver: 10.02-es (ehhez a családhoz ez a legfrissebb) desktop driver Mobility Modderrel laptoposítva :)
    NET 4.0 frissen telepítve
    Ati Tray Tools is fent van, de nem találtam ezzel kapcsolatos állítást benne

    Próbáltam már az összes HP által elérhető drivert (3db elérhető ... jó régiek és sajna csak vistás van) és 1-2 moddolt 9.x-es desktop drivert is, de most nem jön össze.

    Kicsit hosszúra sikeredett a leírás, de remélem teljes és érthetp lett :)

    Válaszokat előre is köszönöm!

    Synology RT6600AX felfedezés alatt

  • Matamata

    aktív tag

    válasz RpPRO #11739 üzenetére

    Nekem 5770-el eddig kétszer halt be a gép(fekete képernyő és semmiire se reagál) mióta felraktam az új drivert. (Win7 64bit)
    Úgyhogy nem csak a régebbi kártyákkal van gond. Gondolom ez biztos valami 6000-es szériához készült optimalizáció eredménye.

    [ Szerkesztve ]

  • katt777

    félisten

    válasz Oliverda #11734 üzenetére

    Ebben is van valami az én 1. 4870-em 3 hónapig utazott a nagyker egyik kedves alkalmazottjának jóvoltából (ti. lenyúlta a már kiutalt kártyát, aztán megpróbálta beadni, hogy nem cserélik, végül gyárból cserélték). UV-tel még nem volt gondom.

    Henker2: 10.10 Nincs értelme újabbat, főleg, ha az ASUS nem adott ki. De figyelj, ha nem hiszel ASUS-os tapasztalatoknak, nyugodtan szívasd magad a ref. meghajtókkal! :P :DDD

    RpPRO: Azért foglalkoztat, mert lehet, hogy X millió fogyasztót nem érdekel, ha kvázi meglopják, engem viszont akkor is érdekelni fog, ha én maradok az egyetlen, aki, ha már nem szar munkát végez a pénzéért, nem szeretne azért sem azt kapni. :U

    De, én tudok magyarázatot adni. A régi szériákra NEM fejlesztenek, és Abu85 bármit mond, a gyakorlat azt igazolja, hogy az újabb driverekkel rendszeresen gond van régebbi kártyákon (és persze korántsem minden konfigban). Lehet, hogy a 38xx karikra a 10.10 jó, HD4-re a 10.11 az első normális 10.7 óta. Nekem is volt, aki azt írta, hogy 1 fagyása v. kék halálja sem volt 10.12-vel HD4870-en, nekem attól még voltak, a rendszerekben az eltérés i7 vs. E8. Egyébként érdekes módon gyakran i7-tel vannak ilyen meghajtóhibák, mintha vmiért az AMD direkt ezt akarná (pl. mert ő nem tud semmilyen procit és lapot felmutatni ebben a szegmensben :U ).

    Matamata: Hát, ma már az 5770 is elavult. :D

    zack: A legtöbb embernek tompa a töke. :DDD

    Abu85: 2D-ben, kb. 0% VGA-terhelésen csinálják, írtuk már.

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Oliverda #11750 üzenetére

    Tényleg? :F Én eddig csak sejtettem... :DDD Egyébként most nincs fent a CCC (nem mondhatom meg, mi van helyette), és így ezzel (10.12) sem volt gond eddig. Amúgy írtam már többször, hogy mint ebből a topicból is látszik, annyira véletlenszerűek ezek a hibák, hogy mások nem is nagyon hiszik, de az a user, akinél előjön, csak szembesül velük! (És emiatt nem kell feltétlenül hülyének nézni, mint azt páran szokták.) Ha egy másik driverrel nincs ilyen probléma (vagy csak CCC nélkül), akkor roppant nagy eséllyel a kiiktatott láncszem a hunyó. ;)

    Évevkig voltak Intel konfigjaim nV-val, gond nélkül, aztán AMD ATI-val (VGA-)gond nélkül, aztán Intel ATI-val gond nélkül, egészen amíg az AMD fel nem zabálta az ATI-t. :(((

    gyiku: Intel+ATI-val sosem volt, Intel+AMD óta van. :) Legyünk pontosak. :R

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • Steelmanus

    addikt

    válasz Oliverda #11750 üzenetére

    Ertem en az ironiat, de valoban, nekem ket eve van meg a konfigom, full AMD, meg az IGP is egy 3200-as ATI, de semmilyen driverrel nem volt meg gondom. XP/W7. Havonta frissitek es a kiadas napjatol hasznalom a 10.12 OCL drivert napi 10 ora 2D de semmi gubanc nincs vele.
    Ket kedvenc driveremet eltettem 10.4-10.10, de mar nem hiszem hogy vissza kell majd ternem. Amugy ez elott a konfig elott egy AMD 3000+/Radeon 9800Pro volt es azon a konfigon sem voltak gondjaim az akkor meg ATI driverekkel, szinte mindig CCC-t hasznaltam ketszer kovettem el kihagas alternativ vezerlovel, de a filmeknel gondok voltak igy soha tobbet. Meg a vegen az AMD megbuntet :)

  • potyi23

    senior tag

    hellotok! Segitségetekre volna szukségem.Van egy Ati 4870/kartyam,es 10.9 es driverem fent.A gépemhez pedig egy Benq24 coll Full hd -s monitort használok.3 napja vettem egy PANASONIC Viera 107 es tv-t hdm kimenettel.Vettem 10m HDMi kábelt és osszekotottem a gépemmel a tv-t.Az volna a gondom h csak a tévé kozepében van kép,és sajnos más nemis megy rajta.Ha flmet inditok nem is reagáll rá,csak a hátteret es az egeret latom! tudnatok bedobni olyan screen shotokat,vagy linkeket, amin levan írva rajzolva a catalist beallitasa h mit is kell beállítanom.Elore is koszonom.......

  • Colos1

    őstag

    Na, én az egész netet átgugliztam erre, de nem találtam semmit. Volt sok hasonló, de ugyanilyen nem.

    A BlueScreenView -el az alábbiakat tudtam még meg, mert ez alighanem egy kékképernyő lett volna, ha nem a VGA driver omlott volna össze, és meg tudta volna jeleníteni

    3 file-t megjelöl más színnel, gondolom ezekkel volt gond:

    atikmdag.sys
    ntoskrnl.exe
    WmFilter.sys

    Így esetleg valaki?

    [ Szerkesztve ]

    Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

  • Colos1

    őstag

    válasz Oliverda #11766 üzenetére

    :Y :Y :Y

    Az egyik hasonló esetnél, amit a guglin találtam, az alaplappal volt összefüggésben a hiba, de az nem stop-03b kékhalál volt. Meg az nem 5800 -as széria volt, hanem valami régi kártya.

    Viszont Matamata kollégának más problémája volt. Neki driver leállásra panaszkodott a Win7, nekem meg videohardver hibát ír. Ezért zavar...Legutóbb akkor kaptam ehhez hasonló hibaüzenetet, amikor az Ati Tray Tools -al figyelmetlen voltam, és feltettem 850/1250 -re a 157/300 -hoz tartozó feszültségekkel :B :B

    (#11768) Steelmanus: Erre nem is gondoltam! Azt a programot nem frissítettem még egyszer sem, és több mint 2 hónapja van fent. És erre nem ír semmit, sem az eseménynapló, sem a művelet központ. De nincs kizárva.

    [ Szerkesztve ]

    Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

  • katt777

    félisten

    válasz Matamata #11756 üzenetére

    Tudom, mert havernak is van nV-s gépe, + VGA-s topicban is vkinek akkor javult meg a VGA-ja, amikor szóltam, hogy 94.xx körüli forceware-t (akkor még nem is így hívták) tegyen föl. Én amúgy is azt szoktam mondogatni, hogy az utolsó, arra a szériára gyúrt drivernél újabbat senki ne tegyen föl, mert gondok lehetnek, csak nem hallgatnak rám. :((( Viszont új driverekkel az nV-nál ritkábban van gond, bár ezt csak fórumokból szűrtem le, - kártya híján - nem tapasztalat.

    Steelmanus: Ezekhez a játékokhoz, főleg a CoD-okhoz pont jó a régi kártya, CoD1-2-vel szokott a legtöbb drivergond lenni. Hát, az én szívem is sír, de kényszerhelyzet van. Nekem ezen a gépen is fent van az XP, mert több játékom is van, amelyek meg sem nyekkennek W7 alatt, pedig sikerült pár W7 alatt nem futó/telepíthető játékot már áttrükköznöm.

    Oliverda: Hát én mondogatom régóta, hogy ne frissítsünk, ha nem muszáj, meg azt is mondtam többször, hogy részemről tesztelés végett próbálom ki az új meghajtókat.

    gyiku: Tény, hogy ha ma is a 10.4-es meghajtó lenne fent, könnyen megúszhattam volna bármiféle hibák nélkül, de az meg min. kell több játék miatt is, hiába a 9.9 az utolsó HD4-meghajtó.

    Abu85: Tévedsz. Az ASUS nem ref. meghajtó, ahogy a ref. kártyáinak bios-ai sem ref. bios-ok (ált. több fázis). 1: Ha ref. meghajtó lenne, nem sokkal később jönne ki, mint a ref, vagy rosszabbakat ugye ki sem adnak (most 2 hónap lemaradásban vannak). 2: Ha ref meghajtó lenne, nem mennének stabilan olyan alkalmazások vele, amelyeknek ref. meghajtóval gondjuk van, és ez rohadtul nem kizárólag az én tapasztalatom (lásd itt a HD3650-es kolléga esetét pl.). WHQL-t ki mondta, hogy csak a ref. meghajtó kaphat? :F
    Én megkerestem a problémát, és az a CCC volt, ha ugyanis nincs a gépen, hiba sincs.
    Nálam évek óta minden Inteles feature ON van (C-State-et kivéve, mert az belassítja az alkalmazásokat), és no problemo. Nem tudom, melyik program érzékeny ilyesmire, de nálam tutira nem dolgozik. :DDD

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • Colos1

    őstag

    válasz Colos1 #11771 üzenetére

    Beírom ide is, eszembe jutott valami a fagyásaimmal kapcsolatban:

    Az első összeomlás akkor jött, amikor vissza akart kapcsolni a monitor. A második meg akkor, amikor már kb 10 perce nem nyúltam a géphez, és ennyi van beállítva az energiagazdálkodásban. Lehet hogy az első is a lekapcsoláskor jött :F
    Most beállítottam, hogy ne kapcsoljon le 10 perc után, és várom a végeredményt.

    Bár nem tudom, hogy egy esetleges display driver hiba miért okoz gondot a NAV -nak :F

    (#11772) Matamata: ment PÜ.

    Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

  • GeorgeLuz

    csendes tag

    Igen, a min. igényt tényleg elírtam a levélben,bár ez mit se számít. Am az is furcsa,h miután szaggat a játék és ki akarok lépni,utána a menü is rettentően szaggat. Olyan,mintha Dx 10-et vagy 11-et akarna használni ahelyett,amit a kártya tud. Mondom,belépéskor nem szaggat a menü és a videókat is szépen lejátssza játék közben. Utána látszik a szaggatáskor,h tárgyak nem jelennek meg,ezért gyanakszom driverhibára v rossz renderelésre. Procim is kétmagos. Memo is elég. Vinyón is van hely. Egyszerűen nem hiszem el,h nem elég a játékhoz a kártya. Biztos van vmi megoldás,akár egy dll átírása v vmi.. Ha érdekel egyébként Dirt2 menüjével volt ilyen gondom és megjavult. Am köszi,h válaszolsz és próbálsz segíteni!
    üdv

  • csucsbicep

    nagyúr

    válasz polonic #11863 üzenetére

    :DDD Nem ezzel van a gond...
    Atit ismerve nem mindig jó a régi kari + új driver(régi játék).

  • Pug

    veterán

    válasz katt777 #11870 üzenetére

    Csak hogy próbáljunk a topic tartalmához érdemben is hozzátenni. Tessék már megérteni azt az egyszerű tényt, amire Abu már párszor próbált rávilágítani. Ref driver = Asus driver, ami a lényegi komponenseket illeti.... szóval ezen felesleges tovább csámcsogni

    amúgy most meg én leszek off, de a logout-os "nincsen cpu limit, mert nálam az I7-nél nem jött elő" cikked után szerintem szállj le a szakmai magas lóról, mert egyszerűen kabaré amit csinálsz :U

    Amúgy érdekes módon, eddig az összes valós problémám, ami nem játék bugból vagy hardware hibából fakadt Radeon-ok kapcsán az még anno a hibás VIA 4in1 1.42-es drivere okozta, mikor cseréltem TI4200-ről 9600PRO-ra és 8 órányi XP telepítés kellett, hogy kiszűrjem a kékhalált okozó driver-t
    Tökéletes illesztőprogramok csak akkor létezhetnének, ha megállna a hardwarek fejlődése, akkor (de akkor is rengeteg idő múlva) mind eszköz bármiféle finomhangolás nélkül tökéletesen működne egymással elsőre, eljutnánk arra a pontra, amit úgy hívnak konzol... véges számú eszközből állíthatnánk össze a gépeket és nem jönne egyetlen új terméksem.. na erre én nem vágyom :N
    Egy szó, mint száz, amíg vannak új software-ek és hardware-ek, addig nonszensz dolog azt gondolni, hogy minden lehetséges összeállításban hibamentes működést kapunk, természetesen ez megoldható, csak általában ehhez vagy egy frissítésre van szükségünk az adott gyártótól, vagy pedig a rendszerünk teljes átvizsgálásával nekünk kell kiszűrni és orvosolni a hibát, ha az bizonyos beállítások mellett kiküszöbölhető..... ;)

    [ Szerkesztve ]

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz kisJack #11869 üzenetére

    Csatlakozni kell azon emberek népes táborába, akik megírták a problémákat a fejlesztőknek, hogy egy patch formájában javítsák. :)
    A driverben feleslegesen állítod a vsync-et. A Windows 7 WDDM1.1-es felülete nem engedi, hogy egy meghajtó befolyásolja a 3D-s program működését. Ezt csak a fejlesztő teheti meg egy programba tett beállítással. :)
    AA-t és AF-et is állíts játékon belül, mert az biztos, hogy működik.

    (#11867) attesz_32: Egy olyan drivert kell felrakni, ami még a Windows 7 megjelenése előtt jelent meg. Ott még működött a színház mód. Ha Win7-et van, akkor ne is próbálkozz vele, mert az operációs rendszer nem alkalmas erre a funkcióra. Ezért került ki az újabb driverekből.

    (#11870) katt777: Miből gondolod, hogy azzal a tiszta partícióval minden rendben van? :)
    És melyik ref drivert szedtétek le az AGP-set, vagy a PCI Expresseset? Mert az Asus egybeköti az inf állományt, de az AMD nem (mivel nincs hivatalos támogatás a HD 3000-es AGP-re). Arra nem gondoltál, hogy ez okozhat különbséget? :) Mielőtt levonsz valamiből konzekvenciát vizsgáld is meg a működésképtelenség okát. ;)

    Próbáltad a Rep. Commandót egy DX10-es NV-n? Megy? :) Megint sikerült egy teljesen hibás következtetésre jutnod, mert nem vizsgáltad meg a probléma valódi okát. Erről beszéltem. :) Egyszerű a drivert szidni, de sokkal hitelesebb a dolgoknak utána járni. Ha nem mondom el anno, hogy a Rep. Commandónál mi a gondod, akkor még mindig azt hinnéd, hogy driveres a probléma, mindenféle konkrétum nélkül, hibás végkövetkeztetésre építve. Ez mind abból ered, hogy folyamatosan cseréled a rendszerszoftvereket bízva a probléma megoldásában, de ezzel csak magadat sodrod bajba. Próbáld úgy, ahogy én csinálom. Ha van egy konkrét probléma, akkor annak utánajárok, és a tényleges hiba tudatában cselekszem vagy változtatok valami beállítást a gépen. Ezzel nem csak a hibás következtetéstől mentem meg magam, de konkrétan tudni fogom, hogy az adott gond mitől ered. :)

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz #65675776 #11875 üzenetére

    Konkrét választ erre nem tudok adni, de azt tudom, hogy driver AVIVO HD része, már nem teljes. Az AVIVO HD a következő év elején teljesen el lesz dobva. A 10.10-es driver óta a csapat nem is ellenőrzi a modul teljes működését. Mindenki a VPP-t fejleszti, ami leváltja az AVIVO HD-t. Ez majd februárban vagy márciusban mutatkozhat be. Ennek köze lehet a problémához, de a legjobb lesz a Leadteknek szólni, hogy nem jó, mert ők utána szoktak járni ezeknek a gondoknak. MAjd az AMD-vel felveszik a kapcsolatot.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • katt777

    félisten

    válasz Pug #11872 üzenetére

    Részemről továbbra is a tapasztalatomra hagyatkozom, nem a marketingre. :P
    CPU-limites cikket a megjegyzésedből ítélve egyáltalán nem értetted (legalább nem próbálsz cáfolni azzal, hogy igazolsz, mint egyesek :D ), de sebaj, az olvasók többsége azért igen (főleg, akik jó ideje benne vannak a szakmában). :P Ennyit a kabaréról... :DDD
    Mint már többször írtuk, többen is, attól, hogy egyvalakinél nem jön elő valami probléma, másnál még előjöhet, az ergo a "nálam nem volt soha" megjegyzések továbbra is irrelevánsak e témában.

    Abu85: Nem gondolom, hogy a tiszta partícióval minden rendben van, hanem tudom.
    Már említettem, hogy a HD3650-probléma nem nálam volt. Nem nagyon jelentkeztél annak idején, hogy segíts a megoldásban. :B Persze megint feltételezed valakiről, hogy ő nem ért ahhoz, amit csinál, de ez már nem újdonság. :(((
    Ha a RepCom-mal kapcsolatban bármiféle következtetésre jutottam volna, akkor nem érdeklődök a megoldás iránt. Csak feltételeztem, hogy driver-hiba, de nVidia kártya híján nem igazán tudtam megnézni, ugye? :U Megköszöntem a javítást is, nem? :F
    Már eleve hibásan következtetsz, mert én NEM cserélgetem a rendszerszoftvereket össze-vissza (mi több, nincs is mindenféle szarság felpakolva), azt is éppen csak az előző hsz-ban írtam (amúgy már nem tudom, hányadszor), hogy van kész, tiszta partícióm (VGA driver nélkül, hogy még egy régebbi meghajtó se zavarjon be), azzal tesztelek mindent, ha bármi gondom van (bár ez nyilván megint elkerüli a figyelmedet :((( ). És persze nV kártyán nem tudtam tesztelni, mert nem adok ki pénzt csak erre és ezért, gondoltam, azért van a topic. :U

    daa-raa: Jó lenne, ha az efféle figyelmeztetések végre azokra is vonatkoznának, akik folyamatosan belemagyaráznak dolgokat a szavaimba, netán maguk kezdik a személyeskedést. :((

    csucsbicep: Elméletileg igen. De vannak erre jó segédprogramok, ha CC-ből nem tudnád.

    vlevi: Ne mondd már, a Catalyst-ekkel minden rendben, biztosan te toltál el valamit (lásd a hívőket, náluk soha semmi gond). :U

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • JanR

    addikt

    válasz JanR #11888 üzenetére

    Amit viszont sajnálok az, hogy még most sem indul el a Jedi Knight 2, sajnos. Steames verzió. Nem igazán értem, mert zöld vga-val gond nélkül elindul, de az 5870-el még 1 driver-el sem sikerült.

  • katt777

    félisten

    válasz vlevi #11885 üzenetére

    Majd ŐK megmondják, én már elégszer kaptam a fejemre, hogy a driverekkel minden rendben (nyilván azért van, hogy 1 hónapban akár 3-4 hotfixet is kiadnak :U ).

    JanR: Én a 10.11-et tenném, nálam az hibátlan és stabil volt, igaz, HD4870-en. De az még tutira HD5-ös sorozatra készült.
    JK2-höz lehet, hogy régebbi meghajtó kell (anno én 4870-nel toltam újra vmikor tavaly), nem ez lenne az első eset, persze kérdéses, hogy azzal amúgy rendben menne-e a kártya. A másik lehetőség, amit Abu85 mondott nekem anno, és RepCom esetén bevált, hogy butítani kell a grafikai beállításokon.
    Ja, nekem dobozos verzió van, Steam-eset semmiből nem vennék, nemcsak mert nem szeretem a kémprogramokat a gépemen (belekötőknek mondom, hogy hivatalosan el is ismerték), hanem mert más Steames programokkal is vannak gondok, Oblivion pl. nem patchelhető, nem jók rajta a modok, FO3 meg folyamatosan kidobálja az embert az efféle verziókkal próbálkozók tapasztalatai alapján.

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • Csövy

    tag

    Hali!

    Az lenne a gondom, h a legújabb catalyst telepítése után pl a Crysis nem hajlandó full-screenen menni full-fd felbontásban. ha lerakom ablakba akkor viszont nem parázik a felbontás miatt. Az előző driver-el nem voltak ilyen gondjaim...
    4890, full-hd monitor, win7 64bit

    Köszönöm a segítséget

    Privátokra illik válaszolni...

  • bozont

    veterán

    Sziasztok
    A gépet egy erősítőn (Yamaha RXV 467) keresztül szeretném összekötni a monitorommal, de valami nem működik rendesen. Ha csak a vga-t kötöm a monitorra akkor nincs gond, de ha közbeiktatom az erősítőt is akkor elmegy a kép. Mikor bekapcsolom a gépet, a windows töltőképernyőig még semmi gond, de mikor betöltené az asztalt kikapcsol a monitor mintha nem kapna jelet.. Én driverre gyanakszom mert csökkentett módban van kép és ha eltávolítom a drivert akkor normál indítás mellett is, viszont miután újra installáltam az újraindítás után megint elmegy a kép.
    Jelenleg a 10.10 hotfix-et használom, másikat még nem próbáltam, de hátha sak beállítás probléma.
    Mi lehet a probléma?

    [ Szerkesztve ]

  • lineage

    csendes tag

    SZiasztok!
    Van nekem egy shapphire 3870 2 slotos karim amit win 7 64 bites oprendszerrel használok.
    Gondoltam megnézem ezt a 10.12 csodaságot mert kíváncsi voltam az új ccc-re.(elotte 10.11 driver+ATT volt fent)
    Azert használok az ATT-t mert 2D-be leveszi a kártya feszultségét, igy kevesebbet fogyaszt mintha csak az órajeleket venném vissza.
    Szóval leszedtem a drivert az atiunistallerrel meg töröltem az ATT is.Gép ujraindul felrak 10.12 driver ccc-vel.
    Elsőre minden jónak tünt megnéztem az új menüt meg mindent.Szerintem szar lett a regin egyszerübben ellehettett érni a dolgokat.
    Ez persze csak az én véleményem meg az első benyomás.Lehet késöbb megtetszik ha ati kártyám lesz megint.
    2D-be viszont nem vette vissza az órajeleket.
    Mondom ok uj driver meg miegymás régi a kártyám is hat ez nem működik rajt.

    Megnéztem a 10.11-el is. Első indításkor a GPU még 300 volt a ccc szerint,de ha elindítottam valami 3d-s játékot utána már nem állt vissza.Oké.
    Felraktam a 10.7-est na ez már visszavette a ccc szerint de ha gpuZ-vel néztem akkor 776/1125 ment a kari.Néztem más progival is az is ezt írta ki.
    Most akkor melyik a jo?
    Ekkor lett elegem az egészböl.
    Tudom lehet egy régebbi driverrel meg ccc-vel jól működne az egész (pl.8.7),de én azért elvárnám ezt egy uj drivercsomagtol is ha már egyszer bennevan a kártyám neve a leirásban.(még ha nem is erre optimalizálnak)
    Szépen visszaraktam a 10.11 drivert meg az ATT.Az ATT egy perc alatt beállitottam Visszamásoltam az elmentett profilomat és minden megy faszán.2D-be visszaveszi az általam beállított órajeleket, leveszi a fesztultseget.Játék indításkor meg szépen folemeli a beállított profilra az órajeleket és a feszt.Érdekes módon most a gpu-z is azt méri amit kell.
    Miért van az,hogy egy olyan progi ami nem gyári alkalmazás tökéletesen teszi a dolgát még a majdnem legfrissebb driverrel is,ellenben egy gyári alkalmazás a ccc képtelen ezt megcsinálni?Pedig ez lenne a kártyához való.

    Van a másik szobába egy gép amiben egy 7600-gt lakozik.Most raktam fol az nvidia oldalárol leszedett legujabb drivert. (ez is win7)
    Tokéletesen műxik.Pedig nem mai kártya.
    Nem értem miert nem lehet egy normális drivercsomagot irni.Az nvidia tud pedig nem szeretem oket. Inkább az amd fele húz a szívem.
    De a kovetkező karim lehet zöld lesz...........

  • miresz

    veterán

    Üdv! Látom mindenkinek van gondja az új driverekkel! Akkor erre mondjon nekem valaki valamit ez mitől van? Folyamatos blue screen de nem terhelés alatt,hanem csak úgy spontán! mikor ép kedve van!

    A hibát előidéző driver: atikmdag.sys Ne ez mi ez? Mitöl van? Hogy lehet megszüntetni?

  • Steelmanus

    addikt

    válasz Sub-ZeRo #11955 üzenetére

    Na megcsinaltam ahogy leirtad az Energia semat, harom kulonbozo Alvo idozitessel.
    Eloszor 3 perc utan kuldtem aludni, majd 1 perc utan, majd Soha.
    Eddig nem jott elo semmi problema, ha csak az nem hogy nem kapcsoltak le a vincsik.
    Hiaba allitottam be ugy ahogy leirtad, csak akkor kapcsoltak le a vincsik, ha az Alvas ideje is egyezett a vincsiknek beallitott 1 percnek, de ez ertheto is.
    Elment aludni a moncsi, (1 perc), es vartam hogy kapcsoljanak le a vincsik, de nem!
    A CCC minden esetben automatikusan indul a rendszerrel, ezt azert irom le mert altalaban csak addig hasznalom ugy hogy betoltodjon amig beallitom, aztan letiltom az Automatikus inditasbol a CCleaner erre szolgalo opciojaval.
    Viszont az erdekes hogy nem kapcsolnak le a vincsik, gondolom azert mert 6 perc utan indul el az Elotoles szolgaltatas ezt ugy ertem hogy akkor kezdi el betolteni a sokszor hasznalt progikat, am elotte meg kulonbozo szolgaltatasoknak le kell futnia.

    Ugy vettem ki az irasodbol hogy Nalad sem rendszeres volt hanem random modon volt a kekhalal, szoval ez csak egy proba volt, lehet hogyha huzamosabb ideig ilyen beallitassal hasznalnam talan nalam is elojonne a dolog, de eddig nem sikerult produkalni.
    Lekuldtem a billentyuzetemen levo alvogombal is a gepet pihenni, de eddig mindig felebredt rendesen. Amugy en is a 10.12 kiprobalasa utan a 10.10-et tettem vissza osszehasonlitani de mivel semmi problema nem volt a 10.12-vel sem, igy most azt hasznalom.
    Ja, minden esetben felteszem az OpenCL mindig aktualis driveret is, ha ez esetleg jelentethet valamit.

    [ Szerkesztve ]

  • Steelmanus

    addikt

    válasz Gerisz #11966 üzenetére

    Igen lehet ilyen, 1, ill 2 oldalt lapozz vissza ott eppen nemreg merult fel ilyen problema, a lenyeg el kell menni a vidokarit kiado vagyis a gyarto honlapjara, es az AGP 3650-hez kiadott drivert letolteni es feltelepiteni. ilyenre gondolok Asus, Sapphire, GigaByte, stb es amit kiad drivert talalatkent azt telepitse fel. A lenyeg hogy ne feledje hogy AGP-t keressen amikor a gyarto honlapjan kutakodik.

  • pkr

    csendes tag

    válasz polonic #11937 üzenetére

    Sziasztok,
    visszatérve az hd5470 xp driver gondomra, sajnos használnom kell még egy oprendszert a gépen, xp-t. nem jó az xp-mód és egyéb variálás.
    Természetesen megnéztem amd-ati-dell oldalon meg egy csomó más helyen is, kipróbáltam 7-8 drivercsomagot, viszont ccc meg más vackokon kívül drivert egy sem rak fel.
    Senki nem futott még ilyenbe bele?

  • lsc

    nagyúr

    válasz Hurkafej #12027 üzenetére

    Leszedheted a preview drivert is /a legfelső/ abban minden benne van, magyarul is.

    Mod Clemi : Nálam volt fent, nem volt vele gond.

    [ Szerkesztve ]

    Az élet kegyetlen .

  • miresz

    veterán

    válasz MrCsiT #12049 üzenetére

    Először is köszönöm válaszod! Amiket leírtál már mind megvolt. Bios default akkor is csinálja! Friss telepítésnél mikor még semmi programot nem tettem fel csak a drivert akkor is csinálta. Proci nem melegszik túl sem a vid kari monitorozva van folyamatosan,memteszt is megvolt már többször is de semmi hiba! Gondoltam,hogy a Vga hibás és kivettem és az integrált vga-val is csinálta! tehát Vga kilőve.Akkor alaplap! Gondoltam magamban úgy is cserélni akartam rendeltem új lapot+ memókat.Röhely de azzal is csinálta! Akkor más nincs marad az SSD vagy a táp vagy proci hibának.Vinyóra telepítettem win7-et,mit ad isten azzal is ugyanez!Ok akkor most megvan! Táp lesz a gond! Másik táp bele de akkor is ugyanaz! Procicsere asszony gépéből és akkor is maradt a hiba! Tehát tanácstalan vagyok! Olvasgattam neten,hogy Driver hiba lehet. 10.12 le 10.XX-egésszen a 9.8-ig végigpróbálva és mindegyikkel ugyan az! Akkor az x64-es win7 szar gondoltam x86 föl de ezzel is csinálja! Ez már hihetelen! Jelenleg x86 van fent 10.6-al és lekopogom működik eddíg! (2 Napja) De nem tudom még mindíg mi lehet a hiba oka! A blue screen wiewer szerint az előidéző ok az ati driver!

  • polonic

    félisten

    válasz katt777 #12051 üzenetére

    Nyugi van már.
    Először is jó lenne tudni milyen noti, milyen vga-t tartalmaz.
    Egyébként ez az 1.1 megás a megfelelő. Ezt letöltöd és elindítod, majd netről leszedi ami kell. Meg egyébként miért gondolod azt, hogy ez nem jó?
    Ha panasonic, sony, toshiba laptopod lesz, akkor nem megy föl az amd driver. A laptop gyártójától kell beszerezni a drivert.

  • OddMan

    őstag

    Esetleg tudja valaki, hogy az alábbi ablakban miért csak egy állókép jelenik meg? :U
    Sajnos az ATI driverek nem igazán támogatják a 2008R2 server-t, ezért manuálisan kellett mindent feltelepítenem. Gondolom a registry-ben kellene valamit beállítanom, ami valószínűleg a manuális telepítés miatt nem történt meg.

    Annak is örülnék, ha valaki le tudná nekem menteni a köv. registry értékeket és feltöltené tömörítve ide az oldalra.
    * HKEY_CURRENT_USER\Software\ATI
    * HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\ATI
    * HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\ATI Technologies
    * HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Wow6432Node\ATI
    * HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Wow6432Node\ATI Technologies

    [ Szerkesztve ]

    ''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz #65675776 #12077 üzenetére

    Az épeszű megoldás a programhoz egy patch lenne.

    Az NV már korábban átlépte a 200-as határt. Nem is mentek az OpenGL progik vagy fél évig. Extension limitet alkalmaznak, ha meg az sem működik, akkor ott is marad a másolgatás. Ezt másképp nem lehet megoldani. Gondolkodni kellett volna a programozónak, hogy valószínűleg eljön az az alkalom, amikor az OpenGL driver 200-nál több kiterjesztést fog tartalmazni.

    Nyilván nem felhasználóbarát a másolgatás, de működik. :)

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

Új hozzászólás Aktív témák