Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kasa85

    őstag

    Sziasztok.
    Kéne egy kis help mert gondom akadt a HD5970 Sapphire OC 2GB kártyámmal.
    Feltettem az Ati oldaláról a legfrissebb drivert,és játékok alatt elkezdett hullámozni az LCD HP ZR24w IPS (60hz)monitoromon.Letöröltem a Catát,és feltettem a 10.1 et,és tökéletesen megy vele minden,illetve mind azok amik régebbiek a most feltüntetett C...Illetve még egy anomáliát vettem észre a legfrissebb Catával,hogy a Heaven Benchmark v2.1-ben belövöm a Settingsben a képfrissítést lefagy egyből.Mivel a billentyűzetem üzemel akkor nem teljesen akasztotta ki a Wint,de mindenféleképpen a Reset segített mert semmi másra nem reagált.A kép megállt ahol tartott a progi,és úgy maradt.Mióta feltettem a régebbi drivert azóta tökéletesen megy és a hullámzás is elmúlt.Mivel teszteltem a FurMark nevezetű stressz progival,és lestem az Everestben hogy a VRM ok rendesen kapják meg a feszt rá bukkantam még egy anomáliára a friss driverral.Mivel 2 GPU VRM fesz van feltüntetve alap órajelen mikor pihen 0.95 V kap.Mikor terhelem 1.05 V ad,és érdekesség alapján csak az egyik kapta meg a 1.05 V a másik meg pihent 0.95 V-on.Ezt is orvosolta a régebbi driver.
    Az Assassin's Creed II tolom,és azzal meg az lenne a gondom,hogy a GPU nincs rendesen leterhelve,és max beállításokon be esik néha 30FPS alá ami egy kicsit gázos,és a két mag az MS szerint 40-max 60% ban van leterhelve ami barátok között is max 1 maggal egyenlő,vagyis lehetséges lenne a 2x sebesség.A profilomban megtalálható a gépem részletesen,illetve a procimat 3.7GHZ en zakatol.A telepítést törlést Driver cserét szakszerűen csináltam úgyhogy azokból akadó hibaforrásokat nem vettem figyelembe.Segítségeteket előre is köszönöm :R

    Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

  • HSM

    félisten

    válasz kranazoli #12773 üzenetére

    Hát nálam a legfeltűnőbb, hogy gusztustalan randa lesz a kezelősáv.... Win7-en egy Core I7 gépen ne úgy nézzen már ki a youtube ablak, mint a P1-emen win98SE-vel... :W

    Ez amúgy a driver hibája, hogyha akármi UVD-ből játszik le (YT, vagy akár MPCHC vagy bármi) akkor az órajelet rögzíti 400/900-ra, tojik rá, hogy te közben játszanál, és csak a háttérben fut a player. Még a 4890-emen ökörködtem vele, és a 157/300 alatti órajel is elég volt effektezés nélkül az UVD-s lejátszáshoz, egyedül a full-hd-s videók szaggattak be, de az egy kattintás volt, hogy 3D órajel, azt go. Ott még ATT-t használtam, szóval nem érintettek a Catalyst órajel-galibái. Ezért szeretném valahogy kikapcsolni az UVD órajelet. Mondjuk nem volna baj, hogyha arra a néhány alkalomra, mikor full-hd videót nézek vissza is tudnám kapcsolni, de még mindig jobb volna 725/1000-en Full-hd videót nézni, minthogy állandóan 400/900-on menjen a kari.... :U

    (#12775) Abu85: Nálam anno a 4890 100/225Mhz-en volt fixálva 2D-ben ATT-vel, és röhögve vitt minden videót, és MPCHC-ben bizony UVD-vel mentek a videók. És nem volt vele sohasem gondom, egyedül Full-hd videók haltak be így, akkor kézzel belőttem 400/akárhányra. Nem célom, hogy az UVD motor hibátlanul működjön, a videójavító effekteket sem használom, viszont jó volna, ha nem ragadna be az órajel. Az se zavarna, ha az UVD motor élvezne prioritást (megállított videó mellett nem sok vizet zavar szvsz) viszont az órajelet igenis felhúzhatná 725/1000-re, ha játszani próbálok...
    Nem is értem, miért zárolták felfelé is az órajelét...

    [ Szerkesztve ]

  • Falinaptár

    csendes tag

    Sziasztok.
    Kérnék egy kis segítség. Adott egy x1950pro(PCIE). A driverei már bőszen elavultak, ezért jelen esetben a kártya szinte teljesen használhatatlan a mai játékokhoz, illetve ha fut, a 9500 GT majdnemcsak gyorsabb nála. 2007-2008-as játékoknál nincs gond.Van rá valamiféle alternatív driver, amit mostanában adtak ki ? 10.2 catalyst (ATI legacy) szégyentelen teljesítmény hoz. A régebbieknek meg nem tetszenek a mostani játékok(MOH2010,BFBC2..stb)
    :O

    [ Szerkesztve ]

  • HSM

    félisten

    válasz kranazoli #12808 üzenetére

    Ez elvileg a nagyítási mód miatt van. A procinál valószínűleg a "legközelebbi szomszéd" elv szerint megy, hardvergyorsítva viszont Bicubic vagy Bilinear módon. (Ezeknek nem tudom a fordítását... :B ) Ezek szépen, viszonylag minimális minőségromlással tudnak átméretezni. :K És ez a bosszantó, ehhez még az UVD se kéne, ha nem tévedek... :(

    Gondolom, a driveres minőségjavítókat kikapcsoltad a tesztképhez...

    [ Szerkesztve ]

  • erikke17

    őstag

    Sziasztok, mivel gariba van a eah 4830-am kaptam egy cserekártyát 5450. De driver telepités végénál hibával leállt, restart utána ccc hibával leállt, most le lett törölve a control center, display driver maradt meg ATI Parental control encoder, igy kellene működnie rendesen?? Vagyis cod2 fog e futni legalább ha már más combosabb játék nem, úgy vagyok vele addig hogy kibirja azt a 1-1.5 hetet control center nélkül. Ha fog is menni milyen hátrányaim lesznek control center nélkül gondolok itt pl.(órajel csökkentése, valami képpel kapcsolatos....) ?

    Mert majd ha vissza kapom a volt vga-mat akkor a jelenlegi le lessz törölve és megy fel a legújabb catalyst. Előre is köszi.

    ||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

  • erikke17

    őstag

    válasz Viktor77 #12888 üzenetére

    Tegnap akartam SP3-ra frissiteni de megállt ott hogy Telepités utáni folyamatok futtatása, muszáj volt restartolni, na mondom ez össze kócolja a dolgokat, aztán vissza állitotta magát a XP szerencsére bár nem tudom mennyire kotorhatta ez meg az agyát. Gondoltam holnap felteszem a legújabb catát de mit ad isten nincs framework 2.0 SP1-em csak sima 2.0 legalábbis Programok törlése és telepitésében ezt irja.
    Tanácstalan vagyok, azon filózom hogy várjam e meg a 4830-at mikor vissza jön gariból aztán felteszem akkor vagy még most kócoljam meg a wint ennyi installal igy is ccc-t le kellet vennem mert be dilizett, csak display driver van most. Ha most el kezdeném feltenni 11.2 catát szólna hogy nincs megfelelő framework vagy fel is tenné?

    Vagy megfogom aztán felteszem azt a catát ami van az Asus EAH5450 cserekártyához (10.1) Aztán kész nincs már idegrendszerem az egészhez :(

    [ Szerkesztve ]

    ||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

  • erikke17

    őstag

    válasz sumdudum #12899 üzenetére

    Azok hogy ezt fel teszem, de akkor a gyárilag hozzá adott Asus EAH5450 driver CD-hez 10.1 cata, miért van csak 2.0 (nem sp1) framework adva a cd-re ha amd oldalán meg sp1-es kell neki a 10.1-re, egyébként 11.2-nek csak 2.0 sp1 kell google keresőbe mindenhová ez van irva.

    Az úgy oké lessz ha Programok törlése és telepitéséből ATI install vagy mi pontosan nem tudom azzal el távolitok minden összetevőt, restart, új cata fel, restart?

    Még valami most ha a 5450-re letöltött legfrissebb drivert fel teszem az ugye gond nélkül fog üzemelni majd a 4830-al?

    ||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

  • Steelmanus

    addikt

    válasz erikke17 #12902 üzenetére

    Mielott feltenned tok feleslegesen a .Net 3.5-ot csak a helyet foglalja es lassitja az XP bootot ezt probald meg feltenni. Microsoft .NET Framework 2.0 Service Pack 1 (x86)
    Barmilyen XP-re (SP1-SP2-SP3) eleg csak ezt feltenni es sem teszek mast fel sosem.
    Es innnen eleg az OpenCL nelkuli, vagyis ezt Catalyst Software Suite with APP removed vagy ha at lepsz az Optional Downloads fulre, akkor meg megprobalhatod a legalso csomagot Full Language support with .NET-et letolteni es telepiteni, ez tartalmazza a .Net.et is ami kell a CCC vezerlopulthoz.
    Még valami most ha a 5450-re letöltött legfrissebb drivert fel teszem az ugye gond nélkül fog üzemelni majd a 4830-al?
    Elvileg igen, mukodnie kellene, en viszont azt javaslom hogy a kartyacsere elott uninstallad a lfeltelepitett drivert+CCC-t baj nem lehet belole, majd a masik kartya betetelekor ugy fog szolni az OS hogy hardver valtozas van, szokot kerni egy ujrainditast, ha ez megvolt akkor ujbol feltelepited amar elozoleg letoltott 11.2-es drivert+CCC-t.

    [ Szerkesztve ]

  • erikke17

    őstag

    válasz Steelmanus #12903 üzenetére

    Nem is akartam a 3.5-öt feltenni, hanem az 2.0 SP1-et.
    De most gondolok vissza régebben is volt vga hibám akkor is kaptam egy cserekártyát Asus EAH4***(pontosan nem tudom melyik) legeslegalsó tagját és mikor visszakerült a EAH4830-am gond nélkül ment a EAH4***-hez kapott driverrel.

    Nyelvet tök mindegy hogy magyarra vagy angolra teszem amit adtál linket?

    Akkor melyik 11.2 drivert is töltsem le? OpenCL meg ATI Integrated Driver ennyiben különbözik az alsótól a felső. Inkább úgy kérdem melyiket érdemes feltenni?

    Vikor77 - eddig nekem nem kellet 3.0 meg szerintem semmi olyan programot nem igen fogok nagyon használni, ha meg kell neki akkor fel teszem nem halok bele.

    [ Szerkesztve ]

    ||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz siriq #12932 üzenetére

    Például, amit leírnak a driver útmutatójában.
    - telepíts a Windowsodra minden elérhető frissítést (főleg Visual C és .net javításokat)
    - minden szükségtelen programot zárj be (tűzfal, vírusirtó, egyéb biztonsági szolgáltatás)
    - Töröld a drivert az install managerrel, majd csak újraindítás után fogj hozzá a telepítésnek
    - telepítés után újraindítás kell
    - ne használj registery/driver pucolókat

    Ezeket hónapok óta így csinálom. Heti kétszer telepítek drivert Win 7-re, míg havonta egyszer Win XP-re. Soha semmi problémám nincs. Meggyőződésem, hogy a tesztelők is így járnak el. Talán ezért nem ütköznek gondba. Az MS is hasonlóan ellenőrizhet, hiszen a WHQL minősítés minimumkövetelménye a driver hibátlan települése.

    (#12933) Bélaaaa: Catalyst 11.4 vagy 11.5

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz siriq #12939 üzenetére

    Jól gondolod ... Valószínűleg azok csinálnak rosszul valamit, akiknek hibátlanul települt a driver. :)

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Sundesz

    őstag

    Sziasztok!

    Nekem olyan gondom lenne, hogy nem akar elindulni a Control Center. 5 éve ATI kártyát használok, és eleddig soha nem volt ilyen gondom, de most egyszerűen az újabb driver telepítése után (persze csak miután leszedtem a régit a saját telepítőjével) CCC nem akar működni. Próbáltam már mindent, még fejen állva sem akart elindulni.

    Hörcsög Powa'

  • zodo

    nagyúr

    Feltettem a 11.2-es csomagot a Win 7 64bit-es rendszeren futó gépemre, de controlcenter 2
    nem nyílik még a .NET Framework 4 telepítése után sem.

    Mi lehet a gond?

    Telepítése előtt mint mindig töröltem az Ati-hoz kapcsolódó mappákat és CCleaner töröltem a kulcsokat. Telepítő indításakor elsőként nem a telepítést választottam hanem az eltávolítást ami nem talált semmi így telepítettem az alábbi drivert.

    Catalyst Software Suite 93.5 MB 11.2 2/15/2011
    Description:
    Package Includes:
    Display Driver
    OpenCL Driver
    ATI Integrated Driver
    Catalyst Control Center
    (English Language Only)
    For the 64 bit version of Windows Vista and Windows 7

  • zodo

    nagyúr

    válasz Alastair' #12981 üzenetére

    Köszi, kipróbálom.
    Csökkentet mód indításához hogy lehet eljutni? :B

    Mi a baj a CCelaner-el?
    Közel 3 éve ezt használom sose volt gond egyik driver telepítésem során se.

  • zodo

    nagyúr

    válasz Alastair' #12987 üzenetére

    Mint írtam nálam se volt még vele gond, semmilyen formában.
    Kérdés talán hogy ki, mit és hol enged törölni a proginak.

    11.4 telepítőjével eltávolítottam a régit és új driver fel, de sehol a CC ablaka, de rákattintva a menüben sem indul csak mintha töltene és ennyi.

    [ Szerkesztve ]

  • zodo

    nagyúr

    válasz zodo #12994 üzenetére

    Akkor melyik kiadású driverrel próbálkozzam az új 64bit-es rendszeremen amivel semmi gond nincs?

  • NLZ

    tag

    válasz Aylarth #12998 üzenetére

    Hehe, énis pont emiatt akartam írni. Nekem is ugyanez a hibaüzenet volt. Először régi telepítéssel, valami 10.1X driverrel. Újrahúztam, 11.2 fel rögtön, de megint jött a hiba pár perc után, amint elindítottam valami játékot. Furcsa mód a FurMark BurnIn lefutott.
    http://sadpanda.us/images/404135-76YHTAF.jpg

    Aztán kis gondolkozás után rájöttem, hogy az egyedüli változás a gépemben az, hogy beraktam még kettő ramot a jelenlegiek mellé. :D
    Nehezen jutott eszembe, mert először le is futtattam egy Memtestet, igaz 50%-nál meguntam és kilőttem. :) Ráadásul a játékok sem memória intenzívek, amiket néztem.

    Pedig mindkét párra az van írva, hogy KVR800D2N5K2/4G, igaz más a chipek alakja, és a régebbi modulok alacsonyabbak is. Ment dual channelben kérdés nélkül.
    Most ott járok, hogy a két új ram önmagában fut rendesen, azt kell még megnéznem, hogy az eddig nem használt slotokban hogy muzsikál a régi és az új pár önmagukban, hátha a slot hibás.

    Szal lehet, hogy érdemes lenne megnézni a ramjaidat, hátha azok a ludasok. :)

    Más: az ati stream miért gányol bele a rendszerváltozók közé?

  • cyberkind

    félisten

    Üdv !
    Ez lenne a gondom : bizonyos idő után, mind a 2 gpu, 2d-ben, 99%-on megy, 3d-s órajellel !
    11.2-es driver, vga 5970 !
    Köszönöm a választ ! :R

    Paranormal Cocktivity

  • zolisx4

    őstag

    Ilyen vagy a tiétekhez hasonló ,gond nekem is előjön videó nézése közben, csak nekem nem indul újra gép hanem pár sec és már jó .
    Ez a hiba pontos leírása ,11.2 es driver van fenn.
    Nem hinném hogy mindegyik vga rossz lenne :F

    Napló neve: System
    Forrás: Display
    Dátum: 2011.03.20. 23:10:37
    Eseményazonosító:4101
    Feladatkategória:Nincs
    Szint: Figyelmeztetés
    Kulcsszavak: Klasszikus
    Felhasználó: n.a.
    Számítógép: zoli-PC
    Leírás

    A(z) amdkmdap képernyőillesztő nem reagált, és utána sikeresen helyreállt.
    Esemény XML:
    <Event xmlns="http://schemas.microsoft.com/win/2004/08/events/event">
    <System>
    <Provider Name="Display" />
    <EventID Qualifiers="0">4101</EventID>
    <Level>3</Level>
    <Task>0</Task>
    <Keywords>0x80000000000000</Keywords>
    <TimeCreated SystemTime="2011-03-20T22:10:37.000000000Z" />
    <EventRecordID>15156</EventRecordID>
    <Channel>System</Channel>
    <Computer>zoli-PC</Computer>
    <Security />
    </System>
    <EventData>
    <Data>amdkmdap</Data>
    <Data>
    </Data>
    </EventData>
    </Event>

    [ Szerkesztve ]

  • zolisx4

    őstag

    Nem ma videóztam és akkor jött elő de csak a videó alatt játék és fumark jó,
    Ezért ez driver gond lesz most felraktam a 11,4 es azóta nem sikerült előhoznom majd még tesztelem :K
    A vga az nem igy szokott tönkre menni, hanem memória szokott általában hibázni.vagy el sem indul .
    De semmi sem lehetetlen :K

    [ Szerkesztve ]

  • zolisx4

    őstag

    válasz Brae #13041 üzenetére

    Ha valami kék halált dob akkor lehet hardver is, az szokott általában .
    Én mióta felraktam a 11.4 es drivert azóta hibátlan nem volt semmi gondom .

    [ Szerkesztve ]

  • Steelmanus

    addikt

    válasz Abu85 #13050 üzenetére

    Szia.

    Kivancsisagbol feltettem a 11.04-es drivert+CCC-t de a W7 64 bit hibanaplojaba egy ilyen nevu hibajegyzes keszult:
    Service Control Manager
    EventID 7000
    param1 AODDriver4.0
    Es hogy nem tudta beregisztralni a COM osszetevobe.
    Ez azt jelentene hogy az en oregecske Sapphire 4670-es karimra mar ne is tegyem fel a 10.4-est, es maradjak majd a 10.3-nal ha majd kijon.
    Jelenleg a 10.2-es driver+CCC-t hasznalom.
    Lenne meg egy kerdesem: Van ugye FUEL szerviz es a AMD Reservation Manager szerviz
    gondolom hogy ez mar a Fusion miatt kerult bele a driverbe.
    A FUEL szerviz verzioszama 1.0 es januari es fog valtozni a 10.3-asban?
    Es a 10.4-es nel miert kapom a hibanaploba a hibabejegyzest az mar csak a 5.xxx es 6.xxx karikat fogja tamogatni:

  • zolisx4

    őstag

    válasz Brae #13060 üzenetére

    Nem tudom hogy mi lehet az oka ennek :F én úgy tudom hogy ha kékhalált dob a gép akkor az hardver ,de már írtam régebben hogy nekem is volt, lehet hogy van is csak nem jött most elő pont.
    Nekem ezt hozta először
    De nekem is videó lejátszásnál jött elő ,játékok mennek rendesen .
    Ez nem hinném hogy driver hiba és a VGA sem gondolom hogy rossz lenne :F

    [ Szerkesztve ]

  • SoundBird

    tag

    válasz SoundBird #13073 üzenetére

    Köszönöm! Igen ezen már túl vagyok én is! :DD Csak hát a kezdeti düh.... :W
    Na meg aztán az, hogy rejtélyes körülmények között az idáig hibátlanul üzemelő split/second is elkezdett villogni. Uh. ez tuti driver probléma valamit elbabráltak az új driverbe mert idáig hibátlan volt.

    És esetleg ezt tudja valaki, hogy 5970-en ki lehet-e kapcsolni a cf-et vagy az csak a két külön lévő kártyák kiváltsága!

    Idáig nem sok gondom volt AMDvel (ATI), meg a 2 magos kártyákkal sem, de most valahogy összejöttek a dolgok. Múltkor is az egyik ccc frissítésnél alapértelmezetté tették a az uvd-ben a dynamic contrastot, ami úgy ahogy volt haza vágta az egész képet. :(((
    De mire erre rájöttünk. Ráadásul a régi ccc-ben igen el is volt dugva ez az apró beállítás! :((

    Nah remélem nemsoká összeraknak egy rendes drivert és jön a frissítés! :K

    Üdv. for All!

  • Erdei88

    veterán

    Kis problémám adat. Mai napon nézegettem a 6990 teszteket és ott 11.4 + Cap 4el tesztelték a vga-t. Gondoltam kipróbálom én is hátha lesz valami teljesítményjavulás Crysis 2ben. Letakarította a 11.2est, unistall + driver sweeper. Leszedtem a 6870hez a 11.4es driver + Cap4et, felraktam és azóta a Crysis 2 közben villog a kép és hát elég érdekes. Ezután 11.4 leszed, 11.2 +Cap4 visszarak, jelenség ugyanaz.
    Van valakinek valamilyen ötlete, hogy mi történhetett?

  • kranazoli

    senior tag

    Sziasztok!

    Nekem még mindig, vagy újra fene se tudja melyik lenne a helyes :) a Firefox4-es GPU gyorsítás és az UVD üzemmód lenne a kérdésem.

    Jelenleg a legfrissebb 11.4-es Early Preview driver-t használom.

    Miközben írom ezt a kis hsz-t egy gadget-ben figyelgetem a GPU/VRAM aktivitását. 725/1000Mhz hosszú ideig ezen a textbox-os ablakban. Aztán pár pillanatra visszaesik 157/300 Idle órajelekre, ill. néha vmi 550/900-as Mhz-re.

    Én úgy tudom ez azért van, mert folyamatosan renderel a GPU. Vagyis gondolom ezért van.

    Tesztelgetem ezt a GPU gyorsítás újdonságot. Azonban ha elindítok egy YT vidit, akkor az rögtön visszaveszi 400/900Mhz-re a Mhz-eket. Erről volt szó korábban, hogy kapuzza az órajeleket ha jól emléxem. De ez az UVD szint mindaddig marad is, amíg megy a flash lejátszás.

    De akkor mi van az előző 3D-s órajel értékekkel?! Ha nem menne flash videó, akkor oldaltól és tartalomtól függően lenne az 3D-s órajel is.

    Ezeket az anomáliákat nem értem Én most ebben a GPU gyorsításos böngészés témakörben.

    Tudom, hogy ez nem 100% Catalyst kérdés, de azért elég szorosan kötődik a Catalyst-hoz is. Azt nem tudom eldönteni, hogy vajon elegendő-e az UVD szint GPU gyorsítás gyanánt, vagy hogyan is működik ez, ill. hogyan fog a jövőben működni ez?!

    Tudom, hogy ez csak a 4-es Fox-tól érhető el és gondolom Én(!) csak-csak figyelembe veszik ebben az újításban a VGA driver-eket. vagy épp fordítva a VGA driver-ek fejlesztésénél már figyelembe fogják venni (sőt lehet mindennél jobban) a GPU gyorsításos működést, mert az emberek többsége többet net-ezik, mint játszik.

    Egyelőre ilyen anomáliákat vélek Én itt felfedezni és lehet, hogy ez a kérdés csak Engem izgat, de több minden miatt tesztelgetem most GPU gyorsítással és nélküle a Fox-ot:

    - Úgy mint VGA melegedés; fogyasztás(?!?!?!); venti hang;
    - Fox oldaláról meg azt, hogy mennyiben lehet érezni a GPU renderelés jótékony hatását

    Azért is írtam be ide mert lehet másokat is érdekel ez a kérdés most, vagy talán fog. :)

    Akinek van vmi hasznos véleménye ezzel kapcsolatban, vagy tudása ne titkolja. :)

    Notice:

    Azt sem teljes mértékben értem, hogy teljesen más a 3D-s órajel egy 48xx; 58xx; 69xx kártya esetében, de gondolom mindegyiknél 3D-be vált ahol renderelni kell, vagy épp köztes órajelekre.

    Ha esetleg tudtok ezzel foglalkozó tesztről, bármiről azt se tartsátok Magatokban. :)

    :R

    AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

  • kranazoli

    senior tag

    válasz Abu85 #13136 üzenetére

    Egyelőre köszönöm szépen Abu!

    Ami Nekem furcsa, hogy most miközben írom ezt a választ 3D-s órajelen fut a kártya a legtöbbet. Néha leesik idle üzemmódba ill. egy köztes 550/900Mhz-es üzemmódba.

    Az UVD az a 400/900Mhz. Legalábbis ennél a kártyánál.

    Az viszont érdekes kérdés(téma), ha pl. non-stop megy a YT (háttérzene) akkor nem engedi se 550/900-ba, se 725/1000Mhz-re a kártyát. Ergó most limitálná az órajeleket. :)

    Nem teljesen kerek még Nekem az a GPU gyorsítás, mert csak maradva ennél a válasz text box-nál:

    1.) nem értem miért ugrál az órajel (ha konstans ez az oldal)
    2.) szükség van-e UVD-nél nagyobb órajelre mint átlagos GPU gyorsításos órajel

    stb; stb...

    Notice: Az érem másik oldala, hogy bár a 3D-s órajelet a YT limitálja ugyanakkor amikor pihenne mert úgy érzékeli a driver, hogy elegendő az idle üzemmód abba sem engedi lépni.

    No, ma ezen többet már nem gondolkozom. :)

    Köszi!

    AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

  • Steelmanus

    addikt

    válasz Abu85 #13129 üzenetére

    Hat emiatt ujra telepitettem a W7 64-et csak azert hogy ne legyen ez is egy hibaforras.
    Semmi tuning, sem a gepen sem a 4670-es videikarin, seha nem is volt.
    Teljesen szuz rendszerre telepitettem a 11.3-at es ugy gondoltam hogy megfog szunni a hiba.
    A szolgáltatás (AODDriver4.0) a következő hiba következtében leállt:
    A rendszer nem találja a megadott elérési utat.
    Semmit nem telepitettem fel meg a DX9 frissitest sem csak a drivert es a CCC-t
    A 11-3_vista64_win7_64_dd_ccc_ocl.exe telepitettem.
    Es nem szunik meg a hibajegyzes, ahanyszor ujrainditom a gepet egyel tobb lesz.

    A Registry-ben harom helyen talatam ra bejegyzest:
    HKLM\System\CurrentControlSet\services\AODDriver4.0
    HKLM\System\CurrentControlSet001\services\AODDriver4.0
    HKLM\System\CurrentControlSet002\services\AODDriver4.0
    es igy nez ki mindharomban

    Nem lehet hogy "beragadt" mint masoknal az UVD, Tudnal ebben segiteni hogy mit modositsak a registry-ben:
    Az ErrorControl-t mondjuk 0 ra, a Start-nak a 3-as erteke nem tudom hogy mit jelenthet.

  • Zizikekoma

    csendes tag

    Sziasztok!

    Felraktam a 11.3-as drivert (nem szoktam sűrűn cserélgetni), és most találkoztam ezzel a CPU power nevű izével, nos az lenne a gondom, hogy van egy 955BE procim, amit 17x210-en (3570MHz) használok, de ez a catalyst csoda valamiért csak 3400MHz-et lát, ill. használ. Szeretném, ha valaki elmagyarázná, hogy mit lehet ilyenkor tenni, vagy melyik komponenst ne telepítsem, hogy ez a CPU izé ne települjön (WIN7 64-bit). Előre is köszi.

  • Male

    nagyúr

    Felraktam a 11.3-at, és van némi gondom... bár lehet, hogy nem az új drivertől:

    Minden egyes indulásnál összekavarja az ikonjaimat, és a monitorok egymáshoz képesti helyzetét. Lehet ezzel valamit kezdeni?

    A konfig lényege:
    Win7 x64, Catalyst 11.3.
    Monitor (DVI, 2048x1152) + kivetítő (analóg, 1024x768) a Radeon 5770-en, és mégegy monitor (analóg, 1024x768) az integrált HD4200-on.

    L alakba van rendezve alapból, a DVI-s monitor középen, "fölötte" a kivetítő, jobbra pedig a kis monitor. Minden egyes indulásnál visszaáll arra, hogy a három kijelző egy sorban van (DVI-s monitor, kis monitor, kivetítő sorrendben). Mondjuk ez a kevésbé zavaró, ennél idegesítőbb, hogy szanaszét szórja az ikonokat... mind a DVI-s monitoron lenne, de egy részét átteszi a kivetítőre, ami meg nincs mindig bekapcsolva...

    [ Szerkesztve ]

  • Steelmanus

    addikt

    válasz AtHoS #13177 üzenetére

    Sziasztok.

    Hat nem tudom, sajnos az en karim csak 4670-es, ugyhogy az UVD mod nagyon ritkan van hasznalatban, csak filmek nezesenel (KMPlayer) tudtam hasznalni ami nem kapcsolta be a DXVA-t, ott lattam csak hogy UVD modban ment egy film de az is sima *.avi volt tehat nem kell nagy eroforras a lejatszasahoz.
    En hasznalom az FF 4.0 Final-t es a FF 4.2Pre Nightly-t is es nem emeli meg az alaporajelet csak akkor ha pl YT filmet nezek de ahhoz amugyis felvan teve egy user.js hogy direkt VGA modban vagyis ne a procit terhelje hanem a GPU-t hasznalja lejatszara.
    A FlashBlock levan tiltva tehat a flash ezen kepenel is engedelyezve van.

    Bar nem egyforma a kartyank csupan azert irtam mert ha az FF volna a hibas akkor nalam is 3D-ben kellene mennie ami az en karimnal 873 Mhz

    (#13179) polonic
    Egyértelmű hogy a róka fassága, ie9 alatt nincs semmi ilyen probléma.
    Mibol gondolod ezt, nem az FF dolga allitgatni az orajeleket hanem a drivernek.
    Jelenleg a 10.3-at hasznalom.

  • kranazoli

    senior tag

    válasz Steelmanus #13182 üzenetére

    Hm. Ez érdekes. Pedig illene megemelnie a GPU órajelét a Fox4-esnek, ha használod a hardveres gyorsítás üzemmódot.

    Nem a Flash GPU gyorsítására gondolok, mert azt külön lehet engedélyezni Flash objektumon.

    Hardveres gyorsításnak elméletileg az lenne a lényege, hogy tehermentesítse a CPU-t és pl. simább finom görgetés; tab fülek animációja stb... minden ilyet a GPU szolgáljon ki.

    Kíváncsiságból felteszem majd 7vgén a 11.3-as Cata-t is.

    Film lejátszásnál persze, ha támogatja a player. Értem a user.js-t, de amúgy is illene UVD módba tennie a kártyát flash lejátszásnál, de azt Én sem tudom hogyan viselkedik ez az UVD eltérő genrációs Radeon-ok esetében.

    Ami furcsa, hogy szerintem az előző 11.4 Early Preview driver-el nem volt ilyen, hogy Fox4-esből kilépve windows-ba nem idle, hanem 3D üzemmódba lépett a kártya (ha nem abban volt böngészés közben), vagy hagyta 3D üzemmódban ha abban volt.

    És Nálam is ezt csinálta már 2x, hogy csak restart után állt vissza Idle órajelekre.

    No, asszem lesznek itt még érdekesség: Újraírt 3D-s rutinok (új Cata); GPU gyorsításos böngészők, ... :D

    AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

  • kabanka

    aktív tag

    válasz polonic #13222 üzenetére

    Érdekes nem játszom OpenGL-s játékokkal:) OpenGL-s programot használok és ha utánanézel az AMD hibája bizony ám, mert nvidia kártyákkal vígan megy, és számtalan fórum erről szól. Nem beszélve arról hogy a program egy fájlt keres ami a 10.4ben benne van utána meg nem:) Konkrétan leírva a hibajelenség. Ennyi:) Nem AMD fikázás, nem akarok ilyet elindítani, leírtam a tényeket, az Ati nem írta bele a driverekbe az Opengl vezérlőt és pont:) Játék alatt meg nem veszed észre. Én mindig nagy atis voltam de mikor utána olvastam hogy megy ez a rivalizálás hogy melyik a jobb, de azt is megnéztem mit ad az nvidia amit az ati nem akkor gondolkoztam hogy inkább 2ezerrel drágábban nvidia mint ati, és a szerkesztő programok is az nvidiát támogatják szélesebb körben és NEM játékról van szó hanem egyéb alkalmazás mert ha veszel egy 40 ezres kártyát akkor azt ne csak játék alatt használd hanem minden videóval kapcsolatos dolgot ő lásson el, és az egérkurzor hibája sem az egér hibája:D és amúgy meg elég idegesítő dolog, megoldás az volt rá egyel régebbi driver és vígan ment.

    kabankaWorks - Esküvők és rendezvények filmezése!

  • Magnum PI

    tag

    Sziasztok

    Feltettem a legújabb drivert a 11.3-at. A gondom az, hogy a control center nem jön be ha megpróbálom elindítani. Csak tölt egy picit és ennyi.

    Mi lehet a gond szerintetek?

  • Vasinger!

    nagyúr

    Üdv.!

    Van egy W7 64 bites rendszerem, de ha bármilyen Catalyst telepítőt indítok, akár régit, vagy újat, telepíteni vagy törölni akarok, leáll hibajelentéssel.

    Le akarom pucolni teljesen a gépemről a Catalystet és felrakni rá a 11.4-et, hogy ez a gond megszűnjön.

    Hogy csináljam? Csökkentett mód, driver sweeper AMD törlése, aztán restart, net kihúz és felrak újat? Vagy hogyan?

    Lehet hogy ezzel a megoldással is lefagyna a Catalyst telepítője? Akkor bajban lennék, mert nem lenne VGA driverem. :F

    [ Szerkesztve ]

  • kranazoli

    senior tag

    válasz Abu85 #13276 üzenetére

    Soha nem használtam ezt a Driver Sweeper programot, mindig csak olvastam róla. :)

    Én eddig új Cata-k esetében vagy teljes OS reinstall-t csináltam; vagy 1xerűen csak rátelepítettem az újat a régire.

    Örök kérdés Bennem (és nem vagyok 1edül vele), hogy mennyiben jobb választás új Cata előtt uninstallálni a régi driver-t majd utána feltenni az újat a helyett, hogy csak egész 1xerűen "rátelepítem" a jelenlegi(meglévő) driver-re az új, friss driver-t?!

    Ui. épp akartam volna kérdezni, hogy várható-e még újabb Early Preview a 11.4-esből; vagy már csak a végleges és ha igen(várható), akkor jelenlegi early uninstall; vagy mehet-é rá az újabb?!

    Gondolom azt fogod válaszolni, hogy minden esetben előbb uninstall. :) DE! Sokan csak rátelepítik az újabb Cata-kat a régire és semmi problémát nem okoz ez Nekik, nem panaszkodnak, hogy ez járt volna bármi kellemetlen mellékhatással.

    Úgy vettem észre, hogy többnyire azok nyúlnak 3rd party alkalmazáshoz, akiknek vagy fingjuk sincs arról, hogy kell-é ezt, vagy sem (csak olvastak róla vhol); vagy azok akiknek vmilyen problémájuk és az is inkább mert már össze-vissza volt gányolva a rendszerük.

    "Ha a rendszer jó, akkor semmi szükség a registry pucolókra."

    Ez így nagyon általános kijelentés. :) A jó relatív. Kinek, mi a jó.

    Azért azt sem mondanám, hogy nincs rájuk szükség és azt sem, hogy mind ratyi és több kárt okoz, mint hasznot hozna. Szerintem azért vannak megbízható, vagy talán megbízhatóbb regedit pucoló alkalmazások, úgy mint:

    - CCleaner v3.x;
    - Advanced SystemCare Pro v3.x;
    - Wise Registry Cleaner Pro v5.x;
    - Auslogics BoostSpeed v5.x;

    A fentiekben Én eddig nem csalódtam. Ugyanakkor az érem másik oldala, hogy ezektől semmivel nem lesz gyorsabb; stabilabb egy OS működése. Talán XP esetén lehet arról beszélni, hogy segélnek vmit és akkor is inkább akkor, ha az OS kókányolt, teleszórva minden xarral. (minden alkalmazásból 3db; codec pack-ok; stb...) A rendszer ettől még lehet "jó", de tele van redundanciával és ha az ember uninstallál XY alkalmazást sokkal inkább alkalmazás probléma, hogy az uninstall része nem teljes és kisebb részben Windows OS probléma. De elmondható, hogy az alkalmazások többségénél az uninstall több sebből vérzik és nem csak felesleges regedit kulcsokat, hanem egész 1xerűen mappákat (tartalommal; vagy nélküle) képesek maguk után hagyni.

    A fenti bekezdést azért húztam el ennyire, mert itt sem "csak" driver-ől beszélünk, hanem alkalmazásokról a CCC esetében. S mint egy alkalmazás a sok közül Én ennek az uninstall-jához is elég szkeptikusan állok.

    Mennyire megbízható a CCC uninstall-ja és mennyire szükséges a meglévő driver(CCC) eltávolítása újabb telepítése előtt?!

    :R

    AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

  • Bélaaaa

    őstag

    Én SOHA nem uninstalálok új driver (ATI) telepítése előtt.

    SOHA nem volt gond belőle, csak az újabbaknál van valami gebasz...

    Pl, ha fenn a 11.2(3) és erre teszem rá a 11.4 pre-t, akkor blue-screen-el elszáll a WIN, mint a győzelmi zászló!

    [ Szerkesztve ]

    Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

  • Magnum PI

    tag

    Nem tudtam jobb helyre írni gondoltam hátha itt is választ kaphatok :)

    Írtam korábban, hogy a legújabb driver óta kicsit megzakkant a gép.

    Új tünet azóta az is, hogy régebbi játékokat ha elindítok akkor összeomlanak egy idő után és ki kell lépnem. Aztán ha ez megvolt akkor az asztal fehérré változik (mintha egy fehér hártya képződne a monitoron nem tudom jobban körbeírni) és felbukkan egy ablak, hogy le kell állítanom egy folyamatot. Rányomok, hogy leállítás ekkor helyre áll a dolog de az óra mellől lent eltűnnek az ikonok és az aero is megszűnik létezni és csak egy újraindítás segít.

    Mint írtam régebbi játékoknál jön ez elő inkább.

    Ja még annyi, hogy a játék elindulásakor megváltoztatja a win színösszeállítást egyszerűre.

    Szerintetek mi lehet a gond?

    Remélem nem lett túl érthetetlen a leírás :)

  • kranazoli

    senior tag

    Sziasztok Fijjugok!

    Catalyst 11.4 Early Preview legfrissebb, ami ha jól tudom az RC.
    Téma: AceEventLog

    Olvastam, rákerestem ebben a topic-ban. Gúgliztam, olvastam. OS indításkor mindig létrejön jó pár eventlog bejegyzés ebben az ágban. Ezzel nem is lenne semmi gond.

    Megnyitom a CCC-t; közben elég ha csak böngészek (Fox4 + hardveres gyorsítás: ha ez számít) a háttérben folyamatosan keletkeznek az eventlog bejegyzések. De csak ekkor, ha a CCC felülete aktív (ablakban fut). Ha csak tálca ikon, akkor nincs ilyen. Egyelőre nem gondoltam volna beollózni ide konkrét bejegyzéseket :) de mik lehetnek ezek?!

    Vmiket próbálna a CCC "regisztrálni" és nem sikerül pl. mert RC driver; vagy nem talál vmit mert Intel-es CPU; stb... ?!

    Ami esetleg még információ: frissen újratelepített Windows7 SP1 és .NET 4.0 (nem csak a Client profil, hanem az egész .NET4 runtime)

    Any idea?! :R

    AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

  • Piftuka

    veterán

    válasz Abu85 #13276 üzenetére

    "A driver nagyon sok helyre beírja magát, még olyan helyekre is, ami a hibátlan rendszerindításhoz szükséges. Valószínűleg a Driver Cleaner ezt megtalálta, és kitörölte a teljes bejegyzést."

    Nem törölte. Sikerült megoldanom a Catalyst telepítést, s rendszer visszaállítást sem kellett csinálnom. :K

    Egy tipp alapján (nem is tudom, erre miért nem gondoltam azonnal) "csökkentett módban" kitöröltem a Win7 által felismert "szabvány PCIe grafikus adaptert", majd újraindítottam a gépet.

    Ezt követően már "normál módban" is megjelent a bejelentkező képernyő, s gond nélkül tudtam telepíteni a szükséges Catalyst szoftvereket.

    Ezek szerint a Win7 volt a "ludas"; az automatikusan, "szabvány" VGA vezérlőként felismert videokártya nem tudott mit kezdeni a TFT monitorom (DVI-n keresztül összekötve a videokártyával) 1600x900-as felbontásával, s "normál módban" ezért nem jelent meg a login képernyő.

    Mindamellett köszönöm Neked és a többieknek is a tanácsokat, a segítséget! :R

    A registry "takarítás" témájához...

    A "Driver Cleaner" nem töröl olyan fájlokat, amelyek "kritikusak" a rendszer stabilitása érdekében. Amellett törlés előtt kilistázza az összes bejegyzést, ill. fájlt, amit törölni akar.
    Én az elmúlt kb. 10 évben mindig ezt a szoftvert használtam, de soha nem volt eddig a fentihez hasonló problémám. (Amit - ezek szerint - nem is a program, hanem a Win okozott.)

    Persze, mint minden ilyen programra, erre is igaz, hogy fokozott elővigyázatossággal szabad használni.

    Szóba kerültek a registry karbantartó programok, s hogy ezeket "hülyeség", és "veszélyes" használni...

    Nos, ezzel én nem értek egyet. A PC TOOLS féle "Registry Mechanic", az IOBit "Advanced System Care", vagy a "Piriform" féle CCleaner egytől-egyig hasznos programok.

    Csak nem szabad "ész" nélkül használni őket. Különösen az utóbbira igaz mindez; a legkomolyabb registry karbantartó képességei a tapasztalataim alapján ennek vannak.
    De aki nem ért hozzá, az inkább ne pipáljon ki, és ne töröljön össze-vissza mindent a CCleaner programmal.

    A "Registry Mechanic"-ot azért ajánlom, mert nagyon felhasználóbarát, elég hatékony, de az alap beállításokkal meglehetősen biztonságosan használható még a Windows rendszerhez, a számítógéphez kevésbé értő felhasználók számára is, ugyanakkor a felesleges fájlokat, "programmaradványokat", registry bejegyzéseket hatékonyan kipucolja, s a Windows teljesítményét segít optimálisan tartani. ;)

    "Aquila non captat muscas."

  • kranazoli

    senior tag

    válasz h.adam.92 #13331 üzenetére

    [Gigabyte HD 5870 1024 MB BIOS]

    Ez a legfrissebb VBIOS TechPowerUp-on, ami a kártyádhoz való.

    A BIOS flash-elés sem "bonyolult" de leírni sem 1xerű. :) Nincs erről vmi help itt a PH-n?!

    Röviden:

    1.) letöltöd a fenti fájlt (bin fájl)
    2.) GPU-Z-vel biztos ami biztos lemented a jelenlegi VBIOS-od.
    3.) Legjobb ha készítesz egy boot-olható pendrive-ot,
    4.) amire fel kell másolni a flash-elő progit (winflash) és a letöltött VBIOS-t.
    5.) Boot-olsz a pendrive-ról és parancssorból frissíted a VGA-d BIOS-át.

    Keress rá gúglin, talán van róla részletes leírás.

    Pedig az ok, vagy a BIOS lesz, vagy alaplapi chipset driver. (gondolom volt már winreinstall is)

    PS:

    Mondjuk attól, hogy 8x; vagy 16x-os nem fog megszűnni az ilyen flash UVD bug. :)
    A BIOS frissítés viszont jótékony lehet mind a 16x; mind a flash hibára is.

    AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

  • zip

    tag

    Sziasztok!
    Ma feltelepítettem a 11.4-es Catalyst-ot és kiírta a telepítés végén, hogy telepítőcsomag hiba és csá. Megnéztem a naplót és azt mutatja, hogy az "AMD Húzással használható kódolás" és a WMV9/VC-1 Video lejátszás" nem lett telepítve.
    Kérdés az, hogy ez most nagy gond? mert a többi cucc feltelepült (sikeres)

    A másik kérdés pedig az, hogy ti hogyan használjátok a beállításokat? Mindent hagytok, hogy az alkalmazás állítsa, vagy inkább beállítjátok a driverben, mert az a biztos?

    Örömmel fogadok bármilyen tanácsot, hogy kitaposhassam a vadi új 6950 belét :)

    ...

  • KIRA\/NOVA

    aktív tag

    válasz miresz #12037 üzenetére

    !!!Warning!!!

    (Erre mondjon nekem valaki legyen szíves valamit,mert már az őrületbe kerget! Mindegy melyik catalystot teszem fel (10.6-10.12-ig már próbáltam) ez a vége kb 1 nappal a telepítés után! Csak úgy spontán kékhalál általában nem terhelés alatt. Már próbáltam x64 ill.x86-os win7-el is de mindíg ugyan az! Próbáltam azt is,hogy a frissen feltelepített rendszert nem engedtem frissíteni mert gondoltam az miatt van!De nem! Ha frissít,ha nem mindíg ez a vége!Valaki help please!!!)

    AMD smarter choice. "Ez kurvára esik b@zdmeg!!! "( Noé )

    Szia sajna nem valoszinü hogy driver hiba inkább videó kártya vagy az alaplap lesz a ludas nekem is volt egy P4em ami minden videokártyával kékhalálozott és a win driver hibát jelzett majd szét szedtem a gépet és a laon a vga szlot körüli részen 2 tranzisztor kisé át sült állapotban volt de még müködott de hibásan és ez pon elég volt neki de hát vannak ilyenek is!

    [ Szerkesztve ]

    Anyadeszka & kulcsdeszka szimuláló MásFélKegyElmű ZKHT.﷼

  • kranazoli

    senior tag

    válasz misx #13360 üzenetére

    "próbálja meg frissíteni a NET keretrendszert! A Catalyst erre épül, nálam megoldotta a problémát. A Visual C-s cuccokból is ajánlott az összes frissítést rátenni. Win7 update-n amúgy is megjelennek."

    Melyik .NET keretrendszert?!
    Nálam Win7-en speciel 1etlen Visual C++ sem jelenik meg, csak a telepítettekhez lévő biztonsági frissítések

    (nincs VPU recover-em)

    KIRA\/NOVA: "Csak úgy spontán kékhalál általában nem terhelés alatt."

    És miből gondolod, hogy a BSOD az a VGA driver miatt van?!?! Annyi oka lehet, mint égen a csillag. Eventlog-ba a Windows beírja a restart "okát".

    Nobi23: "Nekem egy olyan problémám lenne, csomó más ember is tapasztalta ezt, de nem tudtam rá megoldást találni hátha ti tudtok valamit segíteni! Szóval, amióta az új catalyst kinézet van, azóta nekem a jobb felső sarokba az egér akad, csak akkor nem akad, ha kiveszem az egér árnyékát, de ha a google chrome-ot megnyitom ami hardveres gyorsítást használ, az első 10 másodperc alatt, amíg a program elindul egérárnyék nélkül is ugyanúgy szaggat a jobb felső sarokba az egér! "

    Semmi hasonlót nem tapasztalok. Win7 SP1 + up to date WU. Fox4. Próbáld másik böngészővel. Cata 11.4 preview-ot használok.

    AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

  • kranazoli

    senior tag

    Fijjugok!

    Hogyan kell(kellene) majd telepíteni a végleges 11.4-et?! Jelenleg az utolsó preview druver van fenn.

    1.) Ebben a topic-ban is volt róla szó, hogy a legbiztosabb módja ha a fent lévő Cata-t uninstallálja az ember; majd telepíti a új(friss) Cata-t. Asszem Abu is ezt írta ill. kiegészítette még azzal, hogy Ő(Ők - tesztelők) a telepítés idejére kikapcsolják a vírusnyalogatót; tűzfalat is. Szóval, így kell majd ezt is, vagy;

    2.) Az új CCC-ben benne van a szoftverfrissítés menüpont. Ez egyelőre annyit ír, hogy nincs frissítés. Innen lehet majd telepíteni a friss Cata-t?! Mert gondolom ez a gyárilag beépített frissítés a gyártó által ajánlott korrekt és legjobb módon fogja megoldani az aktuális és friss Cata cseréjét. (már ha funkcionálisan is működni fog 1általán) :) Ha igen, akkor kíváncsi leszek hogyan fogja ez elvégzeni a frissítés folyamatát!

    3.) 1xerűen rátelepíteni az utolsó preview driver-re a végleges 11.4-et.

    :R

    AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

  • Steelmanus

    addikt

    válasz siriq #13374 üzenetére

    Igen valoszinu hogy nekem szerencsem van, foleg ha meg az AMD is elismeri, nem is vontam ketsegbe a topikba beirok igazat, hiszen Ők latjak a problemat.
    Arra mar nem emlekszem hogy egy sima mezei USB egerrel is csinalja? Gondolok arra hogy sokan hasznalnak kulonleges egeret (gamer) stb, es nem lehet hogy az eger driver is ludas lehet a dologban?

    (#13375) Jocy Ebben is lehet valami, de mint siriq 2 eves problema, az azert nem semmi, fokent az AMD valasza.

  • Steelmanus

    addikt

    válasz laszlohu #13382 üzenetére

    Sziasztok!

    A drivert az MSI honlapjarol toltotted le? Mar regebben akartam irni Neked hogy erdemes lenne kiprobalni az MSI fele drivert mert pl az Asus kartyakkal is sokaknak gondjuk volt ha az AMD hivatalos oldalan levo drivert tettek fel, tehat ebbol kiindulva akartam javasolni.
    Bar Abu85 valaszolt az Asussal kapcsolatban hogy szinte semmi kulonbseg nincs az AMD hivatalos es az Asus driver kozott, am ennek ellenere sokaknak megoldodtak a hibaik.
    Nekem Sapphire 4670 karim van es hivatalos AMD drivereket hasznalom eddig nem volt gond a flash-el sosem.
    A Setting problemad igy megoldodott, vagy az meg mindig kiszurkul. Persze olvastam hogy attertel a Chrome-ra annak viszont sajat flash lejatszoja van talan azert javult meg.

  • Fr3eWar

    őstag

    Sziasztok, elvileg ma átveszem az olcsó 5850-esem. De nem szeretném most még 1-2hétig újrarakni az oprendszerem. Jelenleg egy Gtx 260-van a gépben, nvidia driver stb. Arra emlékszem, hogy régen Win XP-nél gondokat okozott a két gyártó kártyájának cseréje, de nem tudom hogy ez fenn áll-e Win 7 alatt is. (itt sokan használnak egyszerre feltelepített radeont + nvidiat fizikázásra stb.)

    Kérném, akinek van tapasztalata e téren, írja meg milyen lépéseket tegyek meg a kártyacserekor.
    Én csökönyös agyammal: Nvidia driver uninstall -> kártya csere -> catalyst install.

    De ha van valami spéci progi ami maradék drivereket is eltakarítja stb akkor szóljatok.

    + Melyik a legstabilabb legmegbízhatóbb driver. Nem fontos hogy a legújabb legyen, hogy a krájzisz kettő +3fps-el mennyjen. Inkább ne legyen gond.

    Köszönöm előre is!

  • kranazoli

    senior tag

    Én úgy értettem amit Abu írt, hogy gondolom Nektek is megjelenik olyan 10-20 eventlog bejegyzés az ACEeventlog ágában. De ez csak restart-nál.

    Már nem emléxem pontosan, de ez nem probléma, hanem egész 1xerűen a 11.4-es driver nem talál vmit amit keresne, de csak 1x teszi ezt restart idején is utána már elkussol.

    Ilyenkor Én még nem nézegettem, hogy van-e hibabejegyzés is, csak ezeket a felesleges ACEeventlog-okat láttam. Amik Nálam akkor is keletkeztek, ha meg volt nyitva a CCC felülete és pl. futott vmi VGA terhelő alkalmazás pl. YT videó.

    Most meg úgy telepítettem és használom a Seven-t, hogy user módban (nem aktiváltam a beépített rendszergazda fiókot) és most 1általán nincs is ACEeventlog eseménynapló ág.

    Jövő 7en vmikor már be fog esni a 11.4-es official verzió. Akkor már érdekesebb lesz a helyzet. :)

    [ Szerkesztve ]

    AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

  • Steelmanus

    addikt

    válasz Male #13411 üzenetére

    Oke, majd irj egy rovid valaszt hogy mi lett Nalad az eredmeny. Sajnos hogy mikor fogjak javitani ezt az AODDriver4.0 telepitesi hibat ki tudja, a 11.4-ben is benne van.

    (#13410) kranazoli Nem bantaskent irom de nem olvastad el figyelmesen vagy nem gondoltad at azt amit irtam, Male-nek es nekem full AMD konfigunk van raadasul integralt IGP van a lapon nekem AMD/ATI 3200 Male-nek pedig ha jol neztem AMD/ATI 4200-as. Hiaba van letiltva az IGP a BIOS-ban, es kulso egy Sapphire 4670 van nalam uzemben az 11.x vagyis az ez evi driverek telepitesekor megjelenik a Esemenynaplo Rendszer opciojanal egy AODDriver4.0 hibajegyzes, ugy mint nalad az UVD es ugye Te is haragudtal ra hogy minek firkal a driver a hibanaploba. Abu85 segisegevel egy egyszer *.reg fajllal ki lehet kuszobolni, de AODDriver4.0-hez tartozna egy \??\C:\Program Files\ATI Technologies\ATI.ACE\Fuel\amd64\AODDriver2.sys fajl is amit mar nem telepit fel mivel nem Fusion proci van a gepben. Egy egyszeru mezei felhasznalo logikaval ugy gondolom hogy telepiteskor lat egy AMD procit egy egy AMD integralt videochipet, igy bar latja hogy nem Fusion lapka megis elhelyez egy registry bejegyzest egy a telepito altal fel nem telepitett AODDriver2.sys-re hivatkozva es ezt a HKLM \ System \ CurrentControlSet \ Services agaba teszi, majd oroklodik a ControlSer001 es a ControlSet002 agaba is vagy ha van tobb ControlSet00X akkor abba is. Vagyis szervizkent futna ha Fusion lapka lenne de nincs, csupan dobalja a hibakat. Ugyebar az UVD is ugyanide helyezodik el:
    [HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\Atierecord]
    "eRecordEnable"=dword:00000000
    de mivel kinullazzuk, akkor nem ir hibat a naploba.

    (#13419) Male Ok, mikozkozben irtam a hsz.-t mar meg is csinaltad.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák