Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz katt777 #7630 üzenetére

    Driver sweeper felejtsük már el. Olyan fájlokat is letöröl amikre szüksége van a Windows-nak. A problémák 90%-a ezek a harmadik féltől származó programok okozzák, ATT, Rivatuner. Természetesen lehet használni, csak ne várd el, hogy normálisan működjön. Az AMD a Catalyst csomagra vállal garanciát. Le is írják, hogyan kell törölni. Szimplán a telepítések menüből.
    Egy csomóan vannak, akik nem használnak harmadik féltől származó programot. Csak simán törlik és telepítik a drivert és semmi gondjuk nincs. Nem fura ez? :F

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • rocket

    nagyúr

    válasz Abu85 #7646 üzenetére

    Pontosan igy van, es hiaba volt leirva mar 1000x siman elsiklanak az emberek felette, aztan persze ha valami gond jon elo, rogton a drivert szidjak, es emiatt alakult ki ez az urban legenda PH-n, hogy a Catalyst driverek sz@rok.
    Kellene csinalni egy Catalyst "knowledge baset" a topik kezdo hozzaszolasaba :)

    "A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

  • danilla

    őstag

    válasz Abu85 #7646 üzenetére

    Installer manager mindíg fagy, így a drivert leszedni, újat rakni nem tudok.
    Letöltöttem a driver sweepert, újraindítottam csökkentett módba, ment is a clean all, de valamiért nem végzet jó munkát, mert amikor újraindítottam a gépet az várt, hogy a catalyst még mindíg ottvolt, de nem indult el, viszont a drivert meg letörölte. Új drivert nem tudtam felrakni, mert még mindíg fagyott a installer manager... (csináltam egy rendszervisszaállítást, most ugyan ott vagyok ahol elkezdtem, 9,12 driver van fent letörölni, újat felrakni nemtudok )
    Valami gond a gépemmel lehet, de nem tudom mi. Eredeti win 7 (naprakész), csak eredeti játékok, csak ingyenes (eredeti) programok vannak fent, és semmi tuning.

    Help nekem.

    https://twitch.tv/ddplayzone

  • omikron23

    senior tag

    válasz stevve #7643 üzenetére

    Bocs, de nem fértem bele a szerkesztési időbe...

    Nem kötekedés képen, csak ha már az idézeteknél tartunk... :D

    ""És akkor a csíkozódás és társai még szóba sem került...."
    Hamar feledésbe fog merülni, mint az összes többi mindkét gyártó esetében. Különben se lehet panasz, szinte azonnal javították..."

    A szinte "azonnal javították" szóösszetétel ebben a formában azért nem teljesen oké... Mondd ezt azoknak, akik 1 hét után vihették gariztatni a 100.000 Ft-os kártyájukat... Voltak páran... :U Én szerencsére eddig megúsztam, bár ilyen hozzászólások után, lehet hogy az én kártyám is morci lesz... :F És persze egy bácsi bizonyos relativitás elmélete óta tudjuk, hogy minden relatív, azért ez a "szinte azonnal" még neki sem jönne be... Bár a 2-3 hónap nem hosszú idő, de azért kíváncsi lennék, hogy hány kártya halálozott el ez idő alatt... És a megoldás az új driver formájában mennyire jó megoldás vajon, ezt is az idő fogja eldönteni....

    Ennyi szurkálódás még gondolom belefér... :)

    [ Szerkesztve ]

    ASUS Maximus XI Hero (Wi-Fi) :: Intel i7-8086K :: G.SKILL TridentZ 32GB DDR4 4000 MHz :: Asus TUF RTX 3070 TI

  • Zoli-206

    senior tag

    válasz katt777 #7699 üzenetére

    Igazából nem a linkekrre gondoltam a kérdésemmel, azt látom, hogy elég spywarekupacból vannak. maga a pre driver érdekelne :K

  • stevve

    nagyúr

    válasz Zebu #7703 üzenetére

    Bocs, kettőbe írom, nehogy összemosódjon a kettő.

    csak 1 pálya 1 bizonyos helyén van gond? Mert ha igen és két driver is ugyanezt adja, akkor az a játék hibája inkább.

  • rocket

    nagyúr

    válasz katt777 #7690 üzenetére

    Nem tudom hol lattal olyat, hogy azt irtam volna az ATi driverei tokeletesek.

    "hogy-hogy sorra adnak ki hotfixeket meg RC-ket?"

    Azert, hogy ha elojon egy problema ami mondjuk nem 3 embert erint ne kelljen varni a vegleges driverig.
    Amikor nem adtak ki hotfixeket akkor meg az volt a gond, hogy varni kellett a vegleges driverig.

    "Nem kéne hülyének nézni azokat az embereket, akiknél különböző hibák előjönnek az ATI meghajtóival, csak mert nálad éppen nincs telepítve olyan játék, vagy nincs olyan hardvered, amelyekkel előjönne."

    Nem neztem hulyenek senkit, nem is ertem mibol sikerult ilyet kiolvasnod a hozzaszolasomban.
    Utolso NV kartyam a GF2 GTS volt azota ATi-m van, es nincs gondom.
    A HD5770mar a hivatalos megjelenes elott napokkal megvolt, az osszes drivert ami azota megjelent hozza telepittem rogton, nem laggol egyik jatek se, nincsenek grafikai hibak.

    Persze biztos veletlen, hogy nalam nincs problema, es nem az okozza, hogy ugy uninstallalom es telepitem a drivert ahogy az AMD leirja, nem futtatok VGA-val kapcsolatos third party programokat, es nincs tele szemetelve a gepem minden fele "csoda" tevo programmal.

    "A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz katt777 #7690 üzenetére

    Nekem mindegy, hogy mit gondolsz, csak más embereket ne keverj bajba a harmadik féltől származó programokkal. Ha annyira jó az a Driver Sweeper, Rivatuner, ATT, akkor az NV és az AMD miért hívja fel a figyelmet a használatuk mellőzésére?
    Nézd meg pontosan miket töröl a Driver Sweeper. Olyan bejegyzéseket, melyek esetenként szükségesek a Windows-nak. Ezért nem ajánlják a gyártók a használatát. Az NV és AMD driver saját uninstallerje tisztában van vele mit törölhet és mit nem. A Driver Sweeper nem. Nem mellesleg a gyári telepítőket elég sok konfigon tesztelik is. Szerinted a RivaTuner, ATT és más egyéni emberkéknek hány konfigon van lehetőségük tesztelni a művüket? Jó ha 20 embert be tudnak sorozni tesztre, de ez még mindig pokolian kevés.

    Baromira nem tapasztaltam ilyen hibákat. ;) Csak gyári csomagot telepítek. :)

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Sennalacy

    aktív tag

    Rövid utánaolvasgatást követően "felbátorkodtam" a korábban linkelt 10.3 előzetes verziót(8.71) és azt máris alá tudom támasztani, hogy a Vantage pontokat növeli... Rendszertől függően ahogy láttam.. Nálam a 10.2-eshez képest a GPU score 14804 ->15270 re nőtt, ami elég komoly ugrás egy driverfrissítéshez képest.
    Azon túl, hogy dícsérik, hogy sok helyen gyorsabb meg simább, leginkább a mass effect 2-nél láttak komoly fps ugrást. 40-ről 60 környékére, tehát nem 1-2 észrevehetetlen %. Ami még lényeges lehet, hogy 4xxx-es vagy gondolom korábbi kártyák tulajainak nem ajánlották miután 1-2 hiba is befutott ha jól láttam ott 2D-ben volt gond némelyiknél, bár olyan hang is akadt aki szerint minden ok, és csak felhasználói hibáról volt szó. sztem simán lehet config is, de azért lehet hogy egy próbát megér.
    Ami biztosnak látszik, hogy az 5000-es szériához érkező teljesítmény drivernek lehet mondani, ami ha a végleges márciusi megjelenési dátumot nézzük épp időben dörgöl majd egy kicsit a Fermi orra alá. Ezzel a bétával már most beléphetünk arra a szintre. :C

    Pssszt, csendet kérek BIOS-t frissítek!

  • Norb3rto

    senior tag

    Sziasztok!

    10.2 es drivert felraktam AVP játék betőltésnél kilép nálam van a gond vagy a driverrel,thx :R

    Óvakodj a csavarhúzóval közlekedő programozótól!

  • rocket

    nagyúr

    válasz katt777 #7739 üzenetére

    Sokszor segitettem mar driver problemaban, ugyhogy rossz embernek cimezted a hozzaszolasod ezen reszet is.

    "Ált. az ilyen "ATI OK, user hülye"-típusú fickók mindig eltűnnek, amint náluk is elbarmol vmit egy ATI driver a rendszerben, de kívánom neked, hogy továbbra se találkozz VGA-hibákkal (lehetőleg kerüld a régebbi játékokat, főleg CoD1-et )."

    Ugytunik tovabbra is ertelmezesi zavarban szenvedsz, es olyan dolgokat is belekepzeltel a hozzaszolasokba amik benne sincsenek :DDD

    Driver hibak mindig is lesznek, az emberek jelentos resze nem jelenti be ha problemaja van, csak sirankozik a forumokon, ezzel nem tudnak mit kezdeni.
    COD1 tobb mint 6 eves jatek, nem hiszem barmelyik cegnel prioritast elvezne, de gondolom nem jelentetted be a problemat az AMD-nek (ha igy tettel volna akkor azt leirtad volna a hozzaszolasban), csak megint a forumon irogatsz rola, es varod a problemad megoldodjon.

    "Nézd csak meg, ti mantrázzátok a gyári marketinget, én meg írtam azért pár példát, hogy mi hogyan működik."

    Szoval szerinted mar a driver eltavolitasa, es telepitesenek az AMD altal ajanlott modja is a marketing resze :DDD

    #7742: "Világos ... a RivaTunert és az ATT mögött olyan infrastruktúra van kiépítve, ami vetekszik a több milliárd dollár értékű vállalatokéval. Mi több csípőből visszafejtik a driver kódját, és megálmodják hozzá a komplett felépítést is."

    ATT-t Ray Adams sokszor ugy updateli, hogy kartyat se latta a program aminek ujonnan bekerult a tamogatasa.

    [ Szerkesztve ]

    "A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

  • katt777

    félisten

    válasz rocket #7746 üzenetére

    Tudom, mit jelentenek a leírt szavak, ahogy a mögöttük megbúvó, leplezni próbált gondolatok is nyilvánvalóak, de pszich. elemzésbe nem mennék itt bele. ;) Nem arról van itt szó, hogy segít-e valaki, vagy sem.

    Nekem nincs problémám, a szart meg kidobom, nem könyörgök a gyártójának, hogy ízesítse. :P Megvettem egy hardvert, mint vásárlónak, miminális elvárásom, hogy hibamentesen működjön. A hibás terméket is visszaviszem a boltba, csak persze PC-userek többségének be lehet magyarázni, hogy a szart is el kell fogadni.

    Milyen infrastruktúrára gondolsz? Arra a sok milliónyi PC-re, amelyek tulajai rögtön jelzik, ha hiba van az alkalmazásban, és Ray javítja, és az egész ingyenes? Volt már hibás ATT, legutóbb az utolsó előtti, de az az előtti, és a csak pár nappal újabb is OK-s, nem kell hónapokig várni, hogy vajon jó lesz-e vmelyik.
    A JÓL FIZETETT cég (AMD) saját dolgozói miért várják el, hogy mások dolgozzanak helyettük? Mert akkor fizessenek nekem a hibakeresésért és -jelentésért. :(( (Vagy kedvezménnyel kapjak új VGA-t! :DDD ) A tököm tele már azzal, hogy MEGVÁSÁROLOK drága hardver-t v. szoftvert, aztán én végezzem el a fejlesztők (tesztelők) munkáját, ráadásul ingyen. :(( (Tipikus példa: STALKER: Clear Sky.) Te persze nyilván annak is örülnél, ha hazavinnéd az új kocsit a kereskedésből, aztán arra menne el az időd egy része, hogy visszahurcolászd időről időre ezt-azt javítgatni, amit a gyártási folyamat során elfelejtettek megcsinálni. :D :N
    Amiről meg írtam, az tény, hogy volt az elmúlt 4-5 évben 2 eltávolíthatatlan és upgrade-elhetetlen CCC (az egyikhez ők maguk adtak ki javítást, annyira nem létező hiba volt :P ).

    AMD-nek csak annyit kellene tennie, hogy 1X ír egy használható meghajtót a VGA-ira, és nem toldozgat-foldozgat egy egységessé össze soha nem álló kódcsomagot. Egy NORMÁLIS meghajtónak ugyanis hiba nélkül le kellene kezelnie az általa vezérelt hardvert. Már az is nagy lépés lenne mondjuk, ha nem ált. meghajtókat adnának ki, mert a legtöbb gondot az okozza, hogy éppen a foltozgatás miatt a régebbi hardverek támogatása romlik az új meghajtókkal, de hát ezúton is rá kell venni a usert, hogy vegyen új VGA-t, aztán szívjon azzal is. :((( Érdekes módon, ha feltelepítek BÁRMI más drivert, azt soha nem kell javítgatni, pl. a nyomtatóm 10 éve szolgál ki minden rendszerben, OS alatt, és szoftverrel, még sosem láttam olyan, hogy notepadban tudok nyomtatni, de Word-höz le kéne tölteni egy újabb drivert. :DDD (Ahogy régebben VGA-t is elég volt egyszer telepíteni évekre.) Szóval lényegében a felhasználók túlságosan is engedték elkanászodni a VGA-gyártókat.

    A vitát részemről lezárom, eleve más szempontból nézzük a dolgokat. Maradjunk a problémák megoldásánál. :R

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    Na, megtaláltam, amit kerestem, az ATI meghajtóinak "minőségét" illetően, hogy ne mondhassa senki: a levegőbe beszélek.

    Erről (is) beszéltem, amikor arról szóltam, hogy különböző beállításokkal (v. porgramokkal) két user homlokegyenest ellenkező véleményt alkothat ugyanarról a driverről. Ugyanaz az egyetlen tesztprogi, és beállításoktól/kártyáktól függően ide-oda csapong a meghajtó teljesítménye! (attól függően, hogy éppen hol foltoztak valamit). És egyeseknek ez teljesen elfogadható... :( :(((

    A telepíthetőségről/frissíthetőségről csak annyit mondok, hogy ha csak a drivert telepíti az ember a csomagból, akkor 99%-ban semmi gond, de a legbiztosabb a VGA-szűz, teljes partíció-mentés, mert ha megint kijönne egy bughalmaz, akkor az ember 5 perc alatt visszaállítja a rendszerét, amíg mások a rendszerpucolással v. reinstallal foglalják el magukat. :DDD

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Abu85 #7759 üzenetére

    Nem, még mindig nem a 3rd prog. a hunyó, hanem a szoftvergyártók.
    1: az ATI nem gyárt komplex drivert, vsz. megfelelő API-t sem.
    2: Vagy megfelelő API, v. szimpla lustaság miatt a játékgyártók nem programozzák le megfelelően a hardvert. Hát mondjuk régen, amikor magát a hardver gépi kódolták (cserélgethettem én ATI, S3Trio, meg nV kártyát ua. gépben, DOS-nak sosem volt baja :DDD ), kevesebb is volt a hiba, de aztán jött, látott, és döntött a Windows.

    Mindenesetre aki eddig megszabadult a CCC-től, és járulékos nyűgjeitől, mind boldog ATT-szal, leszámítva a szar monitor-t vásárlókat, akik kénytelenek a CCC képnyújtását használni a normális megjelenítéshez). :D 3rd progiban, mint írtam, annyi a veszélyforrás, amit ATT topicban szinte nap mint nap magam is tapasztalok, hogy a gyors megoldásra vágyó user megnéz 1-2 beállítást, és nem olvassa el a teljes útmutatót, aztán tényleg összekutyulja az egész rendszerét, VGA-hibák tömkelegével, de ez megint nem az ATT (v. Rivatuner, stb) felelőssége.

    Szerintem is bárki azt telepít, amit akar, én meg próbálok segíteni, és SOSEM javaslok olyan megoldást, amelyet én magam nem próbáltam ki. :R

    Pubszon: Elég csak a CCC-t, a már települt kiegészítő vackokat úgysem hagyja leszedni (Visual C++ csomagokat meg más progik is telepítenek, aztán az cseszhet be, ha ilyet távolítasz el), az ATT-t viszont letörli a fullos Catalyst-uninstall. CCC-t Vezérlőpultból is törölheted.
    De a legbiztosabb a teljes puc.

    Abu85: Te csak átmagyarázni próbálod a driver-problémát. Ha hardveres szűk keresztmetszet lép fel, az egyértelműen látszik, hiszen szűkül/tágul a beállítások változtatásával, de ez nem mondható el az ATI meghajtóiról, ergo szar a szoftver. Nincs ezen mit szépíteni, akár el bírod hinni, akár nem. Nem véletlenül megyek szépen fölfelé a beállításokkal, amikor tesztelek, ahol éppen rendben működik a driver, ott látszik is minden változtatás pontos hatása.
    Pl. mi a szűk keresztmetszet, amennyiben nem a meghajtó, ha egy szoftver simán fut 1680x1050-ben, ua. beállításokkal 1280x1024-ben viszont szaggat? (HD4650-nel tapasztaltam.) Csak költői kérdés, hogy gondolkodj el rajta, mert nyilvánvalóan az általad kizárt forrás (driver) a hiba. ;)

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Abu85 #7763 üzenetére

    A Catalyst egy összecsomagolt katyvasz, rutinok összeszórt halmaza, amelyhez mindig hozzácsapják a frissebb szoftverek támogatását. Ha nem így lenne, akkor egy 1X feltelepített meghajtóval évekig tudnád használni a gépedet, ahogy én is elvoltam anno az nV kártyáimmal, amikor netem sem volt, hogy letölthettem volna bármit. 1X telepítettem a rendszert, onnantól kezdve bármit tudtam használni. nV-nál ha van egy hiba, mert nyilván előfordulhat, javítják, és megint minden működni fog, nem úgy, mint az ATI-nál, ahol több régebbi játékom el sem indul, v. kilép, amikor be kéne kapcsolnia a 3D grafikát. Ilyenkor ATT-ban pl. el lehet játszani az újabb D3D/OGL eljárások deaktiválásával (nem mindig segít), míg CCC-rel cseszheted, és a játék árát sem fizeti vissza neked senki. A lényeg mindig az avultatás, hogy vegyél új hardvert, ez a piacgazdaság.

    Mit állít mást az ATT, mint a CCC? :F Tök uazt a hardvert vezérli, ua. rutinokkal mind2, csak CCC-ben a hülye user számára összezsúfoltak egy csomó mindent, ami aztán hibák tömkelegét okozhatja. Jobb programokban ezeket állíthatod te is, persze, hogy a saját felelősségedre. De attól, hogy ATT-t v. RivaTuner-t használsz, nem fog tönkremenni a kártyád, tuningolással meg CCC-rel is kifektetheted. Az a baj, hogy te, a jelek szerint, mindig a tuningra gondolsz, noha ez nem kötelező egyik programmal sem, ahogy a ventik levétele sem, amelyet sok nagyokos user szépen megtett akár CCC-ben is, hogy ne legyen hangos a VGA-ja, aztán meg is főtt neki.

    Ha bíróságon be tudod bizonyítani, hogy a gyári szoftver miatt nem tudtad hibamentesen használni a hardveredet, ezért voltál kénytelen más szoftvert használni, az a gyártó felelőssége, és abban az országban, ahol ez működik (segítek: nem Mo.), még azért is megbüntetik a gyártót, hogy nem nyújtott megfelelő támogatást a termékéhez.

    A bios-t illetően is tévedsz, ha ugyanis nem a bios módosítása okozza a hibát - ahogy az első HD4870-emmel történt - akkor továbbra is a gyártó felelőssége a probléma , ahogy a gyárból végül ki is cserélték. Az már más kérdés, hogy Mo-on is cserélték, csak a forgalmazónál úgy döntött valaki, hogy inkább eladja saját zsebre a kiutalt cserekártyát, és csinál nyilvánosan hülyét magából azzal, hogy saját maga bizonyítja be a gar. jogosságát. :DDD

    A macerák elkerülése végett én is amondó vagyok (nem is tudom, ?X mondtam különböző ATI topicokban), hogy pl. a bios-modot kerüljük, de ha valaki folyamatosan szív a CCC-rel, és a problémájára gyógyírt nyújt az ATT, én nem mondom neki, hogy inkább szívjon, mert megérdemli. Évek alatt több ezernyi embernek segítettem ATT beállításában (is), és senkinek nem ment tönkre a gépe tőle. De hogy csak CCC-t használjon valaki, azt nem fogom forszírozni, éppen, mert annak a hibáit is ismerem. :R

    UI: bocs a hosszú hsz-ok miatt, sztem akinek nem világos, amiről beszéltem, az ezután hanyagolja a driver v. user error, CCC v. más vitát. :R

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz katt777 #7765 üzenetére

    Gondolom nem rendelkezel NV-s géppel. Elárulom, hogy a régebbi játékokat főleg ATI-n játszom, bár van olyan is, amit a 9600 GT-n. ;)

    Az CCC-ben elég kikapcsolni a Catalyst AI-t. Még játszadozni sem kell. :)

    Mikor kapta meg az ATT fejlesztője a Catalyst driver specifikációját? Soha. Akkor hogyan tudja tökéletesen vezérelni a drivert? Ezen érdemes elgondolkodni. :))

    Dehogy gondolok én a tuningra. A kártya gyártója a szoftveres hibákért nem vállal felelősséget 3rd party program esetén. Egyszerűen nincs idejük kitesztelni, hogy a programok fejlesztői jól kezelik-e a funkciókat. Nyilván ha nem jól kezelik, akkor jönnek a hibák és jönnek a júzerek sírni a fórumra. De biztos nem a Rivatuner és az ATT okozta, azok a srácok specifikációk nélkül képesek a tökéletesre. :DDD Kész programozóistenek.

    Baromira nem. A gyártó felelőssége, addig ér, amíg te a gyári BIOS-t és szoftvert használod. Ha valami hibád van, akkor szólsz nekik és javítják. Ha 3rd party programhoz nyúlsz. Onnantól mossák a kezüket.

    Nagyon nehéz egy szervíznek megállapítani, hogy frissítetted-e a BIOS-t. Ha könnyű lenne visszavágták volna hozzád a kártyát. A BIOS esetében a gyártó felelőssége a saját BIOS-áig terjed ki. Ha te nyúlsz bele, akkor köszönik szépen. A forgalmazó sem véletlen adta el. Elküldték a fenébe a gyárból. :))

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • katt777

    félisten

    válasz Abu85 #7766 üzenetére

    No, akkor meséld el, hogyan fut a Republic Commando HD4870-en! :DDD Némelyik más játékban meg szimplán csak szoftveres megjelenítésem van 3D helyett.

    Esetleg úgy, hogy pontosan ismeri a hardvert és az API-t, és tud programozni. Érdekes, hogy minden ATI topicban a CCC miatt sírnak a userek, soha nem az ATT miatt. :P :)) Csak mert a CCC készítőinek sincs idejük kitesztelni a szoftverüket, ergo semmilyen előnyben nincsenek. :D Nyilván azon sem gondolkodsz el, hogy az ATT miért fér el pl. 2MB-ban, meg azon sem, hogy ha a készítője nem segítene X millió embernek évek óta, már rég felkopott volna az álla, és nem foglalkozna az egésszel, mert az egész net-közösség tudná, hogy szemetet csinál. A valóság pont az ellenkezőjét mutatja, hiába próbálják fizetett reklámemberek (pl. ATI forgalmazók) befeketíteni. Aztán az sem jut eszedbe, hogy ha a CCC tökéletes, akkor vajon miért érzik szükségét az ATI vásárlói, hogy más segédprogramot használjanak. :U

    Még a neked szóló hsz-okat sem veszed figyelembe a témában. Ugatod, hogy semmi ATT, csak CCC, miközben előbbivel számos embernek rendben megy már a gépe, amíg te CCC-rel semmiféle megoldást nem tudsz javasolni a gondjaik megoldására (sem itt, sem más ATI topic-okban nem nagyon hemzsegnek CCC-megoldásokról szóló hsz-aid), csak hajtogatod, hogy a CCC jó. :( (Olyanoknak, akik ATT-t fel sem telepítettek, v. más 3rd progit.)

    A gar. törvényeket egyszerűen nem ismered ezek szerint, de még azt sem értetted, amit mondtam (tudod, a mondatok nem véletlenül szerepelnek bizonyos sorrendben :P ): már cserélték a hiba megállapítása után, és kiutalták a cserekártyát, azt adta el valaki. Én hajtottam ki a gyári vizsgálatot, ahol igazolták az igazamat, és megkaptam a cserekártyát.

    Felfogóképességedet segítendő idézem magam az előbbi hsz-ból: "akinek nem világos, amiről beszéltem, az ezután hanyagolja a driver v. user error, CCC v. más vitát". :R Én mindenesetre megyek vmi értelmesebb dolgot csinálni. ;)

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • rocket

    nagyúr

    válasz katt777 #7749 üzenetére

    "Tudom, mit jelentenek a leírt szavak, ahogy a mögöttük megbúvó, leplezni próbált gondolatok is nyilvánvalóak"

    Nekem ugytunik fogalmad sincs, ezert kepzelegsz olyan dolgokrol ami nincs benne abban amit leirtam.

    "de pszich. elemzésbe nem mennék itt bele."

    Szoval te akkor valojaban egy pszihologus, es driver szakerto vagy :DDD

    "Nekem nincs problémám, a szart meg kidobom, nem könyörgök a gyártójának, hogy ízesítse."

    Latszik az alairasodbol.

    "Megvettem egy hardvert, mint vásárlónak, miminális elvárásom, hogy hibamentesen működjön."

    VGA pont nem olyan hardver ahol ez mint minimalis elvaras realis, szoftverrel mukodik, abban meg mindig benne van a hiba lehetosege, foleg mivel vegtelen variacioju komplett PC hardver van.
    Ilyen dolgot egy Braun borotvatol varnak el, ha azt lehet egyatalan hardvernek nevezni.
    Szoval abbol amit leirtal ugytunik a hiba benned van igazabol az elvarasaid miatt amik nem realisak.

    "A hibás terméket is visszaviszem a boltba, csak persze PC-userek többségének be lehet magyarázni, hogy a szart is el kell fogadni."

    Hardver hibas termeket visszavihet barki nyugodtan, szoftver hibakkal oda allitasz (ami nem a hardver elromalasanak a kovetkezmenye), akkor ugyse tesznek semmit sehol se a vilagban, ilyenkor jon az ugye ha elegedetlen vagy a termekkel megvan a lehetoseged eladni, es masra valtani.

    "Milyen infrastruktúrára gondolsz? Arra a sok milliónyi PC-re, amelyek tulajai rögtön jelzik, ha hiba van az alkalmazásban, és Ray javítja, és az egész ingyenes?"

    Elvagy tevedve, nehany ezer felhasznalorol van szo max., tobb lenne akkor megerne neki ezt penzert csinalni, es akkor lenne hardvere mindig, es nem csak "vakon" kene betegye a tamogatasat, ami ugye magyarul azt jelenti nem tesztelte.

    A kovetkezo reszet nem sikerult dekodolnom mit akarsz ezzel mondani, az meg, hogy autoval hasonlitgatsz egy hardvert ami szoftverekkel egyutt mukodik meg :DDD :))

    "AMD-nek csak annyit kellene tennie, hogy 1X ír egy használható meghajtót a VGA-ira, és nem toldozgat-foldozgat egy egységessé össze soha nem álló kódcsomagot."

    Hasznalhato meghajto mindig is az volt, attol mert vannak hibak benne meg nem lesz hasznalhatatlan.

    "Egy NORMÁLIS meghajtónak ugyanis hiba nélkül le kellene kezelnie az általa vezérelt hardvert."

    Mivel tokeletes driver nincs, es sose nem is lesz VGA eseteben, igy megint magadba kellene nezni inkabb, mert olyan dolgot varsz ami sose fog megvalosulni, legyen az AMD, NV, Intel, Maxtor, S3 stb.

    "Már az is nagy lépés lenne mondjuk, ha nem ált. meghajtókat adnának ki, mert a legtöbb gondot az okozza, hogy éppen a foltozgatás miatt a régebbi hardverek támogatása romlik az új meghajtókkal, de hát ezúton is rá kell venni a usert, hogy vegyen új VGA-t, aztán szívjon azzal is."

    Koszontelek a valo vilagban, tudod ugy hivjak kapitalizmus, van X cegnek egy uj termeke, nem fog prioritast elvezni a regi, de senki nem kotelezi, hogy feltelepisd a legujabb drivereket.

    "Érdekes módon, ha feltelepítek BÁRMI más drivert, azt soha nem kell javítgatni, pl. a nyomtatóm 10 éve szolgál ki minden rendszerben, OS alatt, és szoftverrel, még sosem láttam olyan, hogy notepadban tudok nyomtatni, de Word-höz le kéne tölteni egy újabb drivert."

    Nyomtatot egy VGA-hoz hasonlitani megint nem azt mutja erted is mirol irsz.

    Teljesen elterelted a temat evvel a hozzaszolasoddal is, elojott itt mar minden, de a hozzaszolasod alapjan egyertelmu lett szamomra, hogy a hibat magadban kell keresni, mert olyan elvarasaid vannak amit egyetlen VGA-val foglalkozo ceg se tudna soha kielgiteni.

    "A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

  • katt777

    félisten

    válasz Abu85 #7768 üzenetére

    Dehogynem tesztelik, csak nem eléggé. Te sem gondolhatod, hogy 1 hónap alatt el lehet készíteni egy VGA-meghajtót. Emléxem, nV-s koromban kijött pár havonta egy meghajtó, és az jó volt. Ennél többet nem várna az ember.

    1. Mutasd meg nekem, hol lehet hőmérséklet-függő ventilátor beállítást készíteni CCC-ben, amit a userek 55%-át kényszeríti ATT-ra. :P És ne azt válaszold, hogy az gyárilag jól van beállítva, mert nem is lehet, annyiféle ház és konfig van a világon.

    2. A userek további 40%-át kényszeríti ATT-ra az ATI kártyák szükségtelenül magas fogyasztása/hőtermelése, ezt hol lehet szabályozni CCC-ben (alulhajtás)? Ezt már sokan, sokféle kártyán kiteszteltük: olyan órajelekre állítják be a 2D-t, amelyekkel a legtöbb selejtes alkatrészt lehet eladni úgy, hogy még rá lehet fogni egy kártyára, tudja a powerplay-t. A legtöbb ATI kártya gon/hőtermelés/szükségtelen + fogyasztás nélkül üzemel alacsonyabb feszültségen és órajeleken, mint a gyári, de azért mindig akad olyan, amelyik nem, egészen a gyári 2D beállításig. Ott van még a levett órajelekkel történő állandó képugrálás is, ami a HD4870-ek alapvető baja volt, és ATT-szal rögtön megszűnik. Amikor aztán ember megnézi egy igényesebb (válogatott) VGA bios-át, ott rögtön látja, hogy bizony ott gyárilag is alacsony értékekre vették le a 2D beállításokat. HD5-ös széria tűnik ebből a szempontból az első általánosan normálisnak, úgyhogy legalább ezt a problémát le lehet tudni idővel.

    Hát semmiképpen ne azt írd, hogy biztosan vmi 3rd progi cseszi el a rendszerüket, mert bepipulnak rá, főleg azok, akik baj esetén rögtön OS reinstallt csinálnak, és pusztán driverből is ua. hibákat látják. :DDD :R Akkor aztán küldik el az ATI-t a qrwa anyjába (jogosan), és eszükbe sem jut legközelebb ilyen kártyát venni.

    twine: Én mindenkit óva intek a bios-cserélgetéstől, mert az még a modnál is rosszabb, gyakran végzetes is lehet. Sokan sajna azt hiszik, hogy mert 2 kártya ref-nak néz ki, attól már egyformák, és a bios-aik cserélhetőek. Mindenesetre az eladott HD5xxx kártyákon szerintem már 90%-ban ASUS bios van, bárki gyártotta is őket. :DDD
    Viszont akkor mit mondasz annak, akinek gyárilag szar a bios-a, anélkül, hogy bármivel szórakozott volna, egy más bios-szal meg rendben megy a cucc? HD3870-eknél volt ilyen, és rendre mindenki tette föl a HIS bios-ait a rakoncátlankodó VGA-kra. Szóval ez azért alapból megint a gyártók felelőssége: alapos tesztelés nélkül piacra dobnak mindent, hogy mielőbb maximalizálják a profitot. Én már csak ezért is drukkolok az nV-nak, hogy ha már ennyit nyűglődnek a DX11-es kártyáikon, alapos munkát végezzenek.

    rocket: Rabszolga-mentalitással nem vitatkozhatom: "VGA pont nem olyan hardver ahol ez mint minimalis elvaras realis, szoftverrel mukodik, abban meg mindig benne van a hiba lehetosege, foleg mivel vegtelen variacioju komplett PC hardver van." Én továbbra sem vagyok köteles bárkitől elfogadni a hibát, ahogy arra sem, hogy aki szar munkát végez, mivel próbálja magyarázni (még ha a világ összes VGA-gyártója is erre próbálna kondicionálni). Nincs végtelen számú konfig, csak egy VGA, meg a vezérlése. Attól, hogy egy VGA-gyártó nem képes egy minimális elvárást teljesíteni, nem én vagyok a hibás. :P Arra próbáltam rávilágítani, hogy az életben az ember elfogadható munkát vár a pénzéért, bár ha neked olyan munkád van, amelyben a főnököd v. az ügyfeleid nem szólnak az állandó hanyagságodért, megértelek. :R

    Pubszon: Hát persze, magától nem csinál az semmit! :DDD Ha az alapoktól kell felépítened az ATT beállításokat, azt javaslom, nagyon figyelmesen rágd át a leírást!

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz #19617792 #7778 üzenetére

    Francokat. :N Sosem gondoltam, és nem is fogom, hogy bárkinél többet tudnék mindenről, egyáltalán nem erről van szó, ahogy itt menet közben vitázunk is olyanról, amiről lehet. De az szent igaz, hogy fölösleges vitatkozni olyanokkal, akik nem fogják fel (nem is akarják), miről beszélek:

    Az az elvárásom, hogy ha fizetek valamiért, az rendben működjön.

    Senki nem kényszeríti a gyártókat, hogy pár havonta elavultassák a termékeiket, így egyhez se tudjanak megfelelő szoftvert írni (ami nélkül ki sem adhatnák a hardvert). De mint arra rocket is rámutatott: ez a piacgazdaság, így a legnagyobb a profit. Mivel a jelen állás szerint a fogyasztók (és véletlenül sem vásárlók) elfogadják a diktátumot, szabadon tehetik. Autóknál is hasonló a helyzet, meg sok más téren, de ettől még nem állok be a sorba, amelyben mindenki buzgón bólogat, és örvend, milyen jó a sok hiba, és ezért szívesen fizet is egy rakás pénzt azoknak, akik kvázi meglopják. :DDD

    Belemagyarázni sem kell semmit abba, amit mondok (persze másképp nem lehetne belekötni); én egyszerűen kíváncsi vagyok az nV válaszára DX11 fronton. Azért van jó ideje ATI kártyám, mert a driver-hibák ellenére sok mindenben jobbak a riválisoknál.

    Részemről a továbbiakban tényleg maradok a szakmai hsz-oknál. :R

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • siriq

    őstag

    Hali

    Szoval csak megemlitenem a gondolataimat az elolvasott hszk utan.

    Hirtelen. Sajna en sem szimpatizalok az ATI drivereivel(jo regen hasznalom mind a ket oldalt). Valahogy nekem(es sokan masoknak) tobb problemam akadt az ATI driverekkel(nem NV-s tamadas csak leirom a velemenyem). A CCC-rol nem is beszelve. Az egeszet ujra iratnam az ATI-val. Az hogy KATT777 ajanlott egy 3rd party progit amivel le lehet pucolni a regi drivert, nem akadnek ki. Egyszer mert millio ember hasznalja, masik hogy ha esszel hasznalod akkor mukodik. En spec. mindig igy pucolom le a regit.

    A masik hogy, ha megveszek egy uj vga-t, akkor elvarom hogy hibamentesen mukodjon, Ahogy ez kiderult nem igy van(a haverom is belefutott ebbe). Semmi szurke ill stb szinu kephalal, illetve nagy mouse nem fogathato el szamomra(foleg hogy a kiadasatol szamitva fent all ez a hiba). (tudom van hotfix, de rengeteg embernel semmi hatasa az emlitett problemakra)

    A tobbi dologra inkabb nincs kedvem kiterni. Nagyon sok hianyossag van amit az ATI-sok potolhatnanak.

    Nagyon jo VGA lenne az ATI muhelyebol (2000 szeriatol )ha tobb figyelmet forditananak a driverek irasara ugy hogy az eroforasokat is figyelembe vennek. (foleg ha az igereteket is teljesitenek belathato idon belul)

    Annak meg nincs ertelme, hogy valaki megemliti a 3rd party programok hasznalatat es elkezdunk "szembe pisilni" ennek hallatan.

    szerk: ez egy egyeni velemeny, nem kotelezo egyet erteni vele.

    [ Szerkesztve ]

    Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

  • rocket

    nagyúr

    válasz Abu85 #7795 üzenetére

    "Onnantól kezdve, hogy módosítod a BIOS-t vagy feltelepítesz a gépre egy driverrel kapcsolatos 3rd party alkalmazást, a gyártó nem felel a géped sebességéért és stabilitásáért, mert csak a saját drivercsomagjait tesztelik ki."

    Hagyd a fenebe, vannak akik csak azert se akarjak megerteni a lenyeget :)
    Dehat mit varsz olyan "szakertoktol" akik szerint az AMD sajat maga altal keszitett drivereinek az eltavolitasi, es telepitesi ajanlasa a marketing resze ;]

    "Meglepően sokszor kiderült, hogy nem a driver volt a ludas az egyes problémákért, persze a köpködés ment."

    Legutobb az AVP flashlight hiba volt ilyen, nehanyan rogton az AMD-t fikaztak (az NV-t nem is tudtak volna mert DX11-ben volt csak a hiba, oda meg meg nincs hardveruk), aztan kiderult ugye, hogy a viragbolti verzio hibaja.
    Errol a Nesquik kakao reklam szlogenje jut eszembe "igyal megegyet, es fogd ra a nyuszira", PC-re levetive lehetne "talalj egy hibat, es fogd ra a VGA driverre" :)
    NFS:Shift eseteben is rengetegen az AMD-t szidtak, pedig koze nem volt a driverhez a sebesseg problemahoz.

    Siras, nyafogas, karogas helyett akinek nem tetszik a helyzet van lehetosege tenni ellene, elso korben mivel az AMD kartyak nem tudjak a felhasznalok gondolatait tovabbitani, igy ha gond van be kell jelenteni, ez se garancia arra, hogy sikerul majd reprodukalni a hibat, de legalabb az esely megvan es akkor javitani fogjak, a masik lehetoseg nem kotelezo AMD kartyakat hasznalni akinek nem tetszik a helyzet adja el, es vegyen NV kartyat.

    "A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

  • Robi BALBOA

    őstag

    Üdv

    Akadt egy kis gondom, eddig a 9.12-es driver volt fenn, az ati saját progijával leszedtem és feltettem a 10.3-at, de az újra telepítés után maradt a catalyst verzió 9.12, hogy kell megcsinálni hagy az is cserélődjön újra? (a 9.10-ről amikor váltottam 9.12-re akkor magamtól rájöttem valahogy, de azóta kiment a fejemből, hogy mi volt a trükk)

    Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

  • BeLucZ

    addikt

    Illetve lenne még 1 problémám, ami nagyon rejtélyes!
    Felraktam most a legújabb flash 10.1 bétát meg ugye a cata 10.2 van fenn és xp van a gépen 4870el!
    win 7 alatt régebben rendesen gyorsitotta a videokat youtubeon a hdkat, de most van 1 hely ami nagyon zabálja a gépet, pedig eddig ilyen max 15 % os gpu loaddal találkoztam!

    http://www.youtube.com/user/trubritar

    ezen a webhelyen ha 1080p-t nézek most akkor a gput 60%ban mig a procit 25 %ban használja kicsit elég vicces hogy ekkora erőforrást nyel el egy szar flash hd video!Máshol nincs nagy gond, pl media player classic jol játsza a hd vidiket, de vmiért ezt nem értem hogy eheti ennyire a vidkarit, vagy a drivernél van szarság vagy a legujabb flash béta szar

  • Petya2900XT

    aktív tag

    Helló emberek!
    Lenne egy igen idegesítő problémám.Napokban játszottam az MW2-vel és igen érdekes képhibák jelentek meg a monitoromon....fekete négyzetek random a monitoron.Nem érdekelt különösebben a dolog,mert pár sec után eltűnt.Ma kapcsolom be a gépet és maga a BIOS képen is fehér csíkok jelentek meg és azóta azaz többször újraindításra sem tűntek el.Ha belépek a BIOS-ba a kép viszont tökéletes.Gondoltam,biztos valamivel összeakadt a csataliszt,így gondoltam újrarakom...letöröltem és utánna ahogy felraktam az újat és bootol a gép jött a hidegyzuhany,amikor adná be az asztalt a kép elmegy és kékhalált kapok amiben azt tudatja velem azt XP,hogy "Az "ati2dvag" (azthiszem ez a neve) végtelen ciklusba futott valószínűleg a program telepítése közben hiba lépett fel vagy az eszköz hibásodott meg".Ezek után már csak úgy jutok el a XP-be,ha legutolsó helyes konfiggal indítok,de akkor letiltja a drivert.
    Ott vagyok ahol a part szakad valószínű,hogy kihalt az 1éves 2900XT-m? :F
    Előre is köszönöm a válaszokat! :R

    //6800K+1070–XboxOneX—PS4–Switch\\—GamingEmpire

  • potyi23

    senior tag

    hi.szerintetek erdemes graf drivert cserelnem a mostani driverre.?Utoljara szeptemberben tettem drivert fel,es meg mindig az van fent.Azert gondolkoztam a cseren,mert a alien predator kilep a video utan.Vagy eleg volna csak hotfixet ujat feltennem?

  • darthimp

    csendes tag

    válasz katt777 #7886 üzenetére

    Igazad van :R 1152x864 -ra gondoltam. A monitorom Samsung Syncmaster 763. Tehát nem spéci. A driverrel mindössze annyi a gond,hogy XP-re készült és a Win7 nem telepíti fel.
    Amúgy a monitor ajánlott felbontása 1152x864x77Hz amit bír a driver feltelepítéséig. Sőt míg Xp-m volt minden rendben ment. Ezért nem értem.Megpróbálnám az ATT-t ha tudnám mi az. :DDD

    [ Szerkesztve ]

    NGZ

  • tom956ster

    aktív tag

    Üdv mindenkinek!

    Szakemberek tanácsára lenne szükségem, sok keresgélés és nem találs után kérdezek:

    Adott egy gép: Win 7 prof, AMD X2 proci, 2 gb ram, Asus alaplap ( http://www.asus.com/product.aspx?P_ID=ef0qgvMIwOUagAVl&templete=2 ) a lapon egy ATI HD4200-es integrált kari van, adott egy Philips monitor, 1440*900 felbontáson és egy másik helységben egy Samsung Full HD lapostévé.
    Az alaplapi videókarival szeretném kihajtani a két megjelenítőt egyszerre, lehetőleg klónozva, mert más módon nem tudom használni. Videót szeretnék mindössze nézni, de eddig ez nem jött össze.
    Akármelyik Ati Catalyst driver van fenn, ha 20adjára összetudom hozni, hogy a tv-n is legyen kép, max kiterjesztett asztal van, de az nekem nem elég, mert a dolgozóból marhára nem látom mit csinálok a kiterjesztett asztalon ugye :(
    Nagyon megköszönném, ha valaki hozzáértő elmagyarázná lépésről-lépésre mit tegyek, mit töltsek és telepítsek. Már próbáltam egy Nvidia 240es karival is, de meg se nyikkant a Full HD tv, mégcsak kiterjesztett asztalként sem. A monitorról meg úgy eltűnt minden, mintha az lenne ezekután a kiterjesztett asztal. Nem értem, nem vagyok számítástechnikus, de nem gondolom, hogy ennek ennyire nehéznek kellene lennie.
    Esetleg a Catalystal lehet a gond?
    Sorry ha rosz helyre ment ez a kérdés, de ezt találtam a legkézenfekvőbbnek.
    Mindekinek köszönöm a segítséget előre is!!!
    Üdv, Tom

    3D civil engineer / Dell Precision M7720 /desktop workstation: Gigabyte GA-Z170XP SLI | i5 6600k | 2x16 GB Jigsaw|2 x ASUS GTX 1060 6GB | Server: HP Gen 8 Microserver

  • BeLucZ

    addikt

    miért van az hogy 512 mb-s sapphire 4870el játszom és először meg tök jol a game 35 45 fpssel, majd ha meghalok ujratöltésnél lemegy 26ra ugyanannál a jelenetnél!cata 10.2 van fenn és win7, driver gond lehet?vagy az 512 vram miatt?1920x1200ba tolom max közelben

    battlefield bad company 2-ről van szó

  • Thrawn

    félisten

    válasz katt777 #7952 üzenetére

    Lehetek kivétel egy 3850-nel? :D
    Minden hónapban felrakom az új drivert mikor kijön, és sosem volt még gondom egyikel sem. Se XP, se Vista (x64), se Window 7 (x64) alatt.

    Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

  • katt777

    félisten

    válasz BeLucZ #7968 üzenetére

    Igen, de nem feltétlenül. HD48xx topicban már több játék akadt (Dragon Age, CoD5, Mirror's Edge, stb.), amely megjelenítési hibákat produkált vele (de ilyet nem, mint amit írsz), 9.12hotfix eddig megoldotta a problémákat. Esetleg crack-elt, és rossz... :U (Nem ritka.) Driver-frissítés előtt rendben ment?

    Giii: Nem feltétlenül kellene warezt "hangosítanod", ill. amíg "tört" játékod van, addig azt sem tudjuk, nem az okozza-e a hibát, mert az is gyakori.

    siriq: Ismerem én jól az XG drivereket, magam is szoktam ajánlani, de ők is csak a 9.12-nél tartanak (vsz. az újabbakkal nem tudnak mit kezdeni :U ), az meg a ref.-ból is jó, legalábbis a hotfix. 9.9 meg annyira jó, hogy abból, ha jól tudom, nincs is XG, és pont ez a 2 a legjobb HD4xxx szériára. HD3870-em is jó volt minden alá az utolsó (8.7) HD3xxx meghajtóval, amíg le nem cseréltem.
    A gyári álláspontot meg lehet ismerni a gyártótól magától, ezt szajkózni merőben értelmetlen bárkitől (bár vallási alapon kétségtelenül bír némi jelentőséggel :D ). De most gondolj bele, mit kaptam volna a fejemre itt, ha ráadásul még modolt meghajtót is ajánlok! :Y :DDD
    Azt el is feledtem tegnap írni, hogy OK, hogy valamennyire javult a Heaven OGL támogatása, csakhogy míg 9.9-cel 38FPS-t teljesített, 10.2-vel 17 körül... :U Azért ez sem semmi. :(((

    errorcode06: Miért szedsz le bevált meghajtót? :F Amúgy a gyártó oldalán találsz régebbi meghajtót, esetleg tweakforce.com-on, és a régebbi ref. meghajtók is letölthetőek, párszor már belinkelték a topicban.
    Nem a driver sweeper okozza a hibát, ráadásul az pár core-fájlt le sem szed (látható a listában, ha pucolás és restart után újra futtatod). Ha viszont pucolás és install között nem restartoltad a gépet, az okozhat gondot, mert akkor újraindítás után az új meghajtó fájljaiból távolít el.

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • pepita79

    csendes tag

    Sziasztok!

    A problémám a következő lenne:

    Idáig csak winXp-t használtam,gondoltam váltok win7-re.
    Telepítés után mindent felismert,telepített kivéve a videókarimat.
    ( Sapphire Ati HD 3850 Agp 512 MB GDDR3 )
    Próbáltam több catalystot,egyikkel sem működött.A driver felment hiba nélkül,de ujraindítás után letiltotta a videókártyát.
    Vistanal ugyan ez volt.
    XP-nél semmi probléma,most a 10.2 catalyst van rajta.
    Aki tud valami megoldást kérem írjon.

  • katt777

    félisten

    válasz Mika1227 #7981 üzenetére

    Fesz-csökkentéssel is csökken a fogyasztás. Egyes karik csak a gyári értékekig bírják (hardver lock), másokat viheted tovább lefelé.
    Nem, nem árt. Video-lejátszásnál lehet gondja (zöldkockásodás), mert ez nagyon 2D, ez esetben célszerű egy 300-500/400-600MHz-es profilt készíteni videólejátszókhoz, ill. persze régebbi/igénytelenebb játékok sem kell, hogy zabálják az áramot. BS2 nálam 500/600MHz-en 47FPS fölött fut 1.143V-on, venti 0% (1000RPM), de néha picit feljebb megy, VGA max. 55°C. A sima 3D mód is elmegy a legtöbb HD487/90-en 1.203V-on, csak tuninghoz kell a gyári 1.263. Mindez hűvös gépet, ill. anyagi megtakarítást eredményez.

    BraveHeart: Utolsó HD4xxx: 9.9, első HD5xxx: 9.10. HD4-en 9.9 oldja meg a legtöbb gondot, 9.12hf-szel ez az első hiba, amelyről hallok (leszámítva a 9.10-től szar RAM-kezelést HD4 karikon).
    BFBC2-nél hibás crack eredménye az irányítás meghülyülése, havernál láttam! :DDD

    belaazallat: 10.2hotfix, legalábbis a kurzor-hibák miatt mindenképpen.

    honda23: Én értem, hogy te mire írtad, csak neki AGP-s karija van, neked meg nem, és én elsődlegesen az AGP-hibára gondoltam, amely miatt külön drivereket (javításokat) szoktak kiadni. Persze, hogy nem feltétlenül az a hiba. Pl. én ahány gépre telepítettem W7-et, egynél sem lépett föl ez a probléma (egyben sem AGP-s kari volt).

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • okay

    aktív tag

    Hello!
    Egy problémám lenne. CRT-m van. CCC-ben a monitor tulajdonságainál a jellemzökben a max frekveneciát be tudtam állitani 85Hz-re. HD5850es vga, több driver. De a windows adapterben és a CCC kijelzö kezelöben is 60Hz max. HD4870-el semmi gond nem volt.
    Probáltam a monitort másik gépen ott jó, ezen a gépen meg egy másik monitor jó , utánna a monitor drivert is felraktam de semmi, 60Hz max.
    Win7 és XPSP3-n is ugyanez a helyzet.

    Nagyon jó Football Manager: http://www.powerplaymanager.com/r421088

  • lsc

    nagyúr

    válasz okay #8005 üzenetére

    Valakinél hasonló helyzetben a monitor kábel volt a gond, annak a cseréje megoldotta a frissítési frekvencia gondot. Monitor "driver" gondolom fent van .

    Az élet kegyetlen .

  • T 1000

    aktív tag

    Sziasztok! A következő a problémám: van egy XFX 4830-as videókártyám, most lesz 1 éves. Tegnap úgy gondoltam, frissítem a drivert, letöltöttem a hozzá valót az ATI honlapjáról. Telepítés után, amikor újraindul, egyből beáll 600x800-as felbontásra és kiírja, hogy a driver nem támogatja a videókártyámat. Nem egyszer csináltam már ilyet, de sosem volt más ATi kártyával problémám, ha felrakom a gyári drivert, azonnal minden okés. Ezt tettem fel: 10-2_xp32_dd_ccc_wdm_enu.exe Mi lehet a tipli?

  • creedszl

    aktív tag

    válasz katt777 #8039 üzenetére

    ha jól sejtem harveresen...
    most felraktam a 9.12-t és egyenlőre nincs vele gond...fél év után is még elég beteges az 5-ös szária drivertámogatása....

    Hulligaaan

  • maflame

    aktív tag

    válasz katt777 #8084 üzenetére

    Köszi, nekem nincs bajom a mostanival (10.2) csak kiváncsi voltam.
    Ez márc 11-én került fel, van egy előző "ati86931_Win7Vista_RC1.zip"-nevű ami márc 3-án, azt gondoltam, hogy az lehet a 10.2, ez meg már a 10.3.
    Nekem a S.doctor problémákat okozott, azóta hanyagolom az asus-os dolgokat, illetve a drivereik biztosan jók de ha a catalyst-ekkel nincs problémám, akkor nem nagyon variálgatok.

  • Darth_Revan

    veterán

    Sziasztok!
    Még csak 1 napja vagyok ATi tulaj, ezért tudna valaki javasolni egy jó Windows XP drivert AGP-s Sapphire Radeon x1950 PRO-hoz ?:)
    DOOM 3-al szeretnék játszani, de 9.2 és 10.2 Catalyst-nál a játék el se indul, mielőtt bejönne bármi is kiírja, hogy "A DOOM 3 hibát észlelt, ezért leáll. A kellemetlenségekért elnézését kérjük."
    (Furmark is ugyanezt csinálja)

    8.9 Catalyst-al már addig sikerült eljutni, hogy kiírja a DOOM 3, hogy "WARNING: idChoiceWindow::InitVars: gui 'guis/mainmenu.gui' window 'SNDBPrimary' references undefined cvar 's_driver'
    Couldn't read ../base/xpkey.
    session initialized"

    CS:S és WoW megy gond nélkül.

  • C1trom

    tag

    Remélem 10.3-ban már lesz profil bad company 2-höz.. most van egy két apró idegesítő artifact a játékban. (Semmi komoly, vagy játszhatóságot érintő, de ilyesztő, mert olyan jellegű artifact-ok mintha hardveres memória hiba lenne, de sok ember jelentett hasonló hibát még NVidia kártyával is, és csak ennél a játéknál jön elő, és csak bizonyos helyeken szóval remélhetőleg tényleg, csak driver hiba.)

    Az se gond, ha a teljesítmény is javul, bár az már most se rossz.

    Ami még idegesítő (és könnyen lehet hogy a játék hibája) hogy az anti aliasing nem működik rendesen.. úgy tűnik hogy az AA csak a karaktereket, járműveket meg ki tudja még mit érint, viszont ami a képernyő nagyobb részét tölti ki, maga a környezet, az ugyanolyan cakkos mint 0 AA-al. Jó lenne ha találnának AMD-nél vmi varázslatot, amivel rá ehet erőszakolni vmi rendes AA-t.

  • Oliverda

    félisten

    Felraktam a 10.3a-t.

    Dirt 2 alatt:

    10.2 WHQL - min: 38.87 avg: 46.83

    10.3a - min: 44.30 avg: 54.35

    Nem rossz. ;] Tényleg majdnem megvan a +20% amiről beszéltek. Azért ez derék egy sima driver frissítéstől. :R

    Ezzel párhuzamosan belefutottam egy érdekes problémába. Amikor fut a Firefox és nyitva marad mondjuk egy Youtube videó akkor az órajelek így állnak:

    Ezzel még nem is lenne gond mivel gondol a HW flash gyorsítás miatt emeli fel őket viszont ha ilyen állapotban indítom a Dirt 2-t akkor valszeg beragadnak az órajelek, ergo nem tekeri fel őket max.-ra. Ezt onnan vettem észre hogy jóval gyengébb eredményeket adott ilyenkor a Dirt 2. Mondjuk a megoldás egyszerű, be kell zárni a Firefox-ot vagy a flash-es tabokat játék előtt. :D

    [ Szerkesztve ]

    "Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz GJ70 #8154 üzenetére

    Ha nem számít a WHQL aláírás, akkor a 10.3a a legjobb driver. Itt lehet elérni. Egyéb esetben 10.2.

    Érdemes mindent a játékon belül állítani, mert a driver is így van kalibrálva. Ha valami baj van a játékban, textúrahiba, stb. Akkor a Catalyst AI-t kell Off-ra rakni. Az sokszor megoldja a gondokat.

    A drivert rá lehet telepíteni a másikra, csak nem éri meg, mert problémák lehetnek. A driver sweeperes megoldás sem a legjobb, mer az is hibákhoz vezethet.
    Van a Catalystnak alapértelmezett uninstall rendszere. Azt a vezérlőpult programok törlésénél lehet elérni. Ott kell törölni a drivert, de nem kell csökkentett mód. Egy újraindítás után lehet telepíteni az új drivert. Ez a hivatalos menete a frissítésnek.

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • pszichiater

    senior tag

    válasz Abu85 #8156 üzenetére

    Azt hol kell kikapcsolni?

    Érdemes mindent a játékon belül állítani, mert a driver is így van kalibrálva. Ha valami baj van a játékban, textúrahiba, stb. Akkor a Catalyst AI-t kell Off-ra rakni. Az sokszor megoldja a gondokat.

    köszi

    "Idegeskedni annyit jelent, mint mások hülyeségét saját magunkon megtorolni....."

  • hali01

    őstag

    Sziasztok!
    Segítséget szeretnék kérni.

    Kicseréltem a videókártyát egy 2600Xt-ről,2900Pro-ra.
    Azóta nem tudok teljes képernyőn videót nézni és egy bizonyos játékkal (Resident evil 5) játszani.Amit már háromszor végig játszottam,gond nélkül a régi kártyámmal.Mert folyton driver hibával leáll és kidob a játékból.A videónál is megáll a kép egy időre,a hang megy tovább,majd kis kihagyással a kép is folytatódik.De van olyan játék (Dirt2) amit szintén a kártya csere előtt telepítettem,és az megy gond nélkül.
    Próbáltam a 9.1 és az új 10.2 catalist-ot és most a 10.1 van fent,de a hiba nem múlik.

    Az esemény naplóban ezt találtam:

    A hibát okozó alkalmazás neve: RE5DX10.EXE, verzió: 1.0.0.129, időbélyeg: 0x4a531c50
    A hibát okozó modul neve: atidxx32.dll, verzió: 8.17.10.252, időbélyeg: 0x4b22ae0a
    Kivételkód: 0xc0000005
    Hiba pozíciója: 0x00205ef5
    A hibát okozó folyamat azonosítója: 0x1100
    A hibát okozó alkalmazás indításának időpontja: 0x01caca0057a6a227
    A hibát okozó alkalmazás elérési útja: D:\games\CAPCOM\RESIDENT EVIL 5\RE5DX10.EXE
    A hibát okozó modul elérési útja: C:\Windows\system32\atidxx32.dll
    Jelentés azonosítója: 030a98c5-35f4-11df-a8bf-001fc6079367

    Előre is köszi! Hali01.

    [ Szerkesztve ]

  • miresz

    veterán

    Hi!

    Eddig a régi driverrel (10.1) gond mélkül futott a Unigine benchmark ,de amióta feltettem a 10.2-est azóta nem indul DX11-ben. Ez mitől lehet ill. mit csináljak vele van valami hotfix vagy valami?Előre is köszi!

  • -Solt-

    veterán

    válasz katt777 #8216 üzenetére

    Próbáltam Uram, de b.szik rá...

    Az egyik renitens ( RoF ) programozói oldalról is alapból idétlen módon van megírva, 4xAA és 8xAF-t támogat... ennek aztán kényszeríthetek bármit, szarik rá... az előző patch előtt még vette a lapot, de a távoli rece, és shimmering akkor is megvolt... egy pont után egyszerűen nem veszi figyelembe... az NV-sek meg fogták, és driverből megoldották a negativ load bias "clamp" funkcióval... ez egy picit azért frusztráló... :D

    A másik az IL-2... ott a remegés nem olyan durva, csak a távoli rece... bármekkora élsimítást kényszerítek rá, egyszerűen egy bizonyos távolság után szarik rá...

    Mindig úgy lövöm be a játékokat, hogy előbb AA, aztán AF... tehát eleve úgy próbálkozom, hogy AF kivan kapcsolva... :S

    Két dolgot figyeltem meg mostanában, ami egy picit kezd zavarni... az egyik ez a távoli élsimítás gond, a másik a textúrák mentén jelentkező fehér "rojtok"... utóbbit is az élsimítás okozza, mert kikapcsolt AA-val megszűnik a gond...( ArmA2, BF2 ) utóbbi mondjuk hidegen hagy, de ott is jelentkezett ez a gond... szerencsére egy uninstall megoldotta! :D

    Szóval valami nagyon nincs jól az AA környékén...

    [ Szerkesztve ]

    www.smart-bus.hu

  • Sub-ZeRo

    nagyúr

    A gépem adatai az adatlapomon. A 9-10-es driver eddig messze jobb volt, mint a többi. (9-11, 9-12, 10-1,10-2) Nem tudom miért. Gondoltam megosztom veletek ezt a megfigyelést.
    Amúgy a játékok is sokkal jobban mennek ezzel a driver-el.

    [ Szerkesztve ]

    "Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

  • lorcsi

    veterán

    van egy 4670 vga-m
    és ezt a hibát produkálja:

    10.3 és 9.8 driverekkel is

    a képernyő kikapcsol és vissza, pár percre la is fagyok

    mi lehet a gond?

Új hozzászólás Aktív témák