Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • llcoolj

    csendes tag

    Sziasztok!

    Sürgős segítség kéne, mert nagyon nagy gondban vagyok. :(
    Az ati mobility radeon hd 5470 laptopban lévő videókártyához keresek XP-re való drivert.
    Sajnos eddig sehol sem találtam :((
    Légyszi segítsetek!
    Előre is nagyon köszi :)

  • tzsolesz

    nagyúr

    válasz zack #10716 üzenetére

    Akkor a 10.9-es érzékeny valamelyik rendszer komponensedre, és úgy gondolja 3D-ben kell mennie. Ez lehet szoftver, vagy hardver is. Ha eddig nem volt ilyen, akkor próbálj meg kilőni egy két automatikusan induló biz-baszt. Ha nem lesz meg a ludas, akkor meg már kibirod a következő driverig, valószínű valamit benéztek az AMD-nél ezzel a driverrel a HD4000-es szériával kapcsolatban. Vagy le sem tesztelték rendesen.

    [ Szerkesztve ]

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz katt777 #10726 üzenetére

    Bocs. Nem szeretem a római számokat. Az X3 (az űrös játék :D) egyébként megy Win7-en is. A Terrain Conflictnak csak a benchmarkját néztem. Az is futott. CCC nélkül nem néztem.

    Gondolom nem minden szinten jelenik meg a problémás effekt.
    Az AMD és az NV ki tudja javítani a problémát. A Republic Commando esetében volt róla szó, hogy minkét gyártó mellékelt egy kompatibilis bump map kódot, de mivel a játék támogatása leállt, így a fejlesztők nem építették be. Nyilván az NV és az AMD nincs felhatalmazva arra, hogy visszafejtse a játék forráskódját, és kiadjanak egy javítást a problémára. Ezek a hibák messze nem a VGA gyártókon múlnak. Amit tudnak driverből javítani azt megteszik, de ha a fejlesztő nem hajlandó egy javítást kiadni a problémára, akkor nem tudnak tenni semmit.

    A jövőben valószínűleg ez nem fordulhat elő, mert a DX10 eleve kőbe véset szabvány, ellentétben a régebbi verziókkal. Vagy támogatsz mindent, vagy semmit sem tud a kártyád. Kizárt, hogy ilyen előforduljon egy DX10-re írt játékkal.

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • ADAM1337

    nagyúr

    válasz Abu85 #10725 üzenetére

    És várható új sli profilok érkezése az új driver-ben, esetleg egy leírás van róla vagy lehet neten követni valamilyen forumban ?
    Mert a hibám nem egyedi: [link], de a választ látva az összes gtx4xx-es vga-val sli gondok vannak bc2 alatt. :((

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz katt777 #10729 üzenetére

    Mivel a benchmark és a játék a programkód tekintetében ugyanaz, így a grafikus kártya drivere is ugyanúgy kezeli. Az persze nem kizárható, hogy a játék vagy az operációs rendszer problémájából nem indul el a játék, de kicsi a valószínűsége. Inkább valamilyen program kavarhat be, vagy a Visual C redistributable valamelyik telepített verziója, esetleg annak hiánya.

    Nem érted a problémás játékokban fellépő hiba lényegét. Például a DX9-ben volt több eljárás a bump mapra. Ezek közül nem volt kötelező mindet támogatni. Lényegében itt lép fel a Vendor Specific Caps Bit, ami a DX9 által kezelt, de meg nem követelt funkciók gyűjteménye. Na most a DX10 teljesen megvált ettől a funkciótól, azaz mostantól kőbe van vésve mit kell támogatni. Ha valamit nem támogat a hardver, akkor az nem DX10-es, míg ha van olyan dolog, amit esetleg extraként támogat, akkor az nem érhető el DX10 alatt. A DX10-be nem minden DX9-ben meglévő Caps Bitet emeltek át. Ezek között lehetett az az eljárás, amit a Republic Commando használt a bump mappingra. Mivel ezt a DX10 amúgy sem emelte át a gyártók sem támogatták tovább a hardver szempontjából. Ez okozza a kellemetlenségeket. Ki kell cserélni a problémás eljárásokat egy újra. Ezt csak a program fejlesztője tudja megtenni, más mód erre nincs.

    Mivel a DX10-re fog épülni az összes új DX verzió, semmi esélye annak, hogy még egyszer ez előfordul. Eleve a DX10 eltörölte a problémák forrását, vagyis a Vendor Specific Caps Bit lehetőségét.

    (#10728) ADAM1337: Ezekkel a stuttering hibákkal tipikusan az a probléma, hogy konfigurációtól függő jelenségek. Márpedig egy hibát csak akkor tudsz javítani, ha reprodukálod azt. Nyilvánvaló, hogy az NV látja, hogy x, y és z felhasználónál gond van, de amíg ez náluk nem mutatható ki, addig csak lesnek. Ugye eleve az is nagy kérdés, hogy a gondokat maga a driver okozza-e. NV oldalról nem ismerem a hibákat, de az AMD mesélte a Battlefield BC2 kapcsán, hogy sokan panaszkodtak CTD-re (Crash to Desktop). Ezt hónapokig vizsgálta az AMD, amikor az egyik bétateszter rájött egy lehetséges okra. Ha nem a Catalyst managerrel telepíted a meghajtót, hanem a hagyományos eszközkezelős úton, akkor a működéshez szükséges Microsoft Visual C++ Redistributable Package sem települ vagy frissül. Amint normális install manageres úton telepítették a felhasználók a drivert, a hiba megszűnt. Persze ezzel nem azt akarom mondani, hogy rosszul telepítesz, csak lásd mennyire macerás a dolog, a hibakeresés esetén.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz katt777 #10737 üzenetére

    Ez nem jelent semmit. A játék követelhet olyan programot, amit a benchmark nem. Ami kizárható az a driveres gond, mert a benchmark lefut, de ettől még a játékkal probléma lehet.

    Vannak olyan játékok, amiket rosszul írtak meg a korábbi API-kra, és most az új API-kkal gond van. Ez legkevésbé a gyártók hibája. Ők se az API-ba, se a játék fejlesztésébe nem szólnak bele.

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Jazz

    veterán

    Hi

    Laptop-ban Hd 5145 ati kártya van. Milyen drivert tegyek fel rá és honnan? thx
    (itt sajnos nem lehet választani ezt a típus: [link])

    Gondolom általános catalyst jó hozzá. [link]
    akkor innen a ccc kell meg talán az avivo ami még hasznos?

    [ Szerkesztve ]

    free your mind

  • rumkola

    veterán

    válasz SzlobiG #10759 üzenetére

    elcseréltem a 4870-et nv-re, nem küzdök tovább, meghagyom másoknak :B
    szídni meg nem szokásom, max annyi hogy szarok a driverek, a Saboteur map bug és a GTA IV lag aztán végképp betette a kaput
    legalábbis nálam sokkal több gond volt velük (3850/3870/4850/4870-nél) mint nv oldalon a 88xx ill. gtx260-nál
    lehet nálam volt user error meg az itt paszkodóknál, és nincs is semmi gond, nem tudom

    [ Szerkesztve ]

  • rumkola

    veterán

    válasz katt777 #10764 üzenetére

    a vicc hogy most direkt rákerestem felhasználó szerint itt és a 4870-es topikban a hozzászólásaimra, és nem találok olyat, ahol szídtam volna
    ez az előítélet csak abból jön, hogy képes vagyok már csak leírni azt, hogy valamivel gond van feltehetőleg a driver miatt

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz katt777 #10764 üzenetére

    És miből gondolod, hogy az itt olvasott hibák többsége a Catalyst-re vezethető vissza. Eleve a Visual C++ telepítése a telepítéskezelőben megy végbe. Egy csomó ember beszél arról, hogy a BF: BC2 kidobja a desktopra Radeonnal, de az elmúlt héten kiderült, hogy egyikük sem az AMD telepítőjével telepít, hanem az eszközkezelőben rakja be a drivert, majd úgy a CCC-t. Ettől függetlenül az AMD március óta csak azzal tesztel, hogy a bejelentett CTD hibákat reprodukálja, erre most kiderül, hogy júzer error az egész, és a normálisan telepített driver megoldotta a gondokat a visszajelzés alapján. Ezért nem szeretem, amikor nem a gyártó előírását követjük egy driver teelpítésénél. Ilyen hibákat szülhet. A telepítéskezelő hibaüzeneteire pedig 30 oldalnyi dokumentum van az AMD support oldalán. Ha nem megy fel, akkor nem kell rögtön alternatív módot keresni, hanem elég lenne csak olvasni. Én is szoktam ilyet csinálni, és sok mindenre választ találok, érdemes kihasználni az internet lehetőségeit. Persze mindenkinek szíve joga eldönteni, hogy hogyan telepít, de nem biztos, hogy sokan tudják milyen bejegyzéseket hoz létre a driver, és a driverbe csomagolt programok egy része, amelyik a kézi telepítéssel nem is indulnak el.

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • SzlobiG

    félisten

    válasz katt777 #10764 üzenetére

    Igen ebbe igazad van én is szidtam amikor problémám volt vele, nem is kevés tudtam vele mit csinálni, nem? Mivel driveres hiba lépett fel kettő lehetőségem volt, vagy eladom és veszek nv-t, vagy várok egy meghajtóra, de nem több oldalon keresztül feszegetem, hogy ezért meg azért szar a driver mert úgyse érek el vele semmit(ez inkább neked szól nem rumkolanak)...hozzáteszem azért nem cseréltem nv-re mert volt egy driver amivel nem jelentkezett a gond.:U

    Rumkola: Lehet hogy ebbe a kettő topikba nem, de számtalan topikba láttam a szidalmazásaidat ami a te dolgod nem is reagáltam rá.

    Ezzel a postal szintén befejeztem.

    [ Szerkesztve ]

  • katt777

    félisten

    válasz rumkola #10765 üzenetére

    Én tudom a különbséget, de akik AMD-eladásokból élnek, azok azt fogják mondani minden hibajelentésre, hogy szidás, user-error, stb. Persze előbb-utóbb így már senki nem fog ide jönni segítségért, mert sokan úgyis csak leugatják (Abu85 legalább próbál segíteni).

    Abu85: Én sehol nem írtam, hogy az itt előforduló hibák kizárólag az AMD miatt vannak, elég csak az előző hsz-omat elolvasnod. :B
    BF BC2-t végigjátszottam csak eszközkezelőből drivert telepítve, CCC és AMD telepítő nélkül (ahogy már csak szoktam). Akkor mi is okozza a hibát? :F
    Visual C++ eleve a gépemen van, mert egy csomó mindennek kell.
    A többivel egyetértek, de ettől még mindig előfordulnak hibák teljesen szabályos telepítéssel is, tehát még mindig azt mondom, hogy nem rögtön lehurrogni kéne azokat, akikkel megesik a baj (ne vedd magadra), mert éppen olyan VGA-juk van, amelyre még nem optimalizálták a meghajtót.
    Egyébként, ha emléxel, amikor nekem volt bajom az AvP3-mal, direkt feltettem tiszta rendszerre a teljes C csomagot, mert én is tudom, hogy csak így reklamálhatok. :R A magam részéről mindig megnézem így, ha hibát tapasztalok, másoktól meg jobb híján el kell fogadnom, hogy rendesen telepítették a meghajtócsomagot, ha azt írják.
    Arra gondolok, hogy minden ablaknyitásnál v. váltásnál is 3D-be ugrik. Nem hiszem, hogy ez jót tesz a kari élettartamának, a hűtésének meg főleg.

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz katt777 #10769 üzenetére

    Az dicséretes, hogy gondolsz a Visual C++-ra, de sokan azt sem tudják, hogy mit csinál, és hogy kell-e. A hiányzó komponensek sok gondot okozhatnak. Ha mindenki normálisan telepítene, vagy tudná, hogy mit kell felrakni, ha már alternatív módon telepít, akkor a BF: BC2 CTD hibája nem fordult volna elő. Az AMD sem tesztelte volna hónapokig, hogy ugyan náluk, miért nem lép ki az a rohadt program. :)
    Minden órajelkapuzás így működik. Az ablak kirajzolása terhelés a VGA-nak. Nem tudja a kártya, hogy az a folyamat mekkora erőforrást igényel. Azért lép vissza, mert a driver megmondja neki, hogy ne dolgozz, mert a folyamathoz nem kell a 3D mód.

    (#10770) Thome: Valszeg csak az IGP-n fut a program. Mivel a Blizzard nem támogatja a mobil termékeket, így a Multi-GPU kód tesztelésénél is kimaradt ez a rész. Ehhez patch kell.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • katt777

    félisten

    válasz Abu85 #10791 üzenetére

    Ja, ha 5 mp-enként van mintavétel a kártyából, az megint az én hibám, ugye? :F :P Lehet, hogy egy AMD CPU csak 5 mp-enként csinál valamit, így erre alapoznak, de nekem Intel rendszerem van, ami 5 mp alatt rengeteg dolgot elvégez. :)) Ugye, mennyire abszurd az érvelésed? :D :R
    Az ATT egy csomó mindent nem garantál, viszont rendben működik. :P
    Magasról leszarom, hogy az AMD mivel monitorozza a GPU-használatot, és hogy nekik mi a jó, mert ÉN vagyok a VÁSÁRLÓ, ÉN FIZETEK, ergo nálam kell rendben működnie annak, amit megvettem. Nem tudom, hogy lehetnek emberek akkora rabszolgák, hogy ezt a nézőpontot nem megérteni, hanem felfogni is képtelenek. :U ( A cégeket megértem, mert azoknak nyilván az a kényelmesebb, ha lenyomják a fogyasztó torkán, amit csinálnak.)
    Én inkább a te helyedben gondolkoznék el azon, hogy miképp képes egy ember egy "garázsban" mindazt egyszerűen megoldani, amire egy hatalmas multinacionális cég számos szakemberrel, műszerekkel, és lényegében anyagilag korlátlan erőforrásokkal nem (akar). :Y :DDD
    Azt hiszem, te még mindig nem érted meg (vagy tudod, de letagadod), hogy bármely gyártó elsősorban a maximális haszonra törekszik, és ha valamit el tud adni anélkül, hogy az tökéletesen működne, habozás nélkül megteszi (olcsóbb a marketing). Ez mindenféle cégre igaz, nem csak az AMD-re (elég a 890X chipsetjük tesztjét megnézni PH-n). Szimpla közgazdaságtan.

    Oliverda: Opportunisták véleménye nem érdekel, főleg, ha hamis axiómákat mantráznak. :P

    SzlobiG: Én még egyszer sem sértődtem meg. :U

    ADAM1337: Miért kellene elfogadnom? :F Ez a marhaságot azok (cégek) sulykolták az emberek fejébe, akiknek éppen hogy lusták rendes munkát végezni, mert az anyagilag kevésbé kifizetődő, aztán persze ezt szajkózza mindenki, akit beprogramoztak rá. Viszont örülök, hogy te legalább emléxel a nézőpontomra. :R

    gb4400: Látom, nem érted a lényeget, sajna sokan nem képesek mást levonni a vitából, mint amit te. Nekem is csak elvétve volt gondom ATI meghajtókkal, nV-val meg semmi (igaz, az régebben volt), viszont ez nem változtat azon, hogy nem tartom megfelelőnek a CC funkcionalitását (ha csak pár szón kívül többet is elolvastál volna :U ), ezért ATT-t használok (és még sokan mások is). Ha szükségem lenne olyan funkcióra, amely CC-ben van, használnám azt is, mert tudom, miképp megoldható, hogy ne verjék egymást keresztbe. Mindkét programot ismerem, a hiányosságaikat is. Amikor ATT nem támogatta a HD3870-emet, v. éppen a 4650-et akkor is CC ment a gépemen, önmagában nincs vele bajom (ha csak nem bugos, ami az AMD által elismerten sem ritka). De pl. nem tudom, tudod-e (nyilván nem, ha a hibátlan meghajtók mellett érvelsz), hogy HD3870-hez 8 hónapot kellett várni, mire normális meghajtót adtak ki, akkor hirtelen 20%-ot gyorsult a VGA-m teljesítménye. Persze, biztosan előtte is én kerestem a kákán a csomót, és a driverrel minden rendben volt, hiszen "természetes", hogy nem lehet hibátlan (csak gyakorlatilag a 3870 áráért egy 3850-em sem volt; persze, az is lassabb volt, addig, mint lehetett volna). :P

    Comrade92: Tényleg nincs. :P

    Lényegében sztem teljesen fölösleges azon vitatkozni (gyakorlatilag offolni), hogy melyikünk milyen nézőpontból látja a dolgokat, célszerűbbnek tartanám visszatérni a gyakorlati problémákra ahelyett, hogy mindenki újra és újra elmondaná az álláspontját. :R Ha meg senkinek semmi gondja az AMD meghajtóival, hát szüneteljen a topic 1 hónapig.

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • #93794560

    törölt tag

    válasz katt777 #10801 üzenetére

    Úgy látom, te szereted a mások szavait kiforgatni.
    Idézet tőled: "Hibátlan meghajtók mellett érvelsz."
    Nem tudom, hogy hol írtam én effélét, hogy az ATI meghajtók hibátlanok. Ha tudsz olvasni, akkor láthatod, hogy én azt írtam, hogy eddig afféle problémákba még nem futottam bele, amiről korábban ment a vita, CCC kontra ATT ügyben. Sem ventivezérlési, sem pedig GPU-MEMÓ hiba nem jelentkezett nálam, pedig már egy rakat VGA-m volt, az S3-től kezdve, az nVidián át az ATI-ig.
    Ha egy játékban megjelenítési hibák, esetleg akadások fordulnak elő, nem feltétlenül gondolom azt, hogy csakis a driverben lehet a hiba. Lehet, hogy a game nem az adott márkához lett optimalizálva, talán a konkurencia VGA-ján jobban megy, mint a sajátomén. Esetleg rosszul megírt engine is lehet a háttérben. Ez persze nem zárja ki, hogy a driver a rosssz, de elsőre nem kiáltom ki rossznak. A CCC nem hibátlan, ezt mindenki tudja, anno 2004 előtt, amikor még Control Panel volt az ATI kártyákhoz is, nekem is jobban bejött. De most a gyártótól a CCC van hivatalosan, s aki felteszi a driver mellé, az fogadja el, hogy van, és olyan, amilyen.

    [ Szerkesztve ]

  • katt777

    félisten

    válasz Abu85 #10802 üzenetére

    Értem én, csak azt nem tudom elfogadni, hogy nem képes normálisan kezelni a módokat az AMD szoftvere. Az tény, hogy az ATT jóval kevesebb erőforrást használ.
    Sokadszor kérlek, mutass már legalább egyetlen példát arra, hogy 3D-ben ugrál az órajel ATT-szal! De tényleg, úgy szeretném látni! Én 1950XT-s korom óta használom, és még soha nem láttam ilyesmit. :Y (Kizárólag CCC-rel, és driverből.) Egyébként ATT 1mp-enként vesz mintát. Mellesleg mind az ATT, mind a RivaTuner, ha csak monitorozásra vannak is használva, szépen kimutatja a driver/CCC okozta órajel és venti ingadozásokat, tehát csak stabilabb a VGA ATT-szal, mert azzal szép folyamatosak a grafikonok, de Fraps-szel is meg lehet nézni a folyamatos FPS-t ATT esetén, hogy nem zuttyan le sehol.
    Arra nem gondolsz, hogy még ha le is esne 3D-ben az órajel, és a grafikonon nem jelenne meg, azért az látni lehetne laggolásban, vagy legalább benchmarkok tutira kimutatnák? Persze könnyű rávágni, hogy mert az ATT nem mutatja, de ez körülbelül annyira "súlyos" érv, mint amiket te ki szoktál kérni magadnak, amikor valaki bizonyíthatatlanul a CCC-t vádolja valami hibával. :)
    "Arra meg kifejezetten hülyeség építeni, hogy ha 5 másodpercenként nem esik le az órajel, akkor az eltel 5 másodperc alatt sem lehetett probléma." - kérem szépen, én reklamáltam az 5mp mintavétel miatt, amit te mondtál az AMD-t illetően, tehát ezt a megjegyzést nekem küldeni értelmetlen.

    gb4400: Azok mellett érveltél, akik ált. fennen hangoztatják, hogy az AMD milyen remek munkát végez, ha meg mégis kénytelenek szembesülni egy hibával, rögtön rávágják, hogy hát, lehetetlen hibátlan szoftvert írni. Mint igazolod ismét: CCC van, fogadja el mindenki olyannak, amilyen. Ez az érvelés kizárólag akkor lenne elfogadható, ha az AMD fizetne nekem, vagy legalábbis ingyen adná a VGA-t. A kiforgatásról meg annyit, hogy akinek a szavait eleve nem értetted meg (pusztán annyi jött le neked az egészből, hogy ATT vs. CCC-n megy a vita, holott nem erről volt szó), azt legalábbis mulatságos ezzel vádolni. :R

    ADAM1337: Jött ki újabb meghajtó azóta, hogy vissza kellett tenned a 10.7-et, mert sem a 10.8, sem a 2 10.9 nem volt jó? :F

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz katt777 #10808 üzenetére

    Miből gondolod, hogy az AMD nem kezeli normálisan? Ezt nem tudod megérteni. Csak az AMD-nek van lehetősége kimérni az olyan problémákat, ami az órajel ugrálásához vezet. Ezt te otthon szoftveres szinten képtelen vagy kiértékelni. Nincs meg hozzá a megfelelő berendezésed.
    Baromság, hogy a programok egy másodpercenként frissítenek. Mégpedig azért, mert a driver nem ad erre lehetőséget. Más módon pedig nem tudják elérni az érzékelőt. Az órajel 5 másodpercenként lesz kijelezve. Esetleg a ventilátor, a hőmérséklet és a feszültségek esetében van kisebb időtartam.
    De még mindig nem látod át a dolgot. Messze nem vagy olyan berendezések birtokában, amivel valós időben lehet monitorozni a rendszer működését. Az AMD-nek van ilyen, és bizony képesek kiértékelni a látottakat, és a legjobb megoldást választani. Mond meg, hogy Ray Adams honnan fogja megtudni, hogy az 5 másodperces mintavételek között leesett-e az órajel 3D-s módban? Más mérésre neki nincs lehetősége.

    Az a baj, hogy csak a saját fejed után mész, és nem tudod elfogadni, ha valami neked nem tetszik. Ettől függetlenül sosem teszed fel magadnak a kérdést, hogy mi van akkor, ha az AMD okkal választotta ezt a megoldást, mert ők ipari berendezésekkel monitorozzák a működést, amit Ray Adams nem hogy nem tudsz otthon megtenni, de még ilyen gépeket sem fog látni. Gondolkozz el ezen, és tisztábban fogsz látni. Azon is elgondolkodhatsz, hogy a topikban messze nem veled értenek egyet a fórumozók. Lehet, hogy ennek is oka van. ;)

    (#10807) ADAM1337: 10.9a (vagy hotfix) + a 10.9-es profil.
    katt777: Visszaváltott NV-ről, mert gondja volt BF: BC2 alatt az SLI-vel. Sajnos senki sem tudta mi a hiba, ami az ő konfigurációját érinti.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz katt777 #10821 üzenetére

    És honnan szerzi meg az 1 másodperces mintákat, amikor a driver erre nincs felhatalmazva? Gondolom annyira ismeri Ray Adams a hardver felépítését, hogy közvetlenül tudja címezni a monitorozót mi? :)
    Miből gondolod, hogy nincs? Csak mert egy szoftver azt mutatja. Az AMD-nek hardver monitorozza ezeket. Enged már meg nekik, hogy a valós időben látott minták alapján eldöntsék mikor jó egy termék működése. :)

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • katt777

    félisten

    válasz Abu85 #10824 üzenetére

    Értem, hogy miről beszélsz, fölösleges 10X leírnod.
    Azt meg én írtam többször, hogy már ápr. óta nincs új ATT, tehát nem 3 hónap Ray lemaradása, hanem már 6. Talán az AMD megunta, hogy jobb programot ír náluk. :U Egyébként attól, hogy a 3 hónap lemaradást szajkózod, még nem lesz újabb verzió sajna. :(((
    AVIVO annyiban érdekel, hogy az XCoder rendesen konvertálja-e a fájlokat, mert a CCC beépített konvertáló programja ahhoz képest nakkalapkaki.
    Te magad mondtad, hogy minden játékhoz beépítik a driver felülvezérlést a CCC-ben, akkor azt most se hagyd ki. ;) De mint mondtam, erről nem érdemes vitatkozni, mert elfogadom, hogy az AMD így csinálja meg, ATT-ban meg ki-ki beállítja azt, ami neki kell (pl. nekem sem kell 120MB -hely 2-3 programhoz, mert a többi 1000 nem érdekel).
    Szerintem, ha 3D-ben semmi gondom (láthatóan), akkor az nem érdekel, annál inkább a kártya fölösleges terhelésváltozásai 2D-ben. De már ezt is tisztáztuk. :) :R Attól, hogy szerinted és az AMD szerint így van rendben, szerintem nem lesz. :R

    #10826: TÉVES! Értelemszerűen nem ismerheti az ATT a 10.4-nél újabb meghajtókat, de ennek ellenére nálam semmivel nem hibázik, mindegyikkel teszteltem. Biztosan mindig elrontok valamit. :P :DDD

    Andrely: Nálam is 10.9 van fent (W7-en), és ATT, és nem esik szét semmi ezekkel a programokkal app. ctrled. HD4870. Vsz. valami apróság nem OK, de nyugodtan használj profilt, ha azzal jó. A beállítások tekintetében olvasd el honlapomon a Segítségeknél v. Gamepodon az ATT-ról írt cikket.
    1.6.9.1486

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz zack #10831 üzenetére

    Új driver mindig várható. Nagyon sokan várják is. :) Talán majd 20-a körül. Hogy lesz-e benne opt. az új játékokra, az kétséges ilyen hirtelen, talán majd a 10.10 hotfixben. :)
    Gondolom, ennyire nem igénytelen lenne a grafika, hogy CPU-limited lenne. Esetleg a beta simán nincs még felkészítve 2GPU-ra? :F

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • ADAM1337

    nagyúr

    válasz zack #10831 üzenetére

    Nekem ugy ez a bajom bc2-vel és most a moh-ban meg full jól hasít az sli 80-90%-on tekerő gpukkal, ez szvsz engine lesz nem driver hiba..
    Driveresen nem hiszem hogy megoldható lesz a dolog, a teljes játékot úgyis jobban optimalizálják majd.

    Katt777 egyik játék se támogatja a 10.1-et az a gond.
    A bc2 csak dx9 10 11-ben fut, az mw2 meg csak dx9-ben.

    [ Szerkesztve ]

  • SzlobiG

    félisten

    válasz ADAM1337 #10847 üzenetére

    Még szerencse hogy számomra egy bukás a gém szal multizni úgyse fogok vele a single meg u3 motoros lesz, de gondolom a kövi driverrel lesz hozzá profil.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz katt777 #10866 üzenetére

    Nem értem, hogy mi az amit itt megoldottak vagy nem. Ha a MoH-ra gondolsz, akkor a CF ot egyedül a HD 5970-re van tesztelve. Ez azért van így, mert nem volt idő többre. Itt megint előjött, hogy nem érted a rendszer működését. Ha azt hiszed, hogy a CF támogatás abból áll, hogy kiválasztod a driverben az AFR algoritmus erőltetését, akkor tévedsz. Több tucat paraméter van, ami még egy játék esetében is változó lehet, függően a kártya típusától. A HD 4870 X2 és a HD 5970 esetében például a számítás késleltetése mindig eltérő értéken van. Ez azért van, mert a HD 5970 paramétereivel a HD 4870 X2 egyszerűen nem működik olyan jól, mint amennyire lehetséges.

    Miért ne tették volna? Itt arról van inkább szó, hogy mi az a közös AA beállítás, ami megegyező képminőséget, és számítási igényt ró a GeForce és a Radeon kártyákra. Mivel a Radeon MSAA-n, míg a GeForce CSAA-n dolgozik, így az egyik rendszer mindig rosszul jár a mintavétel tekintetében. Te melyiket indítanád hendikeppel?

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz katt777 #10868 üzenetére

    Ha megkeresed a hsz-eket, akkor a driver rutinokról volt szó. Ezek minden rendszeren megegyeznek, ellenben a CCC vezérlési beállításaival. Először meg kellene értened a rendszer működését, mert így csak erőlködés lesz ez a vita is.

    Mindkét rendszeren meg van csinálva a dolog. A gond az, hogy miképpen hasonlítod össze a 2x-4x-8x MSAA-t a 2x-16x/Q CSAA-val. Valamelyik opció kedvezőtlen lesz az egyik gyártónak. Itt főleg a CS mintákkal van baj, mert a színminta egyértelmű. Csak egy példával élve a 4x MSAA-t a 16x CSAA-val lehet színminta szerint összehasonlítani, de a 16x CSAA-nál van még CS minta is. Ezen felül van a 16xQ CSAA, ami a 8x MSAA-val egyenlő színmintával dolgozik, de szintén van CS minta. Egyszerűen nincs összehasonlítási alap.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • vamzi

    őstag

    Sziasztok!

    Az AMD puma rendszeréről van szó: hd3200 és hd3470 egy lapon. Windows7(eredeti, nem tört, rendszeresen frissített, bios is a legújabb)

    A driver a legfrisebb, az ati oldaláról. Feltelepítve, minden hiba nélkül, de az eszközkezelőben a 3200-nak mégis van egy sárga felkiáltójeles háromszöge. Ha rámegyek, hogy frissítsem a drivert, kiírja, hogy a telepített a legfrissebb hozzá. Viszont azt is írja, hogy valami gond van vele és nem használja.

    Az állapotban pedig ezt írja: This device cannot start. (Code 10)

    Mi a baja? Nagyon érezni, hogy nem megy, mert a régen gördülékenyen futó játékok most csak diavetítések.

    Előre is köszi.

  • katt777

    félisten

    válasz Abu85 #10897 üzenetére

    Már megint csak mellébeszélsz. Én úgy látom, megy részetekről a nagy maszatolás, mert úgy vélitek, hogy ha az én nézőpontomba köttök bele, akkor kevésbé lesznek feltűnőek a driverek hibáiról szóló hsz-ok. :P
    Már írtam többször is, hogy ÉRTEM, miképp működik, de nekem NEM TETSZIK! :((
    Most már kezdem azt hinni, hogy fingod nincs az ATT-ról. ÉN MEGMONDOM, milyen alkalmazásnak milyen órajelet adjon, és az ÚGY LESZ. :P Esélyt sem adok neki, hogy bármit vizsgáljon, ha azt látom, hogy valamivel gondja van (de netes kommunikátorokon kívül még nem láttam, amiket meg nem használok, és ami profilokkal megoldható). CC-ben ezt még mindig nem tudom megtenni, az bezzeg úgy ugráltatja a VGA-mat, ahogy az AMD-nek tetszik. :((( (Nekem meg nem. :B )

    Oliverda: Most meg látatlanban leszólod a munkámat. :C Nem értem, minek írogatsz ide, ha csak nem puszta kötözködésből. Vsz. persze ezért, mert még én magam sem mondom azt, hogy egy csomó hibája van a C-nek (most gyorsan összeszámoltam: az órajel-ugrálás, a PP kikapcsolása tuningnál, és a fényerő levétele Mafia2-vel, ami kemény 3db-ot jelent, a többi másoknál volt), te pedig hosszú ideje nem vagy képes felfogni, miről vitázom Abu85-tel. :((( Az biztos, hogy kirúgnának, mert nem lennék hajlandó bármit kiadni a kezemből, ami nem 100%-osan működőképes, ez pedig egyetlen cégnek sem kifizetődő. :P

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • faranus

    aktív tag

    sziasztok

    Lenne egy buta kérdésem előre is sry de tutira kell mennem!
    Van egy sapphire 4830 kártyám és a 10.3 CCC driver van rajta.
    Láttam hogy van új a 10.9 van értelme cserélni és ha igen hogy csináljam.
    Letöltöm az újat letörlöm a régit felteszem az újat?
    Vagy hogy kell mert nem szeretném ha bármi gond lenne mivel nincs meg a kártyához adott CD!
    előre is köszi

    tiszteletem üdv faranus

    tisztelettel faranus :R

  • katt777

    félisten

    válasz Abu85 #10915 üzenetére

    Csak nem akartam a már rég megbeszélt témát újra nyitni. TE MAGAD mesélted el, milyen fasza, hogy kivették a Powerplay-t, ha tuningol az ember. Márpedig a userek jó része tuningol. Ha pedig 10.5-től sokan más hibákat is tapasztalnak, akkor nyilvánvalóan a felhasználók jó részének nem vált be ez az újítás. :U Tényekkel miért vitatkozol? :F Akkor inkább mondd meg ezeknek a usereknek, mit tegyenek azon kívül, hogy visszateszik a 10.4-es meghajtót, mert csak azzal működnek rendben a játékaik, ne nekem bizonygasd, milyen remek beszabottak ezek a driverek. ;) Elismerem, úgy nehéz, hogy nem írták meg konkrétan, de akkor tőlük kérdezz rá, mire alapozzák a véleményüket. :R
    CSAK AKKOR ajánlottam az install manager telepítésének kihagyását, ha valakinek problémája volt a csomag működésével. Ha pedig a VC++ kell csak valakinek, akkor azt is ajánlhatod, nem kell feltétlenül a manager-t, amely a topic szerint többeknél okoz gondot, nem is egyszer. Persze lehet user error is (de nem mindig volt az), de ez biztosan nem lép fel, ha nem telepíti vki. :) Az AMD-s ajánlásokkal nem vitatkozom, azok úgy vannak, ahogy a cég diktálja.
    ATT tökéletesen működik minden újabb Catalyst-tel is. Tudom, mert én használom.
    Nem kell ferdíteni. ;)

    Oliverda: Azért lassan eljutottál odáig, hogy a vásárlói szempontok az én igényeimet jelentik. :C Az már határozott fejlődés, hogy rájöttél, az a vásárló, aki fizet. Talán 1x majd azt is megérted, hogy mint vásárlónak, a saját igényeim a fontosak, ráadásul jogosan. Mellesleg a szövegértésre 100%-ban képesek számára az is rég világos, hogy nem szaroztam le az AMD driverét (csak pár hsz-szal ezelőtt hangsúlyoztam ki, hogy mindössze 1 hibát tapasztaltam a legfrissebbel, a másik 2 dolog meg nekem nem tetszik; direkt neked, mert akkor is ferdítettél), nemcsak az, hogy miért preferálom az ATT-t.
    Már mondtam, hogy megalapozatlan vélemények (amelyek figyelmetlen olvasáson alapulnak) nem érdekelnek, a gyártó reklámszövegeit gondolkodás nélkül szajkózóké meg még kevésbé, mert azoknak nincsenek saját igényeik, csak fogyasztják, amit kapnak. :P
    Most ki is folytatta az OFF-olást, amit tegnap le kívántam zárni? :F Na mindegy, részemről most már tényleg irkálj, amit akarsz, az kevésbé fárasztó, mint figyelmesen olvasni (ha csak nem szándékosan értelmezel félre újra és újra, de azt nem akarom feltételezni). :((( Peace, és a legjobbakat. :R

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • #93794560

    törölt tag

    Eldobom az agyam! Itt még mindig ez a szájtépés megy?! :W
    Komolyan gondolkodom azon, hogy ebbe a topikba egyáltalán benézzek-e. Már abban sem vagyok biztos, hogy ha valami problémám adódna az ATI driverrel, akkor itt érdemes lenne-e segítséget kérnem. De szerencsére nálam nincs semmi gond, úgyhogy ezt a lehetőséget most valahogy kihagynám. Az itt jelenlévőknek pedig jó sárdobálást kívánok!

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz katt777 #10919 üzenetére

    Jobb ha tudod, hogy a júzerek alig 10%-a tuningol. :) 70%-uk azt sem tudja, hogy mi az a Catalyst, és hogy meg lehet nyitni egy ilyen vezérlőt a gépükön. :D
    Az alsó órajelkaput pedig leírtam miért tűnt el. A tuning mellett az AMD a maximális stabilitásra figyel, az Overdrive használata eleve nem garancia semmire, de a stabilitás megtartása döntő szempont. Az új Overdrive stabilabb, mint a régi, sőt tovább lehet húzni a kártyát az alsó órajelkapu kiütésével. Nem beszélve arról, hogy számos tuningoló felhasználó problémája megoldódott, mert nem megy el egy pillanatra a 120 Hz-es monitor képe az alsó kapu aktiválásakor. Ha elolvasod a külföldi topikokat ezzel kapcsolatban, ők hálásak, hogy végre tudják húzni a kártyájukat. Ezért nem érted sose meg, mi miért történik, mert csak magadra gondolsz, és a problémákkal küszködő emberek nem érdekelnek. Ja és hibát nem soroltál fel. Bár gondoltam, hogy ez kimarad. :D

    És az Install Manager nélkül, hogy hozod létre a megfelelő regiszteri bejegyzéseket a drivernek és a VC++ redistnek? :)) Az utóbbi telepítése nem elég. A hivatalos fórumon CTD-re szoktak panaszkodni (Crash to Desktop), főleg a BF: BC 2 esetén. Elmeséltem korábban, hogy az AMD reprodukálta a hibát, mégpedig egy véletlen folytán, amikor kihagyták a telepítési folyamatból az install managert. :) Nem viccből diktálja a cég a saját ajánlásait. ;)

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • pepejoe

    tag

    Sziasztok!
    Van 1 x1950xt karim és lenne lenne néhány kérdésem. A Catalyst driver telepítése előtt fel kell rakni a dotnetfx2.0 progit. Jár-e teljesítmény növekedéssel(vagy bármilyen előnnyel) ha telepítem az sp1et hozzá vagy még újabb dotnetfx progit? Érdemes-e az AMD által javasolt 10.2 verziónál frissebbet felrakni, növeli az újabb driververzió a régebbi kártyák a teljesítményét? Bár gondolom az utóbbit teszteléssel magam is kideríthetem. Teszteléshez a 3DMark mellett vagy kívül melyik progit célszerű alkalmazni? Kösz

  • katt777

    félisten

    válasz Abu85 #10922 üzenetére

    Pontosan tudom, miről van szó, el szoktam olvasni amiket írsz. Azt is megírtam már neked, hogy addig rendben van, hogy a felhasználók egy kisebb csoportja számára most minden rendben, mert eltűntek az általuk tapasztalt hibák, csakhogy egy nagyobb csoport számára meg éppen ez nem jó. Nem magamra gondolok (nekem ott az ATT :P ), hanem ezekre a felhasználókra. Változatlanul nem írtad meg, hogy ők miképp tuningolhatnak a powerplay elvesztése nélkül CC-ből, csak hajtogatod az AMD-marketinget, hogy így jó.
    Én már írtam többX, hol tapasztaltam hibát, a többit meg, ismétlem magam: kérd azoktól, akik beszámoltak róla.
    Te magad mondtad, anno, hogy ha a VC++ fel van telepítve, akkor rendben vannak a dolgok, nem én találtam ki, szóval magadra vess. ;) Most szavaiddal élve mondhatnám, hogy én végigjátszottam a BFBC2-t bármiféle probléma nélkül, ergo user error másoknál. :DDD (VC++ telepítve volt, AMD telepítő nem volt fent. Várom a magyarázatot a jelenségre. :R

    Tehát, hogy végre csak ON legyünk:

    1: Hogyan tuningolhatnak CC-használók a powerplay (energiatakarékosság) elvesztése nélkül 10.5 C-től? (Komolyan érdekel, mivel ha HD6-ra váltok, nem biztos, hogy ATT kompatibilis lesz vele.) XML átírás nem számít, mert az nem hivatalos AMD-feature.
    2: Ha pusztán VC++ telepítéssel gond nélkül végig lehet játszani a BFBC2-t, valójában miért akarja az AMD a saját telepítőjét a gépünkön látni?
    3: Mivel orvosolható (egyéb trükkök nélkül) az a hiba, hogy Mafia 2 kilépéskor leveszi a fényerőt a monitorról?

    Oliverda: 2-nk közül neked van szükséged hsz-gyűjtögetésre. :P Láthatod, én nem csinálok + hsz-t azzal, hogy neked írogatok, kizárólag te, kis lólábkilógató. ;)

    emmm + gb4400 + többiek: Én kérek elnézést Oli OFF-jaiért is. :R

    pepejoe: Az újabb driver-verziók inkább rontják a régebbi VGA-k teljesítményét. Az újabb szoftverek viszont lehet, hogy hibásan jelennek meg a régiekkel. Ha olyan VGA-d van, amelynek a gyártója ad ki saját driver-t, célszerű azt használni, mert azok a régebbi meghajtókkal is tartalmazhatnak optimalizálásokat. Nálam ASUS 1950XT-nél ez mindig bejött a ref. meghajtóval szemben. Végül persze nem kerülheted el a kártyacserét.
    DotnetFX frissítése nem jár teljesítmény-növekedéssel.
    Játékokkal érdemes tesztelni, lehetőleg minél magasabb beállításokkal, 3DMark-ot is tedd fel nagy felbontásra, magas minőségre, AA-t és AF-et neki full precision-nel.

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz #93794560 #10953 üzenetére

    Anno amikor ideiglenesen HD4670-em volt, nagyon jól teljesített (cikk logouton v. honlapomon), viszont a FC2 BÁRMILYEN buta grafikai beállításokkal is csak diavetítés volt, nyilván driver-gond miatt. Amúgy jó kis kari, már akkor megírtam róla (Grid-et fullban vitte egy kis tuninggal), ráadásul az enyémben 30% :Y tuning-potenciál volt.

    sklopp: Igen, főleg a CoD-okkal volt gond más kártyákon is, anno 38x0 topicban tette miattuk vissza mindenki a 8.7-es C-t az újabbak helyett, aztán újabb játékokhoz meg mehetett a frissebb, ez már csak így van AMD-nél. :((( Ill. persze tegyük hozzá, hogy a játékokat sem 100%-ban megfelelően programozzák le, mint arról Abu85-tel már diskuráltunk. Nálam pl. Republic Commando, XIII azok, amelyek beszartak. Utóbbit még nem néztem újra, de előbbinek le kellett venni a grafikáját, hogy jó legyen, Abu85 szerint a másikat is. Ez azért fasza, mert anno gyenge minőségben tudtam csak tolni őket, és most pont gyönyörködni akartam volna bennük, ha már erős konfigom van. :W

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • sklopp

    őstag

    válasz Abu85 #10956 üzenetére

    Igazad lesz. Ki fogom próbálni. Csak az a gondom, ezt miért nekem kell megtennem, a driver készítője miért nem oldja meg.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz rumkola #10968 üzenetére

    Egészen pontosan háromnegyed évig ne volt megoldás a Forceware esetében. Most van egy félmegoldás, ami egy kiterjesztéslimit. De ez is csak 200 kiterjesztés alá viszi a rendszert. A legnagyobb gond ezzel a megoldással, hogy az OpenGL nem csak a verziók mellett fejlődik, vagyis az egyes verziókhoz is érkeznek új kiterjesztések. Ha mondjuk a program hibája miatt egy fontos kiterjesztést ki kell ütni a 200-as limit miatt, akkor az lehetetlenné teszi a futtatást, mert vagy a kiterjesztés fog hiányozni, vagy a 200-as limitbe fagy bele a program.
    Ezért nem jó, ha a gyártók keresnek megoldást a gondra, mert nem egy esetben meg van kötve a kezük. Van olyan program, ami már kevesebb kiterjesztésbe is belefagy. Mivel a gyártók más kiterjesztéseket támogatnak egy OpenGL verzión belül, így lehetséges, hogy csak a régi driver visszarakása a megoldás, ami az adott verziót csak részlegesen támogatta.
    Ezt úgy képzeld el, hogy mondjuk van egy program, ami 100 kiterjesztésbe belefagy. A drivercsapat csak azt tudja megtenni, hogy az OpenGL drivert verziókra leépíti. Meg is csinálták a verziólimitet, vagyis a program (hasra ütök) 99 kiterjesztést fog érzékelni. Igen ám, de a következő OpenGL verzióban van az a kiterjesztés, ami szükséges a futtatáshoz. Ilyenkor azt is hozzá kell kapcsolni a limithez és túl is léptük a 100-as határt a kiterjesztésre, ami szintén fagyást okoz. Talán érthető, hogy miért nem a drivercsapatnak kellene a fejlesztők hibáit javítani, mert előferdülhet, hogy nem lesznek képesek rá. ;)

    (#10969) katt777: Ha új problémáról lenne szó a kiterjesztések betöltésénél, akkor megérteném, de a gond már több, mint egy évtizede ismert. Mindenki tudta, hogy egyszer be fog köszönteni. Ezért hívták fel rá a figyelmet a dev fórumokon.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • #93794560

    törölt tag

    válasz Oliverda #10971 üzenetére

    Pont ez a dolog a PC-s fejlesztés átka, hogy annyiféle hardveres konfiguráció létezik, hogy sem a szoftverfejlesztőknek, sem pedig a driverkészítőknek sincs rá lehetőségük, hogy mindet a lehető legjobban kihasználják. Ezért is nehezebb PC-re játékot fejleszteni, mint konzolra. Ott leoptimalizálják az adott hardverhez, és ott biztos, hogy a másik több ezer ugyanolyan konzolon is ugyanúgy fog menni. PC-n ha a fejlesztők a régi VGA tulajokra gondolva visszaveszik a game hardverigényeit, akkor az új VGA tulajok fognak háborogni, hogy miért nincs fejlődés, miért nincs DX11, stb. Ha pedig az új hardverekre írják meg, akkor a régiek fognak zúgolódni. Csak az nem fér a fejembe, hogy miért nem lehet kétféle hardverprofilra megírni egy játékot. Pl, régebbi, és újabb technológiákra. A COD2-nél meg tudták oldani, volt DX7 és DX9. Igaz, ott sem teljesen csinálták meg, néhány alaplapi vezérlőn el sem indult, annak ellenére, hogy DX9-esek voltak. Igaz, ott a hardveres T&L hiánya miatt.

  • rumkola

    veterán

    válasz Abu85 #10977 üzenetére

    100 szónak is 1 a vége:
    ezek a hülyeségeik is hozzájárultak ahhoz, hogy 3d mentesítettem a gépet, a pénzből meg konzolokat vettem

    17 év kőkemény pc-zés után azt mondtam mindenki bekaphatja, nem fogok én itt szórakozni és nem hagyom magam hülyének nézni, hogy fél évente új vga-t vegyek 50K-ért és ráadás szeretetcsomagként mellé a driveres és inkompatibilitási gondokat is kapjak

    igaz így kimarad az FPS-ek élménye, de kárpotlásul olyat kapok, amit a pc sohasem fog nyújtani
    ha legközelebb megint vga vásárláson törném majd a fejem, biztosan bevillan majd egy másik konzol képe a szemeim előtt ami egy árban lesz azzal a vga-val amit beletennék a gépembe, és biztos vagyok benne, hogy el fogok gondolkodni melyikre is herdáljam el a pénzem
    2 cím van amiért hajlandó lennék vga-t venni, a Dio3 és a Rage (de ezt már mondtam), de addig még lefolyik egy kis víz a dunán

  • bpx

    őstag

    válasz Nova96 #11020 üzenetére

    amire te gondolsz, az nem a driver része, hanem a Catalyst Control Center, ezt utólag is fel lehet tenni
    valószínűleg csak az önálló Display Driver lett feltelepítve

    ha meg mégis megvan, akkor azt kellene megnézni, hogy az automatikusan induló programoknál nincs-e letiltva

  • katt777

    félisten

    válasz SzlobiG #11005 üzenetére

    Na, ez ugye megint tele van HD4xxx frissítésekkel... :U Nem csoda, hogy jobbak a régi meghajtók a régi kártyákhoz. :((( Azért ki fogom próbálni.

    Abu85: Ugyan már, az új Overdrive modul tökéletes, és mindenki elégedett vele! :DDD :( (Nem kell lereagálni. ;) )
    Mit tudsz a HD6-os kártyák ATT támogatottságáról? Te biztosan hamarabb meg tudod nézni, mint én, megköszönném. :R (Már ha nem vagy rá allergiás. :U )

    totyax: Ez van, jó ideje nem teszik. A user majd vesz másik kártyát.

    Dictator^: Nincs mit tenni, az AMD nem foglalkozik azzal, hogy kis országunkban az emberek nem tudnak fél évente felső kategóriás VGA-t venni. Engem is a HD4870 szolgál ki bő két éve, a havi költsége már 2k alatt van, driverből meg régebbit kell használni. Ha ma is támogatott lenne a kártyád, hogyan kényszeríthetnének rá, hogy lecseréld? :F

    Weaver: Hát, részemről tényleg szétkaphatnák teljesen, hogy valóban individuális komponensek legyenek. :DDD Vagy a fullos verziót szedték szét? Mert ha az meg fullos, akkor valóban érthetetlen (emberi logikával), hogy miért szedik szét. Persze, mint a komponensenkénti letöltéseknél tapasztalható, az AMD-t nem az emberi logika vezeti. :)

    Colos1: Ott van a leírás a cikkben, ahonnan idézted.

    GabN73: Régebbi meghajtó.

    lsc: Jobb powerplay-hez én az ATT-t javasolnám, és akkor használhatóak az újabb meghajtók is gond nélkül, és nincs probléma, ha egy újabb játékhoz mondjuk 10.10-es driver kell. Nálam pl. 10.9 megy W7-en, mert sebességben 10.7-nél alig lassabb, 10.4-nél valamivel gyorsabb, és csak Mafia2-vel hibázott, de az amúgy sem jött be nekem (ráadásul nem volt újabb meghajtó). XP-n szigorúan 10.4 a max, v. 9.9 (last HD4xxx).

    Huh, hát a 10.10 HDMI driver valójában 10.9, lássuk még az érdekességeket...

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz mixi80 #11035 üzenetére

    Ez a 10.10-es egész jónak tűnik, bár még csak szint. tesztekkel néztem. Olyan 10.4-10.7 szintű (amelyek a gyorsabbak voltak), hol lassabb, hol gyorsabb, DX10.1 magas minőségben viszont szignifikáns a gyorsulás! Átlag 14FPS-szel futó Vantage Extreme teszt (8XAA 16XAF) az új meghajtóval kb. +0.5FPS, ami azt jelenti, hogy játszható szinten játékokkal elméletileg több FPS gyorsulást kell kapnunk magas szintű grafikával. Szemlátomást marad az AMD szokása, hogy 3-4 frissítéssel képesek egy hasznos meghajtót is kiadni (9.12hf, 10.4, 10.7, és most 10.10). A verziója is .xx2, tehát már javított, gondolom, itt a topicban majd jelzik, ha valamiben bugzik. Mindenesetre normális CC és PP nyilván ebben sincs, szóval akik azt használnak, azoknak marad a 10.4 (és esetleg a RadeonPro), igényesebbeknek meg az ATT.
    XP-n nálam továbbra is a leggyorsabb 10.4 van fent, ezt még nem néztem, de DX9-ben W7 alatt sem acélosabb az új.

    Dictator^: Huh, erről már volt szó pár hete, vmi telepítő-hiba rémlik. Pontosan nem tudom, mert ilyen hibát nekem is csak C telepítővel és CC-rel sikerült elérnem, de 10.9-cel nem volt (azt teszteltem legutóbb). Ha a gépeden van tuning, arra érzékeny lehet a sleep mód.

    pumpa007: Az AMD telepítővel kellett volna eltávolítani. Töröld ki az ATI-s bejegyzéseket a registry-ből, és az ATI-s könyvtárakat is, vmind Windows\system32 könyvtárból a hozzá tartozó fájlokat. Driver sweeper kijelzi, de kézzel töröld, különben ott maradnak.
    Ha W7-ed van, az eszközkezelőből a meghajtót eltávolítva visszaáll az alap W7-driver.

    viktor82: Drivert telepítettél, v. az egész hóbelevancot? Mert én csak drivert, és semmi problémám.

    csucsbicep: Lásd fent.

    narii: A legfrissebb a 10.10. ;) Csak azt nem írtad, mi után jött elő a hiba? Így többféle okra is gyanakodhatunk. Hogy CC-e, az könnyen kideríthető: távolítsd el.

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Abu85 #11052 üzenetére

    Ha a 10.9-es AVIVO-t telepítem, akkor azt írja ki az XCoder, hogy nincs AVIVO csomag telepítve a gépemre!!! 10.9-es driverrel nem volt ilyen gond, XP-n meg 10.4-es driver megy 10.9 AVIVO-val gond nélkül. Visszafelé a driver nem kompatibilis az AVIVO-val, v. mi a f.szom van? Ez volt az egyetlen normális video kódoló (gyors és testre szabható), most már ehhez is nV kellene? Valami akkor csak változott (pl. a driver). :U

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Oliverda #11099 üzenetére

    Miért nem kapják be az összes f.szomat, hogy már harmadszorra kellene letöltenem a driver-csomagjukat? :Y :(( (A mobilnetem meg lefogy. :W ) Biztosan nehéz lett volna megvárni ezt a pár napot a végleges meghajtó kiadásával... :((( 1 héten belül 2 javítás a már javított meghajtóhoz, remek. :C :((( (Meg hogy még ezt is javítják... :U )

    Abu85: Értem én, de ebből az jön le, hogy megint dobták a régi fejlesztéseket, aztán visszafelé gondolkodnak a támogatás megvalósíthatóságáról. Még szép, hogy legalább próbálkoznak. :) AVIVO-ügyben is kíváncsi vagyok, hogy s mint lesz a visszamenőleges támogatás, ha majd megszüntetik azt is. :U
    Viszont legalább a HD5-ös tulajok is tudják, mi ellen szoktam ágálni.

    AtHoS: Tegnap szerencsére egy haver leszedte nekem az AVIVO 10.10-eket, viszont a HDMI meghajtó még mindig 10.9. 10.10 alatt. Komoly egy cég ez. :)
    A lényeg nem a csomag mérete, mert az a kutyának nem kell, csak az AVIVO telepítőé, amit mindig ki kell szednem belőle, annyira "individual" a letöltőcsomag. :(( Nézd csak meg, milyen aprócska fájl az. ;)

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • HSM

    félisten

    válasz janos666 #11119 üzenetére

    Áhh, napi build-et kiadni hatalmas hiba lenne... Gondolj bele, mennyi hibára lenne lehetőség! Kiadni csak olyan drivert lehet, amit minimum alapszinten kiteszteltek, hiába "nincs AMD garancia" rá. A kitesztelés pedig időbe telik, és nyilván nem lenne gazdaságos minden egyes belsős build-et egyesével kitesztelgetni.... :N

  • kranazoli

    senior tag

    Sziasztok!

    Én csak arra lennék kíváncsi, hogy Nálatok is van-e ilyen; ill. tudtok-e rá vmi orvosságot. (de az is érdekelne, hogy mi az értelme?!)

    Elég régi probléma ez és gúgli is ad egy raklap találatot rá.

    Eseménynapló -> Rendszer
    amdkmdag (UVD Information)

    Egy raklapnyi ilyen bejegyzés keletkezik az eseménynaplóban. Teleszemetelvén vele az eseménynaplót és nem tudom, hogy mi is ez pontosan?!

    NET-en olyan infókat találtam róla, hogy driver hiba és regedit módosítással lehet tiltani a bejegyzések generálását. Vas ill. szoftver az aláírásomban; Catalyst 10.10 friss Seven telepítéssel.

    Nálatok is vannak ilyen bejegyzések az eseménynaplóban?!

    Engem bosszant ez a hiba(bug), a funkcióját szeretném tudni, hogy ez miért és mi a haszna, de 1 perc alatt akár 10 bejegyzés is létrejön. :( Úgy vettem észre főképp akkor, ha 3D-s üzemmódban van a kártya.

    Azon kívülm hogy minimális mértékben, de "fogja" a gépet a gondom annyi vele, hogy 1éb okokból Én néha nézegetem az eseménynaplót és ez a qrva sok számomra(de nem hiszem, hogy alkalmazásnak is hasznos lenne) bejegyzés teljes mértékben széttöri és átláthatatlanná teszi a regisztrációs adatbázist. :(

    Ennek orvoslására tudtok-e vmi intelligens megoldást?!

    :R :R :R

    AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog (1)

    válasz HSM #11120 üzenetére

    Nyilván nem arra gondoltam, hogy a game.amd.com rögtön kidobja neked.
    Csak legyenek elérhetőek valami developer.amd.com-ról, vagy hasonló helyről (de bárki számára, pl. egy nyitott regisztráció után), sok prios WARNING felirattal, minden letöltésnél rápipálva, hogy "tisztában vagyok vele, hogy..."
    És ja! Legyen minden napi build-hez egy kis fórumtopic féleség, ahova elsírhatja a regisztrált felhasználó a gondját, baját, és máris hatékonyabb a tesztelés is.

    Szerintem az nv-nél is akkor voltak a leg összeszedettebbek a driverek, mikor közel napi (de legalább heti) szinten jöttek sorban a "kiszivárgott" béták, és nyavajogtak az emberek, hogy mik a panaszaik az egyes verziókkal.

    De ha nem is napi, ez az egy havi átfutás az átlagosan 1 éves életciklusú kártyákra ebben a formában inkább egy vicc, mintsem optimális megoldás, miközben a játékok és felhasználói programok véletlenszerűen, de szinte napi szinten jönnek, így a problémák is gyakorlatilag napi szinten adódhatnak.

    De ékes bizonyíték erre az, hogy az elavultan megjelenő WHQL-t már szinte kötelező jelleggel követi a hozzá tartozó Hoftix, és lényegében ez az igazi havi driver...

    Mondjuk erről az MS is tehet, hogy egy hónapig tart rányomni a WHQL logót. De arról már az AMD tehet, hogy ennyire a WHQL megjelenésekre teszi a hangsúlyt egy ilyen merev (fix, havi 1 megjelenés) rendszerben is. A kettő együtt már sok.

    Szóval ha nem napi, de legalább heti, vagy mondjuk 3-4 naponta.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • kranazoli

    senior tag

    Sziasztok!

    Arra van vmi megoldás, hogy a GPU gyorsított film; flash; stb... lejátszást ki lehessen kapcsolni. Szerintem ennek erős gép esetében esetleg értelme lehet pl. mkv fájlok lejátszásakor, de nem hiszem, hogy egy szimpla AVI; vagy jútyúb videóhoz szükség lenne megemelni a GPU órajelét. (ha van Core 2 Duo 3Ghz-es CPU a gépben)

    Lehet, hogy rosszul látom, de Én ilyenkor 1általán nem látom indokoltnak, hogy a GPU és VRAM értékei egy közepes értékre emelkedjenek; ezáltal jobban megpörgetve a ventit, ami plusz hanggal és fogyasztással jár.

    De lehet, hogy vmit rosszul gondolok.

    :R

    Más:

    Úgy látom a DNA Catalyst-okból van 10.10c-s DNA Cata is. Itt mi az álláspont, vélemény pl. erről a modded driver-ről?! Ahogy nézem a többiek szépen kihaltak, vagy csak Én nem lelem Őket. (Omega) Még olyat találtam, hogy Xtreme Catalyst, de ha jól nézem azt a 10.8-as óta nem frissítették...

    [ Szerkesztve ]

    AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

  • HSM

    félisten

    válasz katt777 #11136 üzenetére

    Mi a frásznak kell frissítgetni, ezt magyarázd már meg?!
    Nekem eddig a 10.6-os volt fenn, jó négy hónapos driver, és tök jól működött minden, eszem ágában sem lett volna cserélni, csak kíváncsi lettem erre az MLAA-ra, ezért került fel a 10.10, majd a 10.10a hotfix moddolva 5850-hez. Én sehol nem látok "javítgatást", inkább folyamatosan új opciókat meg kis sebességjavulásokat... :U
    Azért meg kár leszedni a drivert, hogy mi változott, arra ott a release notes, kb. 100KB.
    Ha meg valami programod rosszul fut, vagy hibásan, akkor tuti, hogy másnak is van gondja, belesel a topicjába, biztos van olyan is, aki épp friss driverrel tolja...

  • WongFeiHong

    senior tag

    Sziasztok!

    Most lett egy 5970-em, és az lenne a problémám, hogy:

    10.10-es Catalystal 2D-ben, vagyis a desktopban mindig újra indul a driver. Bejönnek piros kockák, aztán lefagy, és újra indul.
    Ugyanez volt a 10.5-s catalysttal is.
    3D alkalmazásokban nem csinál ilyet, játékok alatt nincs gond vele.

    Jah és Windows 7 32 bites oprendszer van.

    A válaszokat előre is köszönöm!

    [ Szerkesztve ]

  • katt777

    félisten

    válasz Abu85 #11137 üzenetére

    Na, akkor erre is lehet majd várni, mint az ATT-ra. Végeredményben azon gondolkodom, hogy ha a HD4870 teljesen rendben megy, és minden mai játékot visz maxon, v. max közeli beállítással visz (Obliviont meg nem ma fogom újrajátszani még extrémebb beállításokkal, hogy állat VGA kéne), akkor mi a francnak akarok én VGA-t cserélni. :F :U Csak DX11 miatt? Viszont ha eltűnik az AVIVO, akkor cseszhetem az újabb meghajtókat is, vagy a ha fent van a legkésőbbi AVIVO pack, akkor azzal az XCoder úgyis menni fog, hiába nem tudja már a CCC, amit úgysem használok?

    kranazoli: Igen, ATT.

    HSM: A release notes szart sem mond a valódi változásokról, pl. hogy mennyire lassult/gyorsult az adott meghajtó. Én mindig letesztelem. Azért van fent most a 10.10-es, mert magas minőségben szignifikáns a gyorsulása, amit nem is vártam már az AMD-től HD4-es sorozatra, amúgy stabilitás/gyorsaság szintjén a 10.4 és a 10.7 jó (viszont 10.9-nél már látszottak jelei a minőségi gyorsulásnak). W7-ről beszélek, XP-n még mindig a 10.4 a legjobb. De ha nem tesztelném az újabb meghajtókat, honnan tudnám, melyiket érdemes használni? :F 10.6 pont elég lassúra sikeredett.

    Oliverda: Mit nem értesz azon, hogy ha letöltesz egy drivert, és nem jó, akkor muszáj letöltened az újabbat is? :F

    WongFeiHong: És a többivel? Ha minden meghajtóval csinálja, kártya gond lesz, azon belül VRM-nek tűnik. Nem működik vmi energiatakarékos funkciód? Ill. kártyacsere előtt pucoltál meghajtót?

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • HSM

    félisten

    válasz katt777 #11142 üzenetére

    "A release notes szart sem mond a valódi változásokról, pl. hogy mennyire lassult/gyorsult az adott meghajtó"
    Azért ha olvasol a sorok között, levágós, kb. miről szól az adott driver. ;)
    Ez a szignifikánsan gyorsabb ez pontosan mit jelent? Kíváncsi lennék, ha már tesztelted.
    A stabilitással sem volt gondom, mondta mindenki, hogy a 10.6 fagyogat, nekem w7 64bitem van, egyetlen alkalommal kaptam a driver miatt kékhalált (ahol a fene tudja, nem-e én voltam a hunyó, vagy az okos tűzfalam), sztem ez 4 hónapra vetítve belefér.
    Az 5850-el szerencsére azon nem kell nagyon aggódnom, melyik driver a leggyorsabb, amivel játszom, minden közel maxon fut egy röccenés nélkül.... ;) Én akkor frissítek drivert, ha már több, mint 4 hónapja nem tettem meg, vagy ha valami csábítót látok a release notes-ban, esetleg valamilyen játékban nagyon jól jönne picit javítás (ez csak a GTA4 beszaggatásai miatt volt a 4850-nél, arra 2 hónapra a játék után jött 100%-os megoldás a 9.2-es vagy 9.3-as driverben). Évek óta beválik amúgy ez a technika. :D

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák