Médialejátszóval keresztezett set-top-box

Külső nézet

A WayteQ körülbelül egy-másfél éve megkerülhetetlen szereplője a navigációs eszközök piacának Magyarországon is. E termékcsalád bizonyos területein piacvezető a márka, így nyugodtan mondhatjuk, hogy nem egy ismeretlen gyártóról van szó. Főleg, hogy a WayteQ telekommunikációra fókuszáló anyacége részben a kínai állam tulajdonában van, és olyannyira komoly tényezőnek számítanak, hogy a konszern elnöke nyáron pár napot hazánkban is eltöltött a kormány vendégeként.

Dőreség lenne azt várni, hogy egy set-top-box külsejével taglózza majd le az embert, úgyhogy ilyen elvárásaink nem nagyon voltak, ennek ellenére a HD90CX nem néz ki rosszul. A fekete fémház az üveglappal és a kör alakú kurzorral kimondottan jól fest. Sajnos az összhatást elronthatja az ízléstelen MinDigTV matrica, úgyhogy ezt ne is ragasszuk rá; továbbá a négydigites, hétszegmensű digitális kijelzőn felbukkanó, ronda zöld számok sem valami megnyerőek.

Minden funkció elérhető egyébéként a már említett kurzorral, bár nyilván nem olyan kényelmes azt nyomogatni, ha az ember a fotelben is elterpeszkedhet. A frontfelület jobb oldalán egy lenyitható ajtó alatt bújt el a kódolt csatornák vételéhez szükséges Conax 7.0 kártyaolvasó, valamint az USB port. Ez utóbbi elhelyezése kicsit érthetetlen, elég idétlenül néz ki a belőle kifigyelő pendrive, és lett is volna hely a készülék hátlapján is, a csatlakozókkal ugyanis egy cseppet szűkmarkúan bántak a tervezők.

Került rá antenna be- és kimenet, két SCART, illetve egy HDMI csatlakozó. Az optikai audiocsatlakozót lespórolták róla, helyette egy SPDIF digitális hangkimenet került rá. Az RS-232 port leginkább a szervizfunkciók ellátására, azaz mondjuk firmware-frissítésre alkalmas. Mindent összevetve a fontos dolgok rákerültek, bár egy külső audiorendszer csatlakoztatása már nehézkes. Sok médialejátszóról, illetve set-top-boxról lehagyják a hálózati kapcsolót, erre szerencsére került, a jobb alsó sarokban találtak neki helyet. A készülék mérete és a súlya teljesen átlagos, azaz könnyedén helyet találhat neki az ember a szekrény aljában vagy a dohányzóasztal alsó polcán.

A távirányító viszont kimondottan csúful fest. Bár a fekete és az ezüst kombója elsőre jól hangzik, jobb lett volna, ha nem ennyire éles az átmenet a két szín között. A végeredmény túlságosan bazári lett, és ezen a színes gombok se segítenek. Cserébe legalább jó nyomkodni, megfelelően gyors, úgyhogy használni sokkal jobb, mint nézegetni.

WayteQ HD-90CX
Támogatott felbontás 1080i, 720p, 576p
Csatornák száma 1000
Képarány 4:3, 16:9
Csatlakozók Antenna be- / kimenet, USB, HDMI, SPDIF, 2 SCART, RS-232, Conax 7.0 kártyaolvasó
Játék Tetris, Othello, Sudoku
Extrák Timeshift, Külső háttértárra rögzítés, Kedvencekbe rendezés, Folyamatos szoftverfrissítés, Gyerekzár, Aktív antenna táplálás (5V), Gyors keresés előre/hátra 2/4/8/16/24-szeres sebességgel, Lassított keresés előre/hátra 1/2, 1/4, 1/8 sebességgel, Könyvjelző
Támogatott formátumok MP3/JPEG/BMP/OGG/MPG/TS
Energiafogyasztás Átlagosan: 5,8 watt, Készenléti állapot: 0,1 watt
Súly 1,5 kg
Méretek 155 x 40 x 255 mm
Gyártó honlapja www.wayteq.hu
Termék honlapja WayteQ HD-90CX
Ajánlott fogyasztói ár 20 900 Ft

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

  • Tunerduplázás Alcor-módra

    Megvizsgáltuk a két digitális tunerchippel ellátott vevőkészüléket, hogy miért is kell bele két tuner.

  • HD lejátszó digitális tunerrel

    Kipróbáltuk a Hyundai két merevlemezes, digitális tévé vételére és a műsor rögzítésére képes Mbox R3150 hálózati médialejátszóját.

Hirdetés