Gyorsteszt: két olcsó BT hangsugárzó

Kipróbáltuk a kedvező árú Kitsound márka két hordozható hangszóróját, a Pocket Hive-ot és a Dancefloort.

Kitsound Bluetooth hangsugárzók

Óriási közhely, de attól még igaz, hogy mostanra a hordozható, Bluetooth támogatású hangsugárzók termékcsaládja gigantikusra puffadt. Olyan invazív fajról van szó, amely behálózta az egész piacot, kezdve a legkisebb noname sufnicégektől a piacvezető cápákig. Ezeket a mobil hangeszközöket egyszerűen nem lehet megkerülni! A kínálat pedig szinte napról napra nő, és mostanra már a szemtelenül olcsó, gyakorlatilag bárki által megvásárolható daraboktól a kifejezetten drága, luxuskategóriás termékekig terjed.

Kitsound Dancefloor & Kitsound Pocket Hive
Kitsound Dancefloor & Kitsound Pocket Hive [+]

A Kitsound a közelmúltban két új, az első csoportba tartozó masinával bővítette eddig is megdöbbentően nagynak tűnő, hordozható Bluetooth hangszórókból álló portfólióját a Pocket Hive és a Dancefloor fantázianevű modellek személyében. Bár hasonló árszintet képviselnek, a két termék egy csomó mindenben különbözik. Mindenesetre mindkettőt kipróbáltuk, hogy hogy szólnak, mennyire könnyű őket kezelni, mi a helyzet a hordozhatósággal és az esetleges extra funkciókkal.

Kitsound Pocket Hive

Kialakítás: A két eszköz közül a 15 000 forintba kerülő Pocket Hive képviseli a tradicionálisabb vonalat. A hatszögletű készülékházba zárt termék 8 centiméter magas és 6 centiméter széles, illetve hosszú. Pont akkora, hogy zsebre már ne lehessen vágni egyszerűen, de azért egy kisebb táskában kényelmesen elfér. Ez a nem különösen strapabíró darab az ütéseket, a port és a nedvességet sem bírja jól, ezért érdemes rá vigyázni. Szabadtéren nem is igazán erőltetnénk annyira, inkább egy irodában, lakásban lelhet otthonra. A dobozában a termék mellett megtalálható a használati utasítás, egy kis hordtáska, valamint egy USB és egy 3,5 mm-es kábel is.

Ki
Ki [+]

Használat közben: A hátuljára építettek egy töltésre szolgáló micro USB portot, valamint két 3,5 mm csatlakozót. Ezek révén egyrészt olyan eszközök kihangosítására is képes, amelyek nem támogatják a Bluetooth technológiát, illetve segítségükkel több Hive összeköthető, amivel egy monó hangszórókból álló rendszer hozható létre. Tehát így nincs mód arra, hogy összehozzunk egy több csatornás szettet, hiszen mindegyikből mindig ugyanaz fog szólni. Az NFC támogatás révén pofonegyszerűen párosítható a kompatibilis eszközökhöz, a Bluetooth hatótávolsága körülbelül 10 méter, a kapcsolat pedig kellően stabil, egyszer sem veszítették el egymást az eszközök. Lítiumion akkumulátora 10 órányi működésre elegendő energia eltárolására képes, ami ma átlagosnak számít. A be-/kikapcsoló gombon kívül más nincs rajta, tehát a hangerőt sem lehet rajta módosítani, ami egy kicsit fura megoldás.

Kitsound Pocket Hive
Kitsound Pocket Hive [+]

Hangzás: Beépített, ötwattos hangszórója korlátozott hangerőt biztosít. Ez a teljesítmény egy kisebb szobában, irodában, mondjuk a gép mellé letéve elég lehet, de ha már kimegyünk a szabadba, ahol a külső környezeti zajok hangosabbak, előfordulhat, hogy nem sok minden hallatszik belőle már pár méterről. A mély hangokból gyakorlatilag semmit sem érzékelni, de hát ez ebben a termékcsaládban sajnos szinte minden esetben így van. A dinamika hiányzik, és a magas hangoknál olykor igen enyhe kásásodás tapasztalható. Ez játéknál, filmnézésnél, beszélgetős rádióműsoroknál nem igazán zavaró, fel sem tűnik, de a zenehallgatásnál már igen.

Dancefloor, a házi diszkó

Kialakítás: A 11 900 forintba kerülő Dancefloor trükkösebb darab, mint alapvetően asztali használatra tervezett rokona. Ez a 14 centiméter magas, 5,1 centiméter széles masina csak 4,5 centiméter vastag, aminek köszönhetően egy nagyobb zsebbe azért már valahogy beszuszakolható. A tetején lévő fogantyúszerűséget úgy alakították ki, hogy karabinerként is lehessen használni, ennek hála a Dancefloor akár övre vagy a táska szíjára is felakasztható. Ezáltal úgy tudjuk az utcán vagy például biciklin hallgatni kedvenc nótáinkat, hogy nem foglalja le a kezünket. Egyébként ez sem egy masszív darab, jó vele vigyázni, a víz és az ütések is kifektethetik hamar. A dobozába a használati utasítás mellé pakoltak egy USB kábelt is.

Kitsound Dancefloor
Kitsound Dancefloor [+]

Használat közben: Erről lespórolták 3,5 mm-es analóg audió csatlakozót, így csak olyan eszközzel használható maximum tíz méteres távolságból, amelyik támogatja a Bluetooth technológia használatát. Az akkumulátor töltésére szolgáló micro USB portot az alján helyezték el, ami kicsit mafla megoldás, hiszen így állítva nem lehet tölteni. Mindegy, ezt túl lehet élni. Ezen már közvetlenül állítható a hangerő, valamint az épp játszott zeneszám is stoppolható, illetve helyet kapott rajta egy első pillantásra virág szimbólumnak tűnő piktogrammal ellátott gomb is.

Ezzel kapcsolható be a Varázslat: a Dancefloor rendelkezik beépített színes LED-ekkel, amelyek kisebb fényshow összehozására képesek. Több különféle mód közül lehet választani, van, amikor csak szimplán világítanak, de képesek villogni, és a színüket változtatni is. Sajnos olyan mód nincs, amikor a zene ütemére villódznak, de úgy látszik, ennyi pénzbe csak egy ilyen alap műsor fért bele. Egy felnőtt talán bazárinak találhatja ezt a funkciót, de megmutattuk gyerekeknek is, és odavoltak tőle! Hang nem is kellett hozzá, és így is elvoltak vele egy darabig. Rendelkezik beépített mikrofonnal, így telefonálásra is alkalmas: amennyiben a vezeték nélküli úton csatlakoztatott mobil eszközre hívás érkezik, és ezt fogadja a felhasználó a megfelelő gomb megnyomásával, akkor automatikusan kikapcsol a zene, a beszélgetést követően pedig értelemszerűen ismét hallható lesz. Beépített akkumulátora 6 óra folyamatos működésre elegendő energiával képes ellátni, ha kikapcsoljuk a fényeffekteket, akkor értelemszerűen ez az időtartam valamelyest megnövelhető.


[+]

Hangminőség: 3 wattos beépített monó hangszórójáról már a bekapcsolás előtt is azt gondoltuk, hogy nem lesz képes csodákra, és a várakozásokat e téren sajnos igazolta is. A hangerő sem valami eget rengető, de azért ha közel vagyunk hozzá, akkor bőven elég. Viszont a hangminőség terén azért akadnak problémák. A basszusokat csak sejteni lehet, a közép- és magas tartományokat hajlamos összemosni, a hangokat elkenni, és néha enyhe recegés is felfedezhető. Ez ha játszunk vagy filmeket nézünk vele, nem akkora probléma, de zenehallgatásnál már kifejezetten zavaró lehet, pláne ha valaki normálisabb hangrendszerhez szokott hozzá. Az világos, hogy nem audiofileknek tervezték, mint ahogy egyetlen más hordozható rokonát sem, de a maximális jóindulat mellett is azt lehet mondani, hogy azért kompromisszumok megkötésére készteti az embert. Viszont az is igaz, hogy ez egy baráti találkozón, kisebb házibulin egyáltalán nem számít, a lényeg ott úgy is a hangulaton van, azt pedig azért képes feldobni a Dancefloor.

elefant

A Kitsound Pocket Hive és Dancefloor hordozható Bluetooth hangsugárzókat a Mobil Digital bocsátotta rendelkezésünkre

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés