Mikrokopter, dokkoló a leveshez, mi jöhet még?

Moddervilág

Az eddigiek folyamán számos olyan kiemelkedő moddal foglalkoztunk, amelyek végül a bit-tech.net 2012-es „az év modja” megmérettetésben is részt vettek. A második, harmadik, negyedik és ötödik helyezettről már esett szó, azonban a tavalyi évben egy olyan egyedi építés is napvilágot látott, amely az említett magazin olvasóinak a legjobban tetszett, úgyhogy akkor lássuk, Pascal de Greef (Paslis) mivel vívta ki ezt az elismerést!


(forrás: bit-tech.net) [+]


(forrás: bit-tech.net) [+]

Paslis egyik szakterülete a „desktop mod”, vagyis az olyan konfigurációk, amelyek egy asztalba építve találnak otthonra, hiszen ebből már nem is egy variációt épített. Ezek a falra szerelve lebegtek, az összképet semmilyen láb nem bonyolította, azonban úgy döntött, hogy két ilyen építmény után új kihívások után néz. Új projektjének alappillérét szó szerint a LINAK szponzorációja jelentette, ugyanis egy olyan asztalba rejtett konfigurációt álmodott meg, amelynek magassága motorikusan állítható, így biztosítva ülve és állva is kényelmesen használható munkakörnyezetet. Ebből adódik a projekt „The Next Level” elnevezése.


(forrás: bit-tech.net) [+]


(forrás: bit-tech.net) [+]

Az eredeti koncepcióban egyetlen LINAK DL2 állítható magasságú oszlop szerepelt, azonban a gyártó ezekből kettőt is biztosított, így a stabilitás végett inkább mindkettőt felhasználta. Az építés az asztal testével kezdődött, amely 3 mm-es alumíniumból készült, a precíz méretezést lézeres vágó biztosította, majd a derékszögű sarkokat élhajlító géppel alakította ki. Paslis egyik erőssége a hegesztés, így az alkatrészek összeillesztése nem okozott számára különösebb problémát. A példás hegesztési varratokat végül csiszolással tüntette el, így minden egyes illesztés tökéletesre sikerült; ezirányú tapasztalata nem kérdéses.


(forrás: bit-tech.net) [+]


(forrás: bit-tech.net) [+]

Az asztal merevítővázát négyzet alakú zártszelvényből alakította ki, amire szükség is volt, hiszen a vékony alumíniumlemez magában nem nyújtott volna elegendő tartást. A váz és a lemez összeillesztése az alumínium vastagsága miatt csavarokkal nehezen lett volna megoldható, de M5-ös szegecsanyákkal és egy pneumatikus szegecselővel ezt a problémát is sikerült megbízhatóan orvosolni.


(forrás: bit-tech.net) [+]


(forrás: bit-tech.net) [+]

Mivel az egész szerkezetet az alapoktól építette, ezért természetesen a hátlapi I/O panel és az alaplaptálca is saját gyártmány, ezek létrehozásához szintén 3 mm-es alumíniumlemezekre tolta rá a lézervágót.


(forrás: bit-tech.net) [+]


(forrás: bit-tech.net) [+]

Az asztal síkjának állítható magassága megkívánja a monitorok magasságának személyre szabhatóságát is; a LINAK ebben ismét a modder segítségére sietett. A Dell monitorok szabványos VESA felfogatási pontjait kihasználva a mozgató mechanika tetejére egy egyedi készítésű, kétkaros konzolt épített, amely stabilan és a megfelelő pozícióban tartja a megjelenítőket.


(forrás: bit-tech.net) [+]


(forrás: bit-tech.net) [+]

Bár a készítő elsősorban fémek megmunkálásában érzi otthon magát, azt szerette volna, hogy a végeredmény inkább keltse egy valós bútordarab hatását, mintsem egy ipari remekművét, ezért az asztallap tölgyfából készült, valamint a fémes beltér ridegségét fabetétekkel oldotta. A fa felületek végül nyolcrétegű hajólakkal nyerték el végső fényüket.


(forrás: bit-tech.net) [+]


(forrás: bit-tech.net) [+]

A szintén egyedi kialakítású folyadékhűtő tartályoknak Paslis többször is nekivágott, mire a tetszését elnyerő megoldást megtalálta, fáradozása azonban nem volt hiábavaló: ezek a projekt talán legszebb és legkülönlegesebb alkatrészei. A processzort és a videokártyákat két független hűtési kör tartja kordában, ezért tartályból is kettő kellett. A duplakamrás tankok 60 mm átmérőjű, rozsdamentes acélcsövekből készültek, és a páratlan eredmény elérése érdekében minden hegesztési tapasztalatát és kreativitását bevetetette. A futurisztikus tartályokat látva az ember azt kívánja, bárcsak kereskedelmi forgalomban is kapni lehetne hasonló példányokat! A folyadékhűtés komponenseit merev fémcsövek kötik össze, a szellőzést biztosító számos ventilátort pedig egy Aqua Computer Aquaero 5 Pro panel vezérli, amely egy 2 mm-es rozsdamentes acéllapból hajtogatott és hegesztetett házban talált otthonra.


(forrás: bit-tech.net) [+]


(forrás: bit-tech.net) [+]

Miután minden egyes fémalkatész elkészült, a csomag porfestésre indult, ahol ellenálló fekete borítást kapott; ezután már „csak” össze kellett szerelni az „asztali számítógépet”. Az ízlésesen megkomponált belső végül egy vastag üveglap mögé költözött, ezzel a látvány és a védelem egy csapásra biztosított lett. A konfiguráció végül RGB LED-es megvilágítást is kapott, hogy ha kell, akkor teljes pompájában ragyoghasson az építmény.


(forrás: bit-tech.net) [+]


(forrás: bit-tech.net) [+]

Az abszolút professzionális kivitelezés, az egyedi megoldások és a páratlan végeredmény láttán nem csoda, hogy végül Paslis The Next Level számítógépe nyerte el legjobban a bit-tech.net olvasóinak tetszését. A 2012-es év legjobb modjának járó díj szerintünk is abszolút jogos. A munkanapló a bit-tech.net oldalán, a végeredményről még több kép pedig szokás szerint a következő oldalon látható.


(forrás: bit-tech.net) [+]


(forrás: bit-tech.net) [+]

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés