Forró nyári hardvercsokor

Új grafikus kártyák, különleges házak, akciós notebookok, hatalmas monitorok, hangszórók és sok más a hazai piacról.

Egyedi GTX 1080 és GTX 1070


A cikkben közölt árakat nagykereskedelmi (áfa és kiskereskedői haszon hozzáadásával) és kiskereskedelmi partnereink listái alapján képeztük. A bemutatónkban szereplő termékek – többek között – a nagykereskedelmi partnereink weboldalain feltüntetett kiskereskedésekben vagy kiskereskedelmi partnereinknél vásárolhatóak meg. A számítástechnikai termékekre a legtöbb esetben 2 év garancia vonatkozik, az eltérő garanciaidőket külön közöljük.

Néhány hete mutatkoztak be az NVIDIA új, Pascal architektúrás csúcs grafikus kártyái, a GeForce GTX 1080 és GTX 1070. Első körben a Founders Editionnak nevezett, referencia nyomtatott áramkörös és hűtésű modellek jelentek meg a boltokban, melyek csak dobozukban, esetleg a kártyára ragasztott matricákban különböztek egymástól, viszont az Asus és az MSI fürgén elhozta a magyar piacra saját egyedi tervezésű kártyáit.

Az Asus esetében természetesen az utóbbi időben előtérbe került ROG Strix termékvonalat erősítik tovább. GeForce GTX 1080 tesztünk alkalmával közelebbről is megismertük ezt a kártyát, aminek 8+2 fázisú az áramellátó részlege, hűtéséről pedig három darab ventilátorral és öt hőcsővel ellátott DirectCU borda gondoskodik. További érdekessége, hogy hátsó részén két hagyományos, PWM-es csatlakozó található, a rájuk kötött ventilátor a GPU hőmérsékletével szinkronban dolgozik. A referenciától eltérő a képkimenetek elosztása is, a DVI mellé két HDMI 2.0b-t és két DisplayPort 1.4-et tettek. A LED-es díszkivilágítás betört a grafikus kártyák területére is, az Asus ráadásul szoftverből vezérelhető, RGB megoldást vetett be. Jó hír, hogy a ROG Strix GTX 1080 lényegében nem drágább a referencia modelleknél, 260 000 forint környékén kínálják.

Az MSI háza táján is megjelent az a GeForce GTX 1080 Gaming videokártya, amit alkalmunk volt letesztelni. TwinFrozr VI hűtésén a ventilátorok száma eggyel lemarad az Asus mögött, de hőcsőből eggyel több, tehát hat darab van. Fémlemezen keresztül érintkeznek a GPU-val, hiszen egyébként ennyi csövet nem lehetne közvetlenül a GPU-ra vezetni. Természetesen itt is van állítható RGB világítás, de szerintünk fontosabb a jó minőségű, 8+2 fázisú áramellátás. Az MSI GTX 1080 Gaming X vételára az Asushoz hasonlóan három év garanciával 264 900 forint.

Egy lépcsővel lejjebb, GeForce GTX 1070-ből is mutatott egyedit az Asus és az MSI. Az Asus ROG Strix verziója ugyanazokat a trükköket tudja, mint nagyobb társa, tehát háromventilátoros, öt hőcsöves a hűtése, RGB LED világítása és két extra ventilátorcsatlakozója van. Az MSI viszont három különböző, egyedi GTX 1070-et kínál. Az egyik a GTX 1080-nál látott, vörös-fekete TwinFrozr IV hűtést kapta, a másikra viszont a fekete-fehér Armor hűtést tették, mely szintén két ventilátoros, de „csak” öt hőcsöve van. A harmadik a sorban az MSI GTX 1070 Aero, melynek a referenciamodelléhez hasonló, elül beszívó, hátul kifújó a hűtése. Az MSI GTX 1070 Armor és GTX 1070 Aero verziót valamivel 170 000 forint alatt kínálják, az Asus GTX 1070 Strix és az MSI GTX 1070 Gaming ára 175 000 forint környékén mozog.

Házak

Biztosan sokan ismerik a Cooler Master CM 690 III házát, ami ugyan három éve jelent meg, de máig az egyik legjobb miditorony a piacon. Felszerelték minden földi jóval, van belőle ablakos és fehér verzió is, ezért nem csoda, hogy több mint 30 000 forintba kerül. A spanyol központú, de termékeivel vélhetően kínai OEM katalógusokra támaszkodó Approx kínálatában APPGXC25 néven feltűnt egy olyan ház, ami nagyon hasonlít a CM 690 III-ra, de mindössze 9900 forintba kerül. Sajnos túl sok információt nem sikerült szerezni róla, még az Approx oldalán sincs fenn. Ha igaz, hogy mérete 400 x 420 x 180 mm, tömege pedig 4 kilogramm, akkor ihletőjénél lényegesen kisebb, és szerényebb anyagból készült. Elejére és tetejére két-két ventilátor szerelhető, van USB 3.0 csatlakozója, két 5,25 hüvelykes és hat 3,5 hüvelykes adattárat fogad, tápot az aljába tehetünk, összességében érdekes darabnak tűnik.

Persze az igazi különlegességeket továbbra is az olyan neves gyártók kínálják, mint a Cooler Master. Az előremutató, de méregdrága MasterCase 5 után bemutatkozott a MasterBox 5. Szintén nagyon egyszerű külsőt kapott, a 475 mm magas miditoronynak például gyárilag nincs 5,25 hüvelykes meghajtóhelye, homlokzata a szinte teljesen üres, csak néhány csatlakozó töri meg az egyhangúságot a felső részen. Oldalt hatalmas ablakot találunk, amin keresztül látható a jól átgondolt belső. Alapból két 3,5 hüvelykes és egy 2,5 hüvelykes adattár tehető bele, ami a legtöbb felhasználónak éppen elég is. A tápot kábeleivel együtt műanyagdoboz rejti el a kíváncsi szemek elől, az első részen pedig bőséges a hely folyadékhűtéses rendszer számára. Akár 360 mm-es, tripla radiátort is beletehetünk, az alaplaptálca mögött pedig 25 mm széles teret hagytak a kábelezéshez. A CoolerMaster MasterBox 5 vételára 22 380 forint.

Egyre nagyobb elismertséget vív ki magának a számítógépházak világában a Phanteks. A 2007-ben alapított márka holland formatervezői igencsak értik a dolgukat, ez jól látható például az Enthoo Evolv termékcsaládon, ami három tagból áll. A legkisebb Mini-ITX, a középső microATX, a legnagyobb pedig ATX, és 264 mm-es szélességig E-ATX alaplapokat fogad. Nagyon letisztult a 3 mm vastag alumíniumlemezekből megformált külső, vonalai mégis jellegzetesek.

Jól átgondolták a belső tér kialakítását, ami még a legkisebb modellnél is kétzónás, alul a táp és előtte a két 3,5 hüvelykes merevlemez külön helyet kapott, utóbbiak folyadékhűtéses rendszer pumpájára cserélhetőek. A 230 mm széles házak közöl a legkisebbe is bele lehet tenni két 140 mm-es ventilátorral felszerelt radiátort, a nagyobbak pedig még több mozgásteret és variációs lehetőségeket biztosítanak. A közepesbe két dupla, a legnagyobba egy tripla és egy dupla radiátor szerelhető egyszerre. Sajnos alaposan megkérik az árát ezeknek a nagyon fejlett és csinos házaknak. Az Enthoo Evolv ITX felszereltségtől függően 22-27 000 forintba, az Enthoo Evolv mATX 36-40 000 forintba, az Enthoo Evolv ATX pedig 55 000 forintba kerül.

Multimédia

Májusban írtunk a kínai Venztech európai piacra lépéséről. A médialejátszókkal foglalkozó márka korábban OEM gyártóként tevékenykedett a kontinensen, most viszont már Venz néven saját modelleket is kínál. Kifejezetten érdekes darab a Venz K1 Plus, aminek fő extrája a HDMI 2.0 képkimenet, melyen keresztül 4K felbontásban is másodpercenként 60 képkocka kiküldésére képes. A megfelelő lejátszó képességekről AmLogic S905 rendszerchip gondoskodik négy Cortex-A53 processzormaggal, Mali-450 grafikus gyorsítóval, 1 GB RAM-mal és 8 GB-os háttértárral kiegészítve. Nem kevesebb mint négy USB 2.0 aljzatot tettek rá, van optikai hangkimenete, microSD kártyaolvasója és 10/100 Mbps-os Ethernet portja is. Szoftveres téren Android 5.1-et és előtelepített Kodi 15.2 multimédiás forntendet kapunk. A 23 000 forintos vételárba egy egyszerű távirányító is belefért.

Akár ezzel a kis Venz dobozzal is meghajthatjuk a Philips BDM4350UC/00 monitort, ami nem kevesebb mint 43 hüvelykes. Az óriás felbontása sem akármilyen, 4K, tehát 3840x2160 pixel. Panelje IPS technológiás, 8 bit + FRC színmegjelenítéssel, jellemző kontrasztaránya pedig 1200:1. Hatalmas mérete miatt állványa fix, de aki úgy gondolja Vesa 200 x 200 állványával falra rögzítheti. Hátulján két-két HDMI 2.0 és DisplayPort 1.2, illetve egy D-Sub képbemenet sorakozik és van négy USB 3.0 kapuja, továbbá két 7 wattos hangszórója is. A termetes Philips monitor vételára három év garanciával 216 200 forint.

Hasonló kaliberű óriás az iiyama Prolite X4071UHSU is, bár „csak” negyven hüvelykes, a benne lévő kijelzőpanelje MVA technológiás 3840x2160 pixellel és tízbites színkezeléssel. Nagy mérete miatt a talp itt is fix, VESA rögzítőpontokkal kiegészítve. A csatlakozókínálat fejedelmi, D-Sub, DisplayPort, két HDMI, MHL szolgál kép kezelésére, ezen felül van két USB 3.0, audiocsatlakozó és RS232 soros port is. A csomag része még két kis beépített hangszóró és egy távirányító, a vételár pedig három év garanciával 228 000 forint.

A 4K-s kép mellé kevés lehet a fenti monitorok néhány wattos hangszórója, ezért érdemes lehet valami komolyabb után nézni. A német bázisú Thonet & Vander többféle sztereó és 2.1-es rendszert kínál zenehallgatáshoz és filmezéshez is. A retro vonalvezetésű Grub az olcsóbb modellek közé tartozik a maga 23 790 forintos árával. Zenei teljesítménye 48 watt, amiből 20-at ad le a mélynyomót rejtő középső rész, fejenként 14 watt jut a kétutas szatellitekre. Valamivel erősebb és modernebb dizájnt kapott a Thonet & Vander Laut, ami 27 210 forintos árával szintén nem drága. Mélynyomója 30 wattot, szatellitjei fejenként 15 wattot tudnak, de utóbbiak csak egyutasak, háromhüvelykes középhangszóró dolgozik bennük, míg a mélynyomóban 6,5 hüvelykes.

Notebookok

Az USAnotebook és a Dell közös nyári akciót indított, aminek főnyereménye egy Dell Inspiron 7359 Ultrabook. Ahhoz, hogy bekerüljünk a sorsolásba, az USAnotebook weboldalán ki kell választani, hogy hová vinnénk nyaralni ezt az ügyes, kifordítható kijelzőjű számítógépet, utána lájkolni kell az USAnotebook Facebook oldalát, majd megadni elérhetőségeinket. Továbbá azok között, akik meghívják a játékra ismerőseiket is, ötezer forintos ajándékutalványt sorsolnak ki. Az akció július végéig tart, a sorsolás augusztus 1-jén lesz.

Milyen is ez a Dell Inspiron 7359, más néven Inspiron 13 7000? A felsőkategóriás, otthoni felhasználásra szánt, 13,3 hüvelykes laptop kijelzője 360 fokban körbefordítható zsanérján, így egyetlen mozdulattal tabletté varázsolható, de az átmenet köztes állapotai is érdekesek lehetnek például filmnézés kapcsán. A hardver friss, Skylake-alapú, mellette egy memóriafoglalatot alakítottak ki és van hely 2,5 hüvelykes merevlemeznek is a kereken 20 mm vastag gépházban. Szerencsére az akkumulátorral sem spóroltak, 43 wattórás, az 1366x768 pixeles kijelző pedig IPS paneles. A Core i3-6100U processzorral,  4 GB memóriával, 500 GB-os merevlemezzel és Windows 10 operációs rendszerrel ellátott modell 229 890 forintba kerül, hacsak nem sikerül megnyerni az akcióban.

Bár nem friss és ropogós, de érdekes laptop az USAnotebook kínálatában található Asus X540LA. Kifutó, alapszériás 15,6 hüvelykesről van szó, ami azért érdekes, mert kellemes árat szabtak hozzá: a 139 900 forintos összegben már benne van a Windows 10 operációs rendszer is. Pénzünkért egy fémburkolatos laptopot kapunk alapszintű Core i3-4005U processzorral, 4 GB memóriával (csak egy foglalata van), 1 TB-os merevlemezzel, DVD-íróval és 33 wattórás akkumulátorral.  Akinek esetleg nem kellene a Windows, FreeDOS operációs rendszerrel 129 290 forintért viheti haza ugyanezt a konfigurációt.

Még olcsóbb, ráadásul 128 GB-os flash tárolóval kapható a Lenovo IdeaPad 100 alapmodellje. A 15,6 hüvelykes laptopnak Bay Trail alapú, tehát az Atomok családjába tartozó, négymagos Pentium N3540 processzora van, ami mellé 4 GB memóriát telepítettek. Mint írtuk, adattára 128 GB-os SSD, a kijelző pedig a belépőszinten jellemző 1366x768 pixeles fényes felülettel. Mivel a hardver nagyon takarékos, a 32 wattórás akkuval is komoly üzemidő várható. A legérdekesebb adat viszont a vételár, ami FreeDOS operációs rendszerrel mindössze 99 890 forintról.

rudi

Azóta történt

  • Viharral jött hardverek

    Processzorhűtőket, monitorokat, tápokat, házat és sok más érdekeséget válogattunk csokorba a hazai boltok választékából.

  • Újdonságok elsősorban játékosoknak

    Grafikus kártyákat, monitorokat és egy csokorra való gamer és multimédiás laptopot tálalunk a hazai kínálatból.

  • Nyári hardveregyveleg

    Alaplapok, monitorok, színes gamer kiegészítők és egyedi összeállítású laptopok kerültek ezúttal a célkeresztbe.

  • Hardverválogatás augusztus elején

    Memóriaakcióról, óriási monitorokról és érdekes notebookokról számolunk be heti piaci összefoglalónkban.

Előzmények

Hirdetés