Az első VR headset a hazai piacon

A HTC Vive VR mellett hozzá való grafikus kártyák és más érdekességek hardverpiaci összefoglalónkban.

Itt az első VR szett


A cikkben közölt árakat nagykereskedelmi (áfa és kiskereskedői haszon hozzáadásával) és kiskereskedelmi partnereink listái alapján képeztük. A bemutatónkban szereplő termékek – többek között – a nagykereskedelmi partnereink weboldalain feltüntetett kiskereskedésekben vagy kiskereskedelmi partnereinknél vásárolhatóak meg. A számítástechnikai termékekre a legtöbb esetben 2 év garancia vonatkozik, az eltérő garanciaidőket külön közöljük.

Történelmi pillanatnak lehettünk tanúi a héten, ugyanis befutottak a hazai piacra a HTC Vive VR rendszerének első darabjai. Igaz, már a ’90-es években volt hasonló próbálkozás VFX1 néven, de az elmúlt húsz év alatt óriásit fejlődött a technológia. A Vive VR virtuális valóság készlet két 1080x1200 pixeles kijelzőt kapott, 90 Hz-es frissítéssel dolgozik, a kép létrehozásához számítógépet igényel. Viselője térbeli pozícióját két Lighthouse nevezetű LED és lézer fényforrás, illetve a headseten és a két vezérlőszerven lévő érzékelők határozzák meg. Néhány hete mi is kipróbáltuk ezt a különleges eszközt.

Mi kell a HTC Vive VR-hez? Először is egy nagy adag pénz, ugyanis jelenleg valamivel több mint 360 000 forintért kínálják. Utána célszerű lesz elkülöníteni neki legalább 6-8 négyzetméternyi területet, ahol majd mozogni tudunk anélkül, hogy valamit levernénk, összetörnénk. Végül, de nem utolsósorban pedig ott a számítógép, főként a grafikus kártya kérdése.

Mint írtuk, a Vive VR szemenként 1080x1200, tehát összesen 2160x1200 pixelt jelenít meg, ez nagyjából 24%-kal több pixelt jelent a Full HD-nél (1920x1080), viszont 30%-kal kevesebb a WQHD-nél (2560x1440). Nem olyan vészesen nagy értékről van szó, viszont fontos szempont a 90 Hz-es képfrissítés, ami másodpercenként 90 képkockát jelent. Ezen a rostán már csak a ma kapható csúcskategóriás grafikus kártyák akadnak fenn, vagyis csak az elit Radeonok és GeForce-ok jöhetnek szóba, ezáltal további százezer forint körüli, vagy még komolyabb kiadást kell beterveznünk a virtuális mókához.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

  • Forró nyári hardvercsokor

    Új grafikus kártyák, különleges házak, akciós notebookok, hatalmas monitorok, hangszórók és sok más a hazai piacról.

  • Viharral jött hardverek

    Processzorhűtőket, monitorokat, tápokat, házat és sok más érdekeséget válogattunk csokorba a hazai boltok választékából.

  • Újdonságok elsősorban játékosoknak

    Grafikus kártyákat, monitorokat és egy csokorra való gamer és multimédiás laptopot tálalunk a hazai kínálatból.

  • Nyári hardveregyveleg

    Alaplapok, monitorok, színes gamer kiegészítők és egyedi összeállítású laptopok kerültek ezúttal a célkeresztbe.

Előzmények

Hirdetés