Genius kormány trió

SpeedWheel 5 és 5 Pro

Évek óta az a célja a játékfejlesztőknek, hogy látványban minél közelebb vigyék alkotásaikat a valósághoz. Mert így jobban beleélik magukat a felhasználók, nagyobb lesz az élvezet. Aztán mikor elindítjuk a legújabb, legszebb autós programot, és a volán helyett a billentyűzetet markoljuk meg, vége a varázsnak. Mennyivel jobb kormányt tekergetni, gázt, féket taposni. Ezt elsősorban azok tanúsíthatják, akik ilyen vezérlővel kenik. Ráadásul nemcsak jobb, hanem precízebb is. A billentyűzet gombjai úgymond bináris üzenetet küldenek. Tehát mindig teljes gázzal gyorsítunk, teljes fékerővel lassítunk, maximális kormánykitekeréssel fordulunk, csak trükközve lehet finomkodni. Ezzel szemben a kormány analóg, precíz íveket lehet vele rajzolni, a pedálokkal pedig finoman szabályozható a gyorsulás, lassulás. Szóval volánra fel! Igen ám, de milyenre? Mert van egyszerű, olcsó, drágább rezgéssel, és még drágább, műterheléssel. Most mind a három kategóriából bemutatunk egy-egy Genius modellt.

Két kormány tartozik a SpeedWheel 5 családba. A sima ötösnek nincs vibráló és erővisszacsatolásos funkciója sem, az 5 Pro vibrál. Külsőre szinte teljesen azonosak, az egyszerűbbet csak a két felső küllőről hiányzó alumíniumszerű, de valójában csak műanyag betét különbözteti meg.

Sajnos teljesen fröccsöntött műanyagból készült a kormánykoszorú. Felső és alsó – versenyautósan benyomott – része sima, fényes, a fogásnak kialakított oldalait érdesítették picit. Szimmetrikusan két-két gombot telepítettek a felső küllőkre, és további kettő-kettő van a kormány központi részén, már nehezebben elérhető helyen. Az alsó küllőn Turbo feliratú reteszt találtunk. Érdemes még megfigyelni az alábbi képen a kormány rögzítőrendszerének kihagyott két méretes, szögletes lyukat.

Különálló váltós rész nem jár a SpeedWheel 5 szériához, így gangolni a kormány mögötti, nem túl méretes műanyag fülekkel célszerű, bár ezt a funkciót a gombokra is tehetjük.

Alul nemcsak az imént említett szögletes lyukakat találtuk, hanem három gumitappancsot és két támasztólábat. Asztalra rögzítés közben érdemes alaposan lenyomni a tapadókorongokat, mert a kormány háza kicsi, és könnyebb a koszorúnál, ezért a szorító nélkül lebillen az asztalról.

Meglehetősen masszív, bár műanyagból készült a SpeedWheel 5 felfogatója. Összeszerelésekor nem kell tartani egy kis erő használatától, amikor a gumis támasztórészt pattintjuk a csavar végére. Ezzel az elemmel pár centiméteres tartományban állítható a rögzítő mélysége.

A szorító két karmával kapaszkodik a kormányba, alul középen pedig az asztalt nyomja. Átfogása elég nagy, akár 6-8 cm vastag asztallapra is fel lehet tenni, de ilyenkor kényelmetlenül az ölünkbe lóghat a csavar alsó része. Ebből a szempontból ügyesebbek azok a megoldások, ahol a rögzítő fölfelé emelkedik ki. Mivel a SpeedWheel 5 és 5 Pro súlya kicsi, és nem dolgoznak erőkkel, érdemes a rögzítő meghúzásakor óvatosan eljárni. A méretes csavaróval könnyen annyira megszoríthatjuk a merev műanyagból készült elemet, hogy megrepednek a felső műanyag karmok.

Könnyű a nagyobb gáz- és kisebb fékpedált tartó konzol is. Érdemes finoman taposni őket, mert alul csak kisebb csúszásgátló betétek vannak, így a játék hevében könnyen továbbtolhatjuk a pedálos részt.

Bár műanyagból vannak, ügyeltek a pedálok mechanikájának kenésére.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

  • Genius játékvezérlők

    Egy rázós, szellőzős joystickkel és egy szokatlan billentyűzetdarabbal kerültünk szoros barátságba.

  • Zenei géniuszok

    Öt nagyszerű Genius sztereó hangfalszettet hallgattunk meg.

  • Vízálló Geniusok

    Hat olyan vezetékes és vezeték nélküli Genius billentyűzetet próbáltunk ki, amely még a folyadékoknak is ellenáll.

  • Genius egerek a padon

    Két navigátort, egy utazót és egy ergonomikus egeret próbáltunk ki a Genius kínálatából.

Hirdetés