Digitális képkeret a Samsungtól

Beállítás

A telepítő CD behelyezésekor elindult a telepítő, bár nem a megszokott módon. Külön program helyett a böngészőnk nyílt meg, ahol a nyelv kiválasztása után (nincs magyar) képekkel gazdagon illusztrált, részletes használati útmutatót olvashattunk. Innen indíthattuk a Frame Manager program telepítését is, ami Internet Explorer használata esetén rögtön el is kezdődött, de más böngészőnél csak egy üzenetet kaptunk, hogy keressük meg a telepítőt mi magunk. A Frame Manager Windows XP és Vista operációs rendszerekhez egyaránt elérhető. Bizonyos beállításokat a webes kezelőfelületén keresztül változtathattunk.

A Samsung képkeret főmenüje egyértelmű, egyszerű elrendezésű. A képek, zenék, videók menüpontokba lépve a könyvtárakban csak az adott kategóriájú fájlok jelennek meg. Ezek száma az egyes könyvtárak neve mögött zárójelben látható. A „menü” gombot megnyomva kiválaszthatjuk a médiafájlok forrását. Ez lehet a belső memória, valamelyik memóriakártya, pendrive vagy képek esetében vezeték nélküli hálózati kapcsolaton keresztül számítógépünk megosztása.

Fotóinkból diavetítést indíthatunk ötféle áttűnési effekttel, zenés aláfestéssel. A képek 5, 10 vagy 20 másodpercenként váltakozhatnak, akár véletlenszerűen is. Másik adathordozóra is másolhatjuk a fotókat. Zenelejátszásnál sajnos nem lehet beletekerni az aktuális számba, de kiírja a szám előadóját, az album címét, ha meg van adva az ID3 tagjében.

A Setup menüben állíthatjuk be egyebek mellett a nyelvet, az időt, az ébresztést, színsémát (lila, kék, zöld, narancs), a webes kezelőfelület IP címét és jelszavát, a főmenü hátterét, a kijelző fényerejét stb. Megadott időben elindíttathatjuk a képek megjelenítését. Lehetőség van az óra interneten keresztül történő beállítására.

Itt választhatjuk ki a Wi-Fi hálózatot is. Ha nem nyílt a hálózat, a jelszót is meg kell adnunk.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés