Alaplapok és notebookok

További alaplapok és egyebek

Egy igazán különleges alaplappal is előrukkolt az MSI. A Big Bang Fuzion specialitása, hogy egyszerre tud Radeonokat és GeForce-okat fogadni. Ezt a Lucid Hydra 200 lapkája teszi lehetővé. Sajnos a vegyes páros működéséhez támogatásra van szükség, egyelőre csak féltucatnyi játékban használható. Emellett további korlátozások is vannak, például csak Windows 7 alatt működik, és nem kezeli a két GPU-s grafikus kártyákat. Mindenesetre különlegesség, és az alaplap többi része sem gyenge. Az Intel P55-ös chipkészletét használja, tehát LGA1156 foglalatos processzorok működnek benne, és a GPU-s CPU-k grafikus magját nem tudja használni. Ezen felül viszont belesűrítettek mindent, amit egy alaplap tudhat. A legkiválóbb minőségű alkatrészeket használták fel, óriási a tuningfunkciók tárháza, és csatlakozók terén sem hiányolhatunk semmit. Kapunk speciális tuningmonitort és jó minőségű hangmodult is. A sok extrának komoly ára van. Az MSI Big Bang Fuzion három év garanciával közel százezer forintba kerül. Tesztlaborunkban rövidesen vendégül látunk egy példányt ebből az izgalmas modellből.

Sokkal kisebb, de szintén érdekes alaplapot prezentált az Asus. A Mini-ITX formátumú, AT5NM10-I nevű apróságon Atom D510 processzor csücsül, melyet egy tokozásba tettek a nem éppen erős GMA X3150 grafikus maggal. Hozzájuk NM10 chipkészlet kapcsolódik, amihez két SATA és négy USB csatlakozót alakítottak ki. További négy USB-t köthetünk az alaplapi tűsorokra. Sajnos a kis deszkának csak D-Sub monitorkimenete van, emellett szereltek rá soros és párhuzamos portot is. Memóriamodulokat két aljzatba, bővítőkártyákat egy PCI csatolóba tehetünk. Sajnos ez az Asus alaplap árban nem annyira szerény, mint tudásban. Három év garanciával nagyjából 25 000 forintba kerül, míg a hasonló tudású Intel D510MO ötezer forinttal olcsóbb. A multimédiában sokkal fejlettebb ASRock A330ION pedig csak ötezer forinttal drágább nála.

Rendhagyó hardverrel hívta fel magára a figyelmet a Corsair. Befutott a hazai piacra első háza, az Obsidian 800D. Ezzel az impozáns, rengeteg érdekességgel ellátott toronnyal először a tavalyi Computexen találkoztunk. Egyaránt 609 mm magas és 609 mm mély, így szinte bármilyen konfigurációt kényelmesen elnyel. A legegyszerűbb dolgunk a merevlemezek beszerelésével lesz, ugyanis ezekből négy SATA egységet hot-swap fiókokba tehetünk. További két winchester fér alájuk, belső rekeszbe, fölöttük pedig öt 5,25”-os meghajtóhely várja a hardvert. Alaplapból az Extended ATX méret befogadása sem jelent gondot. A ház hűtését elzárt zónákra bontották. A merevlemezek mellett az alulra elhelyezett tápot különítették el, a kábelezést pedig a túloldalon rengeteg réssel oldották meg. Alapból három 140 mm-es ventilátort kapunk a hatalmas, fekete Corsair toronyhoz, melynek vételára közelíti a százezer forintot.

Hol tart éppen a Blu-ray meghajtók világa? Árban nagyjából ott, ahol úgy egy évvel ezelőtt, viszont a sebességek növekednek. Éppen a napokban mutatkozott be a hazai piacon az LG gyorsolvasója. A CH08 neve is jelzi, hogy az egy- és többrétegű Blu-ray lemezeket legfeljebb nyolcszoros sebességgel olvassa. Írni nem tudja őket, viszont kezeli az összes lényeges DVD és CD szabványt, valamint támogatja a LightScribe lemezgravírozó eljárást. Az újdonság vételára 28 000 forint környékén mozog.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Hirdetés