Hirdetés

11 felső kategóriás hűtő tesztje

GlacialTech

GlacialTech Silent Breeze 462, Igloo 2500, Igloo 2500 Pro

A GlacialTech valószínűleg már nem szorul bemutatásra, a legutóbbi tesztünkben is jól szereplő gyártó termékei nagy ütemben kezdték hódítani a hazai piacot. A Silent Breeze-ről váltott eszmecsere fórumunk egyik legolvasottabb hűtéstechnikai témája lett. Nem véletlenül. A GT ugyanis be akarja bizonyítani, hogy a cooler nem a gigantikus mérettől vagy a hatalmas ventilátortól fog jól hűteni, minden csak mérnöki munka, a cég pedig nem érez hiányt nagy koponyákban, amint azt látni is fogjuk, ez meglátszik a legújabb termékcsaládon is.

Csomagolás

A doboz a GlacialTechre jellemzően igen részletes információkat nyújt a hűtővel kapcsolatban. Méretek, fordulatszám, zajszint, hőellenállás, csupa olyan kulcsszó, melytől egy vérbeli hűtős szíve gyorsabban kezd verni. Az apró csomag nem csak a cooler fizikai mérete miatt olyan kicsi, hanem azért is, mert a dobozban a hűtőn kívül nincs más. A felszerelési útmutató a doboz oldalán található, pasztát pedig nem mellékelnek hozzá, ahogy egyéb extrákat sem. Azért nem kell aggódni, hőátadó paszta jár hozzá, de már a gyárban felhelyezték a coolerre.

Ventilátor

A Silent Breeze 462 azzal keltette fel a hazai közönség figyelmét, hogy a zajszintje a gyártó szerint 20 dB alatt van, pontosan 19 dB. Ilyen eddig nem volt, az egyik leghalkabb ventilátorral szerelik. Nagyon elégedettek voltunk vele, mivel azt vettük észre, hogy szinte nincs hangja, a gép többi alkatrésze által keltett hangok elnyomják, a Silent Breeze mellett tűnik fel igazán, hogy milyen hangos a tápegység és a merevlemez. Persze a csendnek ára is van, de most nem az anyagi oldalára gondolunk, hanem a hűtéstechnikai szempontokra. Általános igazság, hogy a halk venti kevés levegőt szállít, tehát gyenge a hűtés. A SB 7 centis ventije 2000 fordulat/perc sebesség mellett 16.1 CFM levegőt mozgat meg - a tesztek majd megmutatják, hogy ez mire elég.

Az Igloo 2500 az előző tesztben szerepelt Igloo 2410 következő generációs testvére. Ugyanarra a bordára épül, mint a Silent Breeze 462 és az Igloo 2500 Pro, a ventilátor pedig egy 7 centis típus, mely 2800 rpm mellett 22.7 CFM levegőt szállít. Ezzel pedig 26 dB zajt csap, ami igazán halknak mondható. A család legerősebb tagja, az Igloo 2500 Pro a 2410 Pro utódja, így a ventilátor 4800 fordulat/perc sebességen jár, ez pedig 35 dB zajszint mellett 37.1 CFM légszállítással jár. Elmondható tehát, hogy az új család tagjai tulajdonképpen csak a ventilátorban, és emiatt az árban különböznek. Így mindenki meg tudja találni a számára ideális hűtés/zajszint aránnyal rendelkező coolert, amennyiben GT-ben gondolkodik.

Borda

A bordázat mérete majdnem ugyanakkora, mint a 2410 esetében volt, tovább már nem lehet kicsinyíteni a ventilátor mérete miatt. A 70x64x54 mm miatt igazán kis coolernek számít mindegyik. A 280 grammos súly is könnyű coolert sejtet. A borda továbbra is a GlacialTech általános filozófiája alapján készül, vagyis baromi unalmas dizájn, átlagon felüli teljesítmény. Valamit tudhatnak a cég mérnökei, mert ilyen átlagos kialakítás mellett szinte képtelenség a coolereik által elért hűtőteljesítmény. A Silent Breeze 462 arany színt kapott, az Igloo 2500 és 2500 Pro pedig vöröses színben pompázik.

Talp, rögzítés

Itt jön a nagy dobás! Az új család leginkább abban különbözik az előző szériától, hogy egy nagyon jól integrált réz talpat kapott, ami erősen megdobja a hűtési képességeiket. A talp továbbra is átlagos kialakítású, és a gyárilag felhordott hőátadó pasztaréteg is megtalálható. Azonban két kis szivacs "rontja" a képet. Mik ezek? Lesarkazásvédők! Igen, a cég úgy döntött, hogy a kezdő userek kedvéért védőrendszert szerel a hűtőjére, így nagyon tehetségesen kell gyilkolni a hűtőt, hogy kárt tegyünk vele a processzorban. Sajnos nagyon sokan nem jöttek rá erre, ezért vagy leszedték a hűtőről (garanciának annyi), vagy külön lesarkazásvédőt is használtak, aminek az lett a következménye, hogy a hűtő nem érintkezett rendesen a CPU-val. Tehát felhívjuk minden kedves olvasó figyelmét, hogy ne használjanak további lesarkazásvédőt, és lehetőleg ne is szedjék le a gyári változatot.

A rögzítés a már megszokott módon történik, két-két fülbe kapaszkodó, kézzel oldható kapoccsal lehet rögzíteni az új GlacialTech hűtőket. Továbbra sincs velük semmi probléma, könnyen kezelhetők és biztonságosak, így meg voltunk velük elégedve.

Az új GlacialTech hűtők jól eltalált darabok. A Silent Breeze 462 például tényleg az egyik leghalkabb cooler a piacon, meglepően csendes. Az Igloo 2500 rendelkezik a családból talán a legjobb hűtés/zajszint értékkel, halk, de jól hűt. Az Igloo 2500 Pro a hardcore arcoknak való, akiket nem érdekel a hang, csak az, hogy a lehető legjobb hűtést kapják a pénzükért. Mi nem szerettük annyira, túl hangos. A Silent Breeze 462 nettó 3400 forint körül kapható, az Igloo 2500 nettó 3200-ért, az Igloo 2500 Pro pedig nettó 3700-ért. Minden GlacialTech hűtőre 5 év garancia jár.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

  • Hét új GlacialTech hűtő tesztje

    Piacra kerültek az új generációs GlacialTech hűtők, így - kihasználva a nyári kánikulát - rendesen megizzasztottuk őket.

  • Elit P4-es hűtők tesztje

    Közel tucatnyi coolert felvonultató tesztünkben fény derül arra, hogy mivel érdemes hűteni az Intel kazánjait.

  • Olcsó P4-es hűtők tesztje

    Hogyan lehet legolcsóbban megúszni a Pentium 4-es hűtővásárlást? Cikkünkből kiderül.

  • Innovatek BASIC LC

    Az alternatív hűtési megoldások képviselőjeként bemutatkozik az innovatek BASIC LC vízhűtéses rendszer.

Előzmények

Hirdetés