Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • contaxg

    veterán

    válasz funkmester #5900 üzenetére

    Megéri? Hát ez annyira egyéni.. Én nem tudom eldönteni, hogy Neked mi az ami megéri. Igazából azt sem tudom mennyibe kerül
    Egyébként ez egy tisztességes táp, ami szerintem (nagyon szűk keresztmetszetű láncban hallgatva is) hallhatóan dinamikusabban szólaltatja meg a Pi-t mint egy töltő. Ehhez képest a S-Booster tápom simább, nyugodtabb kevésbé dinamikusabb. Talán olyan naimos (ha ezt mond valamit) a Shanti nálam, nekem.

    [ Szerkesztve ]

    A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

  • contaxg

    veterán

    válasz funkmester #5900 üzenetére

    Neki szaladtam egy rövid tesztre a tápokkal, mert nem éreztem kielégítőnek a tegnapi válaszom.

    Szereplők:

    Amazon "kocka" adapter Bauhaus-féle USB kábellel.
    Allo Shanti, ami egyébként 2in1 mert két tápot vesz ezzel az ember egy 3A-t és egy 1A-t. Ez azért kell, mert a DigiOne kártya megtáplálása külön történik. A két táp karakterében hasonló, de nekem a kisebb teljesítményű jobban tetszett. Valamivel több részlet és szélesebb sztereó képet kapunk erről.

    SBooster MkI. passzív szűrővel kiegészítve. Semmi extra, szerintem Made in China egy trafó lehet benne a súlya alapján egy nem túl izgalmasa műanyag házban. (megjegyzem a Shanti full fém)

    A lejátszó egy Rpi4B 2G-os verzió, alaplapi hangkártyáról megszólaltva. Tehettem volna rá egy Chord Mojo-t de úgy gondoltam, hogy a tápok hangbéli küllönbsége jobban kijön ezzel a felállással. A meghallgatás alatt a Beyerdynamic DT1350 fejhallgatómat használtam. Ez egy on-ear utcai fejes hangmérnököknek egy kicsit beteg hangképpel, de a Pi-vel meglepően hallgatható.

    Teszt felvételek a Roon-on keresztül WiFi kapcsolattal érkeznek egy Linux munkaállomásról amin a háttérben fut a Roon szerver csomagja. Előszőr egy számot kezdtem el hallgatni a Chateau Flight - Chato Flight Loves You felvételét. Nem is akartam többet erdetileg. Ez egy rövid kis "velős" darab, ami zeneilegnekem bejön, vagyis nem leszek ideges amikor hallgatnom kell többször...

    Eredmények :

    A kocka adapter végzett utolsónak, de  nem volt egyáltalán hallgathatatlan, tehát ha nem lenne más ezzel is el tudnék (és szoktam is) lenni.

    Harmadik helyezetnek a Shanti erősebb kimenetét gondolom. Hangja hasonlít az Amazon tápjára, de tisztább és dögösebb annál. Részlet is több valamivel.

    Másodiknak nálam a Shanti kisebb tápvonala futott be. Több részlet jelenet meg a felvételen, szélesebb is a sztereó színpad, a hangok is távolabb szólalnak meg.

    Az SBooster lett nálam a befutó (aminek örülök mert ez saját). Nyugodtabb hang, de nem döglött szélesebb és magasabb lágéban szólal meg a középtónusok transzparenciája.

    A kapott eredmény megerősítése képpen a The XX - Intro felvételét is meghallgattam a Shanti 1 Amperes kimenetéről. Nagyjából azonos volt továbbra is a véleményem de egyértelmű, hogy a Shanti egy kicsit egyszerűbb de dögösebb hangot képvisel. Ez főleg a lábdobnál volt érezhető. A Shantival könyebben beindul a lábad dobogtatása.

    Hát röviden ennyit, remélem haznosnak fogjátok találni soraimat.

    A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

Új hozzászólás Aktív témák