Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • __Zs__

    tag

    válasz x360elite #56755 üzenetére

    Először is nagyon szépen köszönöm a visszajelzést!

    "Az létezik, hogy annyira elmagyaráztad, hogy egy büdös szót sem értek belőle?.?. "
    Hát ezt csak te tudhatod, de ha úgy érzed, akkor valószínűleg igen, sikerült. :B
    Elnézést e miatt, de tényleg annyiszor próbálkoztam, annyi féle módon és irányból, meg több féle üzenet jött vissza, hogy már nekem is zsongott a fejem. Pláne, hogy nem sikerült logikai kapcsolatot találnom a konzolon kapott üzenetek (nem működés) és az élő Microsoft-os account alatt látszó, aktív XBOX LIVE GOLD előfizetés között. :(

    "Annyi tiszta, hogyha minden igaz, akkor kitalál netre a box."
    Ez bizony nagyon jogos felvetés, de 100% biztosra sajnos nem tudom állítani. A Settings --> System --> Network settings alatt található Network test tökéletes kapcsolatot mutatott az XBOX Live-ig. Viszont amikor pl. rámentem valamelyik feltételezetten a netről töltő csempére (talán valamelyik képpel reklámozott app vagy játék volt), akkor meg dobott egy 8C230002 hibát. Amit - rákeresve a neten - akár az is okozhat, hogy nem OK a hálózat. Vagy nem megfelelő a rating-je az app-nak.
    Ja, lehet, hogy fontos: az ismerős Microsoft account-jában a 12 éves kisfia van megadva, az ő nevére van létrehozva.

    Ide kapcsolódóan 2 kérdés:
    i) az normális, hogy a fent említett "Test network" menüből kilépve, majd újra vissza, nem mutatja az élő hálózati kapcsolatot (mnden [network, xbox live, stb.] unknown)? Újra a test-re nyomva viszont mindent OK-ra tesztel.
    ii) Iletve bárhol látszik a felületen, hogy a net aktuális státusza OK?

    "Kezdjük a HDD format-tal (settings - system - storage - rámész a HDDre - Y gomb - beírod a gép serial számát - A gomb - kész), ezután social menü - sign in/out - A gomb - jobbra a download profileig - A gomb - beírod a profilhoz regisztrált email címet - A gomb - beírod a jelszót - A gomb - profil letöltése - bepipálva hagyod a remember passwordot - A gomb - kész. Működik."
    Ezt a HDD format nélkül végig csináltam, de emlékeim szerintem akkor is azt hozta fel, hogy "Ez a Microsoft/Windows Account egy másik XBOX LIVE accounthoz van hozzárendelve".
    - Amit eleve nem tudok értelmezni, mert az ismerős laptopján nekem a kettő egy és ugyanannak tünt. Egyáltalán mi az, hogy XBOX Live account?

    - Elérhető valahol egy gyorstalpaló a konzolon létrehozható "user profile", a "Microsft account" és a konzol által hivatkozott "XBOX Live account" közötti kapcsolatról?
    - Próbáltam törölni az XBOX-on található profil-okból, de nem találtam meg a vonatkozó elemet a Social menüben. Illetve kézzel is létrehoztam egy újat (attól eltérőt, amit az ismerős már megcsinált), ami alól elindítva a Sign in-t a Social menüben minden account adat bekérése és megadása nélkül "Signed in"-nek mutatta (éppen úgy mint az ismerős által már létrehozott, korábbi user profile esetén).
    Lehet, hogy fontos: a konzol Settings menüjében az Account csempe nem volt aktív, és nem is volt kiválasztható.

    Kapcsolódva: az ismerős laptopján a Microsot accountjába voltam bejelentkezve, az alatt látszott/látszik szépen az élő/aktivált XBOX Live Gold 3 hónap.
    A www.xbox.com-on sign-in esetén kapásból beléptetett (nem kérve semmi azonosítót). Feltételezem azért, mert a Microsoft account-on be voltam jelentkezve. Viszont egy teljesen más user név volt látható. Ez normális?
    Arra akarok csak kilyukadni, hogy lehet-e bármi köze a sikertelen XBOX Live elérhetőségnek a konzolon ahhoz, hogy a Microsoft account, az XBOX Live account (legyen is az bármi) nem megfelelően lett létrehozva, egymáshoz rendelve (ha kell egyáltalán ilyet), stb.?

    Végül de nem utolsó sorban: a javasolt HDD format töröl olyan adatokat, amit esetleg le kellene / érdemes lenne menteni előbb?

    Üdv': __Zs__

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák