Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Eagle16

    addikt

    válasz Joe-T #415 üzenetére

    Mondjuk az, hogy a játékban nem csak páncélosok vannak.
    A HE többet sebez, szóval egy 88-as ágyúval AP-vel nem tudsz kilőni egy lövésből egy Grille-t, de HE-vel egy lövés lesz. Ugyanez érvényes a felderítő tankokra is.

    Aztán meg, ha olyannal kerülsz össze, amit szemből nem tudsz sebezni AP-vel, akkor HE-vel valószínűleg menni fog, igaz hogy nem sebez olyan sokat (általában), de mégis csak jobb, mint a semmi. Ha az ellen tankján van spall-liner, akkor nem tudod gyorsan kiütni a modulokat vagy a legénység tagjait, de ha nincs, akkor általában sérülnek a dolgok rendesen.

    Német tankok ellen meg kifejezetten hasznos, mert pl. a Párducom 3 HE találattól általában olyan szépen kigyullad hogy csak na. Tegnap egy Tigris szedett ki egy lövésből Jagdtiger-rel, mert a motorra célzott és kigyulladt.

    Nekem most van egy Leopardom, abban 40 db AP és 24 db HE van. A HE az S-51-esek miatt, mivel az AP általában lepattan...(érdekes, legjobb felderítő tank és nem tudom átlőni...) A Jagdtiger-be csak AP-t pakolok, mert 520-as sebzéssel meg 276mm-es átütőerővel általában mindent átlő.

    ₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

  • KBjunior

    tag

    válasz Joe-T #415 üzenetére

    csak egyet tudok érteni Eagle-el és csak idézni tudom önmagamat egy pár hozzászólással ezelött.

    "Egyszer volt olyan hogy Su-85Bvel löttem 10 heat-et az IS7be és 50% huztam róla le én csak a maradék 50%ot a tüzérek meg a többiek! :DD"

    Na most tudni kell hogy a SU-85B nagyon kis tanknak számít. A Techtreeben a 3. Tankdestroyer és az IS-7 meg a legerősebb orosz heavytank! :)

    A másik meg, hogy az SPGs (tüzérek) meg csak HE lövedéket használnak. A HEAT lövedék valójában egy Tarack lövedék ami ütközés hatására berobban a közepe és a belőle kihulló vasdarabok (ezt hívjuk repeszeknek) sebeznek. Ezért előfordulhat az hogy két egymáshoz közel álló tankot meg sebezz. És ez persze nem csak a tűzérekre igaz. :)

    http://youtube.com/KBjuni0r

Aktív témák