Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • MCGaiwer

    addikt

    válasz diegho #12461 üzenetére

    az AP akkor sebez, ha átüti a tank páncélját. mivel egy AP tölténynek magasabb az átütőképessége, így nagyobb eséllyel megy át a páncélon mint egy HE lövedék. értelemszerűen egy AP tölténynek találnia kell ahhoz hogy átmenjen rajta. Ha talál, és nem pattan le, akkor teljes sebzést visz be.

    A HE is képes átütni a páncélt, ha:
    1: alacsony szintű tankra lősz vékony páncéllal.
    2: magas röppályával rendelkező ágyúval lősz, így a töltény nagy szögben, a tank tetejét találja el, ahol papír páncéljuk van általában.

    ha ez bekövetkezik, általában minden veled egyszintű +1-2 tier tank egy lövés.

    ha a HE nem megy át, akkor a lehetséges sebzésének 50%át sebzi. ha mellé ment, akkor tölténytől függően távolsággal arányosan nő ez a %, egészen 100%ig. valamint, a tank páncélja is felfog ebből valamennyit.

    Más!
    van egy szabály, amit nagyon kevés játékos követ, és a hajam tudnám tépni miatta:
    ha magasabb szintű tankra lősz, egy hozzá gyenge ágyúval (122 -d 25-Tvel Mausra)
    akkor TÖLTS BE HE TÖLTÉNYT!! meg tud őrjíteni, amikor 4 retardáltat látok magam mellet 6 lövést leadni egy tankra, amiről mind a 20+ lövés sorra lepattan. persze ha mind betöltene egy HE töltényt, akkor 5-10%ot sebezve, 2-3 lövésből ki van lőve még a maus vagy e-100 is.

    [ Szerkesztve ]

    Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

  • Fel

    addikt

    válasz diegho #12461 üzenetére

    SPG-nél szerintem nem érdemes az AP-vel foglalkoznod, csakis HE-t lövöldözz. Brutál nagy sebzés, a nagy kaliberűeknél már a HE pen-je is elég néha ahhoz, hogy némely tankot átüssön (oldalát, felső részt). Ezzel biztosabb a hatás. Pont az S-51 203-as lövegével próbáltam egy-két AP-t lőni, gyengébben páncélozott tankokra, de nem igazán jött be..

    Persze, mint mindenhol, itt is akad egy kivétel... Az Object 261 állítólag nagyon jó AP lőszerrel is. Nem egyet láttam már én is, amint TD módban írtotta a végére maradt heavyket...

Aktív témák