Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • amargo

    addikt

    egy cikk a VM ről.
    tényleg érdemes elolvasni
    [L]http://www.microsoft.com/hun/technet/Memo.asp[/L]
    egy érdekes idézet ''Aki komolyan gondolja, hogy neki nem kell VM, az telepítsen egy Windows 3.1-et, és a WIN.COM-ot mindig /r (real) kapcsolóval indítsa!
    Valójában a VM sokkal több előnnyel, mint nyűggel jár, nem csoda, hogy lassanként a konkurensek (Novell Netware, Apple MacIntosh) is elérkeznek ide. Az sem igaz, hogy a VM egyet jelentene a lapozófájl zörgetésével, bár ha kevés a RAM, bizony előfordul ilyesmi. A VM alapvetően az Intel (és más gyártók) processzorainak hardverlehetősége arra, hogy az alkalmazások elől elrejthető legyen a párhuzamosan futó több száz végrehajtási szál egymástól elkülönített memóriaterületeinek borzalmasan bonyolult kezelése és védelme. Ha kikapcsolható lenne a Windowsban a VM, megszűnnének a védett memóriaterületek, és a rendszer stabilitása is!''


    asszem pár érdekes részt kitudtam ragadni belölle

    csak annyit mondok, hogy olvassátok el a cikket és meglehet belölle érteni mit is művel a VM érdemes rászánni azt a 10-20percet.
    amargo

    “The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

  • amargo

    addikt

    válasz esteban #12 üzenetére

    olyan progit tudsz írni ami felszabadítja a már nem futó programokat.. de persze , nem tudhatod, hogy írták meg a programok memoria kezelését ezáltal leht hogy utána már nem töltödik be az a program, mert kilötted a kezdő címét.. bár ez egy érdekes hiba, de fordult már elö :)
    viszont, ha cikket elovasod, tudni fogod minek neki a vm.. én nem piszkáltam soha.. és jól is megy, minden.. igaz egy izmosabb képfájnál 2giga swapnél is tarthatok.. de legalább nem hal be a gép túl csorgatás miatt.. ha kikapcsolod a vm-et ez eléggé könnyen megeshet.. mivem memtúl cimzés után, olyan mintha motor nélkül akarnál autózgatnii.

    “The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

Aktív témák