Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Senquist

    tag

    Sziasztok!

    Kb 5 napja egy olyan problémám van, hogy pár órát gépezek és egyszer csak elmegy a hang és ezt írja ki:
    és mikor megpróbálok rákattintani az óra melletti kis hangszóróra ezt írja ki:

    Nem érhető el aktív keverőeszköz. Keverőeszköz telepítéséhez nyissa meg a vezérlőpultot, kattintson a nyomtatók és más hardverek hivatkozásra, majd a hardver hozzáadása hivatkozásra.

    Ez a program most bezárul.

    Újra indítom a gépet és újra jó, de naponta ezt megcsinálja velem kb 4-5x!
    Mit lehet ezzel kezdeni?

    + Mióta ez létre jött azóta a WMP 11-m kiírta hogy hamis Windows XP-m van és ezért semmit se játszik le.
    Majd gondoltam, hogy újra telepítem és már nem is érvényesít!

    Köze lehet hozzá ez a dolog?

    Amúgy amikor a hang eltűnik akkor az alap Windows hangok megvannak, mint pl. amikor a hiba ablak kiugrik, vagy megszüntetek egy folyamatot!
    Viszont az Everest nem írja ki így se hogy hiba lenne ..

    Feltelepítettem már 2x az alaplaphoz való drivert de így is csinálja!

    És a lényeg az az, hogy amikor ez a hiba előjön akkor a Windowsomnak az asztala a régi Windowsra vált, ami még a 98-s ablak formák voltak!
    Ezzel jelezve azt hogy már nincs hangom, és ilyenkor se a winamp se a youtube semmi se ad le hangot és ki írja hogy a hangeszközöm hiányzik!

    valami ötlet ennek megoldására?

    ..."Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!"...

  • Senquist

    tag

    válasz brd #45237 üzenetére

    És azt az esemény naplót hol tudom megtalálni?

    Vírus keresés már megvolt tegnap!

    3db X nevű vírust találta az avastom a system32 -ben
    ill. a Network Service-ben még 1t.

    Viszont ezeket kitöröltem, és most nézve a karanténban van egy System32-s megint pedig ma nem kerestem vírust!

    ..."Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!"...

  • Senquist

    tag

    válasz brd #45239 üzenetére

    Megnéztem a naplót és az alkalmazásokban ez a 2db hibásat írja ki, de rengetegszer:

    SecurityCenter
    WinMgmt

    +

    Rendszer nézetében meg ez az 1 hiba van!

    Service Control Manager

    ill. van egy figyelmeztetés is ami ez: Tcpip

    Ellenőriztem a vírust amit adtál, de nem talált semmit!

    ..."Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!"...

  • Senquist

    tag

    válasz brd #45243 üzenetére

    Feltettem, és már kb 1 órája megy, találtam is eddig registryket meg fileokat amik vírusosak voltak, ezeket már töröltem, most a teljes de lassú ellenőrzés megy!

    Viszont kaptam tanácsul hogy lehet hogy a tűzfalam van kikapcsolva, megnéztem és el se indul!
    És ezt dobja ki.. hát amit kiírt arról fogalmam sincs h mit jelent vagy éppen mi az..

    De már kezdek aggódni, hogy komoly problémák lesznek itt..

    ..."Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!"...

  • Senquist

    tag

    válasz brd #45243 üzenetére

    Na úgy néz ki, hogy sikerült, nem vagyok ebben 100%-s de ma reggel 7 óta folyamatosan hallgattam zenét és videókat néztem, és még nem ált be a hangeszközi problémám!

    Továbbá a tűzfalat is megtudom nyitni..

    malwarebítes vírus irtóval találtam kb 40 pirossal jelölt fájt,regisztiket meg más más cuccokat amiket töröltem és ezek után jónak tűnik a gép!

    Úgy hogy nagyon szépen köszönöm a segítséget! Nekem ez élet mentő volt, ugyanis nem szívesen töröltem volna le 2 TB-t..
    Viszont jövőhónap közepéig kiírom ezeket lemezre és az Xp-t újra rakom!

    Viszont lenne egy olyan kérdésem ezen a témán kívűl, hogy hol és hogyan lehet megcsinálni azt hogy egy közös megosztott mappába berakjak vmit és azt másik fél áttudja venni tőlem?

    Kb 2 éve volt egy megoldás hogy volt egy kijelölt mappa, ami megvolt oszta a többi (házban) lévő gépekkel, gépnevekkel, és mivel 1 hálózaton van az 5 gép, így könnyen tudtuk egymás között megosztani a cuccokat anélkül, hogy feltöltenénk pl: a datára, vagy pendrivre a dolgokat!

    tudom, hogy meglehet oldani, nekem egy haverom csinálta meg, csak épp nem mutatta meg!

    ..."Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!"...

  • Senquist

    tag

    válasz InfiniteReality #45258 üzenetére

    Már nekem is az a tervem, hogy veszek külső Vinyókat 1-2 TB -t és akkor azokra kimentem a cuccokat!
    3 hete láttam 28 Ezerért a 1TB -s vinyot! Még idén fogok egyet venni..:)

    ..."Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!"...

  • Senquist

    tag

    Sziasztok!

    Régen egy számítógépes ismim megcsinálta a gépemen azt, hogy volt 1 mappa ami megvolt osztva a hálózaton és a házban az összes gép kitudott belőle másolni azt amit beraktam!

    És ezt szeretném most is megcsinálni!

    Nem az internetre akarom kidobni, hanem a gépek közé, 1 routerről megy 5 pc! És szeretnék 1 mappát létrehozni a dokumentumokban amit a többi géppel is megosztva tudjanak bele nyúlni, átvenni fájlokat stb..
    Hogyan tudom én ezt megcsinálni ill. miket kell tennem hogy tökéletesen működjön?

    ..."Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!"...

Új hozzászólás Aktív témák