Hirdetés

Aktív témák

  • Furky

    őstag

    Najó, a Vista-val én sem voltam soha kibékülve, sok problémám volt vele, ami a gépem gyengeségéből adódik. Mielőtt elkezdtem szórakozni Windows 7-tel, azelőtt kb 3 héttel álltam át végleg Vista-ra, és beletörődtem a problémákba, abba, hogy WMP-rel például akadozik bármelyik film, de ezt MPC-vel kiküszöböltem. Az egész problémám a nem megfelelő chipset lehet, amihez az nvidia sohasem csinált Vista drivert. Ezért magas nekem a DPC-m, mikor zenét hallgatok az Audigy-n keresztül. Alaplapi hangkártyán a zenelejátszáskor a DPC nem ment fel 20-30%-ra. A szokásos 0-3%-on volt végig. Mivel másnál nem okoz problémát az Audigy kártya, nyílván nálam sem lehet ez a probléma, hanem a PCI sín vezérlésénél lehet gond. Visszakanyarodva a 7-re, a filmlejátszás bőven nem akadozik annyira, mint Vista-n WMP-ben, sőt, itt még a WMP-t is tudom használni filmnézésre, nem kellene hozzá a MPC. A DPC ugyanolyan %-os értéket vesz fel, mint Vistaban, ennek ellenére nem lassul be tőle minden annyira Vista esetében. A bootidő szintén kisebb, a leállás is, valamint furcsa, de ugyanezeket a programokat használva 5GB-tal kevesebb helyet foglal el, mint a Vista. A Vista-t nem szídtam eddig sem, ezután sem fogom, sőt, mindig próbálkoztam vele, és csak a gépemet tudom okolni a hibákért... A Win 7 tényleg gördülékenyebb az én régi gépemen. :U

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák