Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Geth

    addikt

    válasz #78600448 #107454 üzenetére

    Én próbábltam kihámozni a picsogásból a lényeget, nem sikerült :(
    Tudnál pontosítani melyik géphez milyen probléma társul?
    Egyébként semmi probléma nincs a Win10-el, ha normálisan lett telepítve és jók a driverek.

  • King Unique

    titán

    válasz #78600448 #107454 üzenetére

    A hibával kapcsolatos előzmények és részletek jellemzően itt sem derültek ki, de az ilyen hibának lehet több oka is, lásd az ebben és ebben leírtakat. Egyébként nem, nyilván nem kell új Win, legalábbis új licenc biztos nem, max. új HDD, ha az ment tönkre. :D Ha nem, akkor utolsó opcióként max. új Windows-telepítés kellhet, ha az előbbi leírásokban lévő egyes megoldások nem válnak be a megfelelő alkalmazás után.
    A frissítésnél meg a home usernek is van lehetősége ezt-azt beállítani, ami korábban részletezve volt. Vagyis ha átmenetileg nem akar frissíteni, akkor beállítja és nem frissít, ennyi. De végérvényesen letiltani és foltozatlan, nem támogatott rendszert használni nyilván nem javasolt.
    Nem, nekem speciel nem az, sőt Windowsok közül egy ideje eleve a 8.1 és a 10 kedvencem, azokat szeretem a leginkább használni.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz #78600448 #107519 üzenetére

    Mit ír ki a GPT táblával? Ha neked is sikerült keverni a telepítési módokat a partíciós sémával, akkor lásd egy másik válaszban leírtakat.

    Nem, nyilván nem vághatta oda az update a HDD-t, max. a tulaj a földhöz/falhoz... :D Egyébként meg ott van pl. a HDS, rá lehetne vele nézni, hogy milyen az állapota, meg ellenőrizni SATA-n a fizikai csatlakozást, kábeleket.

    Ha 1x megfelelően be lett állítva X ideig a frissítések halasztása - lásd a korábbi válaszban leírtakat -, akkor addig nem fog frissíteni a Windows 10. Viszont ha az ott megadott késleltetési idő letelik, vagy közben megváltoztatják a beállítást engedélyezésre, akkor nem meglepő, ha utána igen. Ha egy bizonyos frissítés a gépeden gondot okoz, akkor szükség esetén van lehetőség elrejteni.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz #78600448 #107521 üzenetére

    Akkor visszakérdezek, egy Windows-frissítés mégis hogyan tehetné tönkre a HDD-t, netán szektorhibákat generál rajta, belenyúl a firmware-be, az olvasófejjel végigszántatja a lemeztányért, vagy mégis hogyan??? Na kb. ennyire volt értelme a kérdésnek... Ellenben pl. a leejtés és az adatkapcsolati hiba miatti probléma reális lehet, ahogyan az is, ha idővel magától megy tönkre.

    Nem igazán sikerült egyértelműen megfogalmazni ezt a GPT-s problémát, screenshot sem lett mellékelve, de gondolom nálad is az lehet a gond, ami a linkelt példában a másik fórumtagnál. Ha igen, akkor meg lásd az arra adott válaszban lévő megoldási javaslatokat, vagyis céllemez törlése/ törlése + konvertálása/ telepítő bootolása másik mód szerint. Az pedig csak egy dolog, hogy a Rufus GPT-UEFI sémáját használtad, ami közvetlenül GPT-t magán a telepítési adathordozón (pendrive-on) állít be, nem a célmeghajtón (HDD/SSD). Az hogy az utóbbin végül mi lesz a telepítésnél, az alapvetően attól függ, hogy milyen mód szerint van bootolva a telepítő, lásd az előző válaszban linkelt hozzászólásban leírtakat. Az pedig megint más, hogy mi lesz és jelenleg mi van rajta, lehet a kettő eltérő és amiatt ütközés, mint vsz esetedben is.

    Ha egyszer a gépházban szüneteltetve van a frissítés 7 napig, akkor normál esetben addig nem lesz frissítés, akár leállítod - indítod, újraindítod, altatod - ébreszted a rendszert. Ha újabb 7 napig - 1903-nál 5 x 7 = 35 napig lehet ott -, akkor addig szintén nem. Ha ez letelik és más módon nem késlelteted - lásd a korábbi válaszban leírtakat - a frissítést, egy esetlegesen problémás frissítést nem rejtesz el - lásd az iméntiben -, akkor nem kell meglepődni, ha utána frissítést telepít a Windows. De ha az kell, akkor akár utólag is van lehetőség frissítést visszavonni, eltávolítani, lásd az ebben a leírásban lévő módszereket.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák