Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • krealon

    veterán

    válasz Bence942 #86315 üzenetére

    "win10 és win7is egy napon kb ugyan úgy behalt és nem értem mi lehet a probléma, win7et szoktam először elindítani kapott egy kék halált azt hittem hogy újra indítom jó lesz de nem (soha nem volt még kék halál) jó mondom van ilyen helyre állítás mielőtt indítom a win7et meg csinálta mindegyik vinyót erre fekete képernyő és kurzor mondom nem érdekel mert olyan hosszan csinálta át mentem win10re ugyan ez csak kék halál nélkül mi romolhatott el"

    Ugyan nem emlited, de valoszinusitem, hogy ugyanazon a gepen dual-boot modon hasznaltad a Win7-ret es a Win10-et.
    Ha a Win10-en nem kapcsolatd ki a gyorsinditast, es Shutdown --> Win7 boot modon inditottad a rendszert, akkro nem csoda, hogy osszehanyta magat a rendszer, hiszen a gyorsinditas a kernel hibernalasa, es ilyenkor a faljrendszer inkonzisztens allapotban van (van gyorsitotarazott informacio a memoriaban, ami hibernalaskor megmarad).
    Ha ekkor elinditottad a Wn7-et, akkor az szepen osszekocolta a Win10-el is hasznalt meghajtok tartalmat.

    Ezutan mar nyilvanvalo, hogy adatvesztes lepett fel, ezert nem indul a rendszer. Olyan, mintha hibas memoriaval hasznaltad volna a gepet es nem tudni mi serult meg.
    Javaslatom a mielobbi adatmentes majd friss rendszer(ek) telepitese.

  • King Unique

    titán

    válasz Bence942 #86315 üzenetére

    Ha dual-boot megoldásnál a Windows 10-nél bekapcsolva maradt a gyorsindítás (fast startup), akkor nem meglepő a BSOD. Bár ha a modern (Metro) rendszerbetöltő van beállítva, akkor az ilyenkor egy + újraindítással megtoldott kettős indítást csinál, hogy ne legyen emiatt probléma. Viszont ha ez esetedben nem jött össze és BSOD + a bootolásnál lefutott a lemezellenőrzés, ahol a CHKDSK balul elsült módon végigszántott mindent, akkor az nem a legjobb... Emiatt adatvesztés léphetett fel és nem meglepő, ha így nem indul a rendszer.

    A kézenfekvő megoldás ez esetben az újratelepítés lehet, illetve előtte szükség esetén a fontos adatok lementése. Plusz a Windows 10 újratelepítése után javasolt kikapcsolni a fast startup funkciót, hogy legközelebb ne fordulhasson elő ilyen. De ha nem használod a hibernálást, akkor akár azt is le lehet tiltani, ami egyúttal a gyorsindítást is letiltja.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák