Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Yeffy

    veterán

    válasz darvinya #86145 üzenetére

    hali!

    remelem nem tul off.

    szoval vegigporgettem az altalad ajanlott programot, elkeszitette nekem a tb database-t, de nem oda, ahova a rendszer, hanem egy kulon mappaba. egybe tudom "olvasztani" valahogy a win sajat cache-jevel?

    koszi.

    Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

  • Cs1csó

    félisten

    válasz darvinya #86145 üzenetére

    Ezekről a dolgokról is volt már szó: rengeteg a kiskapu
    Van aki még mostanában is tudott win 7-ről váltani stb. az akadálymentesítéses technológiát használók is tudnak talán még váltani akkor olyan is volt hogy komplett új gépet is sikerült MS fiókkal aktiválni.

    Az MS-nek már régóta nem ebből van elsősorban pénze, ez már inkább preztizs, legalábbis az otthoni gépek piaca. A vállalatok kisebbek és főleg a nagyobbak már nem tudnak de nem is akarnak kibújni a licencek vásárlása alól: leírhatják az adóból, mennyiségit véve olcsóbban kapják, spéci támogatás stb.
    Úgy tudom a szerver piac a fő bevételi forrása már az MS-nek, ott pedig arat rendesen. A preztizs azért is fontos, hogy meg tudja őrizni egyeduralkodói státuszát a PC oprendszerek piacán az almás gépek mennyisége is növekedik finoman és sokan használnak már valamilyen Linux disztrót is, de bőven 95% feletti a Windows részesedése.

    A legfontosabbról nem is beszéltem: "erőforrások ésszerűsítése" azaz szeretne leszámolni a régi oprendszereivel az MS két szempontból is:
    - anyagi - ne kelljen vele foglalkozni javításokat csinálni rá stb. a Xp és a Vista már ide tartozik
    - biztonság - minél kevesebb elavult gép van a neten annál biztonságosabb is az. Gondolom a régi oprendszerek visszaszorulása a zombi hálózatoknak sem kedvez.

    Tehát inkább használják többen "szürke" módon a Windows 10-et mint, hogy leragadjanak a Windows 7-nél vagy 8-nál esetleg még rosszabb: Linuxra váltsanak.

Új hozzászólás Aktív témák