Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • profit

    junior tag

    válasz #86564352 #72841 üzenetére

    Ennyire azért nem egyénfüggő. A betűtípusokat óriás, vastag könyvek tartalmazzák, és módosítani nem lehet rajtuk. A kijelző beállításai némiképpen optimalizálhatók, de a lényeg, hogy a rendszer élből tudja a betűk szép megjelenítését.

    A FullHD pixelszám bőven elég a betűtípusok szép megjelenítéséhez, hiszen a 640x480 is elég volt annak idején. Az alkalmas hardver tehát adott. Persze optimalizálni kellett akkor is, és kellene ma is. Ezt meg is teszi az APPLE. A Steve Jobs: Gondolkozz másképp című filmben is szentelnek neki egy jelenetet, hogy milyen keményen védi a betűtípusok ügyét. Később bebizonyosodik, hogy igaza volt.
    A legtöbb tartalom, amit a user lát a számítógépeken, szöveges. A fontossága tehát kiemelt.

    A fontosság és a hardver alkalmassága megvan, ezért a betűtípusok tökéletes megjelenítésének is meg kellene lennie.

    Windows XP SP3-ig meg is volt. Windows 8-nál már feltámaszthatatlanok voltak a minőségi betűk.
    A TrueType, ClearType nem közelít rá a témára.

    De biztosan van valami megoldás. Nem kívánok lehetetlent, a leggyakoribb betűtípusokat szeretném csak szépen látni, és megtalálni a kijelző natív betűtípusát.

  • nicu71

    addikt

    válasz #86564352 #72841 üzenetére

    Nekem is az Edge betűi tűnnek szebbnek vagyis inkább jol olvashatobbnak,a Chrome vékony tűbetűi engem is zavarnak /probáltam vastagitani,de akkor is az Edge a komfortosabb.Többek között emiatt is ragaszkodok hozzá ,mindenféle hibái ellenére is :)

    "-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

Új hozzászólás Aktív témák