Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Downsampling

    senior tag

    válasz TRob1 #66687 üzenetére

    Nekem viszonylag combos a laptopom, pont a képszerkesztés miatt. A LR és a PS is képes zabálni a RAM-ot, illetve tekerni a procit, de a VGA-t is megizzasztják, ha kell. A Camera Raw egy kis szűrőmodul a PS-ben, lényegében hasonló funkciókkal, mint a LR. Nem szeretek minden képnél egyből a PS-hez nyúlni, így ha lehet, csak LR-t használok, de van amikor LR-ből egyből nyílik a PS, ha arra van szükség. Ilyenkor párhuzamosan megy a két program, szóval ekkor már az én gépem sem annyira virgonc. Pláne, hogy nem JPG-kkel dolgozom, hanem RAW formátummal. De nem is ez a gond, hanem, hogy a 1709 előtt az LR nagyon szépen futott a gépen, és a PS sem fagyott bele a Camera Raw modulba. Amúgy nálam folyamatosan frissül mindkettő, így mindig a legújabb verzió van fent. A Ligthroomból van olyan verzió, ami ősrégi gépen is simán elfut, de az még talán valamelyik 4.x vagy 5.x verzió. Nem az a gond, hogy lassú a gépem, hanem, hogy a 1709 óta lassult be. Amúgy ezt eddig nem írtam, de minden indítás is sokkal tovább tart, addig pedig az egeret sem lehet mozdítani, míg korábban szinte berobbant a WIN10 (hiába, SSD van a gépben), most pedig kb. 3-4 percen keresztül semmi nem történik, az egeret hiába mozdítom, valami nagyon lefogja...

Új hozzászólás Aktív témák