Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #86564352

    törölt tag

    válasz vlevi #64542 üzenetére

    A kolléga akit idéztem érvelt az XP start menü választási lehetőségei mellett tévesen, ezért írtam le jelenleg 3-4 féle start menüt csinálhatunk és a mozgó része is kikapcsolható. Olyat rótt fel a Win10-nek amiben kivételesen nem hibás a Microsoft, van választási lehetőség. Ha akarod app lista és csempés rész, ha akarod csak app lista vagy csak csempe, mozgó része kikapcsolható, méretezhető.

    UWP bukta, ebben is egyetértünk. Hiába biztonságosabb és kényelmesebb, ha alap dolgok hiányoznak, átgondolatlan UI és instabil.

  • TRob1

    veterán

    válasz vlevi #64542 üzenetére

    Ezt a részét Én nem értem:
    "Ellenben, meglévő problémák megmaradnak. Pl. amióta megvan a tizes, azóta nincs értelme gmail fiókkal a postát (de legfőképpen a naptárt) használni." Akkor mivel van értelme? :F

    Nekem csak gmailes fiókom van (2db), a kezdetektől használom a Postát (sztem az elmúlt kicsit több mint 2 év alatt talán ha 2szer, max 3szor nyitottam meg gmailt böngészőben), probléma nélkül. És naptárba is beírtam gépen pl. tegnap is 3 dolgot, Androidos telón meg is jelentek. És mindig így volt, és ha telón írok be, az is megjelenik Win-ben. Mutatja névnapokat, pár napra előre az időjárást is, a gmailes naptárból átvett kontaktok szülinapjait... Nekem nincs problémám vele. (Jah, és van hogy előbb jelez a posta gépen, mint a "Push-os" gmail app androidon. :Y )

    Az meg hogy mit tesznek a rendszerbe, mit vesznek ki, az ő dolguk. Mindig is az volt benne amit Ők akartak, és eddig is volt ami vkinek nem kellett volna bele, és most is van ami sokaknak nem kell, de van akinek meg igen... Szerintem.
    3D paint meg VR meg egyéb ilyen hókuszpókuszok engem sem érdekelnek, de elég sokan rá vannak gerjedve, gáz lenne ha kihagynák egy "új és modern" rendszerből. Tegyék ha akarják, csak lehessen minden ilyen appot eltávolítani egyszerűen, ha netán nincs rá szükség (védelmeket és updatet kivéve, azt ne lehessen sehogyan :P )

    UWP-re mondjuk sokkal jobban is ráfeküdhetnének ha már ennyire erőltetik (egységesség, működés, funkcionalitás...) Mert kezdőknek, idősebbeknek, "egyszerűbb" embereknek szerintem könnyebb lenne... Ráadásul biztonságosabb, és az eltávolítás is "teljesebb".

    Nekem spec sokkal jobban tetszik a jelenlegi (lista+pár csempe), mint az eddigi Start menük. Mind kinézetre, mind használhatóságra. (Pedig az éveket tekintve az újakhoz képest - akár 8-as, akár10es - többszöröse a régivel töltött időm :) )

    [ Szerkesztve ]

    ¤ R'n'R ¤

Új hozzászólás Aktív témák