Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ekkold

    őstag

    válasz simpley #67700 üzenetére

    Sokan vannak, akiknek valamilyen problémájuk van a win10-el, és ezért inkább maradtak a win7-nél. Fél éve cseréltem le a régi PC-met egy használt i7-4790 -re. Meg sem fordult a fejemben, hogy win10-et tegyek fel rá, szépen átraktam az SSD-t meg a winyót, a régi PC-ből, a win7-el, indítás csökkentett módban, pár drivert lecserélt magától, néhányt a neten kerestem hozzá, és azóta is megy. Egyedül az USB3-al volt egy kis anomália, de azt is sikerült megoldani. A win10-el voltak szívások, pl. (régi)munkahelyemen néhány hibáját a mai napig nem sikerült megoldani, így otthonra eszemben sincs feltenni. Nekem egy ideje érik már a linuxra váltás is, fel is van telepítve egy xubuntu, de most még 99%-ban a win7-et használom. És még jó darabig használni is szeretném. Viszont ha a win7 használhatatlanná válik (pl. mert nem lesznek rá működő szoftverek, vagy ellehetetlenítik) addigra azok közül a programok közül amit használok, az a néhány, ami jelenleg nem megy linux alatt, az várhatóan működni fog (pl. mert a wine-t is fejlesztik, vagy mert addigra lesz linuxos verziója is, akkor könnyű lesz váltani. De addig sok minden történhet, és eltelik némi idő.

  • King Unique

    titán

    válasz simpley #67700 üzenetére

    Ha azt nézzük, hogy csak kb. fél év van hátra a támogatásából és annak megszűnése után nem kap biztonsági és egyéb javításokat sem a rendszer, akkor tartósan értelemszerűen nem igazán érdemes visszaváltani. Persze saját felelősségre lehet otthon a támogatás megszűnése után is használni, ha van hozzá az adott gépen megfelelő támogatás pl. driveres oldalról, futnak a használni kívánt programok stb. De a foltozatlan rendszer tartós, online használata egyre inkább rizikósabb lesz, már a legutóbbi patch kedden is javítottak jó egynéhány sebezhetőséget. A másik meg az, hogy nyilván nem azonnal, de fokozatosan húzzák majd ki alóla a talajt kompatibilitás, az új programverziók stb. támogatása terén is, ahogyan pl. az XP-nél. A hardveres támogatásról már nem is beszélve, amit pl. az újabb gépeknél már most is lehet tapasztalni.

    Egyébként a W10 állandóan frissít meg nyilván nem egészen így van... Ott is van havonta (!) 1-3 db (mikor hogy) összesítő frissítés + van amikor .NET, Adobe Flash meg ilyenek, ahogyan Windows 7, 8.1 rendszereken szintén. A 10-esnél az évi 2 funkciófrissítés az extra, de az egyrészt eddig is halasztható volt ilyen-olyan beállításokkal, módszerekkel, másrészt a jelenlegi verziótól fogva már külön halasztás beállítása nélkül is eleve használható upgrade nélkül az adott verzió a 18/30 hónapos életciklusa végéig.

Új hozzászólás Aktív témák