Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • cherockee

    aktív tag

    Segítséget kérnék tőletek, egy batch file (.bat) biztonsági szintjét kéne megemelni, úgy, hogy az meg is maradjon olyannak. Rendszeres használatra lenne a batch asztalon elhelyezve, és nem megoldás a context menüből rendszergazdaként indítani. Nem vagyok expert user, XP használóként elvoltam munkagépen, nem volt szükségem váltásra, viszont most igen.
    (kövezzetek meg, de az ilyen helyzetekre a linux-os megoldásokat ismerem, valami hasonlóra vágyok, ha van ilyen windows-on, főleg hetesen)

    A batch file tartalma az alábbi:

    regedit /s include.reg
    taskkill /im explorer.exe /f
    start explorer.exe

    Igazából a szintemelés az első parancshoz kell, nélküle csak bejön az UAC és aztán ha engedélyezem, akkor a regedit főablaka.

    Alternatívákat is szívesen fogadok, a batch tudom, ósdi megoldás, de ez az utolsó, amihez értek. Ha valaki tud PowerShell-es vagy VBrun-os megoldást, jöhet, szívesen veszem.

    (Valamint ha szerintetek nem a biztonsági szint hiánya miatt nem csinálja meg a /s importálást, akkor kérek javaslatokat, hogy miért nem...elvileg még támogatott a /s kapcsoló, bár nincs normális regedit /? help, de nem is találtam google-el írást az elvetéséről.)

    Előre is köszönöm a segítséget

    [ Szerkesztve ]

  • cherockee

    aktív tag

    válasz DJackson #7804 üzenetére

    kösz, tényleg, de egyik sem az igazi, a későbbi használata ennek a vacaknak igazából nem előre tervezhető, tehát ütemezés kizárt, a jelszó beírásos dolog pedig nem kényelemes...de ha más nincs...de legyen :)

    ha valaki VB-ben vagy PowerShell-ben el tudja ezt enkem követni, azt is megköszönném...sőt, az lenne a legelegánsabb, ha a registry ami importálásra kerül, valahogy szintén a program/végrehajtás része lenne

  • cherockee

    aktív tag

    válasz Syl #7806 üzenetére

    Köszönet, valószínűleg jó lesz (nincs közelemben az a gép, hogy meg is nézhessem).

    Más:
    Tudtok valami tényleg alapoktól induló PowerShell vagy egyéb tutorial-t, amivel meg lehetne oldani, hogy ez az egész, a batch, a jogosultság emelése és a módosítandó registry kulcs is egy "program vagy script"-ben legyen?

Aktív témák