Hirdetés

Aktív témák

  • sloby

    csendes tag

    Sziasztok!

    Nemrég feltettem a Win 7 ultimate editiont. Minden tökéletesen működött az elejétől fogva, egészen addig, míg fel nem próbáltam telepíteni a Ventrilo nevű hangkommunikációs programot. Telepítés közben kékhalállal újraindult a gép, majd utána többet nem volt hajlandó elindulni a win, mindig ugyanazon a ponton kékhalállal lehal. Az üzenetet nem tudom elolvasni, mivel a másodperc törtrészéig jelenik csak meg. Következő lépésként a win felajánlotta, hogy magától meg próbálja javítani a hibát. Ez egy ismeretlen hibát tárt fel, amit nem tud javítani, ellenben szívesen elküldi MS-nek, hátha az tud majd vele kezdeni valamit..
    Ezek után magától csak ugyanezt a "Repair modeot" ill. a normal indítást ajánlotta fel. A repairon belül van még pár további opció, mint pl a "Korábbi működő változat indítása", de erre "Ismeretlen hibát" ír ki, valamint az összes többi opció járhatatlan út számára.
    Nosza, vad F8 nyomkodás köv indításkor --> Csökkentett mód, ugyanúgy fagy --> Ue parancssorral, fagy --> végigzongorázni az összes lehetséges variáción (naplózás, korábbi működő változat, toronyóra lánccal), fagy.
    Win 7 DVD be, újrainstallálás megkezdése, válasszon partíciót: hoppá, eltűnt a majdnem a teljes vinyó (640 gigából látott úgy 10-et). Eredetileg 2 partíció van rajta, 20 giga a winnek, a többi meg adat (FONTOS adat). BIOSban nem jelez semmi hibát a vinyóra, 640-nek látja.
    Szerencsémre van egy másik 500 gigás vinyóm grubbal, ubuntuval felvértezve. Visszadug (eredetileg erről bootolt a gépem, terveztem hogy visszaállok win 7 re), bebootol, megnézem a lemezeket: 500 gigásnál nincs probléma, 640 est pedig egy nagy 600 gigás unpartitioned résznek látja.
    DE! A /media könyvtárban a korábban 640-esről felmountolt partíciót továbbra is látom, elérem, használni tudom, sőt, az új win7-es 20 gigásat is felmountoltam és tudom használni, tehát a fájlrendszer mégiscsak jó.
    Én arra tippelek, hogy valami a vinyón sérült meg logikailag, és ezért nem látom rendesen + nem tudok bootolni.
    Kérdés: lehetőleg adatveszteség és reformat + win 7 reinstall nélkül hogyan tudnám túlélni ezt az egészet?
    Válaszotokat előre is köszönöm

  • sfdrakex

    nagyúr

    válasz sloby #1 üzenetére

    Windows 7 topicba írhatod nyugodtan.

    Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

Aktív témák