Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Akor

    csendes tag

    Webservert szeretnék létrehozni. A serveren kezdésnek 10-15 weboldal lessz,de ez nem biztos ,hogy késöbbiekben növekedni fog. A server a céges weboldalnak lessz föként.Ezért nem csinálnák webservert. Van 10 -15 ismerös /családtag,barát,munkatárs/ aki még szeretné az oldalát a serveren elhelyezni.
    Az volna a jó ha valaki szeretne weboldalt a serverre akkor csak regisztrál és már ugyan az fogadja mint egy átlagos tárhelyszolgáltatónál.
    Ami nagyon fontos az az ,hogy ez nem egy fizetös szolgáltatás lessz. Igy nem szempont ,hogy mit mondanak a "felhasználok" a kinézetre. Viszont bisztonságos legyen és ki lehessen tenni az internetre.
    Véleményem szerint ehhez nem kell egy különleges gép. Igy a vassal nem is nagyo szeretnék itt foglalkozni.
    A szoftveres részét nem tudom ,hogyan kellene összeállitani. Segitségét szeretném kérni akine van ezen a téren tapasztalata.
    Nem feltétlenül csak free szoftverekböl szeretnénk épitkezni de ha lehet azért tul sokat nem szeretnék költeni rá.
    Várom az ötleteket,tanácsokat.

  • Akor

    csendes tag

    gaborbol
    Ez nem fizetös szolgáltatás lesz.
    Amit nem tudok eldönteni ,hogy linuxbol mit tegyek fel. Gondolok itt arra ,hogy ha annyira nem értek hozzá ,viszont el szeretném kerülni , hogy ne a közepén derüljön ki ,hogy nem is ez valo erre a célra.
    Találtam egy leirást ami alapján talán össze tudom hozni amit szeretnék "Ubuntu 10.10: Lighttpd, PHP5 és MySQL"
    Lighttpd helyett inkább apache gondoltam de hát mint mondtam nem tudom mit szokás/mi lesz egyszerübb nekem.
    Az ,hogy olyan legyen mint egy tárhelyszolgáltatonál azt ugy értem ,hogy pl telepitek egy Cpanelt,/ez tudom ,hogy fizetös/ és ezen keresztül "össze tudják kattintgatni" maguknak amit akarnak. Vagy amit még példának fel tudok hozni az a bplaced. Csak regisztrálni kell rá és utána létrejön automatikusan a tárhely. Ha kell MySQL akkor csak ki kell pipálni,ftp ugyanugy.......
    A domaint regéli magának mindenki ahol neki szinpatikus és utána a rekordokat az ip re irányitja. A virtuális hoszttal lehet ha jol tudom kezelni ,hogy melyik domain mit hozzon be a serveren.

    Hozzáértök tanácsát szerettem volna csak hallani ,hogy ezeket hogyan szokás megoldani. Aztán persze lehet ,hogy az lesz ,hogy marad gondolat szinten az egész.

Új hozzászólás Aktív témák