Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Lac99 #3961 üzenetére

    Persze, hogy lehet, ha vágod a PHP-t, meg azonbelül pl. a session-kezelést, plusz MySQL-t, hogy létrehozhasd az adatbázistáblát, amiben hash-elve tárolod a jelszavakat, stb. - vagy pedig elolvasol valami gyorstutorialt, amiben leírják ezeket lépésről-lépésre (sok ilyen van neten, úgy keresd, hogy PHP login script vagy hasonló), és megpróbálod az alapján megcsinálni, gondolom most utóbbi eset áll fenn.
    Lényeg, hogy minden esetben belépés-ellenőrzést végzel a fájlok elején, amennyiben ott szenzitív tartalomhoz férne hozzá a látogató. Ha nincs belépve, átirányítod egy bejelentkező űrlapra. Ha ott sikeresen bejelentkezett a felhasználónévvel és jelszóval, akkor megadod a megfelelő jogosultságokat, és egy session erejéig használhatja az oldaladnak azon részét, amihez be kell lépni előzetesen.

    [ Szerkesztve ]

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Lac99 #3963 üzenetére

    Igazából van egyszerűbb megoldás is, valóban. :)
    Ezt nézd meg: [link]. Itt az a lényeg, hogy a bal oldali ablakban megadhatsz felhasználóneveket enterekkel elválasztva, amiknek jogosultságot adsz, jobb oldalt meg a hozzájuk tartozó jelszavakat, szintén enterekkel elválasztva, a megfelelő sorhoz a megfelelő jelszó tartozik.
    A következő mezőben meg kell adni HELYESEN a gyökérkönyvtárhoz viszonyítva a korlátozandó könyvtár elérési útját (fontos, hogy helyesen add meg, különben nem fog működni, vagy mindig hibát kapsz - asszem ilyenkor rossz működés esetén 500 Internal Server Error hibát szokott kapni az ember [gazember :D]). A "File names to protect" mezőben opcionálisan megadhatsz egyes fájlokat, amiket védeni szeretnél, de ezt nem kell kitölteni, ha az egész könyvtárat védeni akarod, hogy mindenhez jelszóval lehessen hozzáférni, és ha jól értem, nálad épp ez kell.

    Ezután amikor a submit gombra kattintasz, ez legenerálja neked a megfelelő szöveget, amit a fájlodba kell pakolni, úgy, ahogy írja is, pl. legyen az egyes fájlok neve .htaccess, illetve .htpasswd, aztán ezeket pakold bele a könyvtáradba, amit megadtál.
    Az a jó ebben, hogy "titkosítva" tárolod így a jelszavakat, de fájlban, nem adatbázisban.
    Nagyon könnyű, de működő megoldás.
    Kérdezz, ha valahol elakadtál! :K

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Lac99 #3965 üzenetére

    Ja bocs, most jut eszembe, hogy az olyan jellegű MAGYAR ingyenes tárhelyeken, ahol még a domainért sem kell fizetni (mint pl. az ATW, UW, FW) általában nem szokták engedni a .htaccess fájlok használatát (itt is írnak róla: [link], pl.: "A .htaccess fájl feltöltését az Ultraweb nem engedélyezi."), így vagy bukó ez a megoldás, VAGY válassz valamilyen értelmesebb külföldi szolgáltatót, mint pl. a 000webhost, ami elég sok szolgáltatást támogat ráadásul, nem úgy, mint jellemzően a magyar szolgáltatók, akiknek nincs pénzük. :)

    Amúgy a Newhosting is ingyenes szolgáltatás, de ott azért egy domainnévre szükség van, tehát azt azért meg kell venni (mint pl. a pityipalko.hu, vagy ilyesmi) - nem mintha drága lenne egy domain manapság.

    Egy szó mint száz, próbáld ki pl. a 000webhost-ot, az is ingyenes, de nagy tudású is, meg nincs ilyen rohadt ronda reklámcsík, mint az ótvar fos ATW-nél (ahol csoda, hogy egyáltalán már frissítették a PHP-verziót 5.x-re, sokáig 4.x volt, ráadásul az UTF-8-kódolást sem támogatta, ezzel véve el végleg a kedvemet ahhoz, hogy ezzel próbálkozzak) és társainál, és oda pakolgasd a fájljaidat.

    [ Szerkesztve ]

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Lac99 #3967 üzenetére

    Ennek örülök, hogy ilyen gyorsan meg tudtad oldani. :K Nincs mit! :)

    Sk8erPeter

Új hozzászólás Aktív témák