Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fordfairlane

    veterán

    válasz CactuS #13013 üzenetére

    A PHP mail függvénye unix-linux rendszereken a sendmail-t használja MTA-nak (message transfer agent). A sendmailt az adminisztrátor tudja beállítani az adott kiszolgálón. A másik két Joomla "postázó" opció gondolom az, hogy vagy direktben csatlakozik egy MTA SMTP portjára, ebben az esetben az SMTP autentikációs adatokra szükség van, vagy pedig közvetlenül hívja meg a parancssoros sendmail-t.

    x gon' give it to ya

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz CactuS #13013 üzenetére

    Szerintem az összes igazán népszerű PHP-s CMS kódja valamilyen szempontból igen erősen kritizálható. Amikor régi melóhelyen egy kollégánál nézegettem a Joomla core kódját és a pluginekét, hiába volt alapvetően OOP, egy kutyulmány szar volt, össze-vissza voltak statikus és nemstatikus metódusok/változók, anélkül, hogy bármiféle logikát vagy mintát követtek volna. Láttam a WordPress core-jának és moduljainak a kódját is, borzalmas.
    Talán még a legnormálisabb a Drupalé (ezért is választottam ezt annak idején, mert ránézésre ez még legalább követhetőnek tűnt (bár akkor még fogalmam nem volt az egészről, hogy kell kezelni, meg azért, mert ezt ajánlották a legtöbb helyen, mint relatíve rugalmas CMS-t), de összességében az is egy kutyulmány, rohadt idegesítő ez a hagyományos procedurális és objektumorientált kódkatyvasz. Sok tekintetben erősen tolódik az OOP felé, főleg, hogy a Symfony keretrendszer sok komponensét átvették, de még a 8-asban is a kód nagy része a régi procedurális fos, pedig így, hogy annyi minden változik a 8-asban, és annyival erősebb és modernebb sok szempontból, reménykedtem egy erős API-váltásban. Ezzel együtt is számomra még mindig a Drupal tűnik a legjobbnak a 3 közül rugalmasság, jogosultságkezelés, fejlesztés, a mögötte lévő elég aktív közösség és egyebek tekintetében.

    Az SMTP-s problémára: szerintem sokkal gyorsabban megoldódna a gond, ha írnál a tárhelyszolgáltatódnak az ügyben, megírnád nekik ugyanezeket a tesztelési körülményeket. :)

    Sk8erPeter

Új hozzászólás Aktív témák