Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Coyot #6325 üzenetére

    A Drupal egyelőre örökségi és kompatibilitási okok miatt többnyire procedurális kódból áll, csak kevés része OOP-s. Itt egyébként hosszan el van magyarázva: Drupal programming from an object-oriented perspective.
    Én egyébként így, hogy aktív felhasználója vagyok, meg szoktam benne programozgatni, látok számtalan nekem nem tetsző dolgot is benne, de nincs olyan rendszer, aminél ez ne lenne így. Elsőre nagyon nehézkes a kódja, nehéz ráállni aggyal, nekem legalábbis eltartott egy darabig, de kell hozzá valami jó könyv, hogy nagyjából elkezdd kapiskálni, miről is szól az egész. Aztán szép lassan elkezd tetszeni.
    Még egy, ami eszembe jutott: mivel nagyjából minden folyamatba be lehet kapcsolódni saját modullal, így ennek megfelelően kellően erőforrás-igényes is a rendszer, nem spórol a memóriával, az adatbázis-használattal, stb. Egy saját rendszert nyilván könnyebb ilyesmire optimalizálni. Viszont az előbbi ad egyfajta rugalmasságot is. Pl. egy formnál minden egyes nyomorult field lehetséges értékeinek adatbázisból való betöltésébe, megjelenítésébe, elmentésébe, módosításába be lehet kapcsolódni, az oldalt különböző régiókba osztva oda pakolni tartalmat, blokkokat, ahova tetszik, a cikkek megjelenítésébe, szerkesztésébe, feltöltésébe beleszólni, plusz mezőket hozzá lehet már rendelni a fájlokhoz is (pl. feltöltesz egy képet, amihez tartozik egy térkép, csak hogy valami vadabb esetet mondjak), meg mindenféle egyéb entitásokhoz, és így tovább.
    A 7-es már elég okos, persze sok-sok modullal kell kiegészíteni azért ahhoz, hogy igazán jól használható legyen. A többnyelvűség is nagyon jól van megoldva szerintem. Na, de abbahagyom a papolást. :DDD

    A lényeg, hogy választani kell, melyik az aktuális célra a legmegfelelőbb:
    1. egy CMS, ami nagyon nagy rugalmasságot kínál, van hozzá rengeteg kiegészítő modul, könnyen továbbfejleszthető, sokak által felügyelt a kódja, viszont egyben publikus is, és így benne van egyfajta sebezhetőség is, meg esetleg a kiegészítő modulokban lehet olyan hiba, amit csak nagyon későn sikerül felfedezni, de esetleg egy ügyes vérpistike rátalál, és ki is használja;
    2. egy jó framework, ami mentes a CMS-ek sallangjaitól, erőforrás-takarékosabb is, de esetleg picit hosszabb időt igényel a plusz szolgáltatások implementálása, mert nem lehet összekattintgatni grafikus felületen;
    3. egy saját rendszer, ami viszont rengeteg munkaórát igényel, és esélyes, hogy tele van fel nem fedezett hibákkal.

    =========

    (#6327) Inv1sus :

    Ja, hát kiegészítő modulok nélkül nem fogod megúszni, az már biztos. De 2-3 plusz modultól nem tudom, miért dől össze a világ. :)

    "egyszer csak megadta magát. Mi meg találjuk ki, hogy vajon mi a hiba"
    Hát most ezzel nem sok információt közöltél. :) Szerinted ez nem fordulhat elő bármelyik CMS-sel, ha elcsesztek valamit? És szerinted saját rendszerrel nem fordul elő pontosan ugyanez? Dehogynem... :U :N

    "Joomlát csak ideiglenesen használtam egy napos munka erejéig, de elég is volt. Olcsó kínai cucc feelingje van."
    Ezzel egyetértek, ez jó megfogalmazás. :D

    Sk8erPeter

Új hozzászólás Aktív témák