Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BullZeye

    veterán

    Hát, 2 hónap használat után, úgy, hogy nem piszkáltam rajta semmit SSHn keresztül, szóval szinte teljesen szűz, azt kell mondjam nem ajánlom senkinek ezt a készüléket.

    Tapasztalatom nincs más NASokkal, és fogalmam sincs, hogy többinek mennyi nyűgje van, viszont én azért vettem My Cloudot, hogy mint a neve is sugallja felhőként IS tudjam használni.

    1) Úgy reklámozzák, hogy kivált egy dropboxot, vagy skydriveot, vagy googledriveot, hát nem, közel sem. Egyrészt nem lehet linkként megosztani senkivel semmit, mindenhez kell felhasználónév, jelszó, sőt cloudhoz email cím kell, és emailen kell aktiválni azt. Ez szerencsére engem nem érint, de bosszantó tud lenni, ha valaki munkájához venné, hogy megosszon kliensekkel 1-1 fájlt.

    2) Nem lehet elérni közvetlenül a NAS-t browseren keresztül, az UI-t nem lehet elérni semmilyen módon a helyi hálózaton kívül, ami qrwa idegesítő, majd írom miért.

    3) Büszkén hirdetik, hogy el lehet érni browseren keresztül fájlokat, hát nem lehet. wd2go.com oldalon csak mountolni lehet, ha van fent JAVA, és WEBDAV működik windowsban, ami vicces, mert rettentően instabil, ha pl felhasználó nevet változtatok, akkor már nem éri el (nem tudom, hogy szám miatt, vagy mert más mint a share mappa neve eredetileg, de ilyenkor tanusítvány hibával nem enged tovább sehogy, míg vissza nem állítom a felhasználónevet)

    4) És itt elérkezünk a legszebbhez, hiába értek hozzá, hiába van statikus IP, hiába van dyndns, hiába van routeren port forward, hiába működik minden. Néhány napon belül a wd2go.com gyakorlatilag nem éri el a My Cloudot, ilyenkor nagyot koppan az áll, mikor kiírja, hogy:
    Unable to access device (0)

    Ez egy gyöngyszem, ha ezt írja, akár meg is gebedhetek se tudom Androidon, Windowson vagy akárhol elérni FTP használata nélkül, azaz My Cloud mint cloud megszűnik létezni.
    Ilyenkor akár a routert újraindítva távolról, se tudsz semmit csinálni, mert másik IPvel is marad a hiba.
    És itt jön a 2. pontban leírt dolog, nem lehet elérni az UI-t, azaz ha nem vagyok otthon, mert pl szüleimhez mentem 150km-re, és ott mutogatnám a képeket édesanyámnak. Access denied (403), szóval újraindítani se lehet a cloudot, ami amúgy ezt a hibát megoldja kb 4 napig.

    1.5 hónapja ígérik a FW upgradet, ami elméletileg javítana pár dolgot, de persze azóta sincs se híre, se hamva.

    Lényeg a lényeg, ha helyi hálózaton kívül is szeretnéd használni, akkor vegyél valami mást, mert ez arra teljességgel alkalmatlan.
    Mert amúgy windows share, smb, nfs, dlna (feliratot leszámítva) tökéletesen üzemel és működik, viszont ahogy máshonnan szeretnéd elérni, a készülék rettentő instabillá, és gyakran használhatatlanná válik.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák