Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • KRM

    csendes tag

    válasz chros #1192 üzenetére

    Ez pontosan mit jelent? Azt, hogy openvpn kliens fut openwrt-n? Ha igen, akkor valoban nagyon lassu, mert a CPU elhasal kozben.

    Igen, openwrt-n futott az openvpn. Utána olvastam véletlen valahol, hogy a router prociját megeszi. Ez egy Tp-link WDR3600-as, 560 Mhz-s procival...

    Ez nagyon erdekes, ennek nem igy kene lennie. AirVPN-el en openvpn-t hasznalok 1 pc-n, s fullra hozza a max net sebesseget nemi overhead-et leszamitva (~60 Mbit/s).

    Szerintem sem, de ez ilyen. Ami a linux mint hálózatkezelőjében van a vpn importálás, ott importáltam be a különböző .ovpn file-okat.

    Ekkor openvpn a nas-on futott? Hogyan erted el: belulrol vagy kivulrol? Ha kivulrol, akkor hogyan: portforward vagy ... ?

    Nas-on is és a fő gépen is. Nas-on ami az OMV-nek van Openvpn-es menüje a webfelületen, az szerintem nem kliens, hanem szerver, de parancssorban be lehet állítani a kliensen a .ovpn-eket.
    kívülről nem akarom elérni a cuccokat, csak belső hálón (így megválaszoltam az utolsó kérdést is).
    De, ha a Nordvpn (https://nordvpn.com/download/linux/) "app"-jával csatlakozok, akkor majdnem hozza a full netsebességemet, a ping is egész fasza, viszont lan-on nem érem el a Nas-t, se ssh-n, se webfelületen, se az nfs megosztást.
    Portforwardot nem állítottam be külön, se tűzfalat (ez utóbbival majd még eljátszok, ha lesz kedvem, meg ha pöpec lesz minden).

Új hozzászólás Aktív témák