Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • OC

    őstag

    válasz ssolitude #1568 üzenetére

    Értem én, hogy mit akarsz mondani. Egyrészt a igaz, hogy nincs nagy hőtermelő, de csupán egyetlen dualradi 10v-os pörgő Nexus ventikkel hűti a vizet a rendszerben meg hűtve van: cpu, vga, fet, hdd, nb. Lehet, hogy nem nyomnak sokat a vízbe, de azért a dT értékbe, valamint procihőbe belerondítanak. Nem vennék rá mérget, hallottam ilyen rémhírt, higy a freki emelésnél egyenes arányban, a feszemelésnél négyzetesen nő a hőtermelés. Ezt a high-flow-val kipróbálom. Belövöm a proct pölö 2400MHz alapfeszre, aztán teszt. Majd freki marad, feszt meg feltolom 1,9V környékére és ismét teszt. Ami viszont biztos, hogy 2700MHz és 1,6V környékén terheléses 39fokto is mértem emlékeim szerint, tehát alapórajeles procival ne hasonlítgassuk az eredményeket!
    Egy mag-több mag. A lényeg, hogy pölö egy Nexxxos XP-nél, vagy egy Stromnál ha megnézed a hőcsere nagyon pici felületen, nagy turbulencia segítségével történik. A mag azon része, amely nem esik e terület alá, majdhogynem hűtetlen marad. A másik kérdés a felület, ami azért nem mindegy, hogy mekora. 100W-os terhelés nagyobb felületen egyértelműen könyebben hűthető, feltéve, ha a blokk kialakítása is lehetőséget ad rá.

  • iCeAgE

    tag

    válasz ssolitude #1568 üzenetére

    Egy-két kérdésre gyorsan megkapnád a választ, csak emeld meg egy kicsit a feszt. (persze ha tudod) és nézd meg úgy mit mutatnak a hőmérséklet mérő szenzoraid.

    gondolkozz.com

Aktív témák