Hirdetés

Aktív témák

  • threshold

    csendes tag

    Hali!

    Sikerült megfektetnem a Vistám, amely indításnál addig jut, hogy a zöld csík még lefut, de utána mindig újraindul (csökkentett módban is egy darabig írja ki a dll-eket, majd újraindul). A hiba okát sejtem (pár szükséges fájl törölve lett), ezért próbáltam volna Vista javító telepítést végrehajtani. Sajnos, ha dvd-ről bootolok, és a Számítógép javítása opciót választom a setup kezdőképernyőjén, nem tudja kijavítani a hibát.
    Próbáltam volna a jól ismert sfc /scannow parancsot is használni a telepítő dvd parancssori részében, de mivel ez egy szolgáltatás, nem tudja elindítani a javítást (kvázi csökkentett mód miatt).
    Arra gondoltam, hogy valahogy offline módban kellene javítani, tehát egy másik oprendszer alól. Sajnos most XP alatt vagyok, innen nem lehet sfc-vel Vistát javítani. Próbálta már valaki az /offlinewindir és /offlinebootdir kapcsolók használatával javítani így a Vistáját?
    A legésszerűbb megoldás egyébként az lenne, hogy ha rendes Telepítést indítanék és a meghajtó kiválasztása után a Frissítés funkciót használnám, de hiába SP1-es DVD-ről bootolok, nem aktív az opció. Valakinek van tippje, hogy miért? Esetleg hogyan lehetne még javítani? A felültelepítés teljesen kizárt, nagyon fontos beállítások vannak rajta.

Aktív témák