Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kernel

    nagyúr

    válasz andy83 #87 üzenetére

    Ha más nem, a Google bizonyára tudja a választ:

    Can you run Mac OS X within Virtual PC 2007 on Windows?

    The day I originally posted this, I also contacted Ben Armstrong, through his blog (Virtual PC Guy), and asked hime if this is possible with Virtual PC 2007. Here's the reply I got from him:

    This is not possible for three reasons:

    1) Apple does not allow this in their OS licensing

    2) Mac OS X specifically checks to ensure that it is installing on Apple hardware

    3) Mac OS X requires that the computer has an APIC - which we do not emulate

    Cheers,

    Ben

    -----------------------------------------------
    Röviden licensz sem engedélyezi, továbbá a telepítő beazonosítja a hardvert, másra nem megy fel. APIC azt jelenti, hogy szabvány PC helyett másfajta BIOS-t kellene emulálni, amire nem készítik fel a virtuális gépeket. Ha meg is lehetne oldani, de összeütközésbe kerülnének az Apple-licensszel, amit komoly cég úgysem vállal be.

    Eszerint nem véletlen, hogy próbáltam már többféle virtuális gépet, amikor a létrehozásnál lehet választani többféle oprendszert, MAC soha nem volt közötte.

    Amit még látok a neten, MAC emulátor:

    http://www.emulators.com/

    VmWare hekkelése, MAC OS ráerőszakolása:

    http://wiki.osx86project.org/wiki/index.php/Vmware_how_to

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

  • Kernel

    nagyúr

    válasz andy83 #90 üzenetére

    Bármilyen íróprogramnak fel kell menni, legfeljebb nem árt előtte csatolni az írót is a virtuális géphez.

    Mondjuk, számomra a Nero 6.6.1.15 óta megszűnt létezni a Nero. Ezt még használom, megcsinál bármit, ami nekem kell. Újabb Nero monstrumokat nem vagyok hajlandó telepíteni, ugyanis egy íróprogramnak szerintem nem az a dolga, hogy telesz@rja a regisrty, hanem csak írjon lemezt, lehetőleg.

    Vagy ott van az IMGBurn, az UltraISO (ami korrekt íróprogram is egyben, nem csak ISO-szerkesztő), vagy nemrég találkoztam egy jó kis programmal, ami nálunk, illetve hazai fórumokon kevéssé ismert, inkább talán külföldön, illetve a torrent hálón népszerű: gBurner.

    Ezek a programok hordozható módon is működnek, vagyis elég egyszer kicsomagolni, később másik oprendszerben is elindítható.

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

Új hozzászólás Aktív témák