Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • PROTRON

    addikt

    válasz pruzsi #4493 üzenetére

    Jaja az a fázissín, de mint láthatod 1 méteres kiszerelés.
    Neked meg kellene egy olyan amivel a fi-relét összekötöd a mellé kerülő 3-al, tehát kb 6*18mm= kb 108 mm-->kb 11 cm
    Meg egy a másik elosztó dobozodba, amibe így 8*18=144mm--> kb 15 cm darab
    Szal az 1 méterből összesen 26 cm kell, két darabban.
    Nekünk Budapesten, a 12 modulos darabot elővágva, végeket leszigetelve nettó 1500-ért adja az egyik bolt.

    Feltételezem hogy az alsó fi reléhez érkezik a betáplálás, ezzel ugye az a gond hogy a másik vége plombált területen van, tehát ha nem tudjátok kiforgatni nem lesz hosszabb, ha jól sejtem merev alu vezeték lesz ott.
    Tehát a betáp vezeték végén, a Fi relé bekötési kapcsinál az egyik fázist kell elágaztatni és akkor oda kerülne a fő fi relé mellé ez a kombi megszak+fi relé. Aztán kiazonosítani hogy melyiken van a hűtő.

    Tehát a fi relé mellé 3 db megszakító fog így elférni (kombi+sima fi relé, + 3 megszak= 1+4+3 modul=8 modul).
    Azért jobb a villás, mert így a megszakítók rendes bekötési pontjai szabadon maradnak és lehet onnan vezetéket vinni a másik 8 modulos elosztóba (védőcsőben javasolt).

    A spotokhoz nem férsz hozzá felülről? Elvileg egy rugós ellendarab tartja helyén a keretet, alulról bepattintani könnyű lehetett anno. :D
    Szerintem nem ledes, hanem halogén aztán a keretnél lesz valami tápegység ami kiköthető.

    A garázs villhez én áramtalanítás után leszerelném azt a régi armatúrát mindenestül és vennék oda egy kis műanyag kötődobozt, bele meg wago-k.
    Ha már úgy is marad védőcsöved, mehet a vezeték abban, felbilincselve. Valamivel esztétikusabb.

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

Új hozzászólás Aktív témák