Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sellerbuyer

    őstag

    válasz EkSYS #565 üzenetére

    18-135-öm van, ez már azért jóval életszerűbb. ;) Pláne mivel filmezéshez az egy, nagy átfogású obi ideális választás lehet, ne kelljen cserélgetni, ha steady-zel. Van súlya rendesen és bazinagy, ehhez képest az 50mm-es M42 pehelysúlyú és nünüke, szóval könnyebb belőni hozzá a stabilizátort. Jó választás lehet még a 18-55 kitobi is, méreténél és filmhez teljesen megfelelő minőségénél fogva.

    A rudat nem eresztettem persze túl hosszúra, csak hosszabbra annál, mint ami a vízszinthez kellett. Így mindjárt más lett a helyzet, máris sokkal könnyebb volt beállítani.

    A videók nekem kb. semmit nem értek sajnos, azt kell mondjam. Saját tapasztalás útján állítottam be a steady-t, ahogy írtad is.

  • cOxeR

    Ármester

    válasz EkSYS #565 üzenetére

    Ezt is meg kell tanulni, magát a súlyozást, és főleg a használatát.... én pl. pont ma voltam bent a steady-mmel egy kis segítséget kérni, hogy mi az ami miatt nem jutok dűlőre... és a következtetés az, hogy aki sokat foglalkozik ezzel, az belövi az egészet szemre, nem foglalkozik azzal, hogy vízszintesben a kamera súlypontja elforgatja-e az állványt. legyen meg a nagyságrendi 2,5 sec és... rutinból megfogj az induláskor, megálláskor, és forduláskor jelentkező billenéseket... hazajöttem, hogy most akkor már nekem is menni fog... de hát azért ez nem ennyire egyszerű. Ki kell menni terepre, és gyakorolni.
    Szerintem nagylátót kell rá szerelni... és minden gondod megoldott... és kellenek közeli kivágások telével állványról/statívról...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák