Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Teasüti

    nagyúr

    válasz taranis #24298 üzenetére

    Ez ellen nincs kifogásom. Csak lehet másfelé indultam volna anno a mai élettapasztalattal, ha jobban értem a világ működését. A gyereké a döntés mihez kezd magával, én csak a leplet rántom le majd apránként a kőkemény valóságról és elmagyarázom neki az összefüggéseket, illetve az én feladatom lesz megtalálni és kiművelni a benne szunnyadó képességeket akármi is legyen az. Hiszem, hogy már gyerekként érdemes felkutatni mi a szenvedélyünk. Mellé is nyúltam pályaválasztáskor, nem is ment. Azt az időt már soha nem kapom vissza. Akkoriban ügyvéd, mérnők és orvos volt a sláger téma, ha sikeres karrierről beszéltek a felnőttek. De ma már tudom, hogy a siker szubjektív és az én boldogságom abban rejlik, ha a magam főnöke tudok lenni és azt kezdek a szabadidőmmel ami jólesik. Ezt az élettapasztalatot nekem nem adta át senki amikor döntenem kellett a jövőmről. Persze ez nagyban függ a család lehetőségeitől is, hogy miket tapasztalhat meg a gyerek. Pl. nem mindenki teheti meg se anyagilag se kapcsolati tőkében, hogy Hamiltont neveljen a porontyból, de szerintem az az én felelősségem lesz, hogy felfigyeljek rá, ha vmiben tehetséges.

Új hozzászólás Aktív témák