Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sellerbuyer

    őstag

    válasz Crystalheart #103 üzenetére

    Most melóban vagyok, átfutottam a hsz-eket. Elég zavaros kezd lenni a dolog, ezért tedd meg, hogy megírod privátban, egészen pontosan miben várod a segítségemet, véleményemet?

    Amit most gyorsban tudok írni, amennyire értettem a problémát:

    - low cost művészkedésre, filmezésre egyértelműen dslr
    - fizetős melókra, hacsak nem a mostanában olyan divatos esküvői filmeket(!) akarsz csinálni, tehát TV-s munkákra teljesen felejtős a dslr. Az esküvői filmekben nagy pénz van, de melós is rendesen és már nagyon sokan csinálják, valamint nehéz is bekerülni ebbe a "körbe".
    - kamerát csakis HD-t szabad venni, ne hallgass az "okosokra"! Csak el akarják adni a régi SD vacakjaikat, amiket anno milliókért vettek, ma meg egy fillért nem érnek a HD miatt. A HD kamerák objektívei modernebbek, kifinomultabban, hiszen HD felbontásnál már nem lehet "tévedni", ezért ha SD-ben forgatsz egy HD kamerával, sokkal szebb képet kapsz, mint egy akármilyen profi SD kamerával.
    - a 600D és a 60D között én is sokat vacakoltam anno, de egyértelmű volt, hogy a 60D-t akarom, csak hát a pénz ugye... Aztán lett pénz, így lett 60D. Ha van elég kessed (az Artisjus-tól) és nem számít neked a kihajthatós LCD (nekem nagyon számít), akkor 7D-t is vehetsz akár a strapabírósága, mérete miatt, egyébként a videó része megegyezik ennek a három dslr-nek és most már talán 7D-re is van Magic Lantern, ami kötelező, ha videózol dslr-el.

    Kb. ennyi most, a többit szerintem privátban írd meg, hogy miben tudok még helpelni esetleg.

    Alapvetően azt látom, hogy a szokásos dilemmával küzdesz. Művészkednél is, de azért jó lenne pénzt is keresni. Abba kellene belegondolnod szvsz, hogy melyik utat választod inkább. Mert ha nincs forgatókönyv, akkor hiába művészkednél, meg filmeznél szívesen, akkor sem fog menni, mert nem lesz mit forgatni. Be kell kerülni egy csapatba, na hát az meg nem egyszerű, hacsak nincsenek filmes haverjaid. Aztán ha a fizetős utat választod, kevéssé fogsz tudni művészkedni, az igazi iparos munka, időre, megrendelői igények szerint, estébé.

  • sellerbuyer

    őstag

    válasz Crystalheart #103 üzenetére

    Még gyorsan a legújabb hsz-el kapcsolatosan:

    A Canon XA-10 aranyos ajánlat 450-ért, de ha megjelensz vele akár egy esküvőn, vagy bármilyen bérvideózáson, háromszor röhögnek körbe. Ugyanis még az örömapának is milliós értékű, állat kamerája van és a megrendelőnek ez számít. A "videós"-t nem azért hívják, hogy szakember videózza az esküvőt (erre általában tojnak, főként vidéken), hanem azért, hogy bazinagy, jó drága kamerával legyen felvéve, olyannal, amilyen nekik nincs. A laikusok így gondolkodnak.

    A Sony hozott ki egy vállkamerát, aminek már elfogadható fullHD képe van és meg lehet vele jelenni. Kifejezetten rendezvényvideósoknak szánta, minden erre van kiélezve rajta. Akár a helyszínen(!) ki tudod DVD-re (opcionálisan megvásárolható hozzá), vagy jóformán bármire nyomni az anyagot a kamera HDD-jéről, ugyanakkor kártyára is tud rögzíteni simán. Azért az elég laza, hogy azonnal a kezébe nyomod az ifjú párnak a videót DVD lemezen és még aznap/másnap meg tudják nézni. Te pedig a HDD-ről/kártyáról megvágod pikk-pakk és máris jön a zsé.
    Nagyon jó kis kamera. Ha jómagam nem a művészkedős, vágykiélős utat választottam volna, tutira ezt a kamerát veszem meg, ez is 450-480 közötti áron volt akkor, mikor néztem (kb. fél éve), de bárki laikus kérdezi, nyugodtan rá tudod fogni, hogy 2-3 milcsi volt kiegészítőkkel. :)

    Szóval vannak lehetőségek mindkét irányban, neked kellene a szívedbe és eszedbe nézve eldöntened szvsz, hogy merre akarsz menni és amellett kitartani. Mérlegelned kell, hogy maradsz ennél az életmódnál (amit lakás/autóhitelesként nagyon irigylek egyébként) és kevés pénzből élsz meg a jövőben is, de mellette kiéled a művészi hajlamaidat (ha lesz kikkel, csapat, forgatókönyv, stb., erről már írtam), vagy pedig megpróbálsz pénzt keresni mezítlábas videósként. Mindkettőnek meg van a maga szépsége és árnyoldala is. Mérlegelned kellene a lehetőségeidet is a vágyaiddal párhuzamosan szvsz. Egy életed van. :U

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák