Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Crystalheart

    senior tag

    válasz sellerbuyer #149 üzenetére

    Rengeteg royalty free zenét hallgattam meg. Rengeteget. Egyszerűen nem. Van a kisfilmemnek egy szerkezete, amit minimális mértékben a vágások odébb tolásával még tudok módosítani, de olyan zene, ami illene rá, egyszerűen nincs. Én pedig a klipszerű vágás elvét vallom, ahogyan pl. a Blizzard is vágja a cinematicjait: minden mozzanathoz a megfelelő hang. Először megvan a koncepció és storyboard, talán a forgatás és az alapvágás is, esetfüggő, aztán a zeneszerző szerez rá zenét, és a vágást hozzáigazítják, ahol kell, mert mondjuk úgy jön ki a dallam szép íve. Ugyebár a zenei klipeknél a zene van előbb és utána a kép, ezért a végső vágás mindig a zene után következik, ha ezt az elvet követjük. Csak nekem elég szűkösek a forgatott anyagok, még így is van benne látható baki, mert a helyszínen nem vettük észre, hogy az egyik jónak ítélt snittnél előbújt a nap. Tehát nem szabdalhatom őket olyan szabadon, mint ideális lenne. Mindenesetre sokat tanultam abból, és legközelebb már eszemben lesz, mire kell figyelni.

    A soundtrack problémáját felismerve a közeljövőben csak olyat tervezek, amihez könnyűzene is elég, mert szüleim révén rengeteg rockzenekart érhetek el, kb. az összeset, az nem probléma. Most megpróbálok még elképzelni a kisfilm alá valami zongora+hegedű alapot, az még talán megoldható gratis. Húgom tud operát énekelni is, bár azt nem tudok még elképzelni alá, talán máskor jól jöhet.

    Egyszerűbb volna a helyzet, ha kiskoromban nem hagytam volna abba a zongorát, és most tudnék legalább közepesen zenét szerezni. :W

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák