Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • helkis

    addikt

    válasz vashal #18887 üzenetére

    annak valóban nincs értelme, ill. drágábbra jön ki, ha ugyanazokat a cuccokat veszed meg, amit beraknak egy komplett cuccba, mivel 1 db ára valszeg több, mint ha egy gyár vesz belőle 1000-10000db-ot..

    én arra gondoltam amikor te magad párba válogatod a tranyókat mondjuk saját elképzelés szerint, ill. megcsinálod egyedileg a nyákot, áramkört, stb.. hangszóró necces házilag csinálni, de akár egy alap hangszóróból is nagyságrenddel jobb hangzást ki lehet hozni egy erősítőcserével. autós-fejegység csere után elég jól belejöttek a gyári hangszóróim a zenélésbe.. :)

    ill. ha az alapoktól kezdjük akkor:
    -mindenkinek más a füle (tehát a hallható frekik is mások, vagy más dinamika szerint hall mindenki)
    -mindenki másfajta zenét szeret
    -mindenki más térben hallgatja a zenéit
    -minden hangforrás más (még két ugyanolyan márkájú lejátszó sem szól ugyanúgy valszeg)
    -stb..

    ezeket a paramétereket fel kéne mérni első körben (mint ahogy egy szabó is teszi), hogy mégis milyen hangzást kell legyártani.. ehhez képest, csak konfekció termékek vannak a polcokon, bármennyibe is kerül nem tudom vannak-e efféle cégek akik ezt megoldják a vásárlóknak..

    nyilván egy többfunkciós 5.1-7.1-es hdmi-s házimozi erősítőnek nem érdemes házilag nekiállni..
    de egy alap sztereó erősítőnél szvsz házilag is sokkal jobbat lehet építeni, mint a konfekció közép-felső kateg..

    "Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

Új hozzászólás Aktív témák