Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Queene

    csendes tag

    válasz CsendPenge #220 üzenetére

    Ha már így szóba került (mert szóba hoztam:))))... Nem kötelező, hogy odáig fajuljanak a dolgok, hogy rendőrt kelljen hívni. Nem az a szerencsétlen rendőr tehet róla, hogy meg van kötve a keze. Törvényesen semmilyen lehetősége nincs, hogy egy családi balhéba beavatkozzon. Esetleg jó cserkész módjára megvédheti a rettegő családot - azzal, hogy a részeg, agresszív, undorító és gyilkolászni készülő delikvenst egy jól irányzott baráti ökölcsapással ártalmatlanná teszi - , de ezzel vállalja azt, hogy hatáskörének túllépése miatt, vagy még durvább vádakkal ő kerül bíróság elé. Akkor ki tehet bármit is? A rendőr, aki nem intézkedhet, mert nincs módja rá? A törvényalkotók? A gyermek- és nővédelmi szervezetek?
    Azt gondolom, a nő egyedül, aki léphet. Csomagoljon, szökjön meg, akár a híd alá, ha kell! Aki a gyerekeit kiteszi annak, hogy nap mint nap rettegve ébredjenek, és feküdjenek le, az nem érdemli meg, hogy anya legyen!
    Én létrehoznék valamiféle ''nyomozó'' szerveket, akik ezeket az eseteket felderítik, és én bizony könyörtelenül kiszakítanám a gyerekeket az ilyen környezetből. Ennél az intézet is jobb. És akkor talán kevesebb lenne az ilyan fajta gyilkosság ...
    A másik:Nem az a baj, hogy abortusz létezik, ezzel semmi bajom. A baj az, hogy éves szinten - mint írtam - , csak tízzel kevesebb, mint a szülések száma. Ez azért nagyon szomorú arány...

    Queene

Új hozzászólás Aktív témák