Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Attila2011

    aktív tag

    válasz zone #21117 üzenetére

    Ha valaki hitből teszi, akkor nyílván nem kísértés, de ha valaki azért, hogy ezzel bizonyítsa Isten nem létét, akkor kísértés.
    Bár ateistaként gondolom nem hat meg téged a Szentírás, azért idéznék egyet:
    "9Ekkor Jeruzsálembe vitte, a templom párkányára állította és így szólt: „Ha Isten Fia vagy, vesd le magad innét! 10Hisz írva van: Angyalainak parancsolta felőled, hogy oltalmazzanak; és: 11Kezükön hordoznak majd, nehogy kőbe üsd a lábad.” 12De Jézus ezt válaszolta: „Az is írva van: Ne kísértsd Uradat, Istenedet!” 13Miután az ördög minden kísértést végbevitt, egy időre elhagyta Jézust."

  • borg25

    senior tag

    válasz zone #21117 üzenetére

    Szó se róla Jézus azt mondta, hogy kérjetek és adatik. De azért ez nem úgy megy, hogy elmondok egy imát és a kívánságom teljesül. Az ima nem egy kívánságautomata.

    Ráadásul ezt össze kellett volna vetni azokkal akiknek nem mondták, hogy imádkoznak majd értük, szóval a műtétek alap statisztikáját is közölni kéne.

    Jó lett volna, ha a tesztcsoportokban más lesz az eredmény, az igazolt volna valamit. Ez azt igazolta, hogy ebben az esetben semmit nem ért az ima.
    Ráadásul a placebo hatást nem hogy elkerülték volna, még be is hozták. Ha én állnák egy súlyos műtét előtt, akkor engem nem érdekelne, hogy azt mondják biztos imádkoznak értem, vagy csak talán, így is úgy is reménykednék, hogy akkor jól fog sikerülni, mert imádkoznak értem. Vagy mert szedem a legújabb csodaszert, vagy mert a nővér jobb lábbal lépett be. Szerintem ilyenkor az ember bármiben tud reménykedni.

    Miért reggeli misére mentél és miért nem buddhista imahengert forgattál vagy ajánlottál fel ételt Ganésának, esetleg Mekka felé fordulva imádkoztál volna
    Teljes mértékben igazad van, futhattam is volna, az is megdobja a boldogsághormont, vagy ha Hollandiában vagyunk elszívok egy spanglit. A lényeg, ha valakit a tudat, hogy Isten létezik, valaki vigyáz rá jó érzéssel tölt el, akkor ez miért gond?

    Villámokról ma már tudjuk, hogy nem Thor harcol a trollok ellen. De például régen az orvostudomány hülyeségnek tartotta, hogy a pozitív gondolkodás segítene a gyógyuláson. Aztán kiderült, hogy jópár betegséget az ember a stressznek köszönhet, vagy hogy az immunrendszer egy része az agy irányítása alatt áll. Hopp.

  • kymco

    veterán

    válasz zone #21117 üzenetére

    Az Istennel való kapcsolat nem mechanikus. Kérek valamit imában, és megadja. Sokan kérik, inkább megadja, ha hittel kérem még annál is inkább megadja... Ez nem jó közelítés. Apaként nem teljesítem minden kérését a gyerekemnek, és nem feltétlen azért, mert rossz lenne a kérés, hanem mert más szempontok is előjöhetnek, amit a kérő nem lát... sőt, sokszor kérés nélkül is megteszem, amit szeretne, mert ismerem a gyerekeim.
    Nem jó megközelítés, hogy statisztikát akarunk csinálni a gondviselésből. Isten szuverén Úr. Én nem Isten kísértésnek tartom, sokkal inkább egy értelmetlen kísérletnek.És ez független attól, hogy keresztények vagy nem keresztények végezték a kísérletet. Isten nem ebből ismerhető meg, pontosabban így nem ismerhető meg.

    www.refujvaros.hu

Új hozzászólás Aktív témák