Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Pacos

    tag

    válasz jacint78 #18932 üzenetére

    Kicsit hosszú lesz...

    Szóval most váltottam i5-re. hardveraprón vettem alaplap+procit. MSI Z68A-GD65(B3)+i5-3570K. Továbbiak 2x4 Kingmax+2x1 Geil .1333 mindegyik. ASUS GTX560-as vga, Toshiba 500GB(rendszer), Hitachi 1TB vinyók

    Az alaplap gyárilag csak SB-et kezel, de BIOS frissítéssel IB-t is. Szóval előbb kellett még egy SB procit is kerítenem :) Ezzel sikerült is a frissítés és utána már elindult a gép a fent említett IB procival is.
    Elsőre felment a rendszer, a saját programjaim egy részét is feltettem, aztán mivel késő volt gondoltam majd másnap folytatom. Itt volt az első hiba, bár ez lehet csak vmi szoftveres(?). Ja, Win 8.1. Szóval bár kikapcsoltam az updatet, ennek ellenére mikor a gépet kapcsoltam volna ki frissült a gép. Ezt megvártam(+1óra), mikor újrainduláskor egyik frissítésnél fagyott. Bravó. Nagy nehezen eljutott oda rendszer hogy végül a "felújítás" menüponttal elindult a rendszer, bár így ugye gyakorlatilag egy csupasz rendszer várt az Asztalon. Na mindegy! Előfordul! Másnap akkor megint felraktam a programokat, aztán gondoltam kicsit terheljük a rendszert benyomtam egy nem túl gépzabáló FIFA15-öt. Nagyjából 2 meccs ment le amikor lefagyott az egész. Innentől jött az ideg meg a pánik...Merthogy innentől már játék sem kellett fagyott böngészőben, fileon jobb klikk, semmi közben is. Ráadásul ilyenkor volt hogy elsőre nem is sikerült visszakerülni az Asztalra, hanem már amikor töltené be a rendszert fagyott/újraindult. A végén odajutottam hogy előbb a rendszert telepítettem újra, de már közben is volt egy fagyás, majd a programok/driverek telepítésekor is...aztán végül már a BIOSra is gyanakodtam - lehet nem a legjobb verzió?! Visszatettem (volna!!) egy verzióval régebbit és már közben fagyott. Szuper! Így már a bootoláskor gondok voltak. Azt gondoltam hogy az alaplap kuka, de utánaolvasva és hasznos tanácsokat találva, megoldottam. BIOS szuperált, és a gép is viszonylag hamar helyreállította magát. Innentől megint ment! Ma bátran feltettem megint a programokat és akkor megint próbáltam a focis játékot. 2 meccs -> fekete kép fagyás. A jó hír hogy most viszont azóta nem volt semmi probléma.(persze játék nélkül).
    Egyébként ezúttal játék közben monitoroztam a gépet. A VGA/CPU 55-60 fok között volt pedig elég meleg a szoba most. A vinyók viszont eléggé felmelegszenek, bár tudtommal 60 fokig azok is bírják (45 és 50 fokosak voltak). Szóval ezeket szerintem ki lehet zárni. Marad az alaplap/táp/memória.

    Amikor szétszedtem még működött!

Új hozzászólás Aktív témák