Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • inf3rno

    Topikgazda

    válasz Sagittauros #533 üzenetére

    A koaxnál nem számít annyira, mert az 3-4x-esen árnyékolt szokott lenni. Az UTP-nél leéghet az alaplap vagy a rákötött okos TV, ha elég erős áramot indukál pl egy villanysütő, vízforraló, stb. bekapcsolása. Ennél többet maximum méréssel lehetne mondani. Jónak semmiképp nem jó gyakorlat főleg árnyékolatlan kábelnél. A Belden maga jó márka amúgy, csak nem erre találták ki az UTP-t. Ha van multimétered, megy a villany, és még nem lett aljzatra szerelve az UTP, akkor próbáld meg lemérni, hogy a több kW-os fogyasztók nem e indukálnak áramot a vezetékben.

    [ Szerkesztve ]

    Buliban hasznos! =]

  • inf3rno

    Topikgazda

    válasz Sagittauros #539 üzenetére

    Én mielőtt nagyobb munkálatokba belefognék, lemérném, hogy mekkora a veszélye a dolognak, mondjuk ha egy 2kW-os porszívót kapcsolgatsz, akkor mennyi áram folyik az UTP-ben. Egy multiméterrel megmérni azért jóval kevesebb munka, mint kibontani a falat. Vagy ha fizikus vagy, akkor akár ki is számolhatod. Ha viszont úgy döntesz, hogy kibontod, akkor sokkal jobban jársz, ha megcsinálod normálisan, és beteszel egy másik csövet neki a villanytól legalább fél méterre. Azzal garantáltan nem lesz gondod többet, és abban mehet UTP is, nem muszáj S/FTP. Elvileg vannak olyan aljzatok, aminél 1 RJ45, 1 koax csatlakozó van (cat6a biztosan nincs ilyen, de cat5e, cat6 van), de ha minden kötél szakad, akkor keystone-al is meg lehet oldani, hogy a koax és az UTP egy aljzaton legyen.

    A koaxnál 3 és 4x-es árnyékolásúak vannak, a tri-shield rg6, ami gyakori. Ezen kívül arra kell figyelni, hogy 75 Ohm-osat vegyél, ne 50-eset. A UPC egyébként megcsinálja neked lakáson belülre a kábelezést, de náluk az a standard, hogy falra felszögelik, szóval gondolom szólni kell előre, ha csőbe akarod behúzatni, meg aljzatos van, hátha az olyat visszamondják. Az aljzatoknál a keystone koax toldóval működik, a kész aljzatokat nem tudom, hogy milyenek, valszeg azokon sincs jel vesztés. A UPCs szerelő azt mondta annak idején nekem, hogy nem szeretik az ilyen aljzatos falban húzós megoldásokat, szal lehet, hogy megpróbálnak rábeszélni, hogy hadd szögeljék fel a falra a kábelt, amibe én tutira nem mennék bele, ha lenne hozzá cső, mert úgy néz ki, mint az okádék. Nekünk is így van megcsinálva...

    Nem tudom mennyire jó ötlet a cat6a, nem látok a jövőbe én sem. Amit tudok, hogy én itthonra azzal csináltam egy átvezetést a falon, és most is azzal csinálnám, ha újra kéne kezdeni, csak nem árnyékolttal, hanem sima UTP-vel. Nem szeretnék soha az életben hozzányúlni többet, mert csak a szívás van vele...

    Buliban hasznos! =]

Új hozzászólás Aktív témák