Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • VladimirR

    nagyúr

    válasz lobo67 #609 üzenetére

    "....akkor betol 20 torrentet, és két hétig rá sem néz"
    ezzel viszont, ha nincs scheduler, "megoli" a vinyot - jobb esetben az egesz rendszert megfekteti
    az a gond, hogy ha egyszerre indit el valaki 20 letoltest, akkor nagy sebessegu vonalon az pillanatok alatt meg tudja tolteni a cache-t - ha csak 100 mbps-sel szamolok, akkor is 750MB percenkent, vagyis ha fel gigat adsz minden user-nek, kevesebb, mint egy perc alatt felhasznalja a sajatjat
    ekkor aztan ki kellene irnia a dolgot lemezre, viszont a torrent technologiabol adodoan nem linearis - normalis sebessegu - irasrol van szo, hanem ossze vissza kell dobalni az adatot a lemez feluleten, ami a sok seek-eles miatt meglehetosen lassu is tud lenni
    en erre a legjobb megoldasnak azt talaltam, hogy az egyideju letoltesek szamat kell korlatozni (felfele mehet az adat, az olvasas nem annyira veszes es a memoriat sem terheli)

    "A sok egyszerre futtatott torrenttel kapcsolatban még nem vagyok meggyőzve, mert egy nagy vinyó (pl. 1 TB-os), ha 100G-nyi adataton seekel folyamatosan akkor is csak a tányér 1/10-én rohangászik. Ehhez jön még a 32M cache, amit azért egy gyors neten is időbe telik kitolni."
    igen, ha igy nezed, valoban csak a lemez tezedet hasznalja,v iszont nem zarhato ki, hogy ez a 100G a lemez 500 kulonbozo reszen helyezkedik el, 2000 darabban, veletlenszeru sorrendben (sot, ez a valoszinubb, mert meg ha a file-ok sorrendben is vannak, a bitTorrent lenyege, hogy random szeleteket kuld)

    sasa311:
    "Itthon ha elindítok EGY másolást (2 helyi vinyó között!), akkor az 70 MB/sec
    Ha elindítok kettőt EGYSZERRE, akkor az összesített sebesség kevsebb, mint 70.
    Lehet az én gépem a szar (sőt ) de nemhiszem, hogy gyorsabb lehetne a vinyó"

    indits el tizet, huszat, harmincat, idovel nem lesz meg a 10 MBps sem
    hasznalj egy vinyot, azon belul masolj, nem kell 10-20-30 sem azonos eredmenyhez
    hasonloan terheli meg a torrent is a lemezt, es ez nem a te, vagy a rendszered hibaja, ez a torrent technologiabol adodik

    sebessegrol:
    en is ugy allok hozza, mint sasa311, ritkan generalok forgalmat, viszont akkor igen nagy sebesseggel
    van beallitva egy rss letoltom, s amint megjelenik a kedvenc torrent oldalamon valami, amit szeretnek leszedni, egy percen belul mar toltom is (sokszor hamarabb csatlakozok a swarm-hoz, mint a seeder), igy elsko kozt szedem le a cuccot es tudom is tolteni vissza, mert eleinte - ertelemszerunen - tobb a leecher, mint a seeder
    szerencsemre en pont ejjel, 2 es 6 ora kozt toltok, mikor kisebb a szerver forgalma, igy boven jut savszel (nem ritkan tobb, mint a szerver osszforgalma csucsidoben, mert a savszel szabad, a hdd-k nem porognek ezerrel)

    slotokrol: nekem jobb a korlatlan slotkiosztas, mert - sorozatfuggo leven - inkabb sok, apro dolgot toltok (heti szinten 20-30 darab 180-350 MB meretu file)
    kis meretukbol adodoan (max 1 perc alatt lejonnek) ritka, hogy parhuzamosan tobb letoltesem is lenne, igy sincs tulterhelve

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák